Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164321 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1845 dnia: 01.12.2021, 11:06 »
Gorzej jak spojrzysz w lustro i zobaczysz osobę przez którą ktoś zmarł.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1846 dnia: 01.12.2021, 11:16 »
Gorzej jak spojrzysz w lustro i zobaczysz osobę przez którą ktoś zmarł.

Jeżeli taka osoba istnieje to zmarła dlatego że zdecydowała się zrobić coś czego nie powinna - szlajała się po mieście zamiast siedzieć na dupie w chałupie. Wiem niemiłe to jest ale prawdziwe.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1847 dnia: 01.12.2021, 11:21 »
Gorzej jak spojrzysz w lustro i zobaczysz osobę przez którą ktoś zmarł.

Jeżeli taka osoba istnieje to zmarła dlatego że zdecydowała się zrobić coś czego nie powinna - szlajała się po mieście zamiast siedzieć na dupie w chałupie. Wiem niemiłe to jest ale prawdziwe.
Co masz na myśli pisząc - "szlajała się po mieście"? poszła na zakupy, do apteki, itp..? 

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1848 dnia: 01.12.2021, 11:27 »
To jest najgłupszy argument w dyskusji. Zwalanie winy za całe zło świata na kogoś bez żadnej podstawy świadczy tylko o zwalających.
Wręcz przeciwnie, to bardzo dobry argument. Tylko zawsze jest zbijany postawą "płacę i wymagam", nie uwzględniającą tego, że żaden system opieki zdrowotnej nie jest z gumy. Dokładnie jak z PZW - płacę składkę, to będę brać do oporu. No widać, że to nie zadziała na dłuższą metę. Zbyszek słusznie poruszył temat innych ludzi, nie tylko antyszczepionkowców, z własnej winy zapychających szpitale. Tyle że tam sprawa zmiany stylu życia jest trochę trudniejsza niż zwykłe wystawienie łapy do nakłucia + dwa dni wyjęte z życiorysu.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1849 dnia: 01.12.2021, 11:28 »
Co masz na myśli pisząc - "szlajała się po mieście"? poszła na zakupy, do apteki, itp..?

Nieważne z jakiego powodu. Zresztą to samo dotyczy osób które wbiegają na asfalt nie oglądając się czy nie jedzie pasem rozpędzony samochód.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1850 dnia: 01.12.2021, 11:32 »
Tylko zawsze jest zbijany postawą "płacę i wymagam", nie uwzględniającą tego, że żaden system opieki zdrowotnej nie jest z gumy.

Ekhm... "muszę płacić i wymagam" jeżeli już. Więc dlaczego nie zmienić składki na NFZ z przymusowej na dobrowolną?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1851 dnia: 01.12.2021, 11:39 »
System amerykański i dobrowolne ubezpieczenie? Co kiedy Cię nie stać na leczenie?

Moim zdaniem przymusowa składka jest lepsza bo masz zapewnioną opiekę i nikt nie powie Ci że nie będą dalej leczyć bo nie masz pieniędzy. Kolejki do lekarza to inna sprawa.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1852 dnia: 01.12.2021, 11:40 »
Moralność jest prosta - chcącemu nie dzieje się krzywda.
Zwłaszcza gdy ma jednak tę poduszkę w rodzaju służby zdrowia, na którą płaci i nie zawaha się jej użyć. Podejrzewam, że koszt dwóch miesięcy w szpitalu, wyczerpałby KRUS-owskie składki pana redaktora-rolnika Rafała Ziemkiewicza (przywołany nie bez przyczyny, bo często tego zwrotu o krzywdzie używał) i jeszcze sporo długu by zostało. A leczenie prywatne? Cóż, powodzenia życzę, jeśli ktoś chce się w prywatnej placówce w PL leczyć z covida.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1853 dnia: 01.12.2021, 11:41 »
Co masz na myśli pisząc - "szlajała się po mieście"? poszła na zakupy, do apteki, itp..?

Nieważne z jakiego powodu. Zresztą to samo dotyczy osób które wbiegają na asfalt nie oglądając się czy nie jedzie pasem rozpędzony samochód.
Oczywiście, można ograniczyć wychodzenie, ale mało kto jest w dzisiejszych czasach samowystarczalny, rozumiem, że Ty masz to szczęście i jesteś, więc nie musisz jak to ująłeś  poetycko "szlajać się do mieście "  Przeciętny zjadacz chleba jednak musi chociażby po ten chleb się szlajnąć. Wychodzenie pod koła samochodu to już inna para kaloszy.         

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1854 dnia: 01.12.2021, 11:43 »
Kolejki do lekarza to inna sprawa.

Nie inna, ta sama. W systemie dobrowolnych ubezpieczeń niektórych nie będzie stać na leczenie, w systemie z przymusowymi ubezpieczeniami niektórzy zapłacą i usługi nie otrzymają.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1855 dnia: 01.12.2021, 11:44 »
Ekhm... "muszę płacić i wymagam" jeżeli już. Więc dlaczego nie zmienić składki na NFZ z przymusowej na dobrowolną?

Pewnie dlatego, że 3/4 społeczeństwa skończyłoby bez jakiegokolwiek ubezpieczenia pokrywającego coś więcej niż badania okresowe, proste zabiegi i leczenie anginy.
W mimo wszystko sporo bogatszych USA ten system działa słabo, u nas działałby jeszcze gorzej.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1856 dnia: 01.12.2021, 11:55 »
Zbyszku - tu akurat moim zdaniem obrałeś nie ten kierunek co potrzeba... za używki w polsce płacisz.
Pewu - to już wogóle dla mnie inna galaktyka , z kąd taki pomysł.

