Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164638 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 439
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1935 dnia: 02.12.2021, 18:35 »
Liczba nowych zakażeń dziś:
Izrael: 369
Tajwan: 17
Polska: 27356
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1936 dnia: 02.12.2021, 18:53 »
Wstajemy z kolan.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1937 dnia: 02.12.2021, 19:06 »
https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9

Ojej, amantadyna działa. Na pewno dr Bodnar przekupił pismo Nature.


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-druga-terapia-przeciwcialami-u-chorych-na-covid-19-w-wielkiej-brytanii/xjswhbh
Dopuszczono kolejny lek.
Mówię Wam, że w przyszłym roku będzie przełom już w walce z tym gównem.

Jeszcze szykuję Wam kilka linków z informacjami o stosowaniu pewnego leku w wielu krajach świata. I jakie świetne daje wyniki. Tylko muszę to sam obejrzeć, a nie linkami rzucać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1938 dnia: 02.12.2021, 19:29 »
https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9

Ojej, amantadyna działa. Na pewno dr Bodnar przekupił pismo Nature.


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-druga-terapia-przeciwcialami-u-chorych-na-covid-19-w-wielkiej-brytanii/xjswhbh
Dopuszczono kolejny lek.
Mówię Wam, że w przyszłym roku będzie przełom już w walce z tym gównem.

Jeszcze szykuję Wam kilka linków z informacjami o stosowaniu pewnego leku w wielu krajach świata. I jakie świetne daje wyniki. Tylko muszę to sam obejrzeć, a nie linkami rzucać.

Iwermektyna ?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 439
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1939 dnia: 02.12.2021, 20:16 »
Jeszcze tylko niech skończą badania:
"To finally establish a beneficial effect of amantadine on COVID-19 treatment, randomized, placebo-controlled, double-blinded studies are needed."
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1940 dnia: 02.12.2021, 20:23 »
Oczywiście. Ale na wszelki wypadek nie stosujmy tego znanego od 40 lat leku o znikomych efektach ubocznych. Jest sporo dowodów, że działa, ale lepiej niech pacjent umrze, bo jest szansa, że jednak nie działa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 633
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1941 dnia: 02.12.2021, 20:39 »
Dr Bodnar z pewnością rozumie istotną różnicę między badaniami in vitro a badaniami klinicznymi w stosownym rygorze metodologicznym, podzielając opinię autorów, że celem ostatecznego ustalenia skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19 "randomized, placebo-controlled, double-blinded studies are needed".

Swoją drogą, na masowym użyciu amantadyny może zyskać sklep Drapieżnik oraz forumowy dział Zakupy - wśród rozlicznych odnotowanych skutków ubocznych (https://www.medicover.pl/leki/viregyt-k/) wymienia się bowiem "dziwne nieodparte zachowania jak niekontrolowany zakupoholizm" ;D

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1942 dnia: 02.12.2021, 20:42 »
Największe sieci handlowe będą sponsorowały badania :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 439
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1943 dnia: 02.12.2021, 20:46 »
Jakoś w przypadku amantadyny młyny mielą powoli. Sam artykuł przeleżał w Nature rok, czekając na publikację.
https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9#article-info
Badań od tamtej pory nie zakończono.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1944 dnia: 02.12.2021, 20:55 »
Młyny w lekach zawsze mielą powoli. Umierający ludzie na własne życzenie często nie mogą otrzymać leków nowej generacji, bo... Badania trwają. I im się krzywda stanie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1945 dnia: 02.12.2021, 22:16 »
Jako osoba poniekąd z branży, zajmę głos.
Badanie leków do zastosowania ich w okręconej terapii podlega określonym procedurom, zapewniającym bezpieczeństwo zastosowania ich w określonej terapii. To musi zająć pewien czas.
Pewnie wielu z nas pamięta historię Talidomidu, który stosowany w przypadku migren u kobiet ciężarnych powodował uszkodzenia płodu, w efekcie rodziły się dzieci ze szczątkowymi kończynami. Lek nie został dostatecznie przebadany na wszystkie możliwe działania uboczne i został zbyt szybko wprowadzony do stosowania, bo był skuteczny na określoną przypadłość.
Nota bene dzisiaj Talidomid jest stosowany z powodzeniem w określonych terapiach onkologicznych, z zastosowaniem przeciwwskazań, udokumentowanych badaniami, wielokierunkowymi i czasochłonnymi.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1946 dnia: 02.12.2021, 22:51 »
Jakoś w przypadku amantadyny młyny mielą powoli. Sam artykuł przeleżał w Nature rok, czekając na publikację.
https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9#article-info
Badań od tamtej pory nie zakończono.

