Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164383 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2160 dnia: 09.12.2021, 20:25 »
Może zapytaj tych co zostali z zamkniętymi na kilka miesięcy hotelami, knajpami, pomniejszymi biznesami. Odpowiedzą Ci. Przypomnę, kredytów im nikt nie "zamroził".
Z resztą teraz dalej jest różnie. Znajomy ma knajpę, andrzejki w miarę wypaliły, na sylwestra póki co pustki...Przypomnę po raz enty-szczepionka nie zwalnia z roznoszenia covida, więc dla pracodawcy bez znaczenia czy szczepiony czy nie. osoba zaszczepiona tak samo roznosi ja ta nie.

Po raz kolejny pokażę dane. UK, 50 tysięcy zakażonych i 160 przypadków śmiertelnych, gdzie w Polsce mamy 27 tysięcy zakażonych i 560 zmarłych z powodu covida. Pamiętajmy, że UK to prawie dwa razy więcej ludności niż w Polsce, do tego wielkie skupiska ludzi, jak Londyn, Birmingham czy wiele innych miast konglomeratów jak Manchester.

Jak widać szczepionki działają. A to w warunkach, gdzie nie ma wciąż dużych obostrzeń, na mecze piłkarskie przychodzą tłumy, w Premiership stadiony są praktycznie pełne, zresztą często w Championship też. Z tych danych wynika, że w Polsce w przeciągu tygodnia umiera około 3500-4000 osób, gdy w UK to tysiąc, więc cztery razy mniej. Jakoś nie widać wyników działania amantadyny w tych zestawieniach :)

Proszę więc o pokazanie, gdzie się mylę, twierdząc, że nieszczepienie się i namawianie do tego innych to przykładanie ręki do śmierci innych, głównie samych przeciwników szczepionek. Bez gadania o Niedzielskim czy o tym co robi PiS. Po prostu widać jak na dłoni, że szczepienia mają sens. I tak, nie każdego one zabezpieczą jak pisze Selektor, ale ja uogólniam.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2161 dnia: 09.12.2021, 20:27 »



Kilka dni wcześniej "mieliliśmy" temat i słyszałem, że w końcu drgnęło :thumbup: :bravo: Bardzo dobrze.

w temacie rządu i firm farmaceutycznych, jesteś bliżej tematu, więc zapytam-na ile takie wieści to prawda? (sama strona przypadkowa, chodzi mi o zawartość)
https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19

Odnośnie badań nad amantadyną w Polsce, to te badania już teraz są mocno krytykowane w środowisku specjalistów i na świecie, więc nie wiem jaki będą miały efekt końcowy, skoro badacze mają problem z zebraniem chociażby właściwej liczby pacjentów. Zarzuca się tym badaniom m.in. to, że nie będą one nigdy opublikowane w żadnym poważnym czasopiśmie naukowym z uwagi na przyjętą metodologię badań. Nie chcę się wypowiadać w tym zakresie, bo nie mam aż tak dużej wiedzy. Godziny, wręcz dni spędzone w uniwersyteckich bibliotekach nad książkami dotyczącymi danej kwestii (stricte medycznej), czy też godzinne rozmowy z lekarzami, a następnie wertowanie światowych badań nie zastąpią studiów i lat praktyki oraz nie spowodują, że będę na tyle kompetentny, aby wypowiedzieć się w temacie tego typu badań. I teraz pytanie, czy na podstawie badań 100 osób w Polsce będzie można wyciągnąć daleko idące wnioski ? Moim skromnym zdaniem nie. Poza tym często w tego typu badaniach chodzi o granty. Powiemy, że coś może działać, ale tak nie do końca i standardowe.... "trzeba dalszych badań". Mam jednak nadzieje, że amantadyna będzie tym złotym gralem, z uwagi na to, że jest tania oraz łatwo dostępna.

Co do kwestii odpowiedzialności, to tak to prawda. Jednak umowa Astry Zeneca nie wyklucza odpowiedzialności Skarbu Państwa z tego tytułu. Pozwiesz wówczas SP, a nie AZ. Sytuacja z Astrą Zeneca jest bowiem specyficzna. Ona dostarczała swoje szczepionki po kosztach produkcji. Np. Pfizer na tym nieźle zarabiał. Moderna jeszcze więcej. AZ nie. Dlatego wiele państw chciało mieć szybko i tanio szczepionkę, a AZ mówiła ok, ale pod takim, a nie inny, warunkiem. I państwa się na to godziły. Tak czy siak jak kiedykolwiek coś się stanie, to masz duże szanse na uzyskanie kasy, czy to w sposób łatwy prosto z funduszu, czy też trudniej przez salę sądową... więc nic tylko się szczepić ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2162 dnia: 09.12.2021, 20:32 »
Może zapytaj tych co zostali z zamkniętymi na kilka miesięcy hotelami, knajpami, pomniejszymi biznesami. Odpowiedzą Ci. Przypomnę, kredytów im nikt nie "zamroził".
Z resztą teraz dalej jest różnie. Znajomy ma knajpę, andrzejki w miarę wypaliły, na sylwestra póki co pustki...Przypomnę po raz enty-szczepionka nie zwalnia z roznoszenia covida, więc dla pracodawcy bez znaczenia czy szczepiony czy nie. osoba zaszczepiona tak samo roznosi ja ta nie.

Po raz kolejny pokażę dane. UK, 50 tysięcy zakażonych i 160 przypadków śmiertelnych, gdzie w Polsce mamy 27 tysięcy zakażonych i 560 zmarłych z powodu covida. Pamiętajmy, że UK to prawie dwa razy więcej ludności niż w Polsce, do tego wielkie skupiska ludzi, jak Londyn, Birmingham czy wiele innych miast konglomeratów jak Manchester.

Jak widać szczepionki działają. A to w warunkach, gdzie nie ma wciąż dużych obostrzeń, na mecze piłkarskie przychodzą tłumy, w Premiership stadiony są praktycznie pełne, zresztą często w Championship też. Z tych danych wynika, że w Polsce w przeciągu tygodnia umiera około 3500-4000 osób, gdy w UK to tysiąc, więc cztery razy mniej. Jakoś nie widać wyników działania amantadyny w tych zestawieniach :)

Proszę więc o pokazanie, gdzie się mylę, twierdząc, że nieszczepienie się i namawianie do tego innych to przykładanie ręki do śmierci innych, głównie samych przeciwników szczepionek. Bez gadania o Niedzielskim czy o tym co robi PiS. Po prostu widać jak na dłoni, że szczepienia mają sens. I tak, nie każdego one zabezpieczą jak pisze Selektor, ale ja uogólniam.

Czemu odpowiadasz na mój post zupełnie nie w temacie w dodatku stawiając pytania bym Ci cokolwiek udowadniał w temacie szczepień? :facepalm:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2163 dnia: 09.12.2021, 20:51 »
Nie widzisz związku? Szczepienia i inne zamordyzmy to ocalone życie dziesiątek tysięcy ludzi. Trudno aby w takich okolicznościach knajpy działały tak jak normalnie, nieprawdaż? Po drugie piszesz nieprawdę, bo osoba niezaszczepiona roznosi o wiele więcej wirusa niż ta zaszczepiona, przyjmując generalnie. Tak więc zaczepiam abyś odpowiedział mi na pytania które zadaję. Bo jesteś przeciwnikiem szczepionek, nieprawdaż?

A inna sprawa to jak działają biznesy. Polski rząd nie chciał wesprzeć przedsiębiorców jak w innych krajach, warto pomyśleć czy to tylko wina covida czy też kiepskości rządzących. Do tego to zdarzenie losowe, gdzie pewne branże mocno straciły a niektóre zyskały. NA pewno jednak nie można robić cyrków, że wszystko jest otwarte jak zwykle, bo załamałaby się służba zdrowia, a po niej mielibyśmy efekt domina. Tak było we Włoszech na początku pandemii, gdzie było po prostu fatalnie, i ludzie musieli siedzieć w domach miesiącami. Lepiej więc zareagować. Mądre przysłowie mówi, z lepiej zapobiegać niż leczyć. Według ciebie lepiej leczyć niż zapobiegać? Ciekawe...

