Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164201 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1965 dnia: 03.12.2021, 12:46 »
Jedna manipulacja nie umniejsza drugiej 🙂 Bo nadal nie wiemy, czy z tych 22 Podlasian, którykolwiek zmarł z powodu covid 🙂
Ciekawy jestem, jak to wygląda z ilością stwierdzonych zakażeń grypy w danych państwach :)

Unikając większych kontrowersji możemy powiedzieć, że umarli, bo przyszedł na nich czas :)
Co do grypy, to nie wiem. Ale kiedy bodajże w 2017 "z powodu" (uwaga - manipulacja) grypy lub jej powikłań umarło we Włoszech około 200 osób jednego roku, to był niespotykany od lat atak tej choroby, jak panikowały media.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1966 dnia: 03.12.2021, 13:00 »
Takie statystyki są na bieżąco publikowane zarówno w Stanach, jak i w Polsce

https://www.cdc.gov/flu/weekly/index.htm

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Staty opracowuje też WHO

https://www.who.int/initiatives/global-influenza-surveillance-and-response-system

Jest jedna "niewielka" różnica pomiędzy covidem, a grypą. Wirusy grypy choć są przenoszone w podobny sposób jak COVID, to są znacznie mniej skuteczne w "przeskakiwaniu" z osoby na osobę i do pacjenta z powikłaniami nie trzeba podchodzić w maseczce. Poza tym rok rocznie szczepionki przeciwko grypie opierają się na szczepach wirusa, które krążyły sobie po całym świecie w przeciągu...... ostatnich 12 miesięcy :beer: Im więc była mniejsza liczba szczepów, tym pojawiła się mniejsza liczba mutacji, więc możliwe że niedługo szczepionki przeciwko grypie będą jeszcze bardziej skuteczne, aniżeli obecnie. Porównywanie covida do grypy jest moim zdaniem bezsensu ;)


Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1967 dnia: 03.12.2021, 13:05 »
Dla mnie covid to nie grypka bo sam go przeszedłem, inaczej niż grypkę, o czym już pisałem 😉
Słyszy się za to o niebywale małej ilości przypadków od "jakiegoś czasu" i ciekaw jestem jak to jest naprawdę 😉
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1968 dnia: 03.12.2021, 13:33 »
W Stanach zdecydowanie tak, ale trudno jest porównywać Stany do Polski. Taka Floryda, czy też California, to jednak nie jest to samo, co Mielno i Sopot zimą ;) Poza tym dochodzi dostęp do publicznej służby zdrowia i kwestie związane z raportowaniem przypadków grypy. Tak jak już pisałem corocznie tworzy się szczepionki przeciwko grypie, które opierają się na szczepach wirusa istniejących na całym świecie w przeciągu ostatniego roku. Dlatego nie da się raz zaszczepić przeciwko grypie, bo ten wirus bardzo szybko mutuje chcąc przetrwać w środowisku. Jednak nie przeskakuje on tak szybko i tak łatwo jak covid. I moim zdaniem możemy zapomnieć o wynalezieniu "lekarstwa" na to gówno.

WHO corocznie przedstawia swoje zalecenia dotyczące szczepów grypy i w tym roku zdecydowanie opierały się one na znacznie mniejszej ilości przypadków, aniżeli zwykle to było. Jest to plus, bo wirus ma mniejsze szanse na mutowanie, co ma wpływ na skład szczepionki przeciwko grypie. Dystans społeczny i noszenie maseczek pomaga też w ograniczeniu grypy. Natomiast sami dobrze wiemy jak to wygląda u nas z tym dystansem i maseczkami w sezonie grypowym. Natomiast w krajach, w których w danej miejscowości udało się to uzyskać, to okazało się potem, że problem grypy prawie zniknął. Jak natomiast w mieście poluzowano ograniczenia i zaczęto np. znowu tłumnie się gromadzić, to grypa znowu się tam pojawiła. Taka prosta zależność.

Tak na marginesie obecnie w tym sezonie grypowym z naturalnych rzeczy najlepszy będzie ekstrakt z czarnego bzu. Hamuje on replikację niektórych wirusów grypy. Ekstrakt o odpowiednim stężeniu jest w stanie przynajmniej w sporej części zahamować namnażanie się szczepów wirusa i może też skrócić czas ewentualnej choroby ;)



Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1969 dnia: 03.12.2021, 13:50 »
Wygląda coraz bardziej na to, że Omikron jak do tej pory jest najłagodniejszym ze szczepów. Wykazuje również największą zaraźliwość, więc dość szybko wyprze pozostałe szczepy. Czyli jest całkiem dobrze. Szczególnie łącząc to z coraz wyższym poziomem wyszczepienia oraz nowymi lekami. Lub starymi, które chyba jednak działają.

Powtórzę się: liczę, że przyszły rok będzie przełomowy w walce z tym gównem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1970 dnia: 03.12.2021, 14:05 »
Pewnie z czasem uda nam się go ogarnąć, przynajmniej tak, jak to zrobiliśmy z wirusami grypy. Jednak na chwilę obecną problem polega na tym, że dziś będzie Omikron, a jutro będzie Big Madafaka ;) bo w dobie globalizacji i otwartych granic - gdy jednego dnia jesteś sobie na pokładzie samolotu lecącego z RPA do Warszawy, a drugiego z Warszawy do Moskwy albo jako marynarz płyniesz sobie z jednego portu do drugiego, czy też jako zawodowy kierowca wozisz towar po Europie - jasne jest, że jako gatunek jesteśmy wręcz stworzeni do bycia pożywką dla różnego rodzaju mutacji wirusów. O grypie pisał już Hipokrates, a nie było wówczas statków, samochodów, czy też samolotów  ;) 

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1971 dnia: 03.12.2021, 14:06 »

Powtórzę się: liczę, że przyszły rok będzie przełomowy w walce z tym gównem.

Też mam taką nadzieję, bo w przyszłym roku żona już nie zrezygnuje z wyjazdu za granice słońca połapać.
Tak więc jeśli w dalszym ciągu będzie konieczność szczepień to się zaszczepię. Z prawie rocznej obserwacji, poza przypadkami #nagle2021 to nie zauważyłem by szczepienia jakoś niekorzystnie wpływały na zaszczepionych. Chociaż wiadomo, że negatywne skutki mogą i po latach wypływać. Tak więc im dłużej będę mógł zaczekać tym więcej wniosków będę mógł wyciągnąć. Może całkowicie zrezygnują ze szczepionek...

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1972 dnia: 03.12.2021, 15:25 »
Powtórzę się: liczę, że przyszły rok będzie przełomowy w walce z tym gównem.

Z każdym kolejnym rokiem ta nadzieja ma większą szansę się ziścić ;D
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1973 dnia: 03.12.2021, 15:29 »
Tak na marginesie obecnie w tym sezonie grypowym z naturalnych rzeczy najlepszy będzie ekstrakt z czarnego bzu. Hamuje on replikację niektórych wirusów grypy. Ekstrakt o odpowiednim stężeniu jest w stanie przynajmniej w sporej części zahamować namnażanie się szczepów wirusa i może też skrócić czas ewentualnej choroby ;)

Znów się wtrącę ale ważny szczegół. Niedojrzałe jagody czarnego bzu są trujące - więc jak ktoś będzie chciał robić sobie sam z tego ziółka soczek to lepiej uważać.

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/zatrucia,zatrucia-dzikim-bzem-czarnym--sambucus-nigra-l--,artykul,1583154.html
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1974 dnia: 03.12.2021, 15:54 »
Słuszna uwaga :thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1975 dnia: 03.12.2021, 16:07 »
Pamiętam, jak za dzieciaka cały dzień strzelałem bzem ze spluwki. Co któreś ziarenko w gębie pękało... i wieczorem rzygałem jak kot :D


Edit: A do supli zapobiegawczych warto też dorzucić lukrecję. Wirusy nie lubią zawartej w niej glicyryzyny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1976 dnia: 03.12.2021, 16:14 »
Powtórzę się: liczę, że przyszły rok będzie przełomowy w walce z tym gównem.

Z każdym kolejnym rokiem ta nadzieja ma większą szansę się ziścić ;D

W przyszłości będą gorsze, czy to celowo stworzone, aby np. zachwiać światową gospodarką albo takie, które "uciekną" z laboratoriów. Poza tym jeżeli potwierdzi się hipoteza, że Omikron mógł wyewoluować w ciele osoby nieleczonej, a zakażonej wirusem HIV, to robi się nieciekawie. Przy braku jakichkolwiek badań w sporej części Afryki oraz nadzoru w tym zakresie, a także przy obecnej już skali uchodźców ekonomiczno-klimatycznych otworzymy sobie prostą drogę do dalszych problemów.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1977 dnia: 03.12.2021, 16:27 »
Dziadek u sąsiadki dokonał żywota. Źle się poczuł. Pierwszy test ujemny. Pogorszenie. Drugi test dodatni. Trup. :-\

Nie wiem, czy szczepiony. Ale on to już wiekowy mocno był.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1978 dnia: 03.12.2021, 18:36 »
Arek, podziwiam Ciebie, szczerze, że Tobie jeszcze się chce? ;)
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1979 dnia: 03.12.2021, 20:44 »
Nie chce mi się :P Kilka miesięcy się wstrzymywałem, ale pojawiają się tu takie teorie, że trudno jest tego nie skomentować. Można wierzyć w covid lub nie. Można wierzyć w skuteczność szczepionek lub nie i ja to rozumiem. Jednak jak ktoś publicznie wywodzi z jednego krótkiego pisma ze szpitala stan zdrowia tamtejszych pacjentów (a przede wszystkim skuteczność szczepień) albo pisze, że np. teraz wszyscy umierają na covid, a nie widział nigdy w życiu polskiej karty zgonu albo że w jakiejś Portugalii jest panika po szczepieniach, gdy tymczasem w Portugalii zrobiono to czego nie chciał zrobić nas rząd tuż przed wyborami (tam też lada dzień będą wybory do parlamentu) oraz aby zostawić otwarte drzwi dla niemieckich i skandynawskich turystów z grubymi portfelami, to trudno nie powstrzymać się od komentarza ;)