Autor Wątek: Dostępność zanęt Sonubaits  (Przeczytany 7427 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #60 dnia: 19.05.2021, 12:32 »
Patrząc na sam element wydajności to i tak wyjdzie więcej Lorpio w przeliczeniu na cenę. Pomijam aspekt skuteczności chociaż na moich łowiskach Betaina spisywała się bardzo dobrze, fakt nie puchnie tak bardzo jak Sonu ale też nie ma tragedii.

Oświadczam, że w żaden sposób nie jestem związany z firmą Lorpio ani z żadnym właścicielem czy członkiem zarządu, opisuje doświadczenia zdobyte podczas amatorskiego wykorzystania produktu ogólnie dostępnego na rynku. Jedyne czym się kieruje to chęć podzielenia się opinią o produkcie z szanowanymi użytkownikami tego szacownego forum :P.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #61 dnia: 19.05.2021, 12:37 »
Mielony Skretting czy Coppens prawie w ogóle mi nie puchną. W MMM są chyba mielone ekspandery. Nie sprawdzałem, bo to już za droga zabawa by była i wtedy lepiej po prostu kupić MMM.

Spróbuj zmielonej karmy dla psów ma właściwości podobne do mielonych expanderów. Pije dużo wody i praktycznie nie da się przemoczyć.

W ramach eksperymentu polecam wrzucenie karmy do miski z wodą. Zwróć uwagę jak zwiększy swoją objętość.

Online zetika16

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krosno
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #62 dnia: 19.05.2021, 12:43 »
Patrząc na sam element wydajności to i tak wyjdzie więcej Lorpio w przeliczeniu na cenę. Pomijam aspekt skuteczności chociaż na moich łowiskach Betaina spisywała się bardzo dobrze, fakt nie puchnie tak bardzo jak Sonu ale też nie ma tragedii.

Oświadczam, że w żaden sposób nie jestem związany z firmą Lorpio ani z żadnym właścicielem czy członkiem zarządu, opisuje doświadczenia zdobyte podczas amatorskiego wykorzystania produktu ogólnie dostępnego na rynku. Jedyne czym się kieruje to chęć podzielenia się opinią o produkcie z szanowanymi użytkownikami tego szacownego forum :P.
Przekonałeś mnie zamówiłem sobie na próbę...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Tomasz eS

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #63 dnia: 19.05.2021, 12:51 »
Weź paczkę albo dwie żeby później nie było pretensji że jakieś g. poleciłem. Są 4 "smaki" 2 z konopią i 2 bez, najlepiej wziąć 2 różne i wypróbować np. Betaina- konopia i Kryl.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #64 dnia: 19.05.2021, 12:53 »
Pany jak wy to liczycie? Lorpio 3x 700x 10,60= 31,8 za 2kg, gdzie piszecie że MMM za 2kg zaraz będą po 60zl za 2kg.  Chciał nie chciał mi wychodzi 4kg Lorpio za 2kg Sonu.
Dokładnie. Podawałem ceny z Drapieżnika a  na allegro wiadomo .Taniej.
No ale magia mmm robi swoje.

Online zetika16

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krosno
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #65 dnia: 19.05.2021, 13:05 »
Weź paczkę albo dwie żeby później nie było pretensji że jakieś g. poleciłem. Są 4 "smaki" 2 z konopią i 2 bez, najlepiej wziąć 2 różne i wypróbować np. Betaina- konopia i Kryl.
Tak też zrobiłem...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Tomasz eS

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #66 dnia: 19.05.2021, 15:12 »
Tak czy tak,60zł za 2kg zanęty,uważam za rozbój i robienie z kogoś ofiary.

Czemu? Za drogo - nie kupujesz, jeśli więcej osób nie kupi firma splajtuje albo ceny obniży. Jakiś przymus kupowania akurat tego jest?

Jedna moja sesja ,to  około 0.5kg zanęty i peletu łącznie. Jeżdżę raz w tygodniu,często dwa razy. W miesiącu samej zanęty do Metody ,idzie mi około 1-1.5kg ,a w w ciepłych porach więcej.Zanęty przed namoczeniem. Dla mnie rachunek jest prosty.
Każdego wola ile wydaje i na co. Ja nie lubię przepłacać ,a i jest satysfakcja z własnej mieszanki. Tym bardziej,że mogę ją dowolnie doprawiać czosnkiem,wanilią,cynamonem itp.a to robi robote. Karpiarze wiedzą najlepiej ,jaką moc ma przełamanie zapachu innym zapachem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #67 dnia: 24.05.2021, 07:10 »
Oficjalny wpis ze strony Munch Baits .
Pewnie wszystkie angielskie firmy maja z tym problem....

cyt."Cóż to było ######...!! Ale nasza pierwsza dostawa bezpiecznie dotarła do naszego Centrum Dystrybucji w Niemczech...
Bez niewielkiej pomocy ze strony obecnych uprawnień, ogromnym zadaniem było poruszanie się po polu minowym, które jest prawem eksportowym. Dosłownie musieliśmy zmienić się od producentów przynęt w import / geeks...
Pomimo tego, że miesiące mijają od czasu przestraszonego przełączenia, wciąż wydaje się być wiele plotek, pokręconych prawd i firm robiących unikat, więc chcieliśmy podzielić się z Wami kilkoma faktami, których się dowiedzieliśmy...
- Nie wolno Ci pobierać przynęty przez granicę, żadnej kwoty lub kategorii.
- Aby wywozić przynętę do UE, producent przynęt musi być zatwierdzonym zakładem ds. Higieny Paszowej i zarejestrowanym jako Zakład Przetwórczy Produktów Zwierzęcych.
- Aby importować przynętę z Wielkiej Brytanii, ostateczny cel podróży musi być zarejestrowany przez lokalne władze ds. Higieny Feed, co oznacza, że brytyjskie firmy z przynętami NIE MOGĄ przez prawo wysyłać przynęty bezpośrednio do użytkowników końcowych, sklepów lub łowisk. Najpierw musi trafić bezpośrednio do autoryzowanego lokalu.
- KAŻDĄ przesyłkę trzeba będzie sprawdzić i podpisać podpis weterynarza, który wyda EHC (Export Health Certificate)
- EHC będzie musiało podróżować z wysyłką i co ważniejsze zostanie przesłane do systemu importowego UE przez zarejestrowanego importera UE (ponownie usuwając możliwość wysyłania do użytkowników końcowych itp).
- Przesyłka będzie wówczas musiała zostać zadeklarowana przez kierowcę pierwszej UE Kontroli Granicznej i wszystkie papierki / produkty ponownie sprawdzone przez wyznaczonego lekarza weterynarii. Kierowca będzie musiał poczekać z przesyłką do podpisania, czyli pojedyncze palety, przesyłki są teraz nie w temacie.
Znowu wydaje się, że wciąż trwa wiele chińskich szeptów zarówno od Wędkarzy, jak i firm. Od dziś jesteśmy tylko my i 1 inna firma zajmująca się przynętami, która ją złamała i legalnie eksportuje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz z łatwością sprawdzić na naszej stronie rządowej, która wyraźnie wyświetli, które firmy są zatwierdzone do eksportu. Rozmawialiśmy z wieloma różnymi firmami zanętowymi, choć zapewne większość myśli, że toczy się wojna między nami wszystkimi, a większość chce się tylko dogadać i pomóc innym, gdzie to możliwe. Niektórzy wydają się robić dodge i omijać kontrole graniczne, co oczywiście jest ich biznesem, ale nie potrwa długo, a z drugiej strony, niektórzy pracują niezwykle ciężko, aby wszystko było na miejscu, aby kontynuować legalne handlu z UE, oraz do tego trzeba im kapelusz zdjąć...
Nauczyliśmy się ogromnej ilości, z wieloma błędami popełnianymi po drodze, ale możemy śmiało powiedzieć, że możemy nadal wspierać naszych przyjaciół i zwolenników UE. W ciągu następnego miesiąca jest jeszcze dużo ciężkiej pracy, aby nadrobić zaległości z powrotem i zbudować zapasy i doceniamy cierpliwość wszystkich...
Jesteśmy również niezwykle dumni z naszego zespołu w Munch Baits HQ, Wielkiej Brytanii i UE za całą ciężką pracę w ostatnim szalonym roku zarówno z Covid jak i Brexitem. Oboje przywrócili nas jako firmę z nowościami, projektami medialnymi i rozwojem ale NIGDY nie przestaniemy dążyć do tego, aby być najlepszymi..."
Maciek

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #68 dnia: 24.05.2021, 20:45 »
Maciek, masz link do oryginalnego artykułu? Ten google-translator bełkot jest mało zrozumiały.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #69 dnia: 24.05.2021, 20:48 »
Jest na ich Facebooku.

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dostępność zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #70 dnia: 24.05.2021, 21:27 »

...  Po prostu mają świetnych wędkarzy ale kiepskich managerów, że pewnych rzeczy nie przewidzieli i sami sobie sprzedaż blokują a to nie UK im robi wolumen tylko kontynent. Więc ściąganie komponentów do Uk i opłaty x1 a potem produkcja w UK, która pewnie droższa jest i kolejne opłaty za export do EU są dla mnie przejawem braku logiki kadry zarządczej tej firmy. Zapewne nie tylko oni cierpią ale na włąsne życzenie.No chyba, że ich rząd jest tak nieogarnięty w kwestiach podatkowych i ekonomicznych jak nasz i do końca nie wiedzieli co dokładnie będzie na umowie do początku tego roku w co wątpię.
Nieprawdą jest, że pieniądz nie ma ojczyzny. Nie można przenieść całej produkcji do Europy i pozbawić ludzi w UK miejsc pracy. Są zapewne naciski brytyjskiego rządu i jakieś subwencje, żeby to, co się da pozostawić w UK. Ceny na pewno wzrosną, spadną też zyski firm, pomimo subwencji, za które zapłacą obywatele UK. Ale pamiętajmy, że Brexitu nie wprowadził ani Boris Johnson ani brytyjski rząd, tylko stado zmanipulowanych debili, którzy stanowią większość populacji w każdym kraju, wyrażając swoją wolę w referendum.
Pozdrawiam,
Tomek