Ponawiam pytanie piszecie o mechanice - a ja pytam o moralność wyboru.

Stąd, że empatia osób zaszczepionych bardzo często jest zbieżna z ich interesami.
Może przykład z chlebem nie był najtrafniejszy bo nie zajmuje się jego pieczeniem państwo tylko sektor prywatny i w chlebie można przebierać.
Gdyby w szpitalach leżeli tylko niezaszczepieni to bym się zaszczepił.
Gdyby umierali tylko niezaszczepieni to bym się zaszczepił.
Skoro tak nie jest to moje szczepienie tak naprawdę dotyczy tylko mnie, to moje ryzyko.
Oceniam je na większe niż ryzyko przechorowania.
Mogę się mylić, ja poniosę konsekwencję.

Nie płacę i wymagam, tylko płacę i oczekuję za to należytej opieki, tak jak płacąc mechanikowi oczekuję, że mi samochód należycie naprawi. Jak powie, żebym mu zapłacił i a on samochód naprawi za pół roku to szukam innego. A w służbie zdrowia takiego wyboru nie ma.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1857 dnia: 01.12.2021, 12:01 »
Panowie fakty są takie , że osoby zaszczepione również zarażają i przenoszą wirusa. Podobno przchodzą go o wiele łagodniej więc ewidentnie osoba niezaszczepiona nie zagraża im bardziej niż zaszczepiona. Idąc tokiem rozumowania osób pro obostrzeniowych - przepraszam ,że żyję bo każdy człowiek bez względu na swoją postawę w jakiś sposób zanieczyszcza planetę i przyczynia się do śmierci innych choć w sposób pośredni.
Przcież wolny wybór w kwesti przyjęcia bądź nie  leku/szczepionki to absolutne minimum decydowania o sobie. Co będzie dalej analiza przeglądarek internetowych i treści publikowanych w internecie i wyciąganie konsekwencji od osób niezgodnych z obecną linią władzy. Przecież to co się teraz dzieje to Orwel w czystej postaci. Jak może patrzeć w lustro osoba jeżdżąca samochodem bądź co gorsza latająca samolotem. Czy to moralne przecież spaliny przyczyniają się do wielu chorób w tym śmiertelnych. Najlepiej cofnąć się do epoki kamienia łupanego i przestać roznnażać wtedy na 100 % nikogo nie zabijemy..
Zanim zaczniecie zarzucać innym brak moralności pomyślcie czasem szerzej. Bo uprościć temat bardzo łatwo , wytykać coś innym a być ślepym na własne błędy ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1858 dnia: 01.12.2021, 12:14 »
Panowie fakty są takie , że osoby zaszczepione również zarażają i przenoszą wirusa. Podobno przchodzą go o wiele łagodniej więc ewidentnie osoba niezaszczepiona nie zagraża im bardziej niż zaszczepiona. Idąc tokiem rozumowania osób pro obostrzeniowych - przepraszam ,że żyję bo każdy człowiek bez względu na swoją postawę w jakiś sposób zanieczyszcza planetę i przyczynia się do śmierci innych choć w sposób pośredni.
Przcież wolny wybór w kwesti przyjęcia bądź nie  leku/szczepionki to absolutne minimum decydowania o sobie. Co będzie dalej analiza przeglądarek internetowych i treści publikowanych w internecie i wyciąganie konsekwencji od osób niezgodnych z obecną linią władzy. Przecież to co się teraz dzieje to Orwel w czystej postaci. Jak może patrzeć w lustro osoba jeżdżąca samochodem bądź co gorsza latająca samolotem. Czy to moralne przecież spaliny przyczyniają się do wielu chorób w tym śmiertelnych. Najlepiej cofnąć się do epoki kamienia łupanego i przestać roznnażać wtedy na 100 % nikogo nie zabijemy..
Zanim zaczniecie zarzucać innym brak moralności pomyślcie czasem szerzej. Bo uprościć temat bardzo łatwo , wytykać coś innym a być ślepym na własne błędy ;)

Zbyszku moim zdaniem to troche inaczej wygląda - wszystko zależy od organizmu oraz od genetyki.
Organizmu w jakiej jesteś formie i o to można zadbać  ( ty akurat jesteś tytanem zdrowia - ale nie każdy tak ma...) a genetyka to wrodzone wady lub zalety.
Piszesz że każdy sie zaraża = zaszczepiony i nie - to jasne i czytelne ( nie ma tu co pisać). Ale ładunki jakimi raczą zaszczepieni lub nie bywają różne.... zakażalność.
Co do wolności... jak to w życiu jeden czuje sie bardziej wolny inny nie.
W tym temacie otwiera się nowy front wolnościowy - opłaty za przejazd autostradą A4 i A2 - system wymusza podawania szeregu danych - i juz sie to ludziom nie podoba.
Polska - stać za bramką ból... , płacić online ból... - to jak ze szczepionkami.
Maciek

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1859 dnia: 01.12.2021, 12:19 »
Cytuj
Polska - stać za bramką ból... , płacić online ból...
a winiety załatwiły by sprawę bez problemu i dużo taniej
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.