Autor Wątek: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?  (Przeczytany 9861 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #15 dnia: 08.02.2021, 07:50 »
Wychodzi więc na to, że ten model gospodarki kryją wszyscy - pierwsi naukowcy rybaccy z Olsztyna, gdyż od lat udowadniają w swych pracach naukowych (tak, naukowych!) jego skuteczność. Nie mogą nagle zmienić zdania, do tego ich prace służą do pisania kolejnych prac (źródła), więc tego się tak nie da przerwać. Ale i pracownicy RZGW też udają, ze system jest wydajny i działa. No i PSR nie krzyczy, że nie ma środków i mocy, oni też chcą pokazać, że się wywiązują z postawionych przed nimi obowiązków.

I na koniec mamy jedną wielką pantomimę :) Takie rzeczy tylko w Polsce...
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.02.2021, 13:30 »
chyba trzeba się zapisać na kolejne studia, prawnicze teraz ... :(
;)

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #17 dnia: 13.03.2021, 13:16 »
Właśnie złożyłem skargę do Dyrektora Wód Polskich:
odpowiedź zamieszczę na forum.
pozdrawiam kolegów



Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie /

do wiadomości:

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie/ w Gdańsku



SKARGA i WNIOSEK2)


Na podstawie art. 221 § 1 oraz art. 227/art. 2412) ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256, z późn. zm.) składam skargę i wniosek2)
o następującej treści:


Wnoszę o wydanie zezwolenia na amatorski połów ryb w obwodzie rybackim ...............

Wnoszę o wydanie Regulaminu amatorskiego połowu ryb w w/w obwodzie tak jak określił to RZGW Białystok: https://bialystok.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zasady-sprzedazy-zezwolen


Uzasadnienie

RZGW w Gdańsku wydało komunikat:

https://gdansk.wody.gov.pl/amatorski-polow-ryb-lista-rybackich-uzytkownikow


„Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym do chowu, hodowli lub połowu ryb w obwodzie rybackim uprawniony jest organ administracji publicznej wykonujący uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego albo osoba władająca obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właściwym organem administracji publicznej. W myśl tego przepisu podmiotami uprawnionymi do rybactwa, na których na mocy art. 6 ust. 1 ww. ustawy ciąży obowiązek prowadzenia w obwodach rybackich racjonalnej gospodarki rybackiej, są więc nie tylko osoby, z którymi zawarto stosowne umowy, ale również dyrektorzy RZGW” - cytat z kontroli NIK.


NIK wykazała , że nie jest zadowolona z wydawania zezwoleń na amatorski połów ryb przez RZGW Gdańsk, ponieważ nie prowadziła ona racjonalnej gospodarki rybackiej. Więc zamiast zacząć prowadzić racjonalna gospodarkę poprzez wydawanie zezwoleń (co stanowi prawo do amatorskiego połowu ryb) , określenie przepisów regulaminu w obwodzie ................... oraz nakazanie prowadzenia rejestru połowów aby wiedzieć jakie gatunki i w jakiej ilości należy zarybić zgodnie z operatem - to po prostu ZAKAZAŁO w ogóle połowów amatorskich. Pytam : na podstawie jakich przepisów prawa ? Jeżeli RZGW w Białymstoku prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką.


Art. 7 pkt 2 i 2a U S T A W Y z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym mówi, że moim obowiązkiem przy wykonywaniu prawa do amatorskiego połowu ryb jest posiadanie zezwolenia uprawnionego do rybactwa. W tym przypadku (obwód nr ..................) uprawnionym jest Dyrektor RZGW Gdańsk.

Niestety , widzę , że dyrektorzy RZGW żyją jakby w innych Światach i jeden wydaje zezwolenia (vide RZGW w Białymstoku) , inny nie, choć mają takie same obowiązki nałożone przepisami prawa.


Składam więc równocześnie skargę


na działanie dyrektora RZGW Gdańsk w związku z niewykonywaniem racjonalnej gospodarki rybackiej. Winna ona obejmować moje prawo do amatorskiego połowu ryb oraz obowiązek dyrektora RZGW Gdańsk do utrzymywania pogłowia ryb i inne wskazane w ustawie. Można to streścić tak : „Nie mam pieniędzy lub chęci na wykonywanie moich obowiązków – to zabiorę prawa innym”

Ale to tak nie powinno być, ponieważ Rzeczpospolita Polska jest Państwem prawa- co wynika z konstytucji.

