Autor Wątek: Ogrzewacz z doniczki  (Przeczytany 5750 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #15 dnia: 04.05.2021, 15:41 »
Na pewno powinno się uważać przy stosowaniu takich patentów. Przykrycie doniczką odcina trochę tlenu i mogą się pojawić inne produkty spalania niż CO2 i para wodna. Z drugiej strony namiot karpiowy nie jest tak szczelny jak np. pokój z zamkniętym oknem, więc ryzyko mniejsze. W każdym razie czujnik czadu to dobry pomysł.
Marcin

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #16 dnia: 04.05.2021, 15:42 »
Oczywiście , żę warto wiedzieć. Lepiej teraz , niż za kilka bądź kilkanaście lat od neurologa, pulmonologa usłyszeć "radosną" informację. Gdyby faktycznie podczas spalania wytwarzała się jedynie woda i dwutlenek węgla, to z pewnością substancja byłaby wykorzystywana jako paliwo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #17 dnia: 04.05.2021, 15:46 »
Tutaj mamy taką pastę z czystego etanolu. Ten na 100% spala się na wodę i dwutlenek węgla. Następnym razem dla świętego spokoju kupię takie.
https://www.sklep.eskot.pl/Pasta-Zel-do-podgrzewaczy-czas-spalania-ok-4h/pid,3658,lang,pl,product.html

Tutaj masz taką substancję.
Co rozumiesz przez wykorzystanie jako paliwo?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #18 dnia: 04.05.2021, 15:50 »
Zapytam się z ciekawości ,czy nie prościej kupić zwykłe słoneczko na butlę ?


Pozdrawiam Łukasz

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #19 dnia: 04.05.2021, 15:54 »
W obecnych czasach ekologii światowej, substancja spalająca się jedynie na wodę i dwutlenek węgla byłaby świetnym paliwem. Ale podczas spalania , wsyzstko wytważa jakiec inne szkodliwe substancje, w bardzo niewielkich ilościach ale jednak.

I nie denerwuj się , martwimy się o twoje zdrowie.  :beer: dla spokojności

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #20 dnia: 04.05.2021, 16:08 »
Zapytam się z ciekawości ,czy nie prościej kupić zwykłe słoneczko na butlę ?
Wiesz co? Nie ulega wątpliwości... że prościej. :D

Ale ninja zawsze wybiera trudniejszą ścieżkę!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #21 dnia: 04.05.2021, 16:13 »
W obecnych czasach ekologii światowej, substancja spalająca się jedynie na wodę i dwutlenek węgla byłaby świetnym paliwem. Ale podczas spalania , wsyzstko wytważa jakiec inne szkodliwe substancje, w bardzo niewielkich ilościach ale jednak.

I nie denerwuj się , martwimy się o twoje zdrowie.  :beer: dla spokojności
Ależ ja się wcale nie denerwuję ;) Dążę do prawdy z siłą tarana. I bardzo dobrze, że prowadzimy tę dyskusję.

Natomiast z tym, co teraz napisałeś, nie mogę się zgodzić, bo bardzo dużo substancji spala się na H2O i CO2.

Np. właśnie taki etanol.

Świetnym paliwem jest wodór. Ale jest bardzo niszowym, choć technologię mamy wystarczającą, by przestawić wszystkie auta na wodór. Dlaczego się tego nie robi? Bo za dużo kasy poszło w rozwój aut na baterię. To się musi zwrócić. I dopiero jak się zwróci, to auta na wodór, choć już jeżdżą i są super, wejdą do masowej produkcji.

Ekologia jest słowem wydmuszką. Liczy się zysk. I nawet jak będziemy się dusić i tonąć w śmieciach, nadal głównym czynnikiem pchającym ludzi do działania pozostanie zysk. Oczywiście ubrany w piękne opowieści o tym, że robimy coś, by ratować planetę.

Musk wymyślił sobie akcję z autami elektrycznymi. I myślę, że nie był wcale kierowany chęcią zysku. To wszędzie był wyśmiewany. Teraz już nie jest i inne firmy idą w jego ślady. Czy dlatego, że to takie zajebiście ekologiczne? Nie. Dlatego, że Musk ustanowił trend, którego już nic nie powstrzyma i muszą się przystosować. Oczywiście wycierając sobie mordy ekologią.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #22 dnia: 04.05.2021, 16:20 »
Świetnym paliwem jest wodór. Ale jest bardzo niszowym, choć technologię mamy wystarczającą, by przestawić wszystkie auta na wodór. Dlaczego się tego nie robi? Bo za dużo kasy poszło w rozwój aut na baterię. To się musi zwrócić. I dopiero jak się zwróci, to auta na wodór, choć już jeżdżą i są super, wejdą do masowej produkcji.

Ekologia jest słowem wydmuszką. Liczy się zysk. I nawet jak będziemy się dusić i tonąć w śmieciach, nadal głównym czynnikiem pchającym ludzi do działania pozostanie zysk. Oczywiście ubrany w piękne opowieści o tym, że robimy coś, by ratować planetę.

Musk wymyślił sobie akcję z autami elektrycznymi. I myślę, że nie był wcale kierowany chęcią zysku. To wszędzie był wyśmiewany. Teraz już nie jest i inne firmy idą w jego ślady. Czy dlatego, że to takie zajebiście ekologiczne? Nie. Dlatego, że Musk ustanowił trend, którego już nic nie powstrzyma i muszą się przystosować. Oczywiście wycierając sobie mordy ekologią.

No właśnie wodór ponoć nie opłaca się (obecnie!) ze względu na duże straty energetyczne przy jego transporcie, magazynowaniu i produkcji. W tym filmie pada taka opinia:

Nie traktuję tego jako pewnik, nie jestem przeciwnikiem napędu wodorowego, filmik obejrzałem jako ciekawostkę i argumenty w nim przedstawione przemawiają do mnie.
Nie jest wykluczone, że w przyszłości pojawi się technologia, która sprawi, że napęd wodorowy będzie bardziej opłacalny.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #23 dnia: 04.05.2021, 16:25 »
:thumbup:

Widziałem kiedyś. Takie dyskusje lubię.

Wg mnie natomiast przedstawione minusy wynikają tylko ze skali. Po prostu nie ma infrastruktury, a więc jest drogo. Tak samo było na początku z bateriami, ale już nie jest. Czy żeby spojrzeć dalej wstecz... tak było też z prądem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #24 dnia: 04.05.2021, 16:28 »
Jeździłem trochę elektrykami i ładowanie tego wcale nie jest takie ekonomiczne , wszystko to taka przykrywka , bo nie ma tłumika , oleju i nie dymi...a prąd skąd się do tego wziął ;) No z gniazdka ...a w gniazdku na pewno z wiatraka albo panela słonecznego :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #25 dnia: 04.05.2021, 16:33 »
Właśnie dlatego w Polsce auta elektryczne nie mają nic wspólnego z ekologią. Spala się węgiel żeby naładować ekologiczne auto hmm? W Polsce jeszcze długo ta technologia nie będzie ekologiczną a jak zacznie być to pewnie już coś nowego będzie bardziej eko.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #26 dnia: 04.05.2021, 16:36 »
A myślisz ,że w Niemczech to jest inaczej, niedawno gdzieś postawili po cichu jedną z największych w Europie elektrowni ekologicznych....na węgiel ;) To wszystko to jest jedno wielkie oszustwo, po to żeby bogaci mogli zrobić jeszcze większą kasę .
https://www.dw.com/pl/niemcy-otwieraj%C4%85-now%C4%85-elektrowni%C4%99-w%C4%99glow%C4%85-wbrew-zaleceniom-ekspert%C3%B3w/a-53627437
https://www.energetyka24.com/oze/niemcy-po-cichu-wlaczyli-nowa-elektrownie-weglowa


Pozdrawiam Łukasz

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #27 dnia: 04.05.2021, 16:40 »
:thumbup:

Widziałem kiedyś. Takie dyskusje lubię.

Wg mnie natomiast przedstawione minusy wynikają tylko ze skali. Po prostu nie ma infrastruktury, a więc jest drogo. Tak samo było na początku z bateriami, ale już nie jest. Czy żeby spojrzeć dalej wstecz... tak było też z prądem.

Wiele pokaże rozwój tej technologii w Japonii. Zgadza się, duże finanse wpakowano w rozwój aut elektrycznych - może technologia wodorowa, po dopracowaniu i dofinansowaniu, stanie się bardziej opłacalna. Japończycy nie są głupi, nie stawialiby na technologię bez przyszłości.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #28 dnia: 04.05.2021, 16:53 »
Jeździłem trochę elektrykami i ładowanie tego wcale nie jest takie ekonomiczne , wszystko to taka przykrywka , bo nie ma tłumika , oleju i nie dymi...a prąd skąd się do tego wziął ;) No z gniazdka ...a w gniazdku na pewno z wiatraka albo panela słonecznego :P

Widzisz... sęk w tym, że prąd w gniazdku może się brać z bardzo wielu źródeł. I to jest największy plus. Bo w baku masz paliwo z jednego źródła ;)
Prace nad bateriami trwają i myślę, że do 2025 roku, czyli zaraz, nastąpi jakiś przełom. Bo na razie to mniej więcej działamy na tej samej zasadzie, co 100 lat temu. Trochę to przykre.

Oczywiście wiem, że w Niemczech budują elektrownie węglowe. Jednocześnie groźnie pohukując w stronę Polski, że spalamy węgiel. Nie zmienia to też faktu, że u nich miks elektryczny w dużo większym stopniu oparty jest o źródła odnawialne.

Jak na razie dla mnie nie ma zamiennika dla atomu. Bardzo jestem ciekaw, kto finansował ostatni serial HBO o Czarnobylu, bo spontanicznie on nie powstał i służył pewnemu celowi ;)

Taka ciekawostka:
Ponad dwa lata temu zainwestowałem w uran. Ze dwa miechy temu odciąłem kupon z ponad 100% zyskiem, ale tylko dlatego, że spadało po silnych wzrostach. Chciałem chwilę poczekać i dokupić taniej. To akurat zawróciło jak sprzedałem i autobus pojechał dalej :D Myślę, że bardzo niedługo nastąpi szybki powrót do atomu na całym świecie. Obecnie jedyną alternatywą jest stworzenie działającego tokamaka. Wtedy rzeczywiście wszystko można zrobić na prąd, a problemy z energią ludzkość pozostawi za sobą.

Może też być tak, że wiadomo, że jesteśmy blisko przełomu i dlatego trwa przestawianie świata na auta elektryczne. Takie tam moje gdybanie na granicy teorii spiskowych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ogrzewacz z doniczki
« Odpowiedź #29 dnia: 04.05.2021, 17:04 »
Sęk w tym ,że te odnawialne źródła nie są na tyle istotne ,żeby oprócz celów propagandowych ,można mówić o  istotnym znaczeniu i udziale, w zysku energetycznym państwa. Niemcy to wybitni propagandziści, większość wiatraków i paneli jest ustawiona wzdłuż autostrad ale cyferki nie kłamią ;)
Przełom nastąpi gdy opatentuje ktoś w końcu pojemniejsze ogniwa, albo takie które będzie można uzupełniać na zasadzie tankowania w kilka minut, przynajmniej jeśli chodzi o motoryzację. Zasięg realny popularnych aut elektrycznych to +- 200 km, na autostradzie przy max prędkości i włączonym ogrzewaniu zimą , zasięg drastycznie spada. Miałem nie raz stracha ,że nie dojadę do domu.
A atom , bez tego to raczej przy ciągle rosnącym zapotrzebowaniu na prąd , obyć się nie da.


Pozdrawiam Łukasz