I żeby nie było, że popieram wszelkie obostrzenia. Ale można o wiele lepiej mieć się właśnie stosując się do takich rzeczy jak szczepionki. I takie UK to doskonały przykład właśnie. Są liderami szczepień w Europie i póki co nie mrożą biznesów. Gdyby jeszcze nie nie wpadka Johnsona, to w ogóle byłoby dobrze.
Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2164 dnia: 09.12.2021, 20:53 »
Odnośnie badań nad amantadyną w Polsce, to te badania już teraz są mocno krytykowane w środowisku specjalistów i na świecie, więc nie wiem jaki będą miały efekt końcowy, skoro badacze mają problem z zebraniem chociażby właściwej liczby pacjentów. Zarzuca się tym badaniom m.in. to, że nie będą one nigdy opublikowane w żadnym poważnym czasopiśmie naukowym z uwagi na przyjętą metodologię badań. Nie chcę się wypowiadać w tym zakresie, bo nie mam aż tak dużej wiedzy. Godziny, wręcz dni spędzone w uniwersyteckich bibliotekach nad książkami dotyczącymi danej kwestii (stricte medycznej), czy też godzinne rozmowy z lekarzami, a następnie wertowanie światowych badań nie zastąpią studiów i lat praktyki oraz nie spowodują, że będę na tyle kompetentny, aby wypowiedzieć się w temacie tego typu badań. I teraz pytanie, czy na podstawie badań 100 osób w Polsce będzie można wyciągnąć daleko idące wnioski ? Moim skromnym zdaniem nie. Poza tym często w tego typu badaniach chodzi o granty. Powiemy, że coś może działać, ale tak nie do końca i standardowe.... "trzeba dalszych badań". Mam jednak nadzieje, że amantadyna będzie tym złotym gralem, z uwagi na to, że jest tania oraz łatwo dostępna.

Co do kwestii odpowiedzialności, to tak to prawda. Jednak umowa Astry Zeneca nie wyklucza odpowiedzialności Skarbu Państwa z tego tytułu. Pozwiesz wówczas SP, a nie AZ. Sytuacja z Astrą Zeneca jest bowiem specyficzna. Ona dostarczała swoje szczepionki po kosztach produkcji. Np. Pfizer na tym nieźle zarabiał. Moderna jeszcze więcej. AZ nie. Dlatego wiele państw chciało mieć szybko i tanio szczepionkę, a AZ mówiła ok, ale pod takim, a nie inny, warunkiem. I państwa się na to godziły. Tak czy siak jak kiedykolwiek coś się stanie, to masz duże szanse na uzyskanie kasy, czy to w sposób łatwy prosto z funduszu, czy też trudniej przez salę sądową... więc nic tylko się szczepić ;)