Dlatego proszę o wyjaśnienie mi dlaczego obywatele z regionu RZGW Białystok mają inne prawa niż ja - żyjący na obszarze RZGW w Gdańsku ?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #18 dnia: 13.03.2021, 13:19 »
Pozostaje życzyć wytrwałości i sukcesu 🙂.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #19 dnia: 13.03.2021, 15:00 »
Adresatem nie powinny być Wody Polskie ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #20 dnia: 13.03.2021, 16:22 »
no cóż- zastosowałem się do informacji n/t skarg podanych na ich stronie :
https://wody.gov.pl/114-nieprzypisany/608-informacja-w-zakresie-rozpatrywania-skarg-i-wnioskow

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #21 dnia: 13.03.2021, 16:28 »
Kolego ale z tego co widzę wszelkie skargi należy kierować do Zarządów Wody Polskie a Ty skierowałeś do RZGW i jak znam życie to odrzucą gdyż takie instytucji już nie ma, obym się mylił :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #22 dnia: 13.03.2021, 16:33 »
"Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie "
To jest adresat skargi
Dyrektor RZGW Gdańsk jest do wiadomości tylko

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #23 dnia: 13.03.2021, 20:44 »
Ja mam trochę inne zdanie. Woda powinna mieć gospodarza, i pytanie, czy Polskie Wody mają środki aby się wodą opiekować. Wydanie zgody czy pozwolenia na wędkowanie i zabieranie będzie miało raczej zły skutek. Trzeba operatu czyli planu jak prowadzić wodę i tak dalej. Pytanie co zrobił użytkownik na koniec. Wielu czesze wodę sieciami i tłucze wszystko.

Moim zdaniem powinna być ciągłość. Najlepiej aby np. 6 miesięcy przed końcem dzierżawy użytkownik określał się czy będzie przedłużał umowę, jeśli nie, należy rozpisać przetarg. I tu właśnie widać słbość ustawy o rybactwie śródlądowym. Gdyby utrzymanie wody było tańsze, łatwiej byłoby znaleźć dzierżawcę Pamiętajmy, że RZGW czy Polskie Wody mrożą część kasy, jest coś w rodzaju kaucji z tego co wiem.

Ogólnie jednak jest lipa, bo wody nie ma komu chronić, komu zarybiać i tak dalej. Wody bez gospodarza raczej nie będą zasobne w rybę, bo jak tylko pójdzie fama, że coś tam pływa, to zaraz pójdą w ruch sieci, żaki, prąd i inne rzeczy, z łowieniem na 10 wędek włącznie. PSR nie może patrolować tylko tych wód, bo nie upilnuje innych. To wszystko jest do bani.
Lucjan

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #24 dnia: 13.03.2021, 21:25 »
O czym Ty piszesz ?!?!?
Ja piszę o moich prawach, a Ty o bzdetach.
Jesteś z nierządu czy co ???????

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #25 dnia: 13.03.2021, 21:32 »
Luk Ty masz reputację, a trwonisz ją na bzdety.
Kim jesteś aby kontrować inicjatywę ?
Ja jestem z pospólstwa, Ty jak widzę z władz, albo z rządu/nierządu.
Ja składam inicjatywę a TY ją torpedujesz ?
Kim jesteś ? agent jakiś ????

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #26 dnia: 13.03.2021, 21:47 »
Luk - zadam pytanie: czy Ty jesteś z właściwych służb??
Bo nie masz pojęcia o problemach zwykłych wędkarzy.
NIC nie robisz w tym kierunku.
Działasz jak władza każe. To moja opinia, ale prześledźcie inne wypowiedzi LUK'a
Skasujesz moje wątki ?
Mam archiwym na UT.
Spróbuj. Albo poleć za wątkiem...

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #27 dnia: 13.03.2021, 21:57 »
Wyluzuj trochę chłopie, bo ci żyłka pęknie 😆.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #28 dnia: 13.03.2021, 22:00 »
O czym Ty piszesz ?!?!?
Ja piszę o moich prawach, a Ty o bzdetach.
Jesteś z nierządu czy co ???????

Na 7 postów w przynajmniej 3 obrażasz Luka. Mam nadzieję, że admin wskaże Ci drzwi z zielonym napisem "exit" :-*
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Noname

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko bez dzierżawcy - wolno łowić, czy nie?
« Odpowiedź #29 dnia: 13.03.2021, 22:02 »
A kim jest LUK ?
Nie mam prawa do pisania ?
Ogarnijcie się....