Autor Wątek: (K) Sztyca do podbieraka  (Przeczytany 1228 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
(K) Sztyca do podbieraka
« dnia: 11.05.2021, 22:11 »
Poszukuję sztycy do podbierania karpików do 5kg łowiąc na metodę. Łowię wędkami do 3,60m, zwykle 3,30. Obecnie mam jakiś miękki badziew z Jaxona o długości 3,25m który wygina się pod ciężarem gumowanego kosza i źle się nim operuje. Kumpel ma Flagmana Force Active i sprawia wrażenie lekkiej, a zarazem sztywnej - niestety chyba nie jest nigdzie dostępna :(

Moje wymagania:
- stan : nowa lub używana - dla mnie bez różnicy, jak komuś zalega to chętnie pomogę :3
- długość transportowa MAX 120cm : ma się mieścić w bocznej kieszeni pokrowca
- długość minimalna : 240cm , może być oczywiście dłuższa (do feederów 3,30 chyba taka wystarczy? )
- SZTYWNA : nie może się giąć pod ciężarem pustego suchego gumowanego kosza
- względnie lekka : w moim budżecie cudów nie będzie, ale im lżej tym wiadomo lepiej
- budżet : znajdę coś sensownego do 100zł? jeśli nie to może do 150? 200 to już ostateczność
- nasadowa/teleskopowa : bez różnicy
- widziałem, że są sztyce z gwintem w 2 częściach i można używać wersji krótszej lub dłuższej : super opcja, przydałoby się, ale nie jest to konieczne


PS. Za polecenie fajnego modelu z konkretnego sklepu, który spełni moje wymagania też można zarobić... plusika :-[
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #1 dnia: 12.05.2021, 07:15 »
https://skleprybka.pl/sklep/sztyca/sonik-sztyca/sztyca-sonik-sksc-commercial-landing-net-handle-3m
Oglądałem ostatnio w sklepie bardzo sztywna, nasadowa opcja 2,2 m na pewno nie ugnie się pod gumowanym koszem.
Ja szukałem 2m bo mam dluzszą porzadną i kupiłem taką https://sklep-wedkarski.waw.pl/sztyca-podbieraka-robinson-cougar-tele-2-0m.html . Mega sztywna i lekka kosz 600 gr nie robi na niej wrażenia.

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 46
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #2 dnia: 12.05.2021, 09:24 »
Jeśli chcesz mogę ci odsprzedać Flagmana o którym mowa .
Potwierdzam gwint w 2 i 3 sekcji . Wersja nasadowa , model Force Active . Mam obecnie 3 sztyce , chętnie jednej się pozbędę . Tylko ona ma długość transportową 137 a piszesz że ma być do120 , będzie ci wystawać z 15 cm z kieszeni .

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #3 dnia: 12.05.2021, 14:32 »
Jeśli chcesz mogę ci odsprzedać Flagmana o którym mowa .
Potwierdzam gwint w 2 i 3 sekcji . Wersja nasadowa , model Force Active . Mam obecnie 3 sztyce , chętnie jednej się pozbędę . Tylko ona ma długość transportową 137 a piszesz że ma być do120 , będzie ci wystawać z 15 cm z kieszeni .

Poszedł priv - sprawdzę sobie na sztycy kolegi czy wejdzie mi w główną kieszeń pokrowca. Daj znać na ile ją cenisz i jak z wysyłką, albo skąd odbiór osobisty :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #4 dnia: 19.05.2021, 06:54 »
Sztyca kupiona u kolegi Paparoach. wszystko ok, szybka wysyłka, super zapakowana, stan praktycznie idealny. Polecam kolegę, temat można zamknąć temat :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #5 dnia: 19.05.2021, 07:57 »
Sztyca kupiona u kolegi Paparoach. wszystko ok, szybka wysyłka, super zapakowana, stan praktycznie idealny. Polecam kolegę, temat można zamknąć temat :)

Będziesz Pan zadowolony. Przyzwoita waga, duża wytrzymałość za małe pieniądze.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Sztyca do podbieraka
« Odpowiedź #6 dnia: 19.05.2021, 13:27 »
Również posiadam tą sztyce i daje radę 💪💪