Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164300 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2025 dnia: 06.12.2021, 08:16 »
U mnie w pracy pracuje kilkaset osób. Niezaszepionych jest paru Polaków, reszta zaszczepiona. Nikomu nic nie jest a z Twojego wpisu wynika, że jest jakiś dramat.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Dramat to jest u tych ludzi. Nie twierdzę, że ogólnospołecznie takowy jest, ale chyba sam przyznasz, że szczepienie 1.5mca po chorobie bez zlecenia badań na przeciwciała to ignorancja ze strony służby zdrowia? Przez takie "akcje" ludzie mają obawy co do przyjmowania szczepionki. Być może gdyby byłoby to solidniej robione zaufanie do szczepienia by wzrosło, a ilość NoP spadła. 0,05% na 40mln dawek to wcale nie jest mało w stosunku do faktycznej śmiertelności samego covid.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2026 dnia: 06.12.2021, 09:35 »
0,05% na 40mln dawek to wcale nie jest mało w stosunku do faktycznej śmiertelności samego covid.

Przy 40 mln dawek, jakieś problemy zgłoszone jako NOP będzie miało 20 000 osób. Z czego większość to objawy łagodne.
Za raportem z 3.12.2021:
"Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej
zgłoszono 16 383 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 13 762 miały
charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia."
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2027 dnia: 06.12.2021, 10:01 »
Dokładnie tak, co oznacza również, że ok 4000 to przypadki ciężkie. jw część z nich zapewne śmiało można by było wyeliminować robiąc odpowiednie badania, czy dana osoba może przyjąć szczepionkę. Przecież przy wiosennej/jesiennej fali jest bardzo dużo osób, które przechorowały i mają naturalne przeciwciała, gdzie zaszczepienie w tym momencie nie powinno się odbywać.
Oficjalna statystyka tutaj do przeanalizowania.
https://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2028 dnia: 06.12.2021, 10:03 »
Przy 40 mln dawek, jakieś problemy zgłoszone jako NOP będzie miało 20 000 osób. Z czego większość to objawy łagodne.

W powyższym zdaniu kluczowe słowa to "zgłoszone" i "większość". Nie mam najmniejszego zamiaru negować statystycznej skuteczności szczepionek ale po raz kolejny wynik liczenia zależy od tego jak się liczy. Na przykład (nie związany w ogóle z tematem) suma wszystkich liczb naturalnych (1 + 2 + 3 + 4 +...)  może być równa -1/12 ;)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2029 dnia: 06.12.2021, 10:35 »
A wiecie dlaczego tak zdrowi są zaszczepieni : )

"Przykładowo amerykański CDC przekazał wytyczne dla laboratoriów, aby w przypadku osób zaszczepionych liczba cykli przy badaniu PCR nie przekroczyła 28 CT. Podkreślam, że te wskazówki odnoszą się jedynie do badania osób po przyjęciu szczepionki. "

Dla reszty stosuje się więcej niż zalecał twórca tych testów .

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2030 dnia: 06.12.2021, 10:41 »
W powyższym zdaniu kluczowe słowa to "zgłoszone" i "większość". Nie mam najmniejszego zamiaru negować statystycznej skuteczności szczepionek ale po raz kolejny wynik liczenia zależy od tego jak się liczy. Na przykład (nie związany w ogóle z tematem) suma wszystkich liczb naturalnych (1 + 2 + 3 + 4 +...)  może być równa -1/12 ;)
Tego kto i co zgłasza nie przeskoczymy, a wszelkie szacowanie czy zgłasza się za mało (bo się nie chce) czy za dużo (na wszelki wypadek) i czy NOP-y zgłaszane mają w ogóle związek przyczynowy ze szczepieniem, są w sumie z dudy wzięte. Trzeba też wziąć pod uwagę, że o ile zgony "covidowe" mogą mieć inną główną przyczynę, to z drugiej strony nie liczy się tam opóźnionych zgonów po ciężkim przechorowaniu - np. w ciągu roku od przejścia choroby. A badacze twierdzą, że w takim przypadku ryzyko zgonu znacznie rośnie: https://kopalniawiedzy.pl/COVID-19-ozdrowiency-diagnoza-SARS-CoV-2-skutki-dlugoterminowe-pandemia-koronawirus,33661
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2031 dnia: 06.12.2021, 10:52 »
Robsonie - nic dodać, nic ująć :) :beer:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2032 dnia: 06.12.2021, 10:55 »
Dokładnie tak, co oznacza również, że ok 4000 to przypadki ciężkie. jw część z nich zapewne śmiało można by było wyeliminować robiąc odpowiednie badania, czy dana osoba może przyjąć szczepionkę.

