Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164387 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2010 dnia: 05.12.2021, 18:07 »
Jest jeszcze coś czego nie jest w programie biologii szkoły podstawowej - teoria ewolucji.

Jeszcze tego im brakuje do pełnej świadomości :) Nadmiar wiedzy o świecie nie pomaga bo zaczynasz drążyć temat a to nie jest na rękę władzy.

Szczepionki to nie jedyny powód zawałów. Te dostają i zdrowi ludzie, np. przez nieprawidłową budowę serca a tą może mieć aż 35% populacji.

Wątpię żeby komukolwiek zależało na dociekaniu prawdy. Kto miałby płacić za badania? Producenci szczepionek nie zechcą.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2011 dnia: 05.12.2021, 18:21 »
Szczepionki to nie jedyny powód zawałów. Te dostają i zdrowi ludzie, np. przez nieprawidłową budowę serca a tą może mieć aż 35% populacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Tak, jednak NoPy poszczepienne (udary, zatory, zawały i te lżejsze) to 0,05% zaszczepionych, śmiertelność covidowa to 2,29% z czego część będzie zawyżona, z różnych względów, a NoPów zaniżona, bo komu by się chciało wypełniać papiery jak człowiek i tak "fajtnął". I to są twarde fakty.

Środowisko lekarsko/farmaceutyczne nie jest jednoznaczne w temacie covidu, tylko tych co nie są "z falą" się wycisza i w mediach o nich jest nic bądź niewiele.
Niektórzy wprost mówią-obecne szczepionki nie działają, wskazując konkrety, czyli pomysły rządów na zbycie zakupionych szczepionek, konkursy, kolejne ewolucje wirusa itp. W mediach "straszy" się tylko ile to niezaszczepionych opuszcza ten świat, statystyka nie działa w stosunku do zaszczepionych. A Ci...
Ano właśnie, cały paradoks polega na tym, że czy zaszczepiony czy nie, może zachorować i może przenosić to gówno, czyli zarażać, więc skoro zarażają zaszczepieni, to co ma na celu (poza podziałami, wymuszeniem szczepień na nie szczepionych) działania rządów na zasadzie-zaszczepieni tu czy tu mogą wchodzić, a niezaszczepieni nie?
Kolejna sprawa, jest wiele osób, które nie mogą przyjąć szczepionki ze względu na różne swoje ograniczenia zdrowotne/choroby istniejące. Oni też niebawem nie będą mogli pójść do sklepu?
Szczepionka w obecnej postaci na chwilę obecną nie gwarantuje nic, poza pozorną (bądź nie) ochroną naszego organizmu przed poważnym przejściem choroby. Nie daje żadnej ochrony ludziom zaszczepionym przed zarażeniem, nie blokuje przenoszenia wirusa, czyli zaszczepieni zarażają innych. Kolejne dawki pokazują tak naprawdę, że ona nie działa, bo niebawem będziemy się szczepić kilka razy w ciągu roku. A na tamten świat też może wysłać...

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2012 dnia: 05.12.2021, 18:29 »


Szczepionki to nie jedyny powód zawałów. Te dostają i zdrowi ludzie, np. przez nieprawidłową budowę serca a tą może mieć aż 35% populacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Tak, jednak NoPy poszczepienne (udary, zatory, zawały i te lżejsze) to 0,05% zaszczepionych, śmiertelność covidowa to 2,29% z czego część będzie zawyżona, z różnych względów, a NoPów zaniżona, bo komu by się chciało wypełniać papiery jak człowiek i tak "fajtnął". I to są twarde fakty.


To nie są żadne twarde fakty.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2013 dnia: 05.12.2021, 18:41 »
Yeap. 8) To lepiej dalej wróżyć z fusów na 130 stron, wtedy jest bardziej i twardziej ;)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2014 dnia: 05.12.2021, 19:00 »
 
Yeap. 8) To lepiej dalej wróżyć z fusów na 130 stron, wtedy jest bardziej i twardziej ;)

Nie ilość a jakość 8) Potrafisz poprzeć swoje rewelacje ogólnodostępnym źródłem? Komentarze w stylu "bo komu by się chciało" to Twoja opinia.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2015 dnia: 05.12.2021, 19:52 »
Tak, jednak NoPy poszczepienne (udary, zatory, zawały i te lżejsze) to 0,05% zaszczepionych, śmiertelność covidowa to 2,29% z czego część będzie zawyżona, z różnych względów, a NoPów zaniżona, bo komu by się chciało wypełniać papiery jak człowiek i tak "fajtnął". I to są twarde fakty.

