Autor Wątek: Podajniki, koszyki Method Feeder  (Przeczytany 2687 razy)

Offline m0chy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Podajniki, koszyki Method Feeder
« dnia: 21.05.2021, 20:18 »
Witam, chciałem poruszyć temat podajników i ich mocowania.
Posiadam podajniki Mikado Aperio wersja QMF, która myślałem, że rozwiąże wszelkie problemy z szybką zmianą gramatury podajnika jak i zmianę przyponu. Zestawy które posiadam montuje na sztywno za pomocą konektora/łącznika QMF lecz problem polega na tym, iż owy konektor nie "siedzi" zbyt mocno w podajniku. Dzisiejsze połowy pokazały mi ten problem i jak się okazało po łatwym wyczepieniu konektora, gumka z niego w jakiś sposób też łatwo schodzi co skutkuje wypięciem ryby wraz z przyponem. Czy spotkaliście się też z takim przypadkiem?
Może ktoś się wypowie na ten temat.
Używacie podajników Preston ICS z konektorem lub Drennan IN LINE ? Czy w wyżej wymienionych modelach konektor też "wychodzi" bez większych oporów z podajnika?

Pozdrawiam.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 21.05.2021, 20:22 »
Posiadam podajniki Mikado Aperio wersja QMF, która myślałem, że rozwiąże wszelkie problemy z szybką zmianą gramatury podajnika

Kupiłem 4 douglasy QMF, również celem rozwiązania kwestii szybkiej zmiany obciążenia. W ciągu jednego dnia spadły mi z żyłki wszystkie 4 obciążniki, co nie da się ukryć ostatecznie rozwiązało problem owej zmiany.

Mam teraz 4 trzonki.....
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Schycha

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 1
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 21.05.2021, 20:23 »
Ja używam Mikado Douglas oraz Apperio QMF z tym, że zawsze montuje je przelotowo, z użyciem konwektora/łącznika Drennan lub Jaxon. Tym co są w zestawie za bardzo nie ufam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline m0chy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 21.05.2021, 20:45 »
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać 🤷‍♂️ złotym środkiem byłby trzpień montowany na skrętliku z szybką wymianą przyponu, wtedy uzyskalibyśmy trzpien dla szybkiej wymiany podjanika oraz pewne osadzenie go w gumie trzpienia za pomocą skrętlika z szybką wymianą przyponu.
Jakiś producent oferuje takie rozwiązanie ?

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 21.05.2021, 21:49 »
Używam podajników Mikado Douglas QMF odkąd pojawiły się na rynku i nie miałem żadnej przykrej niespodzianki . Ani nie spadł mi podajnik z trzonka ani nie wypadł konektor  z podajnika.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 21.05.2021, 21:58 »
Witam kolegów ja używam  podatników Preston ics a jako łącznik super mi przy pasowały te https://sklep-wedkarski.pl/product-pol-4233-Laczniki-Matrix-QUICK-CHANGE-FEEDER-BEADS-5szt-uniw.html wiem ze inna firma ale lekko wchodzą ryby się zacinają a później łącznik uwalnia ciężarek. Żadnych problemów z przyponami nie miałem.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 22.05.2021, 00:10 »
Używacie podajników Preston ICS z konektorem lub Drennan IN LINE ? Czy w wyżej wymienionych modelach konektor też "wychodzi" bez większych oporów z podajnika?
Mam teraz taką kombinację w zestawach , podajnik Preston i łącznik Drennan, jutro zrobię ci zdjęcie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline gemaro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 22.05.2021, 11:24 »
Od 2 lat używam mikado - na jednej wędce aperio L, na drugiej douglas też w rozmiarze L. Aperio mam na szybkozłączce załączonej od producenta - wciskaną, Douglas przelotowo zmontowany za pomocą łącznika w kształcie gruszki. Ani razu ryba mi nie wyciągnęła przyponu. Fakt, w Aperio przy większych rybach ok. 5-6 kg konektor był wyciągnęty, ale ani razu nie spotkałem się z sytuacją, w której wyciągnął bym zestaw bez przyponu.

Offline m0chy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 22.05.2021, 12:11 »
Od 2 lat używam mikado - na jednej wędce aperio L, na drugiej douglas też w rozmiarze L. Aperio mam na szybkozłączce załączonej od producenta - wciskaną, Douglas przelotowo zmontowany za pomocą łącznika w kształcie gruszki. Ani razu ryba mi nie wyciągnęła przyponu. Fakt, w Aperio przy większych rybach ok. 5-6 kg konektor był wyciągnęty, ale ani razu nie spotkałem się z sytuacją, w której wyciągnął bym zestaw bez przyponu.

Też wyciągałem zestaw w którym szybkozłącze opuściło podajnik, a ten jeden raz gumka zabezpieczająca szybkozłacze była zsunieta co spowodowało wypięciem przyponu wraz z rybą.
Mam nadzieję że to jednorazowa akcja, będę obserwował zachowanie zestawu przy następnej zasiadce.
Dziękuję grupowiczom za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 22.05.2021, 18:07 »
Używacie podajników Preston ICS z konektorem lub Drennan IN LINE ? Czy w wyżej wymienionych modelach konektor też "wychodzi" bez większych oporów z podajnika?
Obiecane zdjęcia .

Preston in line plus łącznik Drennan.


Preston ICS plus łącznik Drennan.


Podajnik Drennan z oryginalnym łącznikiem.


Z lewej łącznik Drennan z prawej Jaxon ,wydają się identyczne, ale Jaxona nie da się wcisnąć do Prestona(kołek plastikowy jest grubszy) w Drennana wchodzi bez problemów. Montuje łączniki Drennana do Prestona i blokuję go od góry stoperem. Nie dość ,że się nic nie przesuwa i podajnik nie pójdzie w szczytówkę jak ładujesz towar, to jeszcze możesz sobie regulować , czy łowisz na sztywno czy na przelot.


Pozdrawiam Łukasz

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 22.05.2021, 18:30 »
Kolego ten zestaw Preston plus drennan to ja chyba też testowałem. Przy zwijaniu nie wchodzi do koszyka środek łącznika?Ja sobie przypominam że chyba też tak próbowałem zrobić ale właśnie przez to przesuwanie osłony przeszedłem na matrixy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 22.05.2021, 18:41 »
Nic takiego nie stwierdziłem, nie przesuwa się i nie spada. Jedyne co mnie wkurza ,to że trzeba zębami chwycić za łącznik żeby wysunąć gumkę, mocno siedzą.


Pozdrawiam Łukasz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 22.05.2021, 19:32 »
Też używam Aperio i Douglas QMF i muszę stwierdzić, że oryginalne łączniki nie są najbardziej udane. Ze 2 razy straciłem przypon z rybą i dałem sobie spokój. Od jakiegoś czasu stosuję łączniki Jaxona/Drennana Quick Change Bead, a nad podajnikiem umieszczam gumowy stoper. Ryby w większości przypadków nie spinają się, a przypon zostaje na swoim miejscu 8).

https://allegro.pl/oferta/jaxon-lacznik-method-feeder-szybka-wymiana-przypon-7366795503

https://sklep.matchpro.pl/pl/p/Zapinka-do-METHOD-Drennan-QUICK-CHANGE-BEADS/15840
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 22.05.2021, 22:55 »
Podejrzewam ,że najlepiej pasowałyby te...




Pozdrawiam Łukasz

Offline m0chy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Podajniki, koszyki Method Feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 23.05.2021, 18:51 »
Też używam Aperio i Douglas QMF i muszę stwierdzić, że oryginalne łączniki nie są najbardziej udane. Ze 2 razy straciłem przypon z rybą i dałem sobie spokój. Od jakiegoś czasu stosuję łączniki Jaxona/Drennana Quick Change Bead, a nad podajnikiem umieszczam gumowy stoper. Ryby w większości przypadków nie spinają się, a przypon zostaje na swoim miejscu 8).

https://allegro.pl/oferta/jaxon-lacznik-method-feeder-szybka-wymiana-przypon-7366795503

https://sklep.matchpro.pl/pl/p/Zapinka-do-METHOD-Drennan-QUICK-CHANGE-BEADS/15840


Widzę, że kolega doświadczył podobnej sytuacji  co ja.