Autor Wątek: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany  (Przeczytany 5205 razy)

Offline MarioSan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Luboń
  • Ulubione metody: bat
Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« dnia: 16.06.2021, 08:12 »
Jako że moją siódemkę zapewne niedługo przekażę synowi, toteż będę szukał czegoś nowego dla siebie. Miałby to być bat 7m, raczej bezkompromisowy, coś z górnej półki, dobrze wyważony, lekki i mocny, tak żeby oprócz zabawy z płoteczkami, poradził też sobie z ładnym linem, karasiem czy też leszczem. Od jakiegoś czasu nie śledzę rynku tych wędzisk, zatem proszę Was abyście coś ciekawego polecili, dużo dobrego słyszałem o kijach firm Maver czy Colmic ale też i o Jaxonie, zwłaszcza o ich topowych modelach. Kiedyś na targach miałem w rękach model Freccia Mavera i zrobił on na mnie ogromne wrażenie, choć wiadomo że nad wodą to zupełnie inna historia niż "macanie na sucho". W tej chwili mam bat Tubertini AREA SP i ogólnie to jestem z niego zadowolony, choć mógłby być odrobinę lżejszy (ma ok 320g) i lepiej wyważony. Jeszcze jedna sprawa, czy zawsze to jest tak, że w przypadku takiego bata te 7 metrów to czysta teoria i są one w rzeczywistości krótsze? Ten mój Tubertini ma jakieś 6,8m, syn ma "piątkę" i też jest krótsza niż te nominalne 5m. Czy jest jakaś firma, która wyłamuje się z tego kanonu i robi wędki dokładnie tak długie jak "na papierze"?
Rano nie brały, a potem przestały...

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2021, 08:31 »
Z długością muszę cię rozczarować, nie znam zawodniczych wędek o pełnym (deklarowanym) rozmiarze; za to znam kilka, którym brakuje nawet pół metra do długości nadrukowanej na blanku.
Zasadniczo znam tylko jedną firmę, której wszystkie baty, jakie mierzyłem, miały pełny wymiar - mianowicie nasz rodzimy mistrall - jednak przy tak postawionych wymaganiach - ich produktów nie mogę polecić.

Z siódemek bezkompromisowych, które na pierwszym miejscu stawiają moc to przychodzi mi na myśl wyłącznie colmic extreme xt. Tu jednak cena jakiej obecnie żądają dystrybutorzy wydaje się zaporowa. Na kanale Kacpra Góreckiego (Górek TV) bardzo pozytywnie wypowiadano się na temat mivardi phenomena - porównując właśnie do wspomnianego wyżej colmica.
Mierzyłem pierwsze extremy (obecnie produkowane ponoć są jeszcze lepsze) w długości 6 i 7 i brakowało im kilku cm do pełnej długości, były to jednak wędki z rynku wtórnego i nie mam pewności czy nie był to efekt zabiegów poprzedniego właściciela.

edyta: odpisałem to i owo
Pozdrawiam
Olo


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2021, 10:33 »
Wszystko jest opisane na forum.
W skrócie: Colmic extreme to jest to czego szukasz.
Maver gorzej wywarzony i cenowo chyba obecnie droższy (obecnie jako Legend SL jest sprzedawany).
Z budżetowych Robionson czy Jaxon z najwyższej serii w wersji 7m spełni swoje zadanie.
Ja łowię ostatnio na Colmica exterme 8m, bo jest tak leciutki jak topowe 7m z innych marek, a frajda nieziemska.

Offline MarioSan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Luboń
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #3 dnia: 16.06.2021, 10:52 »
Ja łowię ostatnio na Colmica exterme 8m, bo jest tak leciutki jak topowe 7m z innych marek, a frajda nieziemska.

Mierzyłeś może ile ten twój Colmic ma tych realnych centymetrów?
Rano nie brały, a potem przestały...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2021, 12:04 »
Ja łowię ostatnio na Colmica exterme 8m, bo jest tak leciutki jak topowe 7m z innych marek, a frajda nieziemska.

Mierzyłeś może ile ten twój Colmic ma tych realnych centymetrów?
Pełna długość.
Na internecie jest sporo fejkow. Tak jak np. z Mikado tournament, że "nowa" obecnie produkowana wersja jest gorsza od starej, a 2 lata temu specjalnie kupiłem nowego i porównałem do tego z roku premierowego i okazało się, że nowy jest ciut lepszy :)

Offline MarioSan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Luboń
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2021, 13:08 »
Ja łowię ostatnio na Colmica exterme 8m, bo jest tak leciutki jak topowe 7m z innych marek, a frajda nieziemska.

Mierzyłeś może ile ten twój Colmic ma tych realnych centymetrów?
Pełna długość.

To super, nie myślałem że przy tej długości to będzie tak równo.
A propos tej serii Colmica to możesz coś powiedzieć o EXTREME SUPERIOR?
Rano nie brały, a potem przestały...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #6 dnia: 16.06.2021, 20:20 »
Ja łowię ostatnio na Colmica exterme 8m, bo jest tak leciutki jak topowe 7m z innych marek, a frajda nieziemska.

Mierzyłeś może ile ten twój Colmic ma tych realnych centymetrów?
Pełna długość.

To super, nie myślałem że przy tej długości to będzie tak równo.
A propos tej serii Colmica to możesz coś powiedzieć o EXTREME SUPERIOR?
Ciężko dostępny, jak wolisz czarny kolor to bierz tego, a jak srebrny to normalnego extreme bez dopisku.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #7 dnia: 16.06.2021, 21:09 »
Jakoś tak wyszło, że zapałałem miłością do batów i nazbierałem ich trochę w długościach 5-6-7: HYDRA Queen, HYDRA sygnowana przez Górka, Mivardi Aquaris, TX4 ale także Mikado Tournament czy jakiegoś "top" Jaxona którego nazwy już nie pamiętam, niektóre modele w różnych długościach. Łowię w 2 miejscach: kanał 1-2m i jezioro (pomost) 3-4,5m głębokości.
Moja ogólna refleksja byłaby taka:
- bezapelacyjnie najwięcej przyjemności z łowienia daje Hydra (w wersji "oryginał" ale także tej sygnowanej przez Górka)
- w kategorii największy zawód vs oczekiwania wygrywa Robinson (ale może zwyczajnie mi nie podszedł tak jak niektórym nie "pasują" dobre jakościowo feedery producenta X czy Y)
- wszystkie wysokiej jakości baty w swojej klasie długości ważą na papierze podobnie: o wiele istotniejsze jest ich wyważenie a to już kwestia pomachania ale i indywidualnych preferencji, niestety trzeba popróbować
- waga vs zmęczenie przy w/w modelach nie istnieje, niekiedy przez kwestie wyważenia bat który na papierze waży więcej w operowaniu wydaje się "lżejszy"
- o wiele istotniejsze (ale to może specyfika jeziora gdzie częściej wieje) jest to jak bat "łapie" wiatr - i tu znowu Hydra jest dla mnie liderem

W długości 7 brałbym Hydrę (po rabatach <800) lub wspomnianego Colmica, którego nigdy nie miałem choć mocno się zasadzam na niego jako swoiste "domknięcie" zestawu.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #8 dnia: 16.06.2021, 21:17 »
To prawda, że ta Hydra Queen 7m ma średnicę 27 mil ? Z wymienionych mam TX4 w 7 metrach i jestem z niego bardzo zadowolony.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #9 dnia: 16.06.2021, 21:25 »
Hydre miałem tylko 8m, ale odrazu odesłałem.
Waga rzeczywista to 332gr i kiepskie wyważenie.
Średnica 29.4mm

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #10 dnia: 16.06.2021, 21:27 »
leży aktualnie 200 km ode mnie więc nie sprawdzę ale jeśli producent tak podaje to dałbym Im wiarę...
a przy okazji - chyba na kanale/www Kacpra jest jakiś filmik odnośnie samej manufaktury Hydry

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #11 dnia: 16.06.2021, 21:32 »
27 mil dla 7m bata to sporo. Taki TX4 7m ma chyba niecałe 25 mil.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #12 dnia: 16.06.2021, 22:22 »
27 mil dla 7m bata to sporo. Taki TX4 7m ma chyba niecałe 25 mil.
24.8mm
Czy 27mm to sporo? Na pewno na wietrze to nie pomaga, aczkolwiek im grubszy dolnik tym lepiej wyważony może być.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #13 dnia: 16.06.2021, 22:58 »
Kurczę, przytuliłbym tego Extreme w 7 metrach. Skoro tym TX4 dobrze mi się łowi, to z tym Colmic-em to bym chyba nawet spał :P ;D

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #14 dnia: 16.06.2021, 23:07 »
Kurczę, przytuliłbym tego Extreme w 7 metrach. Skoro tym TX4 dobrze mi się łowi, to z tym Colmic-em to bym chyba nawet spał :P ;D
Stan Extreme to dość sztywny kij, więc nie nadaje się do dłubania drobnicy do 500 punktów, bo będziesz miał same spinki.
Po drugie na rynku jest dużo dobrych 7m w niższych cenach.
Extreme bym brał tylko w wersji 8m, bo to jest kosmos.