Autor Wątek: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany  (Przeczytany 5130 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #15 dnia: 16.06.2021, 23:57 »
W takiej sytuacji wystarczy wymienić szczytówkę na wklejkę i można połowić skutecznie i drobnicę. 8 m to za długi dla mnie.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #16 dnia: 17.06.2021, 09:47 »
W takiej sytuacji wystarczy wymienić szczytówkę na wklejkę i można połowić skutecznie i drobnicę. 8 m to za długi dla mnie.
Też tak zrobiłem, ale to pomaga w niewielkim procencie. Po prostu to nie jest bat na drobnicę.

Offline MarioSan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Luboń
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #17 dnia: 17.06.2021, 10:07 »
- bezapelacyjnie najwięcej przyjemności z łowienia daje Hydra (w wersji "oryginał" ale także tej sygnowanej przez Górka)
W długości 7 brałbym Hydrę (po rabatach <800) lub wspomnianego Colmica, którego nigdy nie miałem choć mocno się zasadzam na niego jako swoiste "domknięcie" zestawu.

Hydra mnie zaintrygowała, nie ukrywam że cena jest tu kluczowym elementem :D
Możesz coś więcej powiedzieć na temat siódemki od tej firmy? Widzę to kij 8-elementowy, jak wygląda szybkość, praca pod rybą, wyważenie?
Rano nie brały, a potem przestały...

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #18 dnia: 17.06.2021, 13:24 »
Cześć.

Jestem zupełnie początkujący w tej kwestii, choć ostatnie zawody które urządziliśmy z córką spowodowały że chcę zainwestować w bata.
Córka 5 letnia ograła mnie na pomoście swoim 3m batem z caperlana vs moje matchówka ;-). Później pobawiłem się 3m batem córki, i jestem zachwycony tą techniką.

Podobnie jak kolega Mario, chciałbym kupić bata który będzie w stanie obsłużyć także większego leszczyka i lina.

Czuję że dla początkującego, bat 6m będzie dla mnie ok...choć widzę że są na rynku baty np 8m, których można używać jako wersje np 5/6/7/8m (tylko trzy ostatnie elementy sa teleskopowe). Czy rozwiązania hybrydowe z różnią długością funkcjonalną mają jakieś negatywy?

L.M.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #19 dnia: 17.06.2021, 13:29 »
Mnie intryguje ten Colmic Extreme 7m i to od dawna. Tylko tak się zastanawiam czy jest sens w niego inwestować jeśli posiadam TX4 w tej długości i naprawdę jestem z niego zadowolony. Choć nie mam porównania do innych batów z wysokiej półki, bo nigdy lepszą siódemką nie łowiłem. Colmic jest ponad 2x droższy, ale czy jest o tyle lepszy od mojego Robinsona ?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #20 dnia: 17.06.2021, 16:01 »
Tx-4 to dobry kij, nie widzę sensu jego zmiany.
Colmic to kij na większe ryby, tak 0,5-2 kg się sprawdza optymalnie. Jedni piszą, że to delikatny kij. A ja ostatnio łowię na niego karpie takie jak napisałem, tylko prostuje mi haki na przyponie 0.128mm
Różnica w wyważeniu jest spora między tx-4 a colmicem. To jest po prostu inna liga, ale to nie jest uniwersalny kij jak tx-4.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #21 dnia: 17.06.2021, 19:12 »
Delikatny to bym nie powiedział. Można powiedzieć, że wygląda na delikatny kijek, ale jest to sztywny bacik i mocy ma w uj.
Targałem leszcze po 2 kg, 1,5 kg japońce i jeden rodzynek w postaci karpika 2 kg z groszami.
Dopiero na tym 2 kilowym karpiku zobaczyłem głębsze ugięcie, ale tu już ładnie ciągało. Żyłka główna 0,16 mm + przypon 0,14 mm. Hamenconos Hydra IM601 w rozmiarze 14.
Piotr

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #22 dnia: 17.06.2021, 23:17 »
To, że tym bacikiem można targać liny i karpiki to mi się akurat podoba. ;D Do zabawy z drobnicą mam chińskie cacko  co się w pół wygina na 15 cm płotetce :P ;D

Offline MarioSan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Luboń
  • Ulubione metody: bat
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #23 dnia: 18.06.2021, 11:57 »
Jestem już niemal zdecydowany na Hydra Queen 7m. Myślę że po wakacjach zakup.
Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi.
Rano nie brały, a potem przestały...

Offline kwiczol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #24 dnia: 18.06.2021, 19:58 »
W 2020 kupiłem Robinsona TX3 711- chciałem coś dobrego ale trochę szkoda było mi wydawać na pierwszego bata więcej pieniędzy bo nie wiedziałem czy mi się ta metoda spodoba . Łowienie batem mi się spodobało, sam bat już jako tako,a to  przez jego wyważenie - ręka mi się strasznie męczyła ,ale same wrażenia np podczas holu kilogramowego karpia były super . Męczyło mnie " sumienie " dłuższy czas i kupiłem od wędkarza z Białegostoku nową Hydre Queen 7m która była nietrafionym prezentem .Dla niego nietrafiony prezent, dla mnie rewelacyjny bat .Nawet dla takiego laika jak ja w bezpośrednim porównaniu zauważalna różnica w wadze i wyważeniu przekładająca się na wygodniejsze łowienie . Blank jest również mniej sztywny i bardziej pracuje pod ryba . Wydałem pieniądze dwa razy, ale wydaje mi się ze przy 7m lepiej wydać raz a dobrze .

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #25 dnia: 19.06.2021, 06:27 »
Tak sobie czytam i jestem ciekaw jak sprawują sie Hydra Górek 7m.
Marcin

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #26 dnia: 20.06.2021, 17:36 »
Cena tournamenta, a info w necie brak, też na nie patrzyłem.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Bezkompromisowy, mocny bat 7 m poszukiwany
« Odpowiedź #27 dnia: 20.06.2021, 23:12 »
Hydra Queen i Górek (ale obydwa w długościach 5m) w bezpośrednim porównaniu subiektywnie wypadają tak jak powinny, tj. producent sygnowany produkt pozycjonuje minimalnie "niżej" niż swój własny (niemniej jestem zadowolony z zakupu Hydry G. ale użyty dopiero kilka razy na drobnicy). Siódemki sygnowanej G. nie mam ale obstawiam podobne wrażenie.