Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164284 razy)

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2175 dnia: 10.12.2021, 04:29 »
Ja jeszcze w kwestii porównania UK i Polski. Niech mi jakaś mądra głowa wyjaśni jak to jest, że w UK jest cztery mniej hospitalizacji ludzi chorych na Covid.
W Polsce 21 tysięcy.
W UK 5 tysięcy.

W Polsce mieszka 38 milionów
W UK 67 milionów.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2176 dnia: 10.12.2021, 05:14 »
Selektywnie wprowadzane przymusy szczepień, terror w Australii, psychopatia w Austrii, lockdown na Słowacji, IV Rzesza paszportowa w Niemczech, szaleństwo we Francji, stan klęski żywiołowej w Portugalii pomimo zaszczepienia 87% społeczeństwa. Tyle w temacie Covida, który stał się cudownym narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Żabę gotuje się powoli.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2177 dnia: 10.12.2021, 06:56 »
Selektywnie wprowadzane przymusy szczepień, terror w Australii, psychopatia w Austrii, lockdown na Słowacji, IV Rzesza paszportowa w Niemczech, szaleństwo we Francji, stan klęski żywiołowej w Portugalii pomimo zaszczepienia 87% społeczeństwa. Tyle w temacie Covida, który stał się cudownym narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Żabę gotuje się powoli.

To jaki jest twój pomysł na temat ?
Maciek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2178 dnia: 10.12.2021, 07:18 »
Ja jeszcze w kwestii porównania UK i Polski. Niech mi jakaś mądra głowa wyjaśni jak to jest, że w UK jest cztery mniej hospitalizacji ludzi chorych na Covid.
W Polsce 21 tysięcy.
W UK 5 tysięcy.

W Polsce mieszka 38 milionów
W UK 67 milionów.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
To może wynikać z kilku kwestii, choćby różnicy w podejściu do chorych w PL ta opieka jest bardziej pro-chory. Druga sprawa w jakim momencie fali zachorowań jest dany kraj. Przypomnij sobie jak jeszcze nie tak dawno cienko śpiewał rząd UK.
Poza tym staty szczepień z pl znasz 21mln/38 mln mieszkańców, kraje z wyższą wyszczepialnością również borykają się z falą. UK ma umieralność podobną do Indii, czy to taki powód do dumy i stawianie za przykład to nie wiem...inna kwestię którą daje się zauważyć, ile kraj wyszczepionych by nie miał, przychodzi falą jesienna czy wiosenna i szaleje.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2179 dnia: 10.12.2021, 07:21 »
Selektywnie wprowadzane przymusy szczepień, terror w Australii, psychopatia w Austrii, lockdown na Słowacji, IV Rzesza paszportowa w Niemczech, szaleństwo we Francji, stan klęski żywiołowej w Portugalii pomimo zaszczepienia 87% społeczeństwa. Tyle w temacie Covida, który stał się cudownym narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Żabę gotuje się powoli.

To jaki jest twój pomysł na temat ?
O, i to jest najlepsze pytanie w całym wątku! :thumbup: obecnie chyba nie ma złotego rozwiązania, pośrednim jest szczepienie a wszyscy łącznie z naukowcami uczą się tematu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2180 dnia: 10.12.2021, 07:56 »
Dziękuję, sceptycy antyszczepionkowi na forum nie potrafili wykazać skąd się bierze dużo mniejsza umieralność w UK na covida, było typowe pitolenie, że w innych krajach z wysokim zaszczepieniem sobie nie radzą, że Brytole piszczeli cienko i o przymusie. Ale twardych danych nikt nie podważył, bo się nie da :)

Jeżeli uważa się, że życie ludzkie jest bezcenne, to chyba zapobieganie rozwojowi covida jest słusznym działaniem, nieprawdaż? I napisałem, że UK to o wiele lepsze warunki dla rozwoju wirusa, wystarczy wiedzieć jak wygląda transport w Londynie, jaki tłok jest tutaj w autobusach, metrze, pociągach. To samo w aglomeracjach jak Manchester czy Birmingham, przy o wiele większej popularności pubów czy sportach takich jak futbol. Do tego tu też jest wielu mądrych inaczej, co się szczepić nie chcą, gdzie prym wiodą między innymi Polacy.

