Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164327 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2055 dnia: 06.12.2021, 15:24 »
A co powiedzie o danych z irlandi - po okładce lisa , rozpętała się historia. Rymanowski go pozwał.

W samym artykule oczywiście przekłamanie być musiało...

"Pospieszalski w ubiegłym tygodniu informował, że zachorował na COVID-19 i leczy się witaminami oraz amantadyną, lekiem przepisywanym w chorobie Parkinsona".

Czy to tak, qrwa, trudno zachować choć trochę obiektywności i nie robić na siłę z kogoś idioty? A przynajmniej większego niż jest.
https://www.doz.pl/czytelnia/a16249-Leki_przeciwwirusowe_na_grype._Czym_jest_amantadyna_rymantadyna_oseltamiwir_i_zanamiwir#:~:text=Leki%20przeciwwirusowe%20na%20gryp%C4%99%20starej%20generacji&text=Leki%20starej%20generacji%20to%20amantadyna,pacjentowi%20we%20wczesnej%20fazie%20choroby.

Nie do końca ;) Amantadynę stosuje się do objawów występujących w Parkinsonie i zespołach parkinsonowskich

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/26586,Amantix-100-mg-tabletki-powlekane


Nie zmienia to faktu, że dziś dziennikarze lubią siać panikę, bo to zwiększa zainteresowanie :facepalm: Jednak z tą amantadyną przy grypie i covidzie, to bym uważał. Nieprzypadkowo każe się robić EKG przed jej stosowaniem (oraz w trakcie) z uwagi na możliwość wystąpienia częstoskurczu komorowego.  Ona potrafi  ładnie pozamiatać człowiekiem skoro sprawdza się przy Parkinsonie. Mój kolega miał taką sprawę, bo gość chciał w depresji skakać z okna. Problem był w tym, że nie chciał skakać sam. Biegli wykazali co dokładnie brał.  Ten lek działań niepożądanych i interakcji ma wypisaną pokaźną listę. Lepiej niech się może wypowie w tym temacie nasz praktyk naukowiec Sz. P. Admin ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2056 dnia: 06.12.2021, 15:30 »
A co powiedzie o danych z irlandi - po okładce lisa , rozpętała się historia. Rymanowski go pozwał.

W samym artykule oczywiście przekłamanie być musiało...

"Pospieszalski w ubiegłym tygodniu informował, że zachorował na COVID-19 i leczy się witaminami oraz amantadyną, lekiem przepisywanym w chorobie Parkinsona".

Czy to tak, qrwa, trudno zachować choć trochę obiektywności i nie robić na siłę z kogoś idioty? A przynajmniej większego niż jest.
https://www.doz.pl/czytelnia/a16249-Leki_przeciwwirusowe_na_grype._Czym_jest_amantadyna_rymantadyna_oseltamiwir_i_zanamiwir#:~:text=Leki%20przeciwwirusowe%20na%20gryp%C4%99%20starej%20generacji&text=Leki%20starej%20generacji%20to%20amantadyna,pacjentowi%20we%20wczesnej%20fazie%20choroby.

Jest zasada każdy czyta co chce przeczytać.
W autoryzowanym wywiadzie Poszpiesalski powiedział że leczy się antybiotykoem i amantadyną.

Także aby znowu a by było ciekawie...amandyna zadziałała , czy antybiotyk.
Każdy będzie mógł odpowiedź pod siebie :-X

Jedno pytanie czy rząd przychyli się ku czterem punktom rady , czy ich oleje...
Teraz wyjdzie szydło z wora , ziober z brygadą nieśmiertelników przy owacji dudiego wyłamie się - czy się nie wyłamie...
Czas pokaże
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2057 dnia: 06.12.2021, 16:55 »
Rodzimi naukowcy okołowirusowi właśnie przemówili w związku z rzekomo przełomową publikacją na łamach "Communications Biology" ;)

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,kontrowersyjna-publikacja-o-amantadynie--prof--pyrc--bezkrytyczna-wiara-w-ten-lek-moze-byc-niebezpieczna,artykul,44690361.html


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2059 dnia: 06.12.2021, 17:37 »
Rozmawiałem z farmaceutką w aptece. Wielu lekarze przepisuje teraz amantadynę. Nie ma też problemów z dostępnością.

Chciałem tylko przypomnieć, że nie przeprowadzono w Polsce badań, bo... nie zebrano 200 chętnych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2060 dnia: 06.12.2021, 17:42 »
Rozmawiałem z farmaceutką w aptece. Wielu lekarze przepisuje teraz amantadynę. Nie ma też problemów z dostępnością.

Chciałem tylko przypomnieć, że nie przeprowadzono w Polsce badań, bo... nie zebrano 200 chętnych.

No bo kto będzie testował pod kontrolą jakichś dochtorów. Lepiej samemu zapodać, pod wódeczkę, śledzika :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2061 dnia: 06.12.2021, 17:43 »
Hm... dobre.
Czyżby lek na konia....
https://www.onet.pl/?utm_source=www.medonet.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=89938870-3bbf-469d-8869-30b527814cdd&sid=4e9b6959-4f88-4e8b-9613-65de7438fe5a&utm_v=2

Rosnącą sprzedaż amantadyny należy rozpatrywać w świetle przywołanego wcześniej ustalenia, że do skutków ubocznych należą "dziwne nieodparte zachowania jak niekontrolowany zakupoholizm". Być może powstał samonapędzający się mechanizm amantadynowo-zakupowy ;)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2062 dnia: 06.12.2021, 17:46 »
Rozmawiałem z farmaceutką w aptece. Wielu lekarze przepisuje teraz amantadynę. Nie ma też problemów z dostępnością.

Chciałem tylko przypomnieć, że nie przeprowadzono w Polsce badań, bo... nie zebrano 200 chętnych.
Za to zgromadzonych funduszy może pozazdrościć wielu naukowców....

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2063 dnia: 06.12.2021, 17:51 »
A może, jak twierdzi Edzia Górniak, po prostu nie ma na kim testować? Wszyscy zdrowi, w szpitalach leżą pozoranci albo wręcz kukły podpięte do aparatury... :o
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2064 dnia: 06.12.2021, 17:52 »
To już jest wyższy poziom odpału. Ale kiedy toto coś mądrego powiedziało?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2065 dnia: 06.12.2021, 17:58 »
Rodzimi naukowcy okołowirusowi właśnie publicznie przemówili w związku z rzekomo przełomową publikacją na łamach "Communications Biology" ;)

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,kontrowersyjna-publikacja-o-amantadynie--prof--pyrc--bezkrytyczna-wiara-w-ten-lek-moze-byc-niebezpieczna,artykul,44690361.html

Już wielu wcześniej o tym pisało, więc na razie są to pobożne życzenia, co do jej powszechnej skuteczności. Na razie mamy taki lek medialny. Jednak w kraju pełnym schorowanych lekomanów informacje o amantadynie tworzą niebezpieczną atmosferę. Pana Janka Pospieszalskiego stać jest na lekarza, który będzie go stale kontrolował i robił mu ciągłe badania, o ile w ogóle z tego leku korzystał. A ilu gości z internetów będzie miało taką samą możliwość, jak dziś jednym z najpopularniejszych haseł w necie jest „amantadyna bez recepty” ?

Mieszkam w byłym „zagłębiu dopalaczowym”. Widziałem na własne oczy, co to znaczy popyt na „towar”, gdy nie jest on ogólnodostępny. Gdy państwo ograniczyło legalną sprzedaż, zaczęto sprowadzać dopalaczowe wynalazki prosto z zagranicy, a lokalne kliniki odwykowe i szpitale były pełne „wiary” wierzącej w niesamowitą moc pigułki.  Do tej pory toczy się cała masa postępowań karnych i cywilnych, bo jednak trochę osób zeszło z tego świata zajadając się deficytowym „towarem”.

A tu ludzie kupują na nielegalu (na dark webie) albo im weterynarze oraz znajomi lekarze załatwiają i łykają lek, którym leczy się Parkinsona albo taki, który nie jest w ogóle lekiem i nie wiadomo czym jest w rzeczywistości. Lek, który u chorych niesamowicie często wywołuje sinicę, nie mówiąc już o palpitacji serca, zawrotach głowy, psychozach i depresjach. Ilu z tych "podjadaczy" bez problemu przeszłoby covid, a ilu niedługo wyjdą fatalne wyniki z uwagi na podjadanie amantadyny "do niedzielnego rosołu". Tego statystyki już nie pokażą. Ten lek naprawdę potrafi "poryć" zdrowie człowieka i to nie tylko jego psychikę.

Ogólnie rozwala mnie ludzka naiwność. Ludzie boją się szczepionek, a żrą bez stałego nadzoru lek, który ma dobrze przebadaną długą listę działań ubocznych i negatywnej interakcji, który wywołuje piane na ustach u chorych na Parkinsona oraz wady serca i krótsze kończyny u nowo narodzonych dzieci. I jak tu z kimś dyskutować ? Z drugiej strony ja z natury jestem darwinistą, więc wolę aby ludzie zajadali się bez nadzoru, a przy okazji zawsze będzie więcej pracy ;)   

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2066 dnia: 06.12.2021, 18:05 »
Wielu lekarze przepisuje teraz amantadynę.

Z moich informacji wynika, że niezbyt wielu, ale jednak są tacy w Polsce :beer: I powiem Ci szczerze jedno. Na chwilę obecną jestem pełen podziwu dla odwagi tych lekarzy, bo jednak skala "side effects" przy amantadynie pokazuje mi, że ten lek ma spory potencjał, jeżeli rozumiesz o co mi chodzi ;)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2067 dnia: 06.12.2021, 18:07 »
Budżet na badania amantadyny  to chyba 6,5  mln PLN (https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/badania-nad-amantadyna-rozpoczete-czekaly-rok-na-kilka-milionow-zlotych-grantu/q7ezyzt)   , na reklamę szczepionek 1 mld PLN.
To gra do jednej bramki.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2068 dnia: 06.12.2021, 18:13 »
Amantadyna wymaga zatwierdzenia do leczenia Covida a efekty uboczne są już dobrze poznane. Badania wymagają zdecydowanie mniejszych nakładów ale mogą też być ślepą uliczką.
Szczepionki nie mają na razie alternatywy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2069 dnia: 06.12.2021, 18:18 »
Budżet na badania amantadyny  to chyba 6,5  mln PLN (https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/badania-nad-amantadyna-rozpoczete-czekaly-rok-na-kilka-milionow-zlotych-grantu/q7ezyzt)   , na reklamę szczepionek 1 mld PLN.
To gra do jednej bramki.

Mówisz o Polsce, a przecież na całym świecie toczą się badania. Chciałbym zauważyć, bo może o tym nie wiesz, że do tej pory żaden producent amantadyny nie tylko nie wystąpił z wnioskiem o dopuszczenie jej do obrotu jako leku na COVID, ale nawet nie skorzystał z DARMOWEJ pomocy (doradztwa naukowego) od Europejskiej Agencji Leków.