Autor Wątek: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym  (Przeczytany 3714 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #30 dnia: 05.05.2021, 16:52 »
Jeśli ktoś chce łowić z sygnalizatorami jakieś niezbyt duże rybki, to co ma zrobić? Łowić leszczyki na karpiówkę 3,5 lbs? Bo sygnalizatory są tylko do takich wędek? :D
A może ma szukać kija 1,5 lbs, których na rynku jest garstka i ceny zaczynają się od 500 zł, byleby broń Boże nie położyć feedera na sygnalizatorach? Nie zamykajmy się w schematach, gdybyśmy tak robili, to wędkarstwo w ogóle by się nie rozwijało :)

EDIT: Przepraszam, Korum Allrounder jest tańszy niż 500 zł, ale to taki wyjątek :P
Marcin

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #31 dnia: 05.05.2021, 17:02 »
To jest ta sama patologia myślowa jak "czy wędką do metody mogę łowić klasykiem" i i odwrotnie, albo "czy kołowrotek xxx nada się do metody" pełno takich idiotycznych pytań jest na grupach. Albo ostatnio bardzo mnie rozbawiło stwierdzenie, że łowienie z koszyczkami "in line" to nie feeder ;D :facepalm:
Dzierżno uzależnia

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #32 dnia: 05.05.2021, 17:05 »
Jeśli ktoś chce łowić z sygnalizatorami jakieś niezbyt duże rybki, to co ma zrobić? Łowić leszczyki na karpiówkę 3,5 lbs? Bo sygnalizatory są tylko do takich wędek? :D
A może ma szukać kija 1,5 lbs, których na rynku jest garstka i ceny zaczynają się od 500 zł, byleby broń Boże nie położyć feedera na sygnalizatorach? Nie zamykajmy się w schematach, gdybyśmy tak robili, to wędkarstwo w ogóle by się nie rozwijało :)

EDIT: Przepraszam, Korum Allrounder jest tańszy niż 500 zł, ale to taki wyjątek :P
A to już nie ma miękkich wędek teleskopowych o małym wyrzucie do połowy gruntowego, ze dzielimy kije na miękkie feedery i sztywne pały karpiowe ? Dziadki łowią na takie kijki na większości wód w całym kraju i nie zaprzątają sobie głowy jakimiś karpiówkami czy feederami ;)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #33 dnia: 05.05.2021, 17:29 »
Fakt, są teleskopy. Ja ich nie używam i mój mózg po prostu o nich zapomniał :P Są wędkarze, którzy po prostu ich nie lubią i wtedy stają przed takim wyborem, jaki opisałem wcześniej.
Poza tym nie każdy feeder jest miękki i nie każda karpiówka jest sztywną pałą ;)
Marcin

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #34 dnia: 05.05.2021, 17:48 »
Fakt, są teleskopy. Ja ich nie używam i mój mózg po prostu o nich zapomniał :P Są wędkarze, którzy po prostu ich nie lubią i wtedy stają przed takim wyborem, jaki opisałem wcześniej.
Poza tym nie każdy feeder jest miękki i nie każda karpiówka jest sztywną pałą ;)
Moja pierwsza wędka gruntowa która mam do dziś to 3m, 2 składowy spining robinson santana do 80g. Bardzo finezyjna wędka która wyholowała masę ryb jak karpie, leszcze i karasie przy pomocy sygnalizatora :) Kiedyś wędki były bardziej uniwersalne, dziś jest coraz powszechniejsza segregacja na method feedery, feedery, karpiówki, brzanówki, kije na rzekę. itd. Właśnie na tym kiju zaczynałem z metoda i gdy mi się spisała przeszedłem na kije feederowe i porzuciłem sygnałki.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #35 dnia: 05.05.2021, 18:15 »
Rozumiem w nocy , można się pokusić żeby podpiąć pod feedera ale w dzień to przesada, to nie karpiówka.
Witam.
Jedno i drugie to ...wędka. A forma sygnalizacji brań to indywidualna sprawa wędkującego.


Po coś jednak ta wędka ma ta miękka szczytówkę. Spróbuj okoniowym spinningiem łowić szczupaki, to i to wędka ...

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #36 dnia: 05.05.2021, 18:19 »
Są do wybory teleskopy, floaty, sandaczówki, 1000 innych kijów które będą dużo wygodniejsze i odpowiednie do sygnalizatora niż feeder. Nie mówiąc o samych wskazaniach a chociażby transporcie i składaniu.
Dawniej gdy sygnalizator kosztował połowę wypłaty tego problemu nie było , cisza spokój nad wodą.


Pozdrawiam Łukasz

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #37 dnia: 05.05.2021, 18:23 »
W latach 90-tych miałem taki żółty ruski teleskop 4 metrowy który mi służył do wszystkich technik połowu: na spławik, na żywca, spining i na grunt :)

W swoją droga to jak ostatnio byłem na rybach to widziałem atrakcyjną panią taką koło 30 lat która łowiła na wodzie stojącej na dwie dwuskładowe brzanówki 1,8 lb i widać było że wie co robi, bardzo nie połowiła ale potem słyszałem od szwagra że nie jeden raz zawstydziła dojrzałych karpiarzy swoimi wynikami, szwagier zna się z jej bratem i pokazywał mi jej zdjęcia z karpiem 24 kg, jesiotrem 19 kg z łowiska ZAJĄCZKÓW
Paweł

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #38 dnia: 05.05.2021, 18:27 »
No moich wodach też widuję wędkujące panie , niestety nie 30latki i nie za apetyczne ;) Sporo babek teraz wędkuje i niektóre wiedzą co z wędką zrobić :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #39 dnia: 05.05.2021, 19:55 »
Moja żona jest jedną z takich 8)
Jej wiedza praktyczna związana z feederem zawstydziła już kilka razy "kolegów" którzy przyszli jej wytłumaczyć co i jak, ich miny są bezcenne.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #40 dnia: 05.05.2021, 20:03 »
Dawniej gdy sygnalizator kosztował połowę wypłaty tego problemu nie było , cisza spokój nad wodą.

Temat uporczywego pikania nad wodą można porównać z niedawno poruszanym tematem o łódkach zanętowych. Wnioski będą podobne - to nie wina urządzenia, a użytkownika, który jest idiotą.


Są do wybory teleskopy, floaty, sandaczówki, 1000 innych kijów które będą dużo wygodniejsze i odpowiednie do sygnalizatora niż feeder.

Będą wygodniejsze i odpowiednie dla Ciebie.
Float? Sandaczówka? Czemu nie, ale z lekkim podajnikiem na dystansie 30m. Łowiłem feederem na sygnalizatorach i wcale nie jest tak źle; na pewno nie zamieniłbym przy takim łowieniu feedera na float.
Marcin

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 21
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #41 dnia: 06.05.2021, 20:34 »
Sygnalizator elektroniczny był stworzony do wędkarstwa karpiowego, na tęgie kije a nie na lekkie feedery czy pickery. Mija się to z celem działania drgającej szczytówki.  Tak jak ktoś wcześniej pisał , delikatne brania mogą być amortyzowane przez szczytówkę i nie przenoszone na sygnalizator. Co do dzwonka proponuję doczytać i dopatrzeć.
Witam.
Sygnalizator jest stworzony do sygnalizacji brań. A z jaką wędką będzie "współpracował" to już inna sprawa.
Nawet delikatne brania będą "wychwycone" przez sygnalizator. Jeśli będzie on dobrej klasy i będzie ustawiony przed szczytówką na osobnej podpórce. Jeśli ugnie/drgnie się szczytówka to i sygnalizator "da znać".
Pozdrawiam

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowienie z sygnalizatorem elektronicznym
« Odpowiedź #42 dnia: 06.05.2021, 20:57 »
To jest ta sama patologia myślowa jak "czy wędką do metody mogę łowić klasykiem" i i odwrotnie, albo "czy kołowrotek xxx nada się do metody" pełno takich idiotycznych pytań jest na grupach. Albo ostatnio bardzo mnie rozbawiło stwierdzenie, że łowienie z koszyczkami "in line" to nie feeder ;D :facepalm:

Piszesz jako wędkarz hobbysta. Gdybyś był właścicielem sklepu Twoje zdanie byłoby inne ;)
Marketing robi ludziom wodę z mózgu i nie wiedzą co myśleć.