Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164248 razy)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2101 dnia: 09.12.2021, 07:54 »
W pewnym sensie tak jest. Aby ci co biologię skończyli na podstawówce ale są mądrzejsi od lekarzy nie robili sobie krzywdy terapiami dr Wyciora. Bo potem podatnik za to musi płacić chociażby.

Tak na marginesie. Skoro amantadyna ma tyle skutków ubocznych, dlaczego antyszczepionkowcy chcą jej używać, podczas gdy szczepionki na covida są bardzo bezpieczne? Brak w tym podstawowej logiki, nieprawdaż? Uświadomcie mnie gdzie się mylę :)
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2102 dnia: 09.12.2021, 08:11 »
Amantadyna ma zbadane skutki uboczne a szczepionki jeszcze nie. Ryzykujesz ale wiesz czym :P Nie ma znaczenia że setki ekspertów z całego świata mówią co innego.

Przesadzasz pisząc że antyszczepionkowcy skończyli biologię na podstawówce bo często są dobrze wykształceni. Nie brakuje wśród nich lekarzy którzy nie chcą się szczepić.

Znany polski kreacjonista prof. Maciej Giertych jest dendrologiem. Wiedza i przekonania nie zawsze idą w parze.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2103 dnia: 09.12.2021, 08:17 »
Nadal określacie mianem antyszczepionkowców wszystkich przeciwnych tylko jednej szczepionce??
Brawo za ignorancję.

Cytuj
Tak na marginesie. Skoro amantadyna ma tyle skutków ubocznych, dlaczego antyszczepionkowcy chcą jej używać, podczas gdy szczepionki na covida są bardzo bezpieczne? Brak w tym podstawowej logiki, nieprawdaż? Uświadomcie mnie gdzie się mylę :)

Porównujesz domniemane lekarstwo, które ma wyleczyć chorobę ze szczepionką, która w teorii ma zapobiec zakażeniu lub złagodzić przebieg. To chyba nie tak Panie Biologu.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2104 dnia: 09.12.2021, 08:20 »
Ja piszę o statystycznym antyszczepionkowcu :) Bo wiadomo, że będą tacy co będą mieli swoje teorie, stanowiąc promil czy nikły procencik pośród takich lekarzy. Jak pisałem też wcześniej, wielu prawicowców oskarża rząd o blokowanie działalności biznesom, jednak gdyby się zaszczepić, to wtedy wielu z nich by nie było i biznes miałby się o wiele lepiej jak i finanse państwa. Ale wtedy prawicowiec staje się wolnościowcem nagle, któremu nikt nie będzie niczego wstrzykiwał 8) :P Takiego bata na siebie kręci chociażby Konfederacja, której poseł Braun stał się ambasadorem ruchu oporu antycovidowego. Niby za biznesem ale nie do końca...
Lucjan

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2105 dnia: 09.12.2021, 08:28 »
Polska beztroska mnie przeraża. Od poniedziałku z Lukiem będziemy posługiwać się paszportami covidowymi by pójść do baru, kina itd. Przy 50 tysiącach chorych i ok. 150 zgonach. W kraju w którym mieszka dużo więcej ludzi jak w Polsce a testów robi się bodaj milion dziennie.
W Polsce jest dużo mniej testów, chorych niby mniej niż w UK a zmarłych parę razy więcej. Wszystko przez to, że władza w dupie ma życie ludzkie, ważne są tylko następne wybory.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2106 dnia: 09.12.2021, 08:31 »
Nadal określacie mianem antyszczepionkowców wszystkich przeciwnych tylko jednej szczepionce??
Brawo za ignorancję.

Dzięki, zawsze lubiłem brawa :) A tak na serio to wiadomo o co chodzi. Nie ma sensu wprowadzać innych terminów, bo zdecydowana większość sceptyków szczepionkowo-covidowych jest też przeciwko innym szczepionkom. Rozumiem być sceptycznym rok temu, ale dziś? Przecież widać jak na dłoni, że szczepionki działają a ich skutki uboczne są minimalne. W UK przy 40 tysiącach zakażonych umiera ledwo ponad sto osób, w Polsce zakażeń jest niby o 40% mniej, ale zmarłych powyżej 500, wczoraj prawie 600. To są twarde dane. Polecam więc przeciwnikom szczepionek na covida wyciągnąć wnioski. Wychodzi na to, że przez niezaszczepionych umiera zdecydowanie więcej ludzi, z czego ofiarami są zazwyczaj osoby niezaszczepione. Tak działa dezinformacja i wiara doktorom Wyciorom. Można oczywiście posiłkować się teoriami o fałszowaniu wyników testów i tak dalej, ale kaman, w każdym kraju tak robią? Co to, spisek rządów kilkuset państw?

Więc jeszcze raz łopatologicznie. Wzmacnianie oporu przeciwko szczepionkom na covida powoduje to, że umiera zdecydowanie więcej ludzi w Polsce niż w takim UK. I zawdzięcza się to w dużej mierze właśnie antyszczepionkowcom, którzy szerzą swoje teorie i przekonują do nich innych. Ufają temu właśnie ci, co biologię skończyli w podstawówce.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2107 dnia: 09.12.2021, 08:46 »
Jak pisałem też wcześniej, wielu prawicowców oskarża rząd o blokowanie działalności biznesom, jednak gdyby się zaszczepić, to wtedy wielu z nich by nie było i biznes miałby się o wiele lepiej jak i finanse państwa.

I oskarżają słusznie bo te wszystkie ograniczenia, walki i strategie przeciwko pandemii się kupy nie trzymają. Weźmy przykład ekstremalny - zamykamy kram w całej Polsce na amen na okres dwu tygodni. Wynik - Ci co mieli zachorować, zachorowali i w gorszym razie trafili do szpitala albo w najgorszym na cmentarz. Czyli epidemia w całości zduszona na terenie całego kraju - mission accomplished :bravo: ::). Mija miesiąc, dwa i znów ta sama zabawa się zaczyna, bo znów ktoś cholerstwo do Polski zawlecze... :facepalm:

I żeby to zrozumieć nie trzeba nawet wiedzy biologicznej z zakresu podstawówki - wystarczy trochę logiki... Ja rozumiem że politycy muszą coś robić, ale niech to coś ma ręce i nogi.

A że niektórzy nie chcą się szczepić - no cóż kupowanie kota w worku nie jest z reguły mądrym pomysłem mimo że w tym akurat przypadku słychać z worka miauczenie.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2108 dnia: 09.12.2021, 08:50 »


I żeby to zrozumieć nie trzeba nawet wiedzy biologicznej z zakresu podstawówki - wystarczy trochę logiki... Ja rozumiem że politycy muszą coś robić, ale niech to coś ma ręce i nogi.

A że niektórzy nie chcą się szczepić - no cóż kupowanie kota w worku nie jest z reguły mądrym pomysłem mimo że w tym akurat przypadku słychać z worka miauczenie.

Ciekawe, że często ci sami ludzie, którzy nie ufają szczepionkom, wierzą w to, że wyleczy ich jakiś lek bo jest jakiś mit, że on pomaga, choć brak na to badań. Są za to badania na temat skutków ubocznych jakie niesie za sobą ten lek.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2109 dnia: 09.12.2021, 08:59 »
Ciekawe, że często ci sami ludzie, którzy nie ufają szczepionkom, wierzą w to, że wyleczy ich jakiś lek bo jest jakiś mit, że on pomaga, choć brak na to badań. Są za to badania na temat skutków ubocznych jakie niesie za sobą ten lek.

Mnie też to dziwi. W ogóle koncepcja "leku" na dowolnego wirusa jest dla mnie dziwna - jak ma "toto" działać?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2110 dnia: 09.12.2021, 09:55 »
Poczytaj zanim zaczniesz kolejna jałową dyskusje.

www.hellozdrowie.pl/leki-przeciwwirusowe-na-grype-i-inne-wirusy/amp/

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2111 dnia: 09.12.2021, 10:12 »
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2112 dnia: 09.12.2021, 10:48 »
Polska beztroska mnie przeraża. Od poniedziałku z Lukiem będziemy posługiwać się paszportami covidowymi by pójść do baru, kina itd. Przy 50 tysiącach chorych i ok. 150 zgonach.
No to super. Ale jesteś z tego dumy i zadowolony bo za bardzo nie rozumiem czy chwalisz się czy żalisz?

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2113 dnia: 09.12.2021, 11:09 »
Polska beztroska mnie przeraża. Od poniedziałku z Lukiem będziemy posługiwać się paszportami covidowymi by pójść do baru, kina itd. Przy 50 tysiącach chorych i ok. 150 zgonach.
No to super. Ale jesteś z tego dumy i zadowolony bo za bardzo nie rozumiem czy chwalisz się czy żalisz?

Przecież covid wie, że może zarażać wszystkich chyba że akurat pokazują paszport to wtedy mu nie wolno.
Ogólnie to taki niedzielski jakby wyszedł przed naród i zabronił wszystkiego, kazał domownikom sobie wzajemnie paszporty sprawdzać, nawet jak ich nie mają ale mrugal by przy okiem, że ściema, to może wirus się nie połapie i odpuści.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2114 dnia: 09.12.2021, 11:20 »
Może masz lepsze pomysły? Póki co szczepienia i ograniczanie kontaktu są uważane za najbardziej skuteczne.