Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164250 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1890 dnia: 01.12.2021, 21:23 »
Leczenie tyle kosztuje bo nie ma na rynku konkurencji. Gdyby na rynku pojawiła się alternatywa stawki spadły by znacząco.

Nie masz pojęcia o czym piszesz ;) Specjalizuje się w błędach medycznych. Znam też amerykańskie regulacje dotyczące ubezpieczeń, nazwijmy to szeroko, te medyczne i konkurencja w medycynie nie spowoduje, że będziesz zaraz za operację w przypadku złamania końca dalszego kości ramiennej płacił np. 10 tysięcy złotych, a nie 18 tysięcy. To tak nie działa. Dziękuj Bogu, że w Polsce "był" PRL, bo gdyby po upadku komuny w pełni uwolniono rynek usług medycznych, to przy aktualnej miesięcznej pensji rzędu 6 tysięcy złotych, stać Cię byłoby jedynie na podstawowe badania.   

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1891 dnia: 01.12.2021, 21:27 »
Po takich tekstach każdy piastujący stanowisko publiczne powinien z opuszczoną głową ustąpić paląc się ze wstydu. A u nas.....
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1892 dnia: 01.12.2021, 21:29 »
Cytuj
Dziękuj Bogu, że w Polsce był PRL
Z całym szacunkiem gratuluję poglądów ???
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1893 dnia: 01.12.2021, 21:36 »
Z całym szacunkiem, ale kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1894 dnia: 01.12.2021, 21:55 »
To były nielegalne podsłuchy i proszę ich nie brać pod uwagę!

Michał niewiem czy znasz środowisko pisu, ale gwarantuje ci że akurat ta wypowiedź morwieckiego jest delikatna....
W porównaniu co te osoby sądzą o nas w swych prywatnych rozmowach.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1895 dnia: 01.12.2021, 21:59 »
Mnie zachwyciło wręcz, że te szmaty tak się broniły... A ludzie to kupowali ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1896 dnia: 01.12.2021, 22:03 »
Mnie zachwyciło wręcz, że te szmaty tak się broniły... A ludzie to kupowali ;D

Większość co na nich głosowała  dalej w nich wierzy .
Czeba czekać inflacja im najbardzie da popalić...
Sami sie wyleczą.
Maciek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1897 dnia: 01.12.2021, 22:06 »
W Niemczech jest taka inflacja ,że niektóre rzeczy podrożały o 100% , także Polska trzyma się całkiem dobrze.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1898 dnia: 01.12.2021, 22:06 »
Chyba nie o tym wątek, ale jeśli już zaczęliście...To może od samego początku, partia rządząca ma zawsze ten sam cel czyli jak najwięcej mieć dla siebie i zawsze będzie robiła wszystko żeby to osiągnąć. Sądzę, że gdyby obecnie panowało PO z Tuskiem na czele to byłoby o wiele gorzej. Tak czy siak dobrze nie jest, ale to narzekanie na rządząca partie jest naprawdę śmieszne. Idealnie nigdy nie będzie bo tak jak pisałem rządzącym nie chodzi o dobro narodu a o to żeby im żyło się jak najlepiej.

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1899 dnia: 01.12.2021, 22:16 »
Leczenie tyle kosztuje bo nie ma na rynku konkurencji. Gdyby na rynku pojawiła się alternatywa stawki spadły by znacząco.
Braciak ostatnio przechodził leczenie WZW. Koszt jednego opakowania leków bez refundacji to koło 30 tysi i zjadasz tego kilka opakowań. Myślisz że tu chodzi o konkurencje, że taka cena?
Córeczka jako wczesniak załapała się na darmowe przeciwciała Synagis. 6 dawek, jedna dawka kosztuje dwa tysie jaką widzisz alternatywę?
Zobacz cenę operacji przepukliny, woreczka żółciowego czy artroskopii kolana :D Na rynku masz ogromną konkurencję w tym a ceny kosmos ;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1900 dnia: 02.12.2021, 07:09 »
Braciak ostatnio przechodził leczenie WZW. Koszt jednego opakowania leków bez refundacji to koło 30 tysi i zjadasz tego kilka opakowań. Myślisz że tu chodzi o konkurencje, że taka cena?
Córeczka jako wczesniak załapała się na darmowe przeciwciała Synagis. 6 dawek, jedna dawka kosztuje dwa tysie jaką widzisz alternatywę?
Zobacz cenę operacji przepukliny, woreczka żółciowego czy artroskopii kolana :D Na rynku masz ogromną konkurencję w tym a ceny kosmos ;)

Prawa podaży i popytu się nie obejdzie - im rzadsza choroba tym statystycznie droższe leczenie. Co do operacji sprawa jest podobna tylko tam ilość zabiegów jest ograniczana sztucznie przez NFZ - więc cena musi być wyższa bo większość kosztów (płaca personelu, amortyzacja sprzętu - nietaniego) jest stała.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1901 dnia: 02.12.2021, 07:45 »
WZW rzadka choroba? RSV rzadka choroba?
Na przepuklinę i woreczek czekałem chwilę czasu tylko dlatego żeby w pracy nie kolidowało mi to z sezonem. A tak z marszu praktycznie mogłem się kłaść i to bez żadnego załatwiania i to w czasach korony.
Wymyślajcie dalej :facepalm:

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1902 dnia: 02.12.2021, 07:50 »
WZW rzadka choroba? RSV rzadka choroba?

