Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164395 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1755 dnia: 29.11.2021, 16:38 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1756 dnia: 29.11.2021, 16:42 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.

Albo to kolejny straszak żeby ludzie się szczepili albo coś znacznie poważniejszego. Na razie zostają spekulacje...

Wniosek z tego taki, że nikt, nawet po w entej dawce nie będzie czuł już się " bezpiecznie". Tym bardziej, że Omikron czycha na granicy.

I dobrze, bo czucie się "bezpiecznie" bardzo często prowadzi do opłakanych skutków - nie tylko jeśli chodzi wirusy.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1757 dnia: 29.11.2021, 16:47 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.

Ojtam czepiasz się. Ważne, że jest straszny i firmy są gotowe żeby majstrować na niego szczepionkę.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1758 dnia: 29.11.2021, 17:27 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.

Albo to kolejny straszak żeby ludzie się szczepili albo coś znacznie poważniejszego. Na razie zostają spekulacje...

Wniosek z tego taki, że nikt, nawet po w entej dawce nie będzie czuł już się " bezpiecznie". Tym bardziej, że Omikron czycha na granicy.

I dobrze, bo czucie się "bezpiecznie" bardzo często prowadzi do opłakanych skutków - nie tylko jeśli chodzi wirusy.

Zgadza się. Masz 100% racji. Ilekroć słucham polityków, ekspertów itp., to zawsze z lekką dozą nieufności czy oby oni na pewno chcą mojego dobra. Czy na pewno wrócimy do normalności? Czy oby to na pewno ostatnia prosta... ? E, coś mi tu nie pasi...

Wracając Omikrona. Jest przejebany. Czytajcie.



I tyle w temacie. Po nim jedynie najstraszniejszy jest wariant TenKtóregoNazwyNieMożnaWymawiać.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1759 dnia: 29.11.2021, 17:38 »
Po nim jedynie najstraszniejszy jest wariant TenKtóregoNazwyNieMożnaWymawiać.

Omega? ;) Swoją drogą jeśli to takie straszne to ciekawe czy w RPA ludzie umierają na ulicach...
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1760 dnia: 29.11.2021, 17:43 »
Z kolei gdyby miał łagodny przebieg, to przy takiej "zakaźności" byłby niezłą szczepionką, o ile zachowałby wystarczające podobieństwo do innych wariantów.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1761 dnia: 29.11.2021, 17:52 »
Z kolei gdyby miał łagodny przebieg, to przy takiej "zakaźności" byłby niezłą szczepionką, o ile zachowałby wystarczające podobieństwo do innych wariantów.

 :thumbup: To prawda.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1762 dnia: 29.11.2021, 19:35 »
Się dopiszę.
 :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1763 dnia: 29.11.2021, 19:48 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.

Jak mówili w radiu, ma on mocno zmieniony kod genetyczny w porównaniu do np. takiej Delty, przez co istnieje ryzyko że będzie mocniej zarażał i że szczepionki będą mniej skuteczne. Jest również ryzyko, że będzie groźniejszy jesli chodzi o ciężkie przypadki a co za tym idzie będzie powodem większej ilości zgonów.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1764 dnia: 29.11.2021, 19:55 »

Albo to kolejny straszak żeby ludzie się szczepili albo coś znacznie poważniejszego. Na razie zostają spekulacje...

Od początku pandemii mówiono, że ten wirus będzie podobny do grypy i trzeba będzie się szczepić częściej niż raz, powtarzając szczepionkę, tak jak jest z grypą właśnie. Skąd bierzesz informacje o straszakach czy o czymś 'bardziej poważnym'? Nie ma nic nowego czego by nie mówono od początu pandemii. Wirus będzie mutował, i właśnie ciężko będzie z wariantami które z jednego kontynentu dostaną się na drugi.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1765 dnia: 29.11.2021, 20:09 »
Z tym całym omikronem...

Czy są gdzieś informacje o jego niezwykłej śmiertelności? Na razie spotykam się tylko z info o dużej liczbie mutacji i że tu oraz tam go wykryto. No i trochę gówno mi z tego wynika.

Jak mówili w radiu, ma on mocno zmieniony kod genetyczny w porównaniu do np. takiej Delty, przez co istnieje ryzyko że będzie mocniej zarażał i że szczepionki będą mniej skuteczne. Jest również ryzyko, że będzie groźniejszy jesli chodzi o ciężkie przypadki a co za tym idzie będzie powodem większej ilości zgonów.

