Autor Wątek: Dostępność zanęt Sonubaits  (Przeczytany 7426 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #30 dnia: 18.05.2021, 08:25 »
Panowie a skretting oraz coppens  też są produkowane w UK...

Nie są. Skretting zamknął fabrykę w UK, a Coppens to Holandia (siedziba, centrum naukowe), przy czym fabrykę mają w Niemczech.
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #31 dnia: 18.05.2021, 08:39 »
Cytat: motov8
W przypadku zanęt to jest tylko kwestia papierów weterynaryjnych.

Próbowałem kupić i Powiatowy Lekarz Weterynarii nie miał informacji co ma zawierać certyfikat. To było gdzieś w okolicy marca.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #32 dnia: 18.05.2021, 20:09 »
Cytat: motov8
W przypadku zanęt to jest tylko kwestia papierów weterynaryjnych.

Próbowałem kupić i Powiatowy Lekarz Weterynarii nie miał informacji co ma zawierać certyfikat. To było gdzieś w okolicy marca.
To nie jest kwestia papierów weterynaryjnych tylko certyfikatu wydanego na terenie Unii przez upoważnione do tego jednostki. Widać, że dla pelletów prościej okazało się przenieść produkcję do UE, w przypadku droższych zanęt z jakąś też tajemnicą receptury zdecydowano pozostawić to w UK ale nie zadbano o ścieżkę certyfikowania tego na terenie Unii. Nie jest to też problem odpraw i opłat celnych. Myślę, że to kwestia czasu, kiedy odpowiednie umowy z jednostkami upoważnionymi do wydawania certyfikatów na UE zostaną zawarte i towar w końcu wejdzie na rynki Unii.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #33 dnia: 18.05.2021, 21:38 »
W sklepie m6tackle gdzie chyba były najtańsze zanęty sonubaits teraz cena wynosi 55zł :o czyżby spodziewają się dostawy i to będzie nowa cena??.
- Arek -

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #34 dnia: 18.05.2021, 22:47 »
Cytat: motov8
W przypadku zanęt to jest tylko kwestia papierów weterynaryjnych.

Próbowałem kupić i Powiatowy Lekarz Weterynarii nie miał informacji co ma zawierać certyfikat. To było gdzieś w okolicy marca.
To nie jest kwestia papierów weterynaryjnych tylko certyfikatu wydanego na terenie Unii przez upoważnione do tego jednostki.

Miałem na myśli próbę zakupu w Polsce i eksportu do UK. Mieszkam w UK więc problemy z eksportem do UE są dla mnie bez znaczenia. Chociaż nie do końca bo jest odczuwalny wzrost cen.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #35 dnia: 18.05.2021, 22:47 »
O żesz ty....
A dla mnie 45 zł to było dużo
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #36 dnia: 19.05.2021, 03:36 »
W sklepie m6tackle gdzie chyba były najtańsze zanęty sonubaits teraz cena wynosi 55zł :o czyżby spodziewają się dostawy i to będzie nowa cena??.


Cena to bliżej 60 pln będzie niestety.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #37 dnia: 19.05.2021, 05:16 »
Może z Dynamite będą tańsze. Fajna jest https://sklepdrapieznik.pl/zanety/14026-dynamite-baits-swim-stim-feeder-formula-method-mix-900g.html ale też nie ma na stanie to jak przyjdzie pewnie zdrożeje. Nie ma też podajnika w zestawie i jest 900 gram. Ja to mieszam z mielonym pelletem to jakoś dużo tego mi nie idzie ale jak mówicie będzie po 60 zł to trochę drogo, biorąc pod uwagę zarobki w Polsce na prowincji.
Paweł

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #38 dnia: 19.05.2021, 05:47 »
Za 60 zł,można samemu zrobić doskonałą zanętę i to w ilości 3 krotnie większej ,o podobnej efektywności.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #39 dnia: 19.05.2021, 07:01 »
Za 60 zł,można samemu zrobić doskonałą zanętę i to w ilości 3 krotnie większej ,o podobnej efektywności.


Jak ktoś troche się orientuje w temacie co ze sobą połączyć to tak sporo taniej wyjdzie. Cena też nie podoba mi się, bo już roku temu drapieżnik pisał, że 45 PLn to brexit a teraz niby co Brexit 2. Po prostu mają świetnych wędkarzy ale kiepskich managerów, że pewnych rzeczy nie przewidzieli i sami sobie sprzedaż blokują a to nie UK im robi wolumen tylko kontynent. Więc ściąganie komponentów do Uk i opłaty x1 a potem produkcja w UK, która pewnie droższa jest i kolejne opłaty za export do EU są dla mnie przejawem braku logiki kadry zarządczej tej firmy. Zapewne nie tylko oni cierpią ale na włąsne życzenie.No chyba, że ich rząd jest tak nieogarnięty w kwestiach podatkowych i ekonomicznych jak nasz i do końca nie wiedzieli co dokładnie będzie na umowie do początku tego roku w co wątpię.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #40 dnia: 19.05.2021, 07:08 »
W polfishingu - jeszcze coś jest... jak by co.

Co do samoróbki - i owszem można , ale czy to to samo - bo ktoś w pl powiedział że to mielone pellety :'(.
Jaki skład ma sonu - to już tylko producenci wiedzą - no chyba że ktoś to wrzuci do badania.
Dla mnie ważne jest że daje ryby - a co z ceną jest taki próg który i ja nie zapłacę.
Ale obserwując rynek w porównaniu do innych producentów - cena moim zdaniem jak na razie nie zabijała. Polski odpowiednik też goni za około 20zł za kg.
Także czas jak dalej to będzie wyglądało...
Maciek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #41 dnia: 19.05.2021, 07:09 »
Trochę dobrego peletu,trochę konopii,bułki tartej,personalizacja zapachowa,młynek i cała filozofia,łowię na to 90% białych ryb.Pewnie że można kupować gotowy produkt,ale przy choćby jednym wyjeździe w tygodniu,w skali roku,wyjdzie duża suma tylko na sam towar do Metody.
Kiedyś łowiłem sporo na MMM i bream . Własna zanęta ,daje mi takie same efekty. Nie zauważyłem żadnej różnicy.
Jak cena faktycznie dobije do 60zł za 2kg,to cóż,kto bogatemu zabroni...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #42 dnia: 19.05.2021, 07:15 »
Trochę dobrego peletu,trochę konopii,bułki tartej,personalizacja zapachowa,młynek i cała filozofia,łowię na to 90% białych ryb.Pewnie że można kupować gotowy produkt,ale przy choćby jednym wyjeździe w tygodniu,w skali roku,wyjdzie duża suma tylko na sam towar do Metody.
Kiedyś łowiłem sporo na MMM i bream . Własna zanęta ,daje mi takie same efekty. Nie zauważyłem żadnej różnicy.
Jak cena faktycznie dobije do 60zł za 2kg,to cóż,kto bogatemu zabroni...

Michał woda otwarta to inne życie - i na tartą bułkę z mieloną konopią z dodatkiem mączki rybnej pięknie połowisz. Ryby w wodach mocno obleganych a zwłaszcza gdzie są wypuszczane - znają sie na smakach i dla mnie po herbacie.
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #43 dnia: 19.05.2021, 07:20 »
Trochę dobrego peletu,trochę konopii,bułki tartej,personalizacja zapachowa,młynek i cała filozofia,łowię na to 90% białych ryb.Pewnie że można kupować gotowy produkt,ale przy choćby jednym wyjeździe w tygodniu,w skali roku,wyjdzie duża suma tylko na sam towar do Metody.
Kiedyś łowiłem sporo na MMM i bream . Własna zanęta ,daje mi takie same efekty. Nie zauważyłem żadnej różnicy.
Jak cena faktycznie dobije do 60zł za 2kg,to cóż,kto bogatemu zabroni...

Michał woda otwarta to inne życie - i na tartą bułkę z mieloną konopią z dodatkiem mączki rybnej pięknie połowisz. Ryby w wodach mocno obleganych a zwłaszcza gdzie są wypuszczane - znają sie na smakach i dla mnie po herbacie.

Lubie sobie połowić na komercjach, a używam tylko swojego miksu. Zero zanet sklepowych i na wyniki nie narzekam, by skromnie nie powiedzieć, że często się zdarza że mam najlepsze akurat w danym dniu na danej wodzie.

Także spoko, własnoręczna ogarnia też komercje :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #44 dnia: 19.05.2021, 07:28 »
Nie znam się na stawach,może i lepiej,za to na jeziorach idzie złowić klenie,jazie,płocie,krąpie,leszcze,liny a ostatnio nawet szczupaka na Metode i swój towar.

Tak czy tak,60zł za 2kg zanęty,uważam za rozbój i robienie z kogoś ofiary.