Zależy do czego porównywać ;) Przeziębienie toto nie jest.

Na przepuklinę i woreczek czekałem chwilę czasu tylko dlatego żeby w pracy nie kolidowało mi to z sezonem. A tak z marszu praktycznie mogłem się kłaść i to bez żadnego załatwiania i to w czasach korony.

Co nie zmienia faktu że szpital ma zakontraktowaną ilość tych zabiegów w roku.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1903 dnia: 02.12.2021, 08:10 »

O dziwo wiesz lepiej odemnie jaka jest sytuacja w śląskich kopalniach mimo ,że mieszkasz za granicą. Rozumiem ,że z rzetelnych mediów i prasy. Pal licho ,że całą pandemię przepracowałem i mam wielu znajomych w kilku wielotysięcznych kopalniach na śląsku .Nikt nie słyszał o śmierci górnika na covid ale ok kopalnie są w życi.

Po pierwsze rozmawiam z lekarzami ze Śląska, a ci uwierz mi wiedzą bardzo wiele. Do tego czytam sporo artykułów, i te też mówią jak jest. Zas znajomi z Opola mówili mi o chorych ze Śląska jakich przyjmowano na opolskich szpitalach bo nie było miejsca w Katowicach, co jest potwierdzeniem tych rzeczy. Dzisiaj można mieszkać w innym kraju, ale przy rozwoju mediów i techniki nie ma to wielkiej różnicy jak mieszkac w innym rejonie kraju.

Co do śmierci górników. Nie rozśmieszaj mnie Zbyszek :) Górnicy sa najlepiej ustawioną grupą zawodową, która ma przywileje jak żadna inna. Tu na emeryturkę się idzie w wieku ponad 40 lat, przynajmniej tak było, więc nie ma wielu starszych ludzi 'ryjących' pod ziemią. Do tego trzeba mieć tu zdrowie, więc po prostu tacy ludzie są silniejsi i rzadziej umierają. A po trzecie sytuację na Śląsku analizują ludzie którzy mają do czynienia z liczbami, danymi. Więc oni jak najbardziej wiedzą co się dzieje.

Dlatego sorry, ale nie ufam temu co piszesz. Do tego sam przyznawałeś nie raz, że nie masz w tej dziedzinie wiedzy (biologia). Ja ufam lekarzom, którzy w 99% procentach mówią to samo praktycznie. Nie wierzę w teorie spiskowe, zwłaszcza te fantastyczne które mówią o wielkim spisku rządów wszystkich krajów, które do spółki z firmami farmaceutycznymi lub Gatesami chcą jakichś 'kosmicznych' korzyści czy zysków. I doskonale rozumiem sprawy takie jak medycna naturalna itp, jednak niewiele ma to wspólnego z tematem. Ty wyłuszczaeś kiedyś swój brak zaufania do lekarzy, i wielu tak ma jednak niepotrzebnie przenoszą to na koronasceptycyzm. Szkoda, ze wielu nie zauważa, jak zawód lekarza czy pielęgniarki robi się coraz niechciany w Polsce, co sprawia, że wielu pracowników służby zdrowia nie przychodzi do pracy z radością ale traktuje to jak roboty przymusowe. Antyszczepionkowcy przykładają tylko do tego rękę. Między innymi to jest powód dla którego się odzywam, aby pokazać, że nie każdy myśli o nich w taki sposób. Pomyślcie też o sobie jak będziecie w wieku emerytalnym, kto będzie was leczył. Bo perspektywy w Polsce są kiepskie. Zawód lekarza czy pielęgniarki robi się coraz mniej popularny, i wielu ludzi z tej branży ma dość. Jeśli dodamy do tego brak bezrobocia i wielkie ssanie na rynku pracy, tym bardziej będą uciekać i szukać czegoś lepszego.

Lucjan

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1904 dnia: 02.12.2021, 08:21 »
Chyba nie o tym wątek, ale jeśli już zaczęliście...To może od samego początku, partia rządząca ma zawsze ten sam cel czyli jak najwięcej mieć dla siebie i zawsze będzie robiła wszystko żeby to osiągnąć. Sądzę, że gdyby obecnie panowało PO z Tuskiem na czele to byłoby o wiele gorzej. Tak czy siak dobrze nie jest, ale to narzekanie na rządząca partie jest naprawdę śmieszne. Idealnie nigdy nie będzie bo tak jak pisałem rządzącym nie chodzi o dobro narodu a o to żeby im żyło się jak najlepiej.
A na kogo mamy narzekać jak nie na partię rządzącą? Wiem, marzą o tym, żeby ludzie za stan obecny obwiniali opozycję, choć ta nie ma żadnego wpływu na rzeczywistość. Tak czy siak to PiS w 100% odpowiada za wszystko co się dzieje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka