Autor Wątek: Dla kogo jest weekend?  (Przeczytany 7586 razy)

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Dla kogo jest weekend?
« dnia: 25.04.2021, 14:17 »
Zaraz mnie tu rozerwą na strzępy, ale trudno. Ciekaw jestem jak wy to oceniacie. Co? Ano wyższość "zawodowców" nad wędkarzami rekreacyjnymi. Wczoraj chciałem odpocząć i trochę połowić na jednym z komercyjnych łowisk. Dzwonię do właściciela i pytam czy będzie miejsce. - Nie, dziś mamy zawody! - odpowiada. - Nie daję za wygraną. - Może jutro - pytam. - Też nie, jutro eliminacje do kolejnych zawodów. Najlepiej sprawdzić na stronie. Sprawdzam, a tam od połowy kwietnia do końca maja tylko jeden weekend bez zawodów! Rozumiem, że są mistrzowie, którzy lubią rywalizację i szybkościowe wyciąganie ryb z wody, by po kilku godzinach zasiąść za stołem i zjeść kiełbasę z grilla popijając piwkiem. Co jednak mają robić ci, którzy wolą w sobotę lub niedzielę odpocząć, złowić fajną rybę i nie mieć wokół siebie watahy zawodników, którzy walczą o tytuł mistrza koła, mistrza wędki do 3,3, mistrza białego robaka, czy mistrza dwóch ziaren kuku. Możliwości jest bez liku. Zawody jednodniowe, dwudniowe, weekendowe i co kto wymyśli.
Ja jednak uważam, że w ten sposób panoszący się na komercyjnych łowiskach "zawodnicy" w pewien sposób "terroryzują, a może wykluczają tych, korzy chcą rekreacyjnie pomoczyć kija w wodzie i mają jedynie wolny weekend.
Wiem, wiem, powiecie- jedź sobie na wody PZW, albo przyjedź w... poniedziałek. Ja jednak widzę już ten "zawodniczy" problem. Właściciel łowiska poradził mi, bym zapisał się na zawody. To mnie niestety nie kręci zupełnie, wolę jednak posiedzieć nad wodą bez napinki i całej otoczki zawodów. Reklam sponsorów, zaglądania przez ramię jak idzie, ważenia, spisywania itp. Jak uważacie? przesadzam, czy to już jest problem? Ten wpis jest zamiast. Tak, zamiast wędkarskiej niedzieli, mam dzięki rezerwacji łowisko na zawody, dzień przy komputerze. :) Jeśli to nie jest w dobrym temacie, to admin może zmienić.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #1 dnia: 25.04.2021, 14:29 »
Źle podchodzisz do tematu. "Problemem" w tym przypadku nie są zawodnicy, lecz właściciel łowiska. A napisałem to w cudzysłowie, bo problemu żadnego nie ma. Właściciel prowadziło łowisko po to, by na nim zarabiać. Skoro więcej zarabia na organizowaniu zawodów, niż na ich nieorganizowaniu, to je organizuje. Inaczej by tego nie robił.

Problem pojawia się na łowisku ogólnodostępnym, na którym non stop organizowane są zawody i brzegi są ciągle pozajmowane. A są takie łowiska. Wtedy można narzekać i jest o co kopię kruszyć ;)


Edit: A w sumie zapisuj się na takie zawody, a potem miej na wszystko wywalone i sobie normalnie łów. Pewnie nawet jak Cię oficjalnie skreślą z listy, bo złamałeś jakiś przepis, to z miejsca i tak Cię nikt nie wygoni ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.04.2021, 14:33 »
Pieniądze , kasa , cash i tyle , oni przyjeżdżają cały czas a ty od zachcianki do zachcianki.


Pozdrawiam Łukasz

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.04.2021, 14:58 »
Obaj panowie macie rację. Zapisać się na zwody mogę tylko, ze t zawsze jeszcze wpisowe. Poza tym ten cały "gwar" mnie odstręcza. Nie mam pretensji do zawodowców, raczej do właścicieli, którzy nie potrafią tych dwóch grup wędkarzy jakoś "pogodzić". Indywidualiści, też przynoszą kasę i na pewno jest ich więcej niż zawodowców, czy zawodników.. Ja jestem zawiedziony postawą właścicieli, którzy mogliby wydzielić części łowisk dla "normalsów".

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2021, 15:02 »
Pewnie by się dało ,ale komu się chce, szczególnie w tych porąbanych czasach.


Pozdrawiam Łukasz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #5 dnia: 25.04.2021, 15:04 »
Właściciele mają dniówkę większą na zawodach niż indywidualistach rachunek jest prosty. Jedyne to mogli poinformować o zawodach na jakimś FP chyba że autor tematu nie sprawdził przed wyjazdem.