Więc proponuję abyście narzekali na inne rzeczy ale nie podważali słuszności szczepienia się. Bo w przypadku Polski oznacza to wielką liczbę zmarłych, z których zdecydowana większość to niezaszczepieni właśnie. Miejcie więc świadomość, że propagując opór przeciwko szczepionkom, przykładacie rękę do śmierci dziesiątek tysięcy ludzi. Jak chcecie to się nie szczepcie, ale bez prowadzenia antyszczepionkowej agitki od Pospieszalskiego czy jakichś doktorów Wyciorów. Bo tylko pogarszacie sprawę.
Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2181 dnia: 10.12.2021, 08:12 »
Świetnie Luk, że dla Ciebie wszystko jest zero-jedynkowe, dlatego nikt na tym forum nie lubi z Tobą dyskutować, bo zachowujesz się jakbyś pozjadał rozumy świata ( a jest jak jest), każdą rozmowę sprowadzisz na swoje tory i jedynie słuszną rację, a interlokutorów próbujesz sprowadzić zawsze do: w przypadku szczepień-antyszczepionkowców, w przypadku polityki-do najgorszej opozycji, w przypadku pzw-do klaskaczy starym dziadom komunistom. Już jeden po tej ziemi stąpa co nikt mu nie wmówi że białe jest białe...

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2182 dnia: 10.12.2021, 08:14 »
Ja jeszcze w kwestii porównania UK i Polski. Niech mi jakaś mądra głowa wyjaśni jak to jest, że w UK jest cztery mniej hospitalizacji ludzi chorych na Covid.
W Polsce 21 tysięcy.
W UK 5 tysięcy.

W Polsce mieszka 38 milionów
W UK 67 milionów.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
To może wynikać z kilku kwestii, choćby różnicy w podejściu do chorych w PL ta opieka jest bardziej pro-chory. Druga sprawa w jakim momencie fali zachorowań jest dany kraj. Przypomnij sobie jak jeszcze nie tak dawno cienko śpiewał rząd UK.
Poza tym staty szczepień z pl znasz 21mln/38 mln mieszkańców, kraje z wyższą wyszczepialnością również borykają się z falą. UK ma umieralność podobną do Indii, czy to taki powód do dumy i stawianie za przykład to nie wiem...inna kwestię którą daje się zauważyć, ile kraj wyszczepionych by nie miał, przychodzi falą jesienna czy wiosenna i szaleje.
No właśnie pokazałeś, że nie potrafisz racjonalnie odpowiedzieć na moje pytanie i naciągasz odpowiedź jak Jaś, który nie nie miał ochoty przeczytać zadaną lekturę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2183 dnia: 10.12.2021, 08:26 »
No właśnie pokazałeś, że nie potrafisz racjonalnie odpowiedzieć na moje pytanie i naciągasz odpowiedź jak Jaś, który nie nie miał ochoty przeczytać zadaną lekturę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Nic nie naciągam. Wróć może do statystyki jak się wariant brytyjski rozprzestrzeniał...Czesi też rok temu śpiewali, że pokonali wirusa, nie wspomnę już o naszych władnych, no ale Ci wiadomka, wybory były więc trzeba było covida pod dywan zamieść. Dlatego nie ma się co jarać chwilową statystyką...wracając na polskie podwórko-1.5 mies temu woj. lubelskie czy podkarpackie było w czarnej d.pie, było na językach mediów i forów, teraz na 1 miejscu znajduje się województwo, które jest w czołówce pod względem wyszczepionych. Oczywiście dla Ciebie lekcja odrobiona :facepalm:

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2184 dnia: 10.12.2021, 08:38 »
Selektywnie wprowadzane przymusy szczepień, terror w Australii, psychopatia w Austrii, lockdown na Słowacji, IV Rzesza paszportowa w Niemczech, szaleństwo we Francji, stan klęski żywiołowej w Portugalii pomimo zaszczepienia 87% społeczeństwa. Tyle w temacie Covida, który stał się cudownym narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Żabę gotuje się powoli.