To oznacza że pozostałe 3011 osób (a nie 4000 jak wyliczyłeś :facepalm:) miały objawy inne niż zaczerwienienie i ból w miejscu ukłucia. Mogła być gorączka albo objawy grypy. Naciągasz dane żeby pasowały do Twojego punktu widzenia :)

Gdyby wynik zależał od sposobu obliczeń samoloty spadłyby z nieba i rozpadały się budynki ;D Opanuj się :D

Policzyłem odejmując ilość łagodnych przypadków od ilości zgłoszonych 16383-13762=3011 Znasz lepszy sposób który udowodni Twój wynik wyższy o 25% :D

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2033 dnia: 06.12.2021, 11:06 »
Gdyby wynik zależał od sposobu obliczeń samoloty spadłyby z nieba i rozpadały się budynki ;D Opanuj się :D

Echm... samoloty co jakiś czas spadają z nieba i budynki też się rozpadają niestety. To że nie zdarza się to często to zasługa tego że do wyników obliczeń dodawany jest solidny margines bezpieczeństwa, na przykład skrzydło samolotu które ma wytrzymać 5g liczone jest na 6g lub więcej. A statystyka prowadzona na żywej populacji jest praktycznie z definicji prawie bezużyteczna jeśli nie włoży się w to kupy pracy.

Na przykład w jaki sposób liczba osób zaszczepionych które dziś umarły da jakąkolwiek miarodajną podstawę do stwierdzenia czy szczepionki są bezpieczne? Można to policzyć tylko po co?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2034 dnia: 06.12.2021, 11:19 »
Dodaje się margines bezpieczeństwa ze względu na błąd który występuje na każdym etapie projektowania, produkcji i niedokładne obliczenia. Wynik musi byś zaokrąglony a maszyny mają margines błędu.

Nie czuję się kompetentny do komentowania obliczeń statycznych ale trudno uwierzyć że przedstawiane dane są obliczane bez należytej staranności.

Na przykład w jaki sposób liczba osób zaszczepionych które dziś umarły da jakąkolwiek miarodajną podstawę do stwierdzenia czy szczepionki są bezpieczne? Można to policzyć tylko po co?

Po to żeby udowodnić lub obalić tezę o bezpieczeństwie szczepionek?

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2035 dnia: 06.12.2021, 11:30 »
Po to żeby udowodnić lub obalić tezę o bezpieczeństwie szczepionek?

W jaki sposób? Na przykład znaleziono by wisielca który się zaszczepił - dodawać do rubryczki jeden czy też nie? ;) Wiem przykład ekstremalny ale pokazuje ile mogą być warte tego typu statystyki. I dlatego na przykład same liczby dotyczące zakażeń i zgonów na covid-19 są niewiele mówiące - ale czasowy przebieg coś mówi.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2036 dnia: 06.12.2021, 11:33 »
A wiecie dlaczego tak zdrowi są zaszczepieni : )

"Przykładowo amerykański CDC przekazał wytyczne dla laboratoriów, aby w przypadku osób zaszczepionych liczba cykli przy badaniu PCR nie przekroczyła 28 CT. Podkreślam, że te wskazówki odnoszą się jedynie do badania osób po przyjęciu szczepionki. "

Dla reszty stosuje się więcej niż zalecał twórca tych testów .

Martyka i jego teorie ;D Tu masz dobrze i prostym językiem opisane o co chodzi

https://indianexpress.com/article/explained/explained-the-ct-value-in-a-covid-test-7291682/


Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2037 dnia: 06.12.2021, 11:37 »
Po to żeby udowodnić lub obalić tezę o bezpieczeństwie szczepionek?

W jaki sposób? Na przykład znaleziono by wisielca który się zaszczepił - dodawać do rubryczki jeden czy też nie? ;) Wiem przykład ekstremalny ale pokazuje ile mogą być warte tego typu statystyki. I dlatego na przykład same liczby dotyczące zakażeń i zgonów na covid-19 są niewiele mówiące - ale czasowy przebieg coś mówi.

Twój przykład pokazuje, że próbujesz podważyć wyniki obliczeń bez znajomości metodologii. Nie znam się to się nie wypowiadam ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2038 dnia: 06.12.2021, 11:42 »
Naciągasz dane żeby pasowały do Twojego punktu widzenia :)
Policzyłem odejmując ilość łagodnych przypadków od ilości zgłoszonych 16383-13762=3011 Znasz lepszy sposób który udowodni Twój wynik wyższy o 25% :D
Przeczytaj wyżej do czego się odnosiłem-czyli do 20 tys o których napisał robson, a potem wrzuciłem link do pełnych danych, ogólnodostępnych, więc nie wiem o jakim naciąganiu piszesz :facepalm:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2039 dnia: 06.12.2021, 11:58 »
Łatwiej jest napisać, że twardym faktem jest to, że ilość NoPów jest zaniżona, a procedury nie działają ..... po czym powołać się na dane wynikające z tych procedur, z których okazuje się, że zdecydowana większość dotyczy takich przypadków, które są lekkie i których nawet się nie raportuje w innych krajach. A jak pisałem, że w Polsce lekarze chronią w ten sposób swoje tyłki, to od razu pojawiają się internetowe teorie dlaczego tak nie jest :-X Trudno się więc dyskutuje na temat szczepionek w sieci.  I przed np. udarem mózgu nie da się uchronić "śmiało robiąc odpowiednie badania" szczepionek. Jest to jedna z najbardziej śmiertelnych chorób w Polsce (w Europie przodujemy w tym wspólnie z Niemcami). Nikt w tych statystykach nie uwzględnia np. kluczowej dla tej choroby w Polsce "kolejki do karetki".