Autor Wątek: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)  (Przeczytany 2122 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« dnia: 13.06.2021, 16:20 »
Elo
Poszukuje czegoś co będzie współpracowało z Supera 10ft, w miejsce Delphina Optiuma 330/80gr. Zastanawiałem się nad czymś lekko dłuższym aby mieć możliwość celnie i powtarzanie osiągniąć te 60 - 80m i czerpać z tego frajdę, oczekuje dobrej amortyzacji, jednocześnie mocy i frajdy z połowu, dlatego zastanawiałem się nad map parabolix suv 12ft ale jest w dwu składzie i nie zmieści mi się do pokrowca 160cm a nie chce wymieniać bo idealnie pasuje do samochodu,  czy coś tego rodzaju wędziska mi polecicie tylko już w trzy składzie

Ps. Ktoś ma może miał styczność z tym modelem, coś jest w stanie powiedzieć:
https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/41133-daiwa-n-zon-z-medium-feeder-360-80g.html
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #1 dnia: 13.06.2021, 17:40 »
Jesli chcesz zapas mocy to ja mogę polecić By Dome Fine Max, ja mam akurat 3,30, Mosteque ma chyba 3,60. Tutaj masz link do recenzji:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19309.0


Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2021, 18:09 »
Witam. Delphin Opium to parabolik. Jeżeli miało by to być coś o podobnym ugięciu to polecam ARMADALE FEEDER 3,60M // 80G. Posiadam i bardzo sobie chwalę. Bez problemu ogarnia koszyczki 30-40g plus papu. Celne rzuty do 50-60m. Wędka pięknie wykonana o cieniutkim blanku, fajne szczytówki. Bez problemu mieści mi się w Lorpio Extreme 160cm.  Ogólnie polecam

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #3 dnia: 13.06.2021, 21:04 »
Raczej tak praca paraboliczna do zabawy (metoda - żyłka), mam progresy 390/120 nie chce kolejnego, interesuje mnie coś podobnego pracą do supery stąd ten map na tapecie, żeby nie było Optium też jest spoko ze szczytówkami od Jaxona tylko odległości nie te..   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #4 dnia: 13.06.2021, 21:59 »
Jak chcesz parabole to zobacz Browning Koschnick, do zabawy na PZW jak znalazł.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #5 dnia: 13.06.2021, 23:56 »
80m ,12ft i akcja parabola,czy tam półparabola  to niestety nic takiego w przyrodzie nie istnieje,nawet jeśli mowa o Metodzie. Podane 60m to maks ,a i to ze znakiem zapytania.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #6 dnia: 14.06.2021, 02:35 »
80m ,12ft i akcja parabola,czy tam półparabola  to niestety nic takiego w przyrodzie nie istnieje,nawet jeśli mowa o Metodzie. Podane 60m to maks ,a i to ze znakiem zapytania.

Niewiem jak "współczesne" wędki, ale mam Drennan Puddle chucker Competition 12ft i jest to właśnie głęboko pracujący parabolik.

Może ten kierunek? Seria Vertex czy MatchPro może ma podobne modele jak mój Competition.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #7 dnia: 14.06.2021, 06:12 »
Może stary Preston Monster Method Feeder 12 ft? Powinien dać radę na te 70m podajnikiem 40g.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #8 dnia: 14.06.2021, 15:15 »
No co wy panowie superką 12” kolega obok spokojnie ciskał na 60+ podajnikiem 40 czy 45gr
Do dłubania mam superke 10” do 40m, nowy nabytek ma ciskać powyżej 60m a przy tym dalej być wedką a nie ciut słabszym kijem od szczotki bo nie o to chodzi
Ten Browning Koschnick jest ciekawy tylko długość transportowa, do tego kusi mnie ta daiwa nzone, drennana też brałem pod uwagę  i przeglądam właśnie filmiki o armadail
Tak jak superka i druga wędka będzie tylko pod metodę głownie na komercję czasami na pzw więc ma dać rade na przyłowach 10+
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #9 dnia: 14.06.2021, 15:26 »
Tak jak superka i druga wędka będzie tylko pod metodę głownie na komercję czasami na pzw więc ma dać rade na przyłowach 10+

No to o koschnicku zapomnij :) celuj bardziej w armadale mam wersję 3,90 do 90g genialnie się nią zarzuca i holuje rybki jak narazie wytargał amura 10,5kg i dawał radę.
- Arek -

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #10 dnia: 14.06.2021, 15:56 »
feeder Browning Black fire Method Mania - do 80 g dł 12 Ft w trzech składach , mam i używam. Kupiłem używany za chyba 200 zł od kolegi z klubu i jest to najlepiej wydane 200 zł na wędkę w moim życiu. Mam też inne droższe wędki. Da się tym rzucić z fotela na spokojnie 60 m podajnikiem 40 g zibho. Fajnie pracuje pod niewielkimi już rybam. Na dystansie 60 m jest bardzo celny. Do zastosowań Twoich idealny. Najgorsze na koniec trzeba szukać używanych kijków bo chyba był wycofany z produkcji. U mnie ma dożywocie.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #11 dnia: 14.06.2021, 17:17 »
No co wy panowie superką 12” kolega obok spokojnie ciskał na 60+ podajnikiem 40 czy 45gr
Do dłubania mam superke 10” do 40m, nowy nabytek ma ciskać powyżej 60m a przy tym dalej być wedką a nie ciut słabszym kijem od szczotki bo nie o to chodzi
Ten Browning Koschnick jest ciekawy tylko długość transportowa, do tego kusi mnie ta daiwa nzone, drennana też brałem pod uwagę  i przeglądam właśnie filmiki o armadail
Tak jak superka i druga wędka będzie tylko pod metodę głownie na komercję czasami na pzw więc ma dać rade na przyłowach 10+

Napisałeś na początku o przedziale 60-80m.
O ile na 60m da się łowić wędką 3.6m,o tyle na 80m już nie,a tym bardziej parabolą,stąd napisałem,że coś takiego w przyrodzie nie istnieje.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #12 dnia: 14.06.2021, 20:40 »
Ogólnie takie było założenie od 60m ale cóż fizyki nie oszukamy :)

Panowie kusi mnie ta seria "Z" z Daiwy może ktoś już miał z nią styczność ?
 

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #13 dnia: 16.06.2021, 15:21 »
Byłem dziś w raven’ie miel n’zon ale niestety labo inne długości albo inne cw niż mnie interesowało, ale zainteresowała mnie bardzo fajna wędeczka w postaci drennan vertex niestety też mieli tylko 3,0 i 3,30 ale w porównaniu do n’zona „s” czy „z” lepiej leżała w ręku, równie szybka i pięknie zrobiona do tego ładnie pracowała przy ciekawym zapasie mocy tylko kuźwa znów długość transportowa nie ta >:(
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukuje alternatywy dla Optiuma (60-80 m)
« Odpowiedź #14 dnia: 16.06.2021, 15:33 »
Bolo trochę N'zonow mają w stacjonarnym Multifishing na Jutrzenki. Niestety nie pamiętam długości i c.w.
Marcin