Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164196 razy)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1951 dnia: 03.12.2021, 09:58 »
Argumenty tutaj padają takie, że ten facet jest głupi i się nie zna. Innych nie usłyszysz.

"Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich potwierdził dane podane przez prezydenta miasta."

Jeszcze wracając do amantadyny i skutków ubocznych nieoszacowanych. Ktoś mógłby odnieść wrażenie po tej dyskusji, że ich nie określono. Otóż od ponad 40 lat podaje się ten lek również kobietom w ciąży i małym dzieciom. Nieokreślone skutki uboczne to na razie mogą mieć nie do końca przebadane szczepionki. To tak na marginesie.

Ja jednak mam szczerą nadzieję, że wszystko będzie ok. Z danych poza Siemianowicami wynika jednak zupełnie co innego. Na całym świecie. A na razie strasznych skutków ubocznych nie ma. Tzn. jest ich tyle, ile powinno, czyli bardzo mało. Biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1952 dnia: 03.12.2021, 10:08 »
a konar może mimo to nie zapłonąć " :D ;D :P :P
[/quote]

Albo zapłonie aż wieko od trumny będzie ciężko zamknąć 😁
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1953 dnia: 03.12.2021, 10:11 »
Ciekawe ....

https://dorzeczy.pl/opinie/234349/piech-mamy-wiecej-pacjentow-zaszczepionych-niz-niezaszczepionych.html

jakie argumenty za /przeciw  ?
Z pewnością głównym argumentem będzie obśmianie źródła 😉
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1954 dnia: 03.12.2021, 10:39 »
Pomijając źródło, obserwacje z jednego szpitala mają wartość anegdotyczną.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1955 dnia: 03.12.2021, 10:45 »
Ciekawe ....

https://dorzeczy.pl/opinie/234349/piech-mamy-wiecej-pacjentow-zaszczepionych-niz-niezaszczepionych.html

jakie argumenty za /przeciw  ?

Taki, że np. w Łodzi jest inaczej. Jednak na poważnie, bo to forum jest poważne :P

Jeżeli ktoś tam trafia, to w oddziale covidowym leczeni są chorzy na COVID, których stan wymaga hospitalizacji, tlenoterapii, czy też intensywnej terapii, a choroby są różne i są one wynikiem tysiąca różnych rzeczy na których nie ma magicznie działającej szczepionki. Trafiają tam Ci z ARDS, ci z chorobami współistniejącymi jak np. POCHP, nadciśnienie tętnicze, chorobą wieńcową. Trafiają tam także Ci np. młodzi, u których chorób współistniejących nie stwierdzono. Później na karcie czyjegoś zgonu znajdziesz opis bezpośredniej przyczyny zgonu np. ARDS, czyli ostrą niewydolność oddechową, której wtórną przyczyną było np. ostre zapalenie oskrzeli, a wyjściową przyczynę zgonu lekarz stwierdzający zgon określi jako zakażenie COVIDEM. I do tego opisze  choroby współistniejące: PO'CHP, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze. Masz cały łańcuch przyczyn prowadzących do zgonu pacjenta. COVID NIGDY nie jest jedyną przyczyną zgonu pacjenta. Takie pisma jak te są naprawdę debilne, bo nie pokazują nawet 1/100 stanu zdrowia danego pacjenta.

Na marginesie z tego pisma wynika, że najmłodszym pacjentem na oddziale jest ten niezaszczepiony, więc co teraz mogę śmiało z tego wywodzić, że to młodzi niezaszczepieni mają największy problem, więc muszą się szczepić, aby nie trafić na ten oddział ? Bądźmy poważni.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1956 dnia: 03.12.2021, 11:01 »
Można się śmiać i negować ,
ale czy to nie jest faktem ?

"
Prezydent Siemianowic Śląskich zwrócił uwagę, że w Portugalii, gdzie zaszczepiono 92 proc. populacji, wprowadzany jest stan klęski, a w Austrii – lockdown.
– Przecież jeżeli po szczepieniach jest mniej zgonów, to ludzie nie powinni umierać, szczególnie ci, którzy są zaszczepieni, nie powinni przecież ciężko chorować. (…)
...
Już dzisiaj doskonale wiemy, że czy ktoś przyjął czy nie przyjął tego preparatu, tak samo przenosi tego wirusa, ....."


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1957 dnia: 03.12.2021, 11:07 »
Znajdująca się w stanie klęski Portugalia zanotowała wczoraj 13 zgonów z powodu covid. Podlasie - 22.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1958 dnia: 03.12.2021, 11:20 »
Znajdująca się w stanie klęski Portugalia zanotowała wczoraj 13 zgonów z powodu covid. Podlasie - 22.
Co to znaczy z powodu covid?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1959 dnia: 03.12.2021, 11:31 »
Co to znaczy z powodu covid?
No zapewne ktoś miał covid i zszedł. Nie sądzę, żeby w statystykach rozróżniali czy covid był główną przyczyną zgonu czy nie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1960 dnia: 03.12.2021, 11:35 »
Ciekawe ....

https://dorzeczy.pl/opinie/234349/piech-mamy-wiecej-pacjentow-zaszczepionych-niz-niezaszczepionych.html

jakie argumenty za /przeciw  ?
Trochę matematyki i wszystko jasne. Tomasz Rożek na kanale Nauka to lubię przystępnie to tlumaczy:


Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1961 dnia: 03.12.2021, 11:36 »
Co to znaczy z powodu covid?
No zapewne ktoś miał covid i zszedł. Nie sądzę, żeby w statystykach rozróżniali czy covid był główną przyczyną zgonu czy nie.
Dlatego napisanie "z powodu covid" to zwykła manipulacja 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1962 dnia: 03.12.2021, 11:40 »
Można się śmiać i negować ,
ale czy to nie jest faktem ?

"
Prezydent Siemianowic Śląskich zwrócił uwagę, że w Portugalii, gdzie zaszczepiono 92 proc. populacji, wprowadzany jest stan klęski, a w Austrii – lockdown.
– Przecież jeżeli po szczepieniach jest mniej zgonów, to ludzie nie powinni umierać, szczególnie ci, którzy są zaszczepieni, nie powinni przecież ciężko chorować. (…)
...
Już dzisiaj doskonale wiemy, że czy ktoś przyjął czy nie przyjął tego preparatu, tak samo przenosi tego wirusa, ....."




Trudno dyskutować z tego typu argumentami. Sam zaszczepiłem się dopiero jakiś miesiąc temu, bo wiem już na tyle dużo, że jestem spokojny o swoje zdrowie. Jakoś u wielu ludzi ta szczepionka działa. Działa, bo nawet jak zachorują, to ich stan można określić jako stan przeziębienia/grypy. I o tych przypadkach już się powszechnie nie pisze. Jakoś w małych krajach na wyspach oceanicznych, gdzie o grypie nigdy nie słyszeli, covid potrafi siać spustoszenie i to dzięki m.in. szczepieniom da się tam kontrolować stan zdrowia pacjentów i funkcjonowanie niewielkiej służby zdrowia.

A przykład Portugalii pokazuje nam, jak to się robi w demokratycznych krajach... a nie jak w Polsce. Aby móc kontrolować epidemię wprowadza się stany nadzwyczajne np. stan klęski żywiołowej. U nas rząd normalnie łamie prawo i robi co chce. Jakoś rok temu nie wprowadzał żadnego stanu nadzwyczajnego, bo nie pasowało to partii rządzącej. Dziś przy wschodniej granicy mamy za to stan wyjątkowy, bo taka była potrzeba rządzących ;D Stany nadzwyczajne umożliwiają rządzącym wprowadzanie różnego rodzaju ograniczeń, dlatego się z nich korzysta. Każdy kraj ma swoje własne regulacje. A na Maderę można nawet i dziś lecieć z Polski pomimo obowiązującego tam stanu klęski żywiołowej. Do Portugalii dziennie w tym okresie czasu wali cała masa turystów z całej Europy - np. ze Skandynawii, Niemiec, Holandii, Belgii żeby wygrzać swoje zmarznięte tyłki. Portugalski rząd woli nie zamykać granic i nie doprowadzać do bankructw przedsiębiorców, bo wie czym to grozi. Łatwiej jest dla rządzących wszystko kontrolować wprowadzając stany nadzwyczajne. Poza tym w Portugalii z końcem stycznia są wybory parlamentarne. Także więc i tam rządzący kombinują, żeby jak największa ilość osób mogła swobodnie głosować. 

Ogólnie śmieszy mnie to mocno, że główny nurt negacji w Polsce płynie z województwa śląskiego - tego samego, w którym co roku robi się akcje o nazwach dzień dla płuc, dzień dla serca i w których rok rocznie prawie połowa badanych jeżeli chodzi o badania spirometryczne, badania EKG serca mówiąc krótko ma fatalne wyniki i "całą tablicę Mendelejewa" różnego rodzaju zaburzeń układu oddechowego. A ludzie boją się szczepionek. Dla mnie osobiście jest to niepojęte. Smog tam nie zabije nikogo, a zabije szczepionka. Tak już być chyba musi.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1963 dnia: 03.12.2021, 12:32 »
Dlatego napisanie "z powodu covid" to zwykła manipulacja 🙂
Ale porównując "zmanipulowane" dane z Polski ze "zmanipulowanymi" danymi z Portugalii wciąż można wyciągnąć pewne wnioski :) Przynajmniej jeśli w obydwu krajach instytucje dostarczające dane do raportów "manipulują" podobnie.

Można porównać sobie wykresy dla Portugalii i Polski:
Wyszczepiona Portugalia w stanie klęski: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/#graph-deaths-daily
Jako-tako wyszczepiona Polska, w stanie "co mi tam": https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/#graph-deaths-daily
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1964 dnia: 03.12.2021, 12:35 »
Jedna manipulacja nie umniejsza drugiej 🙂 Bo nadal nie wiemy, czy z tych 22 Podlasian, którykolwiek zmarł z powodu covid 🙂
Ciekawy jestem, jak to wygląda z ilością stwierdzonych zakażeń grypy w danych państwach :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!