Nt amantadyny się nie wypowiadam, bo zupełnie nie mam wiedzy w tym temacie, ani nie znam przypadków tych co zastosowali i im pomogło, zasłyszane traktuję jako legendę (może nutka prawdy być ale nie wiadomo ile i czy w ogóle), a alternatywne źródła leczenia średnio mnie interesują, bo palący zioło również twierdzą, że ma właściwości lecznicze, więc jakaś grupa uznaniowa się znajdzie. :)
Natomiast to co robi państwo czy obywatele już bardziej i np. zupełnie się nie zgadzam z przymuszaniem do szczepień w  zakładach pracy, wojsku, czy innych służbach, oczywiście dopóki nie będzie szczepionka uznana jako przymusowa. I nie o działanie szczepionki mi tu chodzi, a sam aspekt prawny, mam nadzieję, że rozumiesz. Tym bardziej w obliczu takiego działania szczepionki, czyli chroni organizm biorcy, biorca dalej może być nosicielem, zakażać, zarażać-w temacie działania ludzi między sobą nie ma znaczenia czy byłeś kłuty czy nie, roznosisz dalej i tak.
Ale pozywanie SP brzmi...może inaczej wygrana ze SP zalatuje lekkim Science Fiction :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2165 dnia: 09.12.2021, 21:01 »
Nie widzisz związku? Szczepienia i inne zamordyzmy to ocalone życie dziesiątek tysięcy ludzi. Trudno aby w takich okolicznościach knajpy działały tak jak normalnie, nieprawdaż? Po drugie piszesz nieprawdę, bo osoba niezaszczepiona roznosi o wiele więcej wirusa niż ta zaszczepiona, przyjmując generalnie. Tak więc zaczepiam abyś odpowiedział mi na pytania które zadaję. Bo jesteś przeciwnikiem szczepionek, nieprawdaż?

A inna sprawa to jak działają biznesy. Polski rząd nie chciał wesprzeć przedsiębiorców jak w innych krajach, warto pomyśleć czy to tylko wina covida czy też kiepskości rządzących. Do tego to zdarzenie losowe, gdzie pewne branże mocno straciły a niektóre zyskały. NA pewno jednak nie można robić cyrków, że wszystko jest otwarte jak zwykle, bo załamałaby się służba zdrowia, a po niej mielibyśmy efekt domina. Tak było we Włoszech na początku pandemii, gdzie było po prostu fatalnie, i ludzie musieli siedzieć w domach miesiącami. Lepiej więc zareagować. Mądre przysłowie mówi, z lepiej zapobiegać niż leczyć. Według ciebie lepiej leczyć niż zapobiegać? Ciekawe...

I żeby nie było, że popieram wszelkie obostrzenia. Ale można o wiele lepiej mieć się właśnie stosując się do takich rzeczy jak szczepionki. I takie UK to doskonały przykład właśnie. Są liderami szczepień w Europie i póki co nie mrożą biznesów. Gdyby jeszcze nie nie wpadka Johnsona, to w ogóle byłoby dobrze.

Piszę nieprawdę "bo osoba niezaszczepiona roznosi o wiele więcej wirusa niż ta zaszczepiona" :'( weź bo oczy mi krwawią. Obecnie stan w PL wygląda tak, że na 38mln populacji 2 dawkami i więcej jest zaszczepionych ponad 18mln, a co najmniej jedną 21mln, dodaj sobie tych co już przeszli raz lub dwa to dziadostwo. Nie twórz nowej rzeczywistości.
Lockdown nie tylko położył biznesy, ale i ludzi do trumien-pamiętaj o tym. Oczywiście medialne to nie jest, bo umarli bez wirusa.
Nie rozumiem również Twojej podniety UK, zachowujesz się tak, jakby tam ludzie nie umierali...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2166 dnia: 09.12.2021, 21:09 »
Pokazałem ci twarde dane z dzisiejszego dnia, stosunek zakażonych i zmarłych w Polsce i UK jest podobny każdego dnia. Nie widzisz, że szczepionki działają? DO tego maseczki w UK wróciły dwa tygodnie temu dopiero. Więc nie pisz mi o przymusach ale o wnioskach, bo te są oczywiste. Ja też nie lubię przymusu, ale mamy pandemię, to nie jest widzimisię rządów krajów, biorących udział w kosmicznym spisku, ale zapobieganie.

Więc krótko i na temat. Widzisz związek czy też nie? Jest sens się szczepić, aby nie umierało tylu ludzi, czy też lepiej 'walczyć o swoje prawa'? Odpowiedz, bez odwracania kota ogonem lub zjeżdżania na inne tematy.

I nie podniecam się UK, ale twardo stąpam po ziemi a nie stosuję umysłową akrobatykę. Liczba zaszczepionych przekłada się na mniejszą ilość zgonów, i jest to oczywiste dla tych, co potrafią analizować proste dane. Bez gadania o 'znajomych którym coś pomogło' lub którzy to czy tamto. Twarde dane mówią same za siebie. I tak, ludzie tu też umierają. Ale nie w takich ilościach jak w Polsce, do tego UK to kraj tranzytowy w takim ruchu lotniczym, gdzie same Heathrow to masa ludzi z całego świata. To wielkie skupiska ludności i bardzo często duże zaludnienie na km2, w przeciwieństwie do Polski. Oni mają o wiele gorsze warunki, co należy też brać pod uwagę.



Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2167 dnia: 09.12.2021, 21:11 »
Piszę nieprawdę "bo osoba niezaszczepiona roznosi o wiele więcej wirusa niż ta zaszczepiona" :'( weź bo oczy mi krwawią.

Niepotrzebnie krwawią, bo to poniekąd prawda. Osoba zaszczepiona szybciej zwalcza wirusa, więc krócej go roznosi.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2168 dnia: 09.12.2021, 21:21 »
560 osób zmarło z powodu covida?
Kto tak twierdzi?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2169 dnia: 09.12.2021, 21:21 »
Jest sens się szczepić, aby nie umierało tylu ludzi, czy też lepiej 'walczyć o swoje prawa'? Odpowiedz, bez odwracania kota ogonem lub zjeżdżania na inne tematy.
Napisałem już dawno. Oczywiście, że jest sens się szczepić i ludzie się szczepią. Natomiast jeszcze raz napiszę-skoro mamy coś dobrowolne, to nie można do tego zmuszać-po prostu. A nie robić cyrki, rządowe loterie i inne badziewia... :facepalm: Jest na to prosty sposób-wpisać szczepienia jako obowiązkowe i po temacie. I wtedy może coś się nie podobać mi, czy komuś innemu-jest to pełnoprawna forma zamordyzmu, a to o czym Ty piszesz, czyli prawo sobie, a praktyka sobie i przymuszanie to czysty socjalizm. To tak jak z podatkami-nie podobają mi się, ale chcąc prowadzić biznes płacę, od nowego roku jeszcze bardziej mi się to nie będzie podobało bo rocznie kilkanaście tys w plecy będę, natomiast nie dyskutuję z tym, a teraz jakby pracodawcy przymuszali swoich pracowników do oddawania części zarobionych pieniędzy-bo to WAŻNE i może pomóc ludzkości, to też byś jako pracownik bulił? Po to mamy prawo w danym kraju by go przestrzegać i koniec kropka, jak coś jest dobrowolne to jest DOBROWOLNE i nie można kogoś naciskać lub robić zamordyzmu-po prostu.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2170 dnia: 09.12.2021, 21:24 »
https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-najnowsze-dane-o-zakazeniach-9122020/0nve5fx.amp
Skoro rzucacie cyframi to czemu nie porównujemy ilości zakażeń sprzed roku do obecnych. Tak sobie sprawdzam co jakiś czas i w 2020 było ich mniej.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2171 dnia: 09.12.2021, 21:26 »
Piszę nieprawdę "bo osoba niezaszczepiona roznosi o wiele więcej wirusa niż ta zaszczepiona" :'( weź bo oczy mi krwawią.

Niepotrzebnie krwawią, bo to poniekąd prawda. Osoba zaszczepiona szybciej zwalcza wirusa, więc krócej go roznosi.

Gdyby tak było, nie byłoby mowy o bezobjawowych którzy zarażają.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2174 dnia: 09.12.2021, 22:48 »
Gdyby tak było, nie byłoby mowy o bezobjawowych którzy zarażają.

Jeśli jeden zaraża innych przez 3 dni, a drugi na przykład przez 5, to objawowość nie ma nic do rzeczy. Może poza sytuacją, że przy cięższych objawach ktoś siedzi w domu i zaraża co najwyżej domowników. Wtedy faktycznie, jest pożytek z braku szczepień, choć może niekoniecznie dla nieszczepionego.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.