Na razie widzę tylko ryzyko/możliwość itp.
Akurat w przypadku choroby chyba dość łatwo można stwierdzić, że szybko zabija. Mamy podawane liczby przypadków wykrytych w Europie czy w krajach pierwszego świata. Ale brak mi tutaj informacji, że zarażeni delikwenci są w stanie ciężkim w szpitalu albo już na łonie Abrahama.

Obiektywnie na to patrząc, jest to, przynajmniej na razie, medialne straszenie. Jak na początku pandemii, gdy w TV pokazywano trumny stojące w kościele, bo nie ma miejsc w kostnicy, a potem się okazało, że to sprzed iluś lat wcześniej, gdy się statek z uchodźcami utopił >:O Albo ostatnio, gdy w Indiach było tak ciężko, że palili zwłoki na ulicach. A oni je tam palą od zawsze >:O

Nie lekceważę wcale zagrożenia. Po prostu widzę to, co napisałem. Widzisz coś innego? Podaj linka.


Albo to kolejny straszak żeby ludzie się szczepili albo coś znacznie poważniejszego. Na razie zostają spekulacje...

Od początku pandemii mówiono, że ten wirus będzie podobny do grypy i trzeba będzie się szczepić częściej niż raz, powtarzając szczepionkę, tak jak jest z grypą właśnie. Skąd bierzesz informacje o straszakach czy o czymś 'bardziej poważnym'? Nie ma nic nowego czego by nie mówono od początu pandemii. Wirus będzie mutował, i właśnie ciężko będzie z wariantami które z jednego kontynentu dostaną się na drugi.

Liczę, że w przeciągu roku zostanie wynaleziony lek na to gówno. Jeszcze nigdy wysiłki ludzkości nie były tak mocno skupione na walce z jakąś chorobą. Do tego też nigdy wcześniej nie dysponowaliśmy takimi narzędziami, jak obecnie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1766 dnia: 29.11.2021, 20:35 »
Na HIV szukali bardzo długo ...no i z przenoszeniem się wirusa był mniejszy problem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1767 dnia: 29.11.2021, 20:41 »
Michał, ale to cholerstwo jest podobne do grypy, ta też może zabijać a leku (skutecznego) nie wynaleziono na nią, póki co można się zaszczepić ale wirus mutuje. Poczytaj więc o grypie, kóra jest z nami od starożytności, to podobna choroba.

Jeszcze nigdy wysiłki ludzkości nie były tak mocno skupione na walce z jakąś chorobą.

Niekoniecznie, w latach 1918-1919 kikkadziesiąt milionów zmarło na grypę, tamten wariant zwano hiszpanką. Zapewniam, że robiono bardzo dużo, jednak był to czas wojny, do tego sto lat temu. Ale śmiertelne żniwo było olbrzymie, teraz są 'luzy rajtuzy' w porównaniu do tego co się wtedy działo.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1768 dnia: 29.11.2021, 20:46 »
Na HIV szukali bardzo długo ...no i z przenoszeniem się wirusa był mniejszy problem.

Teraz właśnie dysponujemy zupełnie inną technologią. Mamy CRISP, rozwalamy genomy itp, itd. Nigdy też nad HIV nie pracowały największe firmy farmaceutyczne. I to z pomocą rządów*. Mając w sumie do dyspozycji nieograniczone zasoby. HIV był groźny, ale przede wszystkim dotykał biedne kraje. Kto by się w drogie badania bawił, c'nie?

I nie rozumiem zdania: "no i z przenoszeniem się wirusa był mniejszy problem". HIV był do tej pory chyba najgorszym z możliwych wirusów. Może nie dochodziło do zarażeń wielu osób jednocześnie, chyba że na orgiach :D, ale ten wirus siedzi utajony w organizmie przez wiele lat. Co w niektórych populacjach dawało efekt piorunujący.

*Edit. To znaczy pracowały. Chodzi mi o skupienie się na tym zagadnieniu i skalę tych badań.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1769 dnia: 29.11.2021, 20:48 »
I wpadło w wentylator u mnie.
Dzieciaki na kwarantannie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin