Autor Wątek: Zakup jednego uniwersalnego bata  (Przeczytany 2398 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #15 dnia: 18.06.2021, 14:10 »
. Jak będą ryby rwące przypony, łamiące szczytówki to będę się dalej martwił.

Wędka nie powinna się łamać bo wcześniej puści dobrze dobrany przypon. Chyba że będzie wadliwa

Ja łowię batami i zwyczajnie pod ręką mam rozłożoną bolonkę za którą chwytam gdy wejdzie coś tak dużego, że żyłkę zrywa.

Bardzo dobry patent :thumbup:

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #16 dnia: 18.06.2021, 15:50 »
Nie chcę mieszać Ci w głowie, ale jak się tak boisz tych bonusów, to może taki bacik > ? mam go, naprawdę jest fajny. Idealny na średnie ryby, a i bonusa szybciej ogarnie niż Turnament i to bez żadnych amortyzatorów. A tak w ogóle bat z gumą to profanacja tej metody łowienia. ;D :P
https://allegro.pl/oferta/vde-r-power-carp-tx-600-10147767484?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_pla_sport_turystyka_fishing_b1&ev_adgr=fishing_b1_ctr-80&gclid=CjwKCAjwiLGGBhAqEiwAgq3q_nXAMEy3EM3Uoh8tYo3bRWnxCLDDprD8U9ccLgjtxBxTSGZlfGbXHRoCdOMQAvD_BwE

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #17 dnia: 18.06.2021, 16:29 »
Nasadowe baty Acolyte Pro nie wymuszają użycia amortyzatora. Na wyposażeniu jest finezyjna (pełna) szczytówka, po wyjęciu której uzyskujemy top dostosowany do gum w granicach 6 - 8 (w zestawie elementy niezbędne do uzbrojenia + instrukcja).

Drennan oferuje osobne/dodatkowe topy, więc w razie potrzeby można mieć obie wersje w gotowości. Model 600 jest leciutki (150 g) i zgrabniutki, przy czym długość 6 m dotyczy konfiguracji z pełną szczytówką.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #18 dnia: 18.06.2021, 18:08 »
Nasadowe baty Acolyte Pro nie wymuszają użycia amortyzatora. Na wyposażeniu jest finezyjna (pełna) szczytówka, po wyjęciu której uzyskujemy top dostosowany do gum w granicach 6 - 8 (w zestawie elementy niezbędne do uzbrojenia + instrukcja).

Drennan oferuje osobne/dodatkowe topy, więc w razie potrzeby można mieć obie wersje w gotowości. Model 600 jest leciutki (150 g) i zgrabniutki, przy czym długość 6 m dotyczy konfiguracji z pełną szczytówką.

Modus, czy masz tego kija?
Jak się nim łowi płotki 15 cm, a jak karpika 1,5 kg?

L.M.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #19 dnia: 18.06.2021, 19:22 »
Mam model 800, który bez dwóch dolnych segmentów staje się leciutkim modelem 600.

Z pełną szczytówką na karpie, liny czy duże karasie bym się nie wybierał - tej konfiguracji używam do finezyjnego łowienia płociowo-leszczykowego białorybu w granicach około 30 - 35 cm, gdzie sprawdza się znakomicie. Konfigurację z amortyzatorem 6 - 8 stosuję do nieco cięższej przepływanki nurtowej, mając na uwadze duże płocie i krąpie oraz średnie klenie i leszcze. Ile gumy wyciągnie komercyjny karpik w rozmiarze handlowym - tego nie wiem :)

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #20 dnia: 19.06.2021, 16:49 »
Nie chcę mieszać Ci w głowie, ale jak się tak boisz tych bonusów, to może taki bacik > ? mam go, naprawdę jest fajny. Idealny na średnie ryby, a i bonusa szybciej ogarnie niż Turnament i to bez żadnych amortyzatorów. A tak w ogóle bat z gumą to profanacja tej metody łowienia. ;D :P

Stan, dzięki za propozycję. Ten bat ma pusta czy pełną szczytówkę?
To chyba już jakiś end-of-life, bo nie widzę opisu tego produktu na stronie robinsona?

L.M.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #21 dnia: 19.06.2021, 16:50 »
Mam model 800, który bez dwóch dolnych segmentów staje się leciutkim modelem 600.

Z pełną szczytówką na karpie, liny czy duże karasie bym się nie wybierał - tej konfiguracji używam do finezyjnego łowienia płociowo-leszczykowego białorybu w granicach około 30 - 35 cm, gdzie sprawdza się znakomicie. Konfigurację z amortyzatorem 6 - 8 stosuję do nieco cięższej przepływanki nurtowej, mając na uwadze duże płocie i krąpie oraz średnie klenie i leszcze. Ile gumy wyciągnie komercyjny karpik w rozmiarze handlowym - tego nie wiem :)

Cześć Modus,
Dzięki za odpowiedź. Czy dobrze rozumiem, że w tym przypadku jest jeden typ top'a tj zawsze z pełną szczytówką?
Czym zatykasz dolnik, kiedy używasz wędziska w wersji np 6 metrów?

L.M.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #22 dnia: 19.06.2021, 17:14 »
Nie chcę mieszać Ci w głowie, ale jak się tak boisz tych bonusów, to może taki bacik > ? mam go, naprawdę jest fajny. Idealny na średnie ryby, a i bonusa szybciej ogarnie niż Turnament i to bez żadnych amortyzatorów. A tak w ogóle bat z gumą to profanacja tej metody łowienia. ;D :P

Stan, dzięki za propozycję. Ten bat ma pusta czy pełną szczytówkę?
To chyba już jakiś end-of-life, bo nie widzę opisu tego produktu na stronie robinsona?

L.M.
Pustą. Ale na mniejsze ryby możesz sobie dokupić wklejankę. Tutaj taki dziki łobuziak wytargany na tego bacika.
Na stronie Robinsona nie ma opisu tego modelu, bo to bacik z pierwszego wypustu TX. Teraz zastąpiony przez serie  VDE-R Nano Core Power Pole TX4 600. Ta nowsza ma 5,5 metra.
Za Robinsonem przemawia też bardzo dobry serwis. Chyba żadna firma wędkarska nie ma lepszego.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #23 dnia: 19.06.2021, 18:40 »
Top (zarówno załączony w standardzie, jak i oferowany osobno) jest wyposażony w pełną szczytówkę, po wyjęciu której otrzymujemy wersję dostosowaną do amortyzatora.


Używając wędki w wersji skróconej, łowię bez zatyczki (można dobrać gumowe zatyczki/kapturki np. z oferty Stonfo). Oczywiście nie warto łakomić się na model dłuższy bez wyraźnej potrzeby - 6 m to bardzo przyjemna w użyciu długość :)

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #24 dnia: 23.06.2021, 17:12 »
Cześć Koledzy,

Dziękuję za pomoc i sugestie.
Finalnie zakupiłem Drennan Acolyte Whip 600.

Wędka bardzo filigranowa, poręczna i miła w dotyku, aż 150gr, jakościowo dobre wykonanie ;-).
Zdecydowałem się na tyczko/bata, ze względu na możliwość regulacji długości - przeanalizowałem scenariusze, i bywa że potrzeba tylko 4 metrów.



L.M.

Offline lm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Zakup jednego uniwersalnego bata
« Odpowiedź #25 dnia: 25.06.2021, 13:32 »
Cześć, siedzę właśnie na rybkach, i Aco 600 to super patyk.
Dziś łowię tylko na flick tip'a. Poławianie małych-średnich ryb bajka...

Trafiły się dwa karpie, 1,5kg i 2,0kg - było ciężko, ale znacznie bardziej musiałem się martwić o zestaw, niżeli o wędkę która w mojej ocenie ugina się progresywnie conajmniej do połowy (żyłka główna 0,14 supplex drennan, przypon white gape match drennan 0.13, hak 16-stka).

Możliwość odłączania dolnych sekcji w czasie holu to błogosławieństwo, bez tego nie wyciągnąłbym tych ryb ;-). Dwukrotnie musiałem odłączyć dwie dolne sekcje przy parkowaniu ryby w podbieraku.

Pozdrawiam z nad wody.
L.M.