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2021, 15:09 »
Właściciele mają dniówkę większą na zawodach niż indywidualistach rachunek jest prosty. Jedyne to mogli poinformować o zawodach na jakimś FP chyba że autor tematu nie sprawdził przed wyjazdem.
Sprawdziłem, bo dzwoniłem, więc nie chodzi o to. Ilu innych pocałowało jednak klamkę, ilu wróciło wściekłych? Poza tym moim zdaniem, to jest już problem, bo co weekend to zawody, a ty indywidualisto idź na... grzyby :)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2021, 15:12 »
Nie masz nic innego do wyboru, może trzeba olać to łowisko i tyle.


Pozdrawiam Łukasz

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2021, 15:14 »
Ja jestem zawiedziony postawą właścicieli, którzy mogliby wydzielić części łowisk dla "normalsów".

Wydaje mi się , że umowa jest tak zrobiona, że w czasie zawodów nie może łowić nikt poza zawodnikami.  Mała komercja to jedno , ale bywa też że zamykają całe jezioro na 5 dni ze względu na zawody. Bo pierwsze 3 dni to jest trenning dla zawodników.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2021, 15:18 »
Obaj panowie macie rację. Zapisać się na zwody mogę tylko, ze t zawsze jeszcze wpisowe. Poza tym ten cały "gwar" mnie odstręcza. Nie mam pretensji do zawodowców, raczej do właścicieli, którzy nie potrafią tych dwóch grup wędkarzy jakoś "pogodzić". Indywidualiści, też przynoszą kasę i na pewno jest ich więcej niż zawodowców, czy zawodników.. Ja jestem zawiedziony postawą właścicieli, którzy mogliby wydzielić części łowisk dla "normalsów".
Ja znów nie lubię jeździć na ryby w weekend i przebywać w towarzystwie niedzielnych wędkarzy ... Nie żeby to był przytyk do Ciebie, ale niedzielni wędkarski "przaśny" klimat mi np. nie odpowiada. Zewsząd słychać bekanie, piski sygnalizatorów, ( bo ktoś ustawia zestaw 5min na włączonym sygnale jakby miał odjazd suma) i wszędzie porozrzucane zanęty, pudelka po robakach i żyłka na brzegu. Często przyjeżdżam w pon. z rana i widzę jak obsługa czy nawet sam właściciel sprząta i bluzga na syf po weekendzie. Jeśli organizator takich zawodów bierze na siebie sprzątanie tego syfu który pozostawia wędkarze to myślę że wygrane są wtedy obie strony. Może w okresie letnim i urlopowym "otworzą" się spowrotem na "normalsów" ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2021, 15:23 »
Ja tam się nie żalę. Nauczony doświadczeniem omijam tak komercje, jak i PZW tuż po zawodach. Wiem, że nic nie idzie wówczas połowić. Poza tym, mam tyle łowisk wokół siebie (tak w rodzinnym Tarnowie, jak i w K-K), że nie muszę wyrywać włosów z głowy, że są zawody.
Poza tym trzeba spojrzeć z drugiej strony, okiem właściciela "komercji". Dla niego jest to czysty pieniądz, czysty zysk. I w dodatku pewny. Przyjeżdża grupa X-zawodników, płacą za rezerwację łowiska. Dla właściciela jest to pewny zarobek. A jeśli przyjdzie o połowę mniej "zwykłych Kowalskich" na łowisko, to wiadomo, że ma mniejszy zarobek. A co za tym idzie? Chyba nie trudno sobie wyobrazić. Dlatego nie dziwię się postawie właścicieli łowisk komercyjnych.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2021, 15:23 »
Albo ryby i bekacze na komercjach ,albo spokój natura i piękne widoki , a ryby może będą;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #12 dnia: 25.04.2021, 15:50 »
No no... na PZW złorzeczymy od lat ale żeby "wybawicielom" z komercji się dostało, to pierwszy raz widzę 8)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2021, 17:02 »
No no... na PZW złorzeczymy od lat...

To żeby kultywować tę wiekową tradycję nadmienię tylko, że w moich stronach na PZW spokoju nie zaznasz...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dla kogo jest weekend?
« Odpowiedź #14 dnia: 25.04.2021, 17:03 »
No no... na PZW złorzeczymy od lat...

To żeby kultywować tę wiekową tradycję nadmienię tylko, że w moich stronach na PZW spokoju nie zaznasz...

U mnie w weekendy okupuja wszystkie lowiska... (na PZW)
Oczywiscie z siatkami, bo jak inaczej :)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO