Autor Wątek: Łowisko Jesiotr-Zawody  (Przeczytany 2204 razy)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Łowisko Jesiotr-Zawody
« dnia: 22.08.2021, 09:12 »
Koledzy,
Wybieram się na zawody na rzeczone łowisko 04.09 i w dniu wczorajszym postanowiłem zrobić sobie trening.
W trakcie 7 godzin wędkowania złowiłem 40 mikro karasi i jednego mikro lina.
Oprócz mnie był na łowisku jeszcze jeden fan drgającej szczytówki i siedząc na pomoście złowił w ciągu dnia ok 10 karpi.
Cały dzień na łowisku nie należał do bardzo udanych, sporadyczne ryby na zestawy karpiowe.
Zacząłem po bożemu czyli pierwsze parę podajników skretting jasny plus zanęta sweet steam w punkt.
Po odłowieniu paru karasi zmiana taktyki:
Proca i 8mm czarny pellet halibutowy. Na gumce ten sam pellet i różne "cukierki", wynik-karasie.
Pellet ciemny do podajnika a na gumkę wszystkie kolory i typy przynęt od 4 do nawet 12mm, wynik, karasie.
Pellet czerwony kryl do podajnika, reszta jak wyżej, wynik karasie.
Dwie godziny przed końcem odpuszczam nęcone miejscówki robię w podajniku miks wszystkiego i "szukam" ryby, wynik karasie.
Koledzy
Gdzie popełniłem błąd?
A może to po prostu pech, albo właściciel który również sprzedaje ryby dopuścił ostatnio tonę karasi i one rzucały sie na wszystko co mieściło się im do paszczy.
Koło mnie karpiował ojciec  z synem i po drugim karpiu zapytałem się o taktykę. Jak zobaczyłem 18mm kulkę o smaku szprotki od rafish to "witki mi opadli"
Nie będę ukrywał ze załapałem delikatnego stresa bo od biedy można powalczyć na zawodach karasiami ale mikro karasiami już nie.
Sorki za przydługi wywód. Czekam ma Wasze opinie.
Pozdrawiam Wiesław

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2021, 11:12 »
Jeśli na zawodach możesz łowić na 2 wędki to ewidentnie jedną z kulką 15 mm czekająca na bonusa a druga mozolna orka przy odławianiu mniejszych ryb. Obawiam się że w dniu zawodów karaś będzie brał lepiej niż karp, który będzie tylko bonusem

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #2 dnia: 22.08.2021, 11:56 »
Obawiam się że będzie można łowić na jedną wędkę a 0 klasycznym karpiowaniu mam mgliste żeby nie powiedzieć żadne pojęcie. Mam dwa tygodnie na rozkminienie jak zamontować dużą kulkę do metody.
Pozdrawiam Wiesław

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #3 dnia: 22.08.2021, 12:44 »
Obawiam się że będzie można łowić na jedną wędkę a 0 klasycznym karpiowaniu mam mgliste żeby nie powiedzieć żadne pojęcie. Mam dwa tygodnie na rozkminienie jak zamontować dużą kulkę do metody.
Witam.
Normalnie, oczywiście dłuższy włos, dopasowany do kulki. I nie musisz ładować jej do foremki, tam tylko zanęta. Przypon 10cm i kulka jest przy podajniku. Sprawdzone.
Pozdrawiam.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #4 dnia: 22.08.2021, 13:41 »
Mam takie łowisko gdzie rzucanie gdziekolwiek daje minimalne efektyy. Sposobem na sukces jest łowienie pod samymi nogami. Próbowałeś umieścić zestaw metr czy dwa od brzegu ? Ostatnio byłem i wszyscy wokół 1 karp na godzinę nie ważne czy 15ty czy 40ty metr. Jak ciągnąłem czwartego z rzędu to już zaczęli się na mnie krzywo patrzeć ;) Możesz pokombinować jeszcze z plywalnością przynęt (znam wodę gdzie cokolwiek pływającego daje 0 efektów) ewentualnie grubość przyponu. U mnie najlepsze efekty daje Ringers Banded Allsorts Bandems 6mm Shellfish, sprawdza się w większości wód.

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #5 dnia: 22.08.2021, 13:56 »
...czarny pellet halibutowy. Na gumce ten sam pellet...
....czerwony kryl....

Kompletnie mi się to nie sprawdza na obecną chwilę- za to słodości i przykładowo czekolada orange jak najbardziej.
Lato, woda ciepła to halibut (śmierdziele ogólnie) nie za bardzo wg mnie.


Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #6 dnia: 22.08.2021, 16:47 »
Obojętnie jaka dasz przynętę, jeśli w podajniku będzie drobna zaneta to będziesz łowił drobnice. Jeśli dasz duża przynete to zanim karp się zakręci to już w podajniku będzie pustka. Identyczna sytuacja jak na wodach naturalnych.

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #7 dnia: 23.08.2021, 13:57 »
Obawiam się że będzie można łowić na jedną wędkę a 0 klasycznym karpiowaniu mam mgliste żeby nie powiedzieć żadne pojęcie. Mam dwa tygodnie na rozkminienie jak zamontować dużą kulkę do metody.
Witam.
Normalnie, oczywiście dłuższy włos, dopasowany do kulki. I nie musisz ładować jej do foremki, tam tylko zanęta. Przypon 10cm i kulka jest przy podajniku. Sprawdzone.
Pozdrawiam.
Dzięki fajny patent. Kto powiedział że kulka ma być w podajniku.
Pozdrawiam Wiesław

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #8 dnia: 23.08.2021, 13:59 »
Mam takie łowisko gdzie rzucanie gdziekolwiek daje minimalne efektyy. Sposobem na sukces jest łowienie pod samymi nogami. Próbowałeś umieścić zestaw metr czy dwa od brzegu ? Ostatnio byłem i wszyscy wokół 1 karp na godzinę nie ważne czy 15ty czy 40ty metr. Jak ciągnąłem czwartego z rzędu to już zaczęli się na mnie krzywo patrzeć ;) Możesz pokombinować jeszcze z plywalnością przynęt (znam wodę gdzie cokolwiek pływającego daje 0 efektów) ewentualnie grubość przyponu. U mnie najlepsze efekty daje Ringers Banded Allsorts Bandems 6mm Shellfish, sprawdza się w większości wód.
Te Ringersy tez mam na stanie ale nie próbowałem pod nogami. Czeka mnie jeszcze jeden trening i na pewno wypróbuję.
Pozdrawiam Wiesław

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #9 dnia: 23.08.2021, 14:03 »
...czarny pellet halibutowy. Na gumce ten sam pellet...
....czerwony kryl....

Kompletnie mi się to nie sprawdza na obecną chwilę- za to słodości i przykładowo czekolada orange jak najbardziej.
Lato, woda ciepła to halibut (śmierdziele ogólnie) nie za bardzo wg mnie.
Pellet skretting ze słodką zanętą też był grany. Spróbuje przy ciepłej wodzie wszystko na słodko.
Obojętnie jaka dasz przynętę, jeśli w podajniku będzie drobna zaneta to będziesz łowił drobnice. Jeśli dasz duża przynete to zanim karp się zakręci to już w podajniku będzie pustka. Identyczna sytuacja jak na wodach naturalnych.
Masz na myśli pellet w podajniku, czy jakaś grubo-frakcyjna zanęta?
Pozdrawiam Wiesław

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #10 dnia: 23.08.2021, 15:55 »
Ostatnio na pelet 6 mm w podajniku i kulki 12 mm udało mi się wyselekcjonować krąpie wielkości dłoni a sąsiedzi obok na robaki i kukurydzę łowili tylko takie jak palec. Coś to pomogło  ale nie wiele. A może połów na bombkę i strzały peletem minimum 8 mm + jakieś kulki zanętowe ?
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #11 dnia: 25.08.2021, 10:59 »
Ostatnio na pelet 6 mm w podajniku i kulki 12 mm udało mi się wyselekcjonować krąpie wielkości dłoni a sąsiedzi obok na robaki i kukurydzę łowili tylko takie jak palec. Coś to pomogło  ale nie wiele. A może połów na bombkę i strzały peletem minimum 8 mm + jakieś kulki zanętowe ?
Ostrzeliwanie peletem halibut 8mm, na włosie taki sam pelet oraz wszystkie kolory "cukierków"
Ostrzeliwanie skrettingiem 8mm-reszta tak samo.
Dochodzę do do wniosku że to po prostu dzień i miejsce a nie nic innego.
Pozdrawiam Wiesław

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #12 dnia: 25.08.2021, 12:07 »
No to idź w metodę,  ale od początku przygotuj sobie jeszcze wędkę z bombką i strzelaj gdzieś obok co 5 min kilka peletów 8 mm po jakimś czasie może tam się zakręcić piękna ryba. A wtedy takim bonusem możesz sobie fajnie podbudować wynik.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jesiotr-Zawody
« Odpowiedź #13 dnia: 25.08.2021, 14:28 »
No to idź w metodę,  ale od początku przygotuj sobie jeszcze wędkę z bombką i strzelaj gdzieś obok co 5 min kilka peletów 8 mm po jakimś czasie może tam się zakręcić piękna ryba. A wtedy takim bonusem możesz sobie fajnie podbudować wynik.
Dzięki spróbuję.
Pozdrawiam Wiesław