Autor Wątek: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska  (Przeczytany 838 razy)

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« dnia: 15.06.2021, 21:34 »
Cześć Koledzy,

Szukam naturalnego akwenu w wielkopolsce (woda stojąca), w którym są duże szanse na połowy płoci/leszczy/linów techniką klasycznego feedera, i nie chodzi tutaj o rekordowe okazy ;-).
Pojeździłem nieco po komercjach, i trochę przejadłem się powtarzalnością, która ma tam miejsce :/.
Do tego, na łowiskach komercyjnych z którymi miałem do czynienia, połowy leszczy/linów graniczą z cudem ;-(.

Zdecydowanie nie odrzucam wód PZW, i nawet trochę za takimi zatęskniłem, nawet bym chciał ;-).
Las, trzciny, zatoczki, kapelony...czasy dzieciństwa...byłoby super, oby tylko jakaś ryba tam pływała.
Moja jedyna obawa, to bardzo negatywne opinie na temat PZW.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
L.M.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #1 dnia: 15.06.2021, 21:51 »
Celowałbym w starorzecza 🙂 problem jest taki, że większość będzie bardzo płytka i zarośnięta.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #2 dnia: 15.06.2021, 22:23 »
Celowałbym w starorzecza 🙂 problem jest taki, że większość będzie bardzo płytka i zarośnięta.

Cześć Kozi ;-).
Próbuję zinterpretować Twoją sugestię...tj połowy w jeziorach wlkp pzw nie mają sensu?

L.M.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #3 dnia: 15.06.2021, 22:57 »
Sens zawsze jest, ale jeśli chodzi o łowienie z marszu to według mnie łatwiej o lina na starorzeczu. Ewentualnie szukaj mniejszych jezior takich po parę hektarów. Na dużych zbiornikach ciężko zlokalizować rybę i łowienie z marszu jest mało efektywne.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2021, 09:07 »
Hm, czyli co, wykaz łowisk PZW z mojego pozwolenia i lake by lake ...?;-).
L.M.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2021, 14:01 »
Jeśli nie masz znajomych którzy coś konkretnego podpowiedzą to raczej trzeba samemu zbadać...ewentualnie możesz popytać w okolicznych sklepach wędkarskich ale z doświadczenia wiem, że raczej rzetelnych informacji nie uzyskasz.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Dobre naturalne łowisko - wielkopolska
« Odpowiedź #6 dnia: 17.06.2021, 00:03 »
Jeśli nie masz znajomych którzy coś konkretnego podpowiedzą to raczej trzeba samemu zbadać...ewentualnie możesz popytać w okolicznych sklepach wędkarskich ale z doświadczenia wiem, że raczej rzetelnych informacji nie uzyskasz.

Kozi, coś w tym jest. Jak rozmawiam z ludźmi, to informacje są zupełnie niespójne...taki jakby mały specjalny zamęt - może się boją że im ktoś wszystkie ryby złowi ;D
L.M.