 ;D Chyba Twoje fakty. Co roku w Polsce rejestruje się prawie 3 tysięcy NOP-ów. Więcej niż w wielu innych znacznie bogatszych krajach Europy razem wziętych. Żyjesz w Polsce, tu się zgłasza prawie wszystko, żeby nie mieć problemów i nie doprowadzić do ruiny niewydolnej służby zdrowia. W Niemczech jak pacjent będzie miał gorączkę po szczepieniu to radzi sobie sam, a u nas lekarz często chroni swój tyłek wpisując NOP łagodny. U nas nawet każe się zostać ludziom w przychodni po szczepieniu. Chucha się i dmucha na ten niewdzięczny naród, bo po prostu nie daje się wystarczającej kasy na tę służbę zdrowia, więc chociaż się broni przed pozwami takimi "drobnostkami". 




Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2016 dnia: 05.12.2021, 19:58 »
Weź zobacz, pierwszy raz w życiu na oczy, jak wygląda wypełnienie tych Twoich mitycznych "papierów"

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20102541711

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2017 dnia: 05.12.2021, 22:02 »
Yeap. 8) To lepiej dalej wróżyć z fusów na 130 stron, wtedy jest bardziej i twardziej ;)

Nie ilość a jakość 8) Potrafisz poprzeć swoje rewelacje ogólnodostępnym źródłem? Komentarze w stylu "bo komu by się chciało" to Twoja opinia.
Moje rewelacje to dane ze strony rządowej, które są ogólnodostępne, dasz radę :thumbup:

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2018 dnia: 05.12.2021, 22:04 »
Weź zobacz, pierwszy raz w życiu na oczy, jak wygląda wypełnienie tych Twoich mitycznych "papierów"

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20102541711
Czemu mitycznych? Nigdzie tego nie napisałem. Jak ktoś umiera na zator tydzień po drugiej dawce, to może trafić w NOP albo nie.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2019 dnia: 05.12.2021, 22:17 »
Tak, jednak NoPy poszczepienne (udary, zatory, zawały i te lżejsze) to 0,05% zaszczepionych, śmiertelność covidowa to 2,29% z czego część będzie zawyżona, z różnych względów, a NoPów zaniżona, bo komu by się chciało wypełniać papiery jak człowiek i tak "fajtnął". I to są twarde fakty.

 ;D Chyba Twoje fakty. Co roku w Polsce rejestruje się prawie 3 tysięcy NOP-ów. Więcej niż w wielu innych znacznie bogatszych krajach Europy razem wziętych. Żyjesz w Polsce, tu się zgłasza prawie wszystko, żeby nie mieć problemów i nie doprowadzić do ruiny niewydolnej służby zdrowia. W Niemczech jak pacjent będzie miał gorączkę po szczepieniu to radzi sobie sam, a u nas lekarz często chroni swój tyłek wpisując NOP łagodny. U nas nawet każe się zostać ludziom w przychodni po szczepieniu. Chucha się i dmucha na ten niewdzięczny naród, bo po prostu nie daje się wystarczającej kasy na tę służbę zdrowia, więc chociaż się broni przed pozwami takimi "drobnostkami".
To Twoje zdanie, ale sam przyznałeś, że pracujesz przy tym, więc możesz idealizować. Ja we wtorek mam pogrzeb 38 letniej koleżanki, która jednego dnia była zdrowa w pracy, wieczorem pojechała na SOR z ostrym bólem kręgosłupa, spuścili ja na pomoc doraźną, nikt jej badań nie zlecił, wywiad, zapisane zastrzyki, dwa na miejscu, o 5 rano zgon. Może jej rodzicom w oczy chciałbyś powiedzieć jaką mamy super służbę zdrowia?Jak to każdy przypadek jest traktowany że skrupulatnością? :( Żeby uciąć spekulacje, zaszczepiona 2 dawkami. Zostać w przychodni po szczepieniu? Nie żartuj w głupi sposób... ludzie nie dożywają jutra bo mają zawał/zator/udar umierając w kartce bo czekają na wynik testu, 1.5 roku wstecz po kilku tygodniach bawiłby się z wnukami, za te zgony nikt nie odpowiada, stało się, nie?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2020 dnia: 05.12.2021, 23:14 »
Od razu widać, że rozmawiam z internetowym fachowcem od szczepień, skoro nawet nie wiesz jak wygląda procedura w Polsce. Tak na marginesie, jak już "wyjeżdżasz" z historią o swojej koleżance, to niech ktoś z rodziny zgłosi się do mnie. Śmiało. Podam Ci dane. Widzę duże szanse na wygraną sprawę, bo jak widzisz "nie idealizuję" polskiej służby zdrowia :beer:

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2021 dnia: 06.12.2021, 00:59 »
Może jeszcze raz, mój "case", być może NOP.
Po drugiej szczepionce bolała mnie nogą pod kolanem. Tak jakby coś głębiej. Na pewno nie stawy. Ten ból nie był wielki, ale stały. Po paru tygodniach miałem takie zdarzenie, że nie mogłem ruszać przez parę sekund ręką. Na drugi dzień poszedłem do lekarza i to zdarzenie zaklasyfikowano mi jak mikro udar (TIA). Co ciekawe nogą przestała mnie boleć ;). Zbudowałem sobie teorię, że w nodze był jakiś zator/zakrzep i kiedy on się ruszył to zablokowały mi coś i nie mogłem przez chwilę ruszać ręką. Tak więc niby NOP, ale to była tylko moja teoria.
Po prawie trzech miesiącach czyli długo, ponoć przez Covid. Miałem skan głowy który nie wykazał nic. Za to EKG razem z jakimiś testem wykazało, że moje serce ma przetrwały otwór owalny (PFO) tzw. dziura w sercu. Taka "przypadłość ma 20-35% populacji.
I teraz pytanie czy miałem NOP? Wydaje mi się, że mógłbym być bohaterem u Pospieszalskiego, ale tak naprawdę brak dowodów na cokolwiek, łącznie z moim mikro udarem.
Za to prawie pewne jest to, że dzięki pewnym ludziom moja sprawa się przeciągała i gdybym poważnie cierpiał to może pomóc przyszła by zbyt późno.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2022 dnia: 06.12.2021, 07:01 »
Od razu widać, że rozmawiam z internetowym fachowcem od szczepień, skoro nawet nie wiesz jak wygląda procedura w Polsce. Tak na marginesie, jak już "wyjeżdżasz" z historią o swojej koleżance, to niech ktoś z rodziny zgłosi się do mnie. Śmiało. Podam Ci dane. Widzę duże szanse na wygraną sprawę, bo jak widzisz "nie idealizuję" polskiej służby zdrowia :beer:
Procedura to teoria. Ale nie tworząc mitów 0,05% to dane twarde.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2023 dnia: 06.12.2021, 07:18 »
Może jeszcze raz, mój "case", być może NOP.
Po drugiej szczepionce bolała mnie nogą pod kolanem. Tak jakby coś głębiej. Na pewno nie stawy. Ten ból nie był wielki, ale stały. Po paru tygodniach miałem takie zdarzenie, że nie mogłem ruszać przez parę sekund ręką. Na drugi dzień poszedłem do lekarza i to zdarzenie zaklasyfikowano mi jak mikro udar (TIA). Co ciekawe nogą przestała mnie boleć ;). Zbudowałem sobie teorię, że w nodze był jakiś zator/zakrzep i kiedy on się ruszył to zablokowały mi coś i nie mogłem przez chwilę ruszać ręką. Tak więc niby NOP, ale to była tylko moja teoria.
Po prawie trzech miesiącach czyli długo, ponoć przez Covid. Miałem skan głowy który nie wykazał nic. Za to EKG razem z jakimiś testem wykazało, że moje serce ma przetrwały otwór owalny (PFO) tzw. dziura w sercu. Taka "przypadłość ma 20-35% populacji.
I teraz pytanie czy miałem NOP? Wydaje mi się, że mógłbym być bohaterem u Pospieszalskiego, ale tak naprawdę brak dowodów na cokolwiek, łącznie z moim mikro udarem.
Za to prawie pewne jest to, że dzięki pewnym ludziom moja sprawa się przeciągała i gdybym poważnie cierpiał to może pomóc przyszła by zbyt późno.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Tylko takich caseów jak u Ciebie jest zatrważająco dużo, część pewnie i tak by się wydarzyła a część to wynik szczepień co pokazują same nopy. Przypadków do 2tyg po szczepieniu znam kilka siorka buja się z problemami sercowymi, wcześniej zdrowa, matka znajomej po 2dawce udar, leży 3mce w szpitalu, wcześniej miała cukrzycę, klientki brat, okaz zdrowia, tydzień po szczepieniu zator i do piachu. I oczywiście mam świadomość że nie wszystko może być przez szczepionki bo część pewnie nie była dobrze przebadana by ją przyjąć, to kolejny element który mi się nie podoba, szczepią na hurra. Sąsiadka przeszła covid, za 1.5 mca służba zdrowia nie widziała przeszkód by ją szczepić, zapłaciła, zrobiła przeciwciała... ponad 900, wąchała by kwiatki od spodu. U mnie rodzina wyszczepiona, ja z żoną jeszcze nie musimy/nie możemy,ale jak łączę tak wszystko do siebie to mam osobiście obawy, że zamiast dopomóc sobie to jest wiele pułapek że można pogorszyć, a jakość tych szczepionek jest po prostu słaba co słyszy się także z ust ludzi branżowych. Dla innych nie ma co tego robić bo przenosi i zaraża tak samo zaszczepiony i nie, a dla siebie po przejściu tego gówna aspekt dodatni wydaje się niewielki, a ujemnych też sporo.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2024 dnia: 06.12.2021, 07:57 »
U mnie w pracy pracuje kilkaset osób. Niezaszepionych jest paru Polaków, reszta zaszczepiona. Nikomu nic nie jest a z Twojego wpisu wynika, że jest jakiś dramat.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka