Autor Wątek: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021  (Przeczytany 3196 razy)

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« dnia: 25.05.2021, 11:40 »
Tak długo bez ryby jeszcze nie byliśmy.

Nasze ostatnie 8 wyjazdów można streścić w jednym zdaniu. Zamykamy sklep, wsiadamy w auto, rozwijamy się, czekamy, zwijamy się, wracamy. Totalna cisza. Mimo, że widoczna była obecność ryb, totalnie nic się nie działo.

W zeszłą środę pojechałem sam. Na naszej wodzie do końca maja nie można robić nocek, więc wiele czasu na łowienie niestety nie ma. Planowałem zwijać się o 21. W łowisku prawie cały czas grasował łabędź i starał się wyjadać zanętę. O 20:55 nagle, szybkim tempem ptak zaczął odpływać. W nęconym obszarze dosłownie zaczęła się "gotować woda". Nie minęło nawet 10 minut i swinger momentalnie podjeżdża pod wędkę i trzyma, bez odjazdu. Pomyślałem o amurze, bo to typowe brania dla tych ryb, ale zapomniałem też o małych karpiach, które uwielbiają nas odwiedzać wiosną. Tak też się stało, rybka ważąca około 2 kilogramów jako mój pierwszy karp w tym sezonie.




Wczoraj (24.05.2021) pojechaliśmy znów. Warunki perfekcyjne. Spadek ciśnienia, silny wschodni wiatr, zachmurzenie. Kacper wrzucił swój zestaw do wody, naciągnął żyłkę i zaczął wracać na brzeg. Minęła minuta i swinger momentalnie opadł, po czym podjechał pod wędkę i żyłka zaczęła wysuwać się z kołowrotka! Karp wszedł w lilie, ale był niewiele większy od poprzedniego i nie było problemów z wyciągnięciem go. Kolejny, niewielki, ale bardzo ładny karp!



Dosłownie kilka minut przed zwijaniem zestawów miałem 2 "piki" na sygnalizatorze. Okazało, że na zestawie zawiesił się leszcz, ważący 2-3 kilogramy. Patelnia piękna, ale nawet nie wyciągałem go z wody, tylko odrazu wyhaczyłem. W sumie ten był już na tyle ładny, że może warto było zrobić zdjęcie... z drugiej strony pewnie w tym sezonie uczepi się takich jeszcze kilkanaście, więc będzie okazja!

Teoretycznie na takie ryby się nie nastawiamy, ale po tak słabym początku sezonu każda cieszy! Teraz będzie już tylko lepiej!




PS: Przypominamy o nadal aktywnych kodach rabatowych w naszym sklepie dla użytkowników SiG!
-10% z kodem sig10 oraz po wpisaniu swojego nicku z forum w uwagach do zamówienia,
-15% z kodem sig15 oraz po wpisaniu swojego nicku z forum w uwagach do zamówienia.

Widzimy się przy kolejnej, oby większej rybie :beer: :beer:



Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 25.05.2021, 11:49 »
Fajna relacja A większe misie jeszcze Was odwiedzą

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 25.05.2021, 16:24 »
Fajna relacja A większe misie jeszcze Was odwiedzą

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka


Kwestia czasu, którego ostatnio brak :'(
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 25.05.2021, 18:24 »
Na jakiej głębokości łowicie i ile nęcicie ?

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 26.05.2021, 09:16 »
Na jakiej głębokości łowicie i ile nęcicie ?
W tym momencie sezonu na 1 metrze i 3,5 metra. Od czerwca u nas na jeziorze będzie dopiero możliwość łowienia z łodzi, więc będziemy też wywozić na głębsze partie. Większość ryb w trakcie sezonu łowimy jednak przy brzegu, na max 1,5 metra. Dla poglądu najgłębsze miejsce na jeziorze ma ponad 20 metrów.

Jeśli chodzi o nęcenie, to póki co delikatnie, 1-2kg kukurydzy na zestaw + 300-400g kulek proteinowych, ale musimy już zwiększać ilość, bo jak weszły leszcze, to towar znika z dna w 30-40 minut.
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 31.07.2021, 15:15 »
Znów minęło trochę czasu, niestety sezon nie jest dla nas łaskawy, a ilość pracy w sklepie uniemożliwia częste przesiadywanie nad wodą. W tym wpisie streszcze nasze ostatnie 2 miesiące na rybach.

Chwilowa zmiana wody

Na Margoninie było słabo, więc postanowiliśmy zmienić wodę na nasze pobliskie jeziorko i zrobić tam kilka nocek. Tak jak wiele razy wspominałem mamy straszny sentyment do tej wody, dlatego co roku ją odwiedzamy, z reguły na jesień, ale tym razem z racji braków wyników na naszym głównym jeziorze spróbowaliśmy swoich sił na Lipinach w środku sezonu. Już pierwszej nocy, z marszu nad świtem mieliśmy branie. Rybę po fajnej walce udało się wyholować z brzegu, nie był to jakiś potwór, ale klimat w jakim Kacper holował rybę był po prostu nieprawdopodobny. Wschód słońca, mgła, po prostu RAJ! Ubolewam strasznie, że pobieranie zdjęć z FB tak strasznie psuje jakość, ale mimo to można poczuć ten klimat! Poza tym zrobiliśmy tam jeszcze 3 nocki, ale niestety już bez efektów.





Powrót na główną wodę
Równy tydzień wytrzymaliśmy bez łowienia na naszej głównej wodzie. Nie odpuścimy, nawet jak nie będzie wyników. Zmieniliśmy nieco taktykę - 2 zestawy powędrowały na nieco głębszą wodę, około 5 metrową. Już pierwszej nocy przyniosło to efekt! Branie na bałwanka Krab Japoński + PopUp Kryl, miękki przypon, długi włos - To musi być karp! Ryba weszła w zielsko na otwartej wodzie, więc niestety musieliśmy po nią popłynąć. Po odplątaniu żyłki pod pontonem zobaczyliśmy amura. Zdziwiło nas to, bo przecież prędzej na kulki żaden amur nam nie wziął. Udało się go wyholować! Pierwsza większa ryba w tym sezonie! To naprawdę dało ulgę.


Amurowa miejscówka zaczyna odpalać, ale...
Po amurze z głębokiej wody przez tydzień nie mieliśmy możliwości wyjazdu na ryby. Po powrocie nastawiliśmy się na to, że większe ryby zaczną brać regularnie. W ciągu 3 godzin mieliśmy 2 puste brania na jednym zestawie, za trzecim razem udało się zaciąć rybę. Jak się okazało była to malutka, 20 centymetrowa wzdręga. W tamtym momencie miałem ochotę zostawić tą wędkę na brzegu i odpuścić tą miejscówkę, ale zdecydowaliśmy się, że ostatni raz przewieziemy ten zestaw. Nie minęło pół godziny i słychać 2 piknięcia na sygnalizatorze, momentalnie pojawiło się zirytowane, że to znów coś małego, ale nie zdążyliśmy nawet dobrze pomyśleć i rozbrzmiał ten najpiękniejszy dla ucha dźwięk, który uzależnia bardziej niż narkotyk. Potężny odjazd, ryba parkuje głęboko w liliach, więc wiedzieliśmy już, że to nie jest amur tylko karp. Cały hol trwał ponad pół godziny. Odplątywanie żyłki z lilii, zbliżenie się do ryby i tak w kółko. Gdy już udało nam się podpłynąć wystarczająco blisko, zobaczyłem pod wodą pięknego karpia zaplątanego w lilii. Delikatnie zagarnąłem go podbierakiem - mamy go!
Pięknie ubarwiony karp, który dał ogrom emocji!


Około godziny 7 zaczęliśmy się zwijać. W wodzie zostały już tylko 2 wędki. Podczas zwijania pontonu słyszę pik na sygnalizatorze. Spojrzeliśmy z Kacprem na siebie, nie zdążyliśmy pomyśleć i sygnalizator zaczął wyć. Szybko wbiegłem do wody i po uniesieniu wędki odrazu zacząłem hamować rybe, żeby odciągnąć ją od lilii. Udało się. Na szczęście nie był to duży karp, więc udało się wygrać z nim z brzegu. Tym razem zostańmy przy zasadzie, że rozmiar nie ma znaczenia, albo że małe jest piękne ??? :P


Karp z głębokiej wody
Mijały kolejne dni, a my kończyliśmy nasze wyjazdy albo z małymi karpiami na koncie, albo o blanku. Tym razem siedzieliśmy sobie na brzegu, było około północy i byliśmy kilka sekund przed najlepszym braniem tego sezonu. Tu nie było piknięcia, nie było zabawy. Momentalny, solidny, ciężki odjazd. Kacper szybko dobiegł do wędki i zaczęła się walka, ryba cały czas jechała na hamulcu. Branie było z tej samej miejscówki, z której wziął ostatni amur, więc była nadzieja na większą rybę. Walka trwała około 15 minut, okazało się, że był to całkiem ładny karp! Tym razem zdjęcie nocne - w upałach nie lubimy trzymać ryb do rana, nie ma sensu ich męczyć.


W zasadzie to tyle jeśli chodzi o nasze ostatnie 2 miesiące. 4 ryby godne uwagi, masa karpików 3-4kg, przez które nie możemy się przebić, oraz brak czasu sprawiają, że relacje nie są tak obfite jak kiedyś. Dobrze przynajmniej, że wy macie rezultaty :beer:
Pozdro!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 31.07.2021, 21:00 »
Piękne rybki i przygody nad wodą Oby Wam czas pozwolił na więcej wypadów

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 01.08.2021, 11:13 »
Piękna relacja :bravo: :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - Relacja sezonu 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 07.08.2021, 21:31 »
Dzięki Panowie! Coś zaczyna się ruszać, ale kolejną relację zrobię jak zbierze się trochę więcej zasiadek do opisania, pozdro :beer:
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm