Autor Wątek: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka  (Przeczytany 1934 razy)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« dnia: 16.03.2021, 01:30 »
Cześć szykuje się do zakupu wędki pod spod wędka 3,6 i 5lb do dalekich rzutów.Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły,lub już  sprawdzone zestawy razem z kołowrotkiem i plecionką to chętnie bym się zapoznał z waszymi pomysłami,zestawami.

Aaa bym był zapomniał mój budżet to coś koło 700pln


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2021, 07:26 »
Budżet na dobry feeder z porządnym kołowrotkiem ;)

Budżetowa wędka Spro Governor będzie do tych celów pewnie tak samo dobra, jak super-hiper enzon-cosmic-space-technology.
Kołowrotek? Jaką pracę przy spodowaniu wykonuje kołowrotek? Ściąganie pustego spoda. Strasznie się narobi. Więc wystarczy sprawdzona konstrukcja z niższej półki cenowej.

Edit: Jeszcze sobie przypomniałem. Niedawno sprzedałem betoniarkę jakąś budżetową, której używałem przy surfactingu. Przy ściąganiu ciężkarka 120 g bujała się cała szpula. Dostał ten kołowrotek w gratisie do wędki jeden z użytkowników forum. Właśnie do spoda go używa. I jest zadowolony, nic mu się nie dzieje.


A teraz karpiarze mnie zabiją :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2021, 07:33 »
Mam SPRO LCS 555 podpiętego pod Anacondę Sanger 3,6m. Zamiast plecionki mam żyłkę 0,25mm i 12m przyponu strzałowego z plecionki 0,40mm. Do tej pory średnim SPOMBem rzucałem na 90m. Ale myślę, że poprawa techniki rzutu pozwoli na większe odległości.
Krwawy - dodam tylko, żeby to był kołowrotek typowo rzutowy, czyli z wysoką szpulą.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #3 dnia: 16.03.2021, 07:38 »
Sprawdziłem. To był kołowrotek Cormoran SeaCore-S 6PiF 5500. Ewidentnie konfrontacja z falami i ściąganiem 120 g z dobrze ponad 100 metrów nie była dla niego, choć w nazwie ma Sea... A przy spodowaniu się sprawdza nawet po tym, jak już się "wyrobił" w morzu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #4 dnia: 16.03.2021, 07:40 »
Wedka Prologic C1a Spod Rod 12' 360cm 4.5LBS 2sec +Okuma Big Bomber Spod +PLECIONKA MIKADO NIHONTO OCTA BRAID 0,16 +strzałówka z plecionki 0,30

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #5 dnia: 16.03.2021, 09:25 »
Budżet na dobry feeder z porządnym kołowrotkiem ;)

Budżetowa wędka Spro Governor będzie do tych celów pewnie tak samo dobra, jak super-hiper enzon-cosmic-space-technology.
Kołowrotek? Jaką pracę przy spodowaniu wykonuje kołowrotek? Ściąganie pustego spoda. Strasznie się narobi. Więc wystarczy sprawdzona konstrukcja z niższej półki cenowej.

Edit: Jeszcze sobie przypomniałem. Niedawno sprzedałem betoniarkę jakąś budżetową, której używałem przy surfactingu. Przy ściąganiu ciężkarka 120 g bujała się cała szpula. Dostał ten kołowrotek w gratisie do wędki jeden z użytkowników forum. Właśnie do spoda go używa. I jest zadowolony, nic mu się nie dzieje.



To ja nabyłem ten zestaw od Michała i używam go do rzucania Deeperem. Powiem tak - lata na tyle daleko, że Deeper potrafi zgubić zasięg :D Deeper swoje waży, dużo więcej niż pusty Spod i problemów z kołowrotkiem nie zauważyłem. Inna sprawa, że sonar ściąga się powoli, spoda zaś chce się ściągać szybko by go ponownie załadować i rzucić. Średnia pusta rakieta też jednak problemu nie robi, nic się nie buja. Nawet się zastanawiałem na co Michał narzekał, bo wszystko działa jak należy :P Cały zestaw polecony przez Michała polecam również ja :) Będzie sporo poniżej budżetu a sprawdzi się bardzo dobrze.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #6 dnia: 17.03.2021, 16:26 »
Cześć właśnie zamówiłem zestaw

https://www.rockworld.pl/k,16,kolowrotki-karpiowe/pk,379,okuma/p,17161,okuma-big-bomber-spod--.html

https://www.rockworld.pl/k,38,wedki-karpiowe/pk,256,prologic/p,20369,prologic-c1-avenger-spod-marker-ab-model-12ft---5lb.html
Mam nadzieje ze się sprawdzi dobra cena na kołowrotek się trafiła i dobre opinie o kim były


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #7 dnia: 17.03.2021, 19:04 »
Sprawdzi się :beer:,niech służy zestaw jak najlepiej ;)

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #8 dnia: 17.03.2021, 19:23 »
Do tego zestawu dokup spider spoda i będzie latało że hej :D

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2021, 12:00 »
Do tego zestawu dokup spider spoda i będzie latało że hej :D
Ciekawy pomysł z tą rakietą właśnie obejrzałem filmiki i powiem super  sprawa.Zastanawia mnie jak z wytrzymałością tej rakiety???!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #10 dnia: 18.03.2021, 12:03 »
Praktycznie nieśmiertelna, przy normalnym użytkowaniu nie da rady jej zepsuć. Jeszcze rakieta od nasha jest fajna nabieranie 1 ręką i zamykanie bez brudzenia się, tylko mało się mieści.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wędka do spoda + kołowrotek + plecionka
« Odpowiedź #11 dnia: 18.03.2021, 13:30 »
Cześć właśnie zamówiłem zestaw

https://www.rockworld.pl/k,16,kolowrotki-karpiowe/pk,379,okuma/p,17161,okuma-big-bomber-spod--.html

https://www.rockworld.pl/k,38,wedki-karpiowe/pk,256,prologic/p,20369,prologic-c1-avenger-spod-marker-ab-model-12ft---5lb.html
Mam nadzieje ze się sprawdzi dobra cena na kołowrotek się trafiła i dobre opinie o kim były
BDB zestaw. Szkoda, że nie widziałem Twojego posta prędzej, bo kija w tej samej cenie, zaproponowałbym Shimano TX Spod 12ft i 5 lbs. No ale Prologic też ma bdb kije. Do tego Spider, jako kompromis, między średnim a dużym spombem, ochraniacz na palec i można rzucać. :thumbup:

Pozdrawiam Seba