To jaki jest twój pomysł na temat ?

Niestety już za późno i raczej jesteśmy w czarnej dupie. Miedzy innymi przez was drodzy "koledzy".  Przyczyniło się do tego epatowanie przez was sloganami typu, "że nie można dawać ludziom wolnej ręki" i zamiast myśleć kiedy były wprowadzane bezsensowne restrykcje w postaci zamykania lasów, siłowni, dystansów, ograniczeń w miejscach publicznych, noszenia/nienoszenia maseczek, cmentarzy, odwoływania świąt i i innych, które były ze sobą sprzeczne logicznie ......to tępo szykanowaliście osoby, które chciały iść w gdzieś na zadupie w krzaki ryby połowić.... lub bezpośrednio od skurwysynów i baranów wyzywaliście tych, którzy mieli odmienne zdanie, nie chcąc go w ogóle zrozumieć.

Tak więc podziękujcie sami sobie wzajemnie. Chociaż z tego co czytam wasze wpisy to widzę, że tego właśnie chcecie i pewnie część z was odnajdzie się w nowym systemie. Dostrzegam już wspaniałego politruka i krasomówcę, który ze swą demagogią i manipulacją będzie jeździł po miastach i wioskach podsycając nienawiść do tych co to nieodpowiedzialnie przyczyniają się istniejącego stanu rzeczy. Swoimi długimi wywodami będzie mamił pozostałych. Liczni mu uwierzą i będą cichymi donosicielami, a niektórzy bez żadnej krępacji ale z maską na twarzy z czystej nienawiści do niezaszczepionych skurwysynów z chęcią będą ich pałować i zaganiać do obozów.

I tak to niestety będzie. Według zasady dziel i rządź.

 

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2185 dnia: 10.12.2021, 08:41 »
Znów mijasz się z tematem.

Zagłębimy się jednak w statystyki i zostawmy wyspiarzy w spokoju.  Nie są wszak sami na tym globie. Zobaczmy więcej.

Bułgaria. Ciekawe jak jest ze szczepieniami?


26 % zaszczepionych i pełno foliarzy w szpitalach.

Pacjenci z covidem na jeden milion mieszkańców.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2186 dnia: 10.12.2021, 08:43 »
Znów mijasz się z tematem.
W którym momencie tym razem ;D

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2187 dnia: 10.12.2021, 08:47 »
Znów mijasz się z tematem.
W którym momencie tym razem ;D

Masz bardzo czytelną statystykę. Możesz sobie policzyć zależności pomiędzy ilością zaszczepionych i ludźmi w szpitalach.

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2188 dnia: 10.12.2021, 09:00 »
Selektywnie wprowadzane przymusy szczepień, terror w Australii, psychopatia w Austrii, lockdown na Słowacji, IV Rzesza paszportowa w Niemczech, szaleństwo we Francji, stan klęski żywiołowej w Portugalii pomimo zaszczepienia 87% społeczeństwa. Tyle w temacie Covida, który stał się cudownym narzędziem do kontroli społeczeństwa.

Żabę gotuje się powoli.
Zatem porównajmy Polskę i Portugalię

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #2189 dnia: 10.12.2021, 09:02 »
Masz bardzo czytelną statystykę. Możesz sobie policzyć zależności pomiędzy ilością zaszczepionych i ludźmi w szpitalach.
Podałem Ci jak to w PL wygląda w województwach i co mówi na to statystyka-zignorowałeś to. Więc może odnieś się proszę do tego, skoro tak lubisz słupki, to wytłumacz jak to możliwe, że w tym samym okresie rok do roku wirus szaleje podobnie w państwie o przodującej statystyce szczepień





https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/portugalia-najwiecej-od-marca-zgonow-w-zwiazku-z-covid-19,515397.html

Ale wątpliwości żadnych mieć nie można...prawda?