Autor Wątek: Stanica wędkarska Klusy  (Przeczytany 730 razy)

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Stanica wędkarska Klusy
« dnia: 09.08.2021, 23:24 »
Chciałbym się z wami podzielić moimi wrażeniami po tygodniu w Klusach.

Stanica znajduje się 14km oid Ełku, zarządzana jest przez bardzo miłe małżeństwo (Biuro Gospodarstwo jeziorowe EŁK)
Wszelkie zdjęcia obiektu znajdują się tutaj : https://gospodarstwojeziorowe.pl/
Mieszkałem sam w pokoju 2 osobowym z łazienką do dyspozycji miałem jadalnie z kuchnią, oprócz małej lodówki w pokoju była też duża w kuchni.
Oprócz głównego budynku znajdują się też domki. Widziałem jeden  w którym znajduje się salon z rozkładaną kanapą oraz pokój z łóżkiem podwójnym i pokój z piętrowym. Dla każdego domku jest grill przenośny oprócz tego grill murowany i wiata. Mały plac zabaw dla dzieci też jest.
Na terenie znajduje się pomost do łowienia czysty blat bez ławki (np pod cuzo bądż statyw). Nie mierzyłem pomostu ale spokojnie siądą tam dwie osoby na fotelu oraz sprzęt obok tak mi się wydaje. Oprócz tego jest drugi pomost trochę dalej gdzie wodują się sprzęty. Można tam się pokąpać poopalać.
Wifi u mnie nie było a zasięg słaby z Orange (nie po to tam przyjechałem więc mi to nie przeszkadzało) Tv w pokoju miałem to się przydało w deczowy dzień

Ja wypożyczyłem łódkę firmy "Maister" typ Monika z silnikiem Jaxon trolling xt 55 z dwoma 3kg kotwicami troche mało przydało by się coś jeszcze jako 3 kotwica. Muszę coś załatwić sobie na następny raz.
Oprócz tego są zwykłe typowe łodzie wiosłowe, rowerki wodne, rowery miejskie do wypożyczenia. Kamizelki asekuracyjne wędkarskie są i zwykłe dla każdego.
W EŁKU NA STACJI ORLEN ZNAJDUJE SIĘ; AUTOMAT Z ROBALAMI; białe 3,50 pudełeczko a dendrobena nr 4 za 5zł  reszty cen nie pamiętam te brałem. Automat taki jak ze snickersami tylko dla wędkarzy super sprawa :facepalm: ???

Jezioro Lipińskie długie z zakolami o głębokościach Maksymalna głębokość wynosi 23,0 m ( jest to pas idący przez środek), a średnia głębokość 3,5 m.  https://gospodarstwojeziorowe.pl/lowiska/monografia-jeziora-lipinskie/
Udało mi się połapać średniaki ok 23cm wzdręgi i małe leszczyki, aż mi sie lata młodości przypomniały.
Ceny przystępne na stronie są podane.

Woda trudna i zarazem ciekawa.


Moje spostrzeżenia:
Wracam za rok na dwa tygodnie bo chce jeszcze opłynąć inne miejscówki. Moje zdolności wędkowania nie są specjalnie duże więc potrzebuje czasu by coś ugrać na wodzie
Silnik nie wiem ile mocą taki pociągnie na ile straczy bo nie znam się pierwszy raz pływałem z silnikiem elektrycznym, Jak ktoś jest wstanie się wypowiedzieć bardzo proszę o info.
Miałem niestety feedera 3,60 który z pomostu ledwo wystawał za trzciny, mile widziany dłuższy. Na łódce feeder dawał rade i złapałem kilka sztuk.
Spławik tu kicha miałem 3m kij za krótki będę musiał kupić dłuższy na ląd i łódkę. Spodobało mi się bo dawno nie łapałem i musze kupić kij i już na pzw podszkolić się.

Kotwica jeżeli chce się dobrze ustać przy wietrze a zdarzają się przydało by się mieć coś cięższego. Zamierzam coś sobie wykombinować.

To chyba tyle, mile widziane komentarze odpowiedzi na moje pytania. Może komuś się przyda jak będzie szukać miejscówki na długi weekend czy wakacje.
P.S Zostawcie miejsce dla mnie za rok :P