Pewnie były potrzebne recenzje przed publikacją a później dojrzewał w kolejce.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1947 dnia: 02.12.2021, 23:37 »
Jako osoba poniekąd z branży, zajmę głos.
Badanie leków do zastosowania ich w okręconej terapii podlega określonym procedurom, zapewniającym bezpieczeństwo zastosowania ich w określonej terapii. To musi zająć pewien czas.
Pewnie wielu z nas pamięta historię Talidomidu, który stosowany w przypadku migren u kobiet ciężarnych powodował uszkodzenia płodu, w efekcie rodziły się dzieci ze szczątkowymi kończynami. Lek nie został dostatecznie przebadany na wszystkie możliwe działania uboczne i został zbyt szybko wprowadzony do stosowania, bo był skuteczny na określoną przypadłość.
Nota bene dzisiaj Talidomid jest stosowany z powodzeniem w określonych terapiach onkologicznych, z zastosowaniem przeciwwskazań, udokumentowanych badaniami, wielokierunkowymi i czasochłonnymi.


:thumbup: Podobnie było z leczeniem kobiet podczas ciąży dietylostilbestrolem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dietylostylbestrol

Niepożądanych działań leków jest kilka rodzajów. W medycynie jest np. taki podział na grupy gdzie każdej literce alfabetu, poczynając od A, a kończąc na F podporządkowuje się działania niepożądane. Mamy więc całą masę niepożądanych działań leków. Są takie, które zależą od dawki i wykrywane są już na etapie badań klinicznych (po odstawieniu leku). Często jest to również wynik interakcji z innym lekiem. I właśnie z tego powodu często pacjenci trafiają do szpitali. Im więcej leków łączysz, tym większe ryzyko negatywnej interakcji. Mamy też np. niepożądane działanie leku niezależne od dawki, nieprzewidywalne np. genetycznie uwarunkowanej zwiększonej wrażliwości na dany lek nie przewidzisz.
 
Wiem np. z własnego zawodowego doświadczenia, że również różnego rodzaju ziółka mogą wejść w niepożądane interakcje. Znam też np. przypadek nocnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym po wypiciu znacznej ilości…melisy (bo kierujący lubił się odstresować i pił ją w znacznych ilościach), a która przecież upośledza zdolność do prowadzenia samochodu. Tak lubiany na forum czosnek (też go uwielbiam) jest dość niebezpiecznym warzywem, bo jak go jesz na co dzień, to hamuje krzepnięcie krwi, więc każda rana dłużej się goi. Nie zaleca się go spożywać po operacji i łatwiej też jest się wykrwawić po „kuchennej” awanturze z żoną. Łączenie czosnku z aspiryną też nie jest zbyt mądre. Zjedzenie gorzkiej czekolady z inhibitorami MAO (lekami wykorzystywanymi w leczeniu depresji) może okazać się dla nas tragiczne. Zielona herbatka z warfaryną też nie przejdzie. Można tak wymieniać w nieskończoność. W krajach, które są w stanie „permanentnej wojny” jak np. Izrael, Tajwan, czy też Korea Południowa jakoś ludzie nie boją się szczepień. Jednak im dalej na wschód Europy tym świadomość jest mniejsza 😉 

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1948 dnia: 03.12.2021, 07:44 »
Znam też np. przypadek nocnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym po wypiciu znacznej ilości…melisy (bo kierujący lubił się odstresować i pił ją w znacznych ilościach), a która przecież upośledza zdolność do prowadzenia samochodu.

Miałem już się nie pisać w tym wątku, ale ważna sprawa. Zawsze czytajcie ulotki na "banalne" specyfiki na grypę lub przeziębienie przez jazdą samochodem (szczególnie te w saszetkach) - niektóre działają jeszcze gorzej niż melisa. To że raz mi się ledwie udało dojechać do celu po czymś takim nie oznacza że każdemu się uda.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1949 dnia: 03.12.2021, 09:26 »
Znam też np. przypadek nocnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym po wypiciu znacznej ilości…melisy (bo kierujący lubił się odstresować i pił ją w znacznych ilościach), a która przecież upośledza zdolność do prowadzenia samochodu.

Miałem już się nie pisać w tym wątku, ale ważna sprawa. Zawsze czytajcie ulotki na "banalne" specyfiki na grypę lub przeziębienie przez jazdą samochodem (szczególnie te w saszetkach) - niektóre działają jeszcze gorzej niż melisa. To że raz mi się ledwie udało dojechać do celu po czymś takim nie oznacza że każdemu się uda.
Oznacza również że inny organizm może wcale nie zareagować 8) ale tak masz racje trzeba czytać , tylko w tych ulotkach które ja przeczytałem jest zawsze to samo - " mozliwość  zawału, udaru, wylewu a konar może mimo to nie zapłonąć " :D ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz