Autor Wątek: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?  (Przeczytany 5238 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Jak w temacie. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami i wskazać gdzie można udać się by fajnie połowić?
Chciałbym poznać kilka nowych miejsc gdzie z brzegu da się fajnie połowić np. okonie na UL.
To samo w kwestii białorybu na feeder i spławik.
Interesuje mnie woda PZW lub ogólnodostępne gdzie rybki są, a nie gdzie "podobno są"...
Jak najbardziej może być NoKill.
Jeśli ktoś miałby ochotę podzielić się "jego tajną" to może być PW.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam



Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.08.2021, 11:45 »
Na zachód od Warszawy to z wód stojących zdecydowanie glinianka no kill w Błoniu i w Grodzisku . W grodzisku jeszcze nie byłem ale w Błoniu można połowić dosłownie jak na dobrej komercji. Rzeki to dobre miejscówki masz w Okuninie Narew i chyba w Wisła w Wyszogrodzie ale tam nie łowiłem.
Poza tym nie słyszałem o niczym konkretnym.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.08.2021, 12:01 »
Na Wisłę gdzieś między Grochalami a Wyszogrodem możemy się kiedyś razem wybrać. Zdaje się, że obaj mamy łowienie na rzekach obcykane, będzie wesoło :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #3 dnia: 23.08.2021, 12:16 »
Heh tylko wynajmijcie jakiegoś miejscowego dziadka, zeby Wam miejsce zarezerwował, bo "jak ryby bierą", może dla Was miejsca na brzegu zabraknąć 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.08.2021, 12:24 »
Przy czym Narew w Okuninie jest oczywiście potężnie oblegana, jeśli chodzi o główki, bo dojazd wygodny, tak więc przyjemniej połowisz w dni powszednie i to poza okresem wakacyjnym. To zresztą główny problem łowisk okołowarszawskich. Ja z kolei szukam jakichś mniejszych rzek, ale w okręgu mazowieckim niestety posucha, a wszyscy kandydaci: Bzura, Wkra, Liwiec to już inne okręgi i ceregiele z zezwoleniami.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #5 dnia: 23.08.2021, 12:29 »
Heh tylko wynajmijcie jakiegoś miejscowego dziadka, zeby Wam miejsce zarezerwował, bo "jak ryby bierą", może dla Was miejsca na brzegu zabraknąć 8)

Brzeg długi, coś się znajdzie ;) Dlatego ja nie biorę pod uwagę miejsc z dojazdem nad wodę i wszystkim znanych, typu główki w Grochalach. Otwieram sobie mapę i patrzę, gdzie jakieś dróżki polne w małych wioskach lub poza nimi dadzą podjechać pod wał. I potem szukam z buta. Byłem na razie w dwóch miejscach i w każdym co kilkadziesiąt metrów, można jakoś usiąść.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #6 dnia: 23.08.2021, 15:59 »
Przy czym Narew w Okuninie jest oczywiście potężnie oblegana, jeśli chodzi o główki, bo dojazd wygodny, tak więc przyjemniej połowisz w dni powszednie i to poza okresem wakacyjnym. To zresztą główny problem łowisk okołowarszawskich. Ja z kolei szukam jakichś mniejszych rzek, ale w okręgu mazowieckim niestety posucha, a wszyscy kandydaci: Bzura, Wkra, Liwiec to już inne okręgi i ceregiele z zezwoleniami.
Z małych rzeczek polecam Jeziorkę w okolicach Piaseczna i Konstancina. Zdarzają się super  miejsca i rybki .
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #7 dnia: 23.08.2021, 16:04 »
Polecam serdecznie Bzurę, szczególnie końcowy odcinek ujścia do Wisły. Potrafi obdarować przepięknymi rybami ;)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #8 dnia: 23.08.2021, 17:16 »
O Bzurze już od pewnego czasu myślę, ale się nie złożyło :)
A z tą Jeziorką to mnie zaskoczyłeś. Kiedyś czytałem o niej, ale ludzie marudzili, że nie ma ryb ;) Jeśli można trafić sporego klenia, to jesteśmy w domu :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #9 dnia: 23.08.2021, 20:11 »
W rzekach jeszcze nie łowiłem , no, nie licząc utraty gdzie zimą nie było innego efektu jak czepiające się na boczny trok zielsko co mnie szybko zniechęciło.
Na nokill w Błoniu uczęszczam i to z raczej dobrymi efektami, jednak spinning tam dał mi tylko 1 szczupaczka około 30cm i to na innym stawie niż nokill. Na nokill próbowałem już z 10 razy i zero efektu.
Mówiono mi że są tam okonie, ale jak tak czasem siedzę i obserwuję wędkarzy ze spinningiem to ani razu nie widziałem by ktoś coś złapał...
A i na metodę się zdarzają dni że krzesełko zaczyna w tyłek parzyć jak choćby w niedzielę kiedy to pierwsze branie miałem po 3 godzinach i zmianie miejscówki. Wyjechał karpik 59cm , kolejne cztery niestety zagrały mi na nosie ratując się ucieczką w grążele.
Bez ryby na kiju jeszcze z tamtąd nie wyszedłem ( poza spinem ) ale czasami jest eldorado a czasami drapanie po głowie gdzie się ryba podziewa :-)
Na gliniankach przed Grodziskiem byłem raz tylko ze spinem na godzinkę, straciłem ulubioną przynętę na zaczepie i tyle z efektu. Mam na myśli tzw Natolin o ile o tym mowa?
Na spławik czy metodę nie miałem okazji tam połowić.
Z kolei podobno po drugiej stronie drogi jest kwaszarnia, tylko nie udało mi się znaleźć drogi którą mógłbym tam dojechać. Szlabany, szlabany , szlabany i z braku czasu się poddałem.
Do Bzury mam około 20km ze znanych mi miejsc gdzie widziałem wędkarzy, ale to już inny okręg (w Sochaczewie )...więc musiałbym poszukać na terenie okręgu mazowieckiego.
Tylko że jeśli chodzi o feeder to mój najmocniejszy kijek ma cw 75g , a podobno na rzekę to za mało...
Na Wisłę gdzieś między Grochalami a Wyszogrodem możemy się kiedyś razem wybrać. Zdaje się, że obaj mamy łowienie na rzekach obcykane, będzie wesoło :D
To może i mnie by się udało do Was dołączyć , ze mnie jako rzecznego nowicjusza było by zapewne najwięcej śmiechu :P
Co do łowienia w tygodniu to u mnie niestety tragedia bo praca, praca, praca i czasem się cieszę jak się uda wyskoczyć gdzieś wieczorkiem choć na 2-3 godzinki, ale wtedy jadę gdzie bliżej czyli najczęściej do Błonia i jestem pożywką dla komarów :-)
Brak mi takiego miejsca w okolicy ( albo go nie znam) gdzie ze spinem by się człowiek wybrał choćby na godzinkę po pracy i wiedział, że w tej wodzie okoń jest faktycznie.

Polecam serdecznie Bzurę, szczególnie końcowy odcinek ujścia do Wisły. Potrafi obdarować przepięknymi rybami ;)
Masz na myśli miejsce w okolicy Wyszogrodu?
Gdzie właściwie się zaczyna jeśli chodzi o Bzurę okręg mazowiecki?
Niestety te rozgraniczenia są mało przejrzyste dla mnie i brak mi takiej mapki gdzie będą wyraźnie odgrodzone grubą krechą okręgi....żeby człowiek spojrzał i wiedział czy jeszcze jest "u siebie czy już u sąsiada".




Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #10 dnia: 23.08.2021, 20:17 »
Dobrze, gdyby udało Ci się dołaczyć, bo do Ciebie pisałem. ;D
A Bzura to jest okręgu Skierniewice, nie Sochaczew, bo takiego nie ma ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #11 dnia: 23.08.2021, 20:26 »
Dobrze, gdyby udało Ci się dołaczyć, bo do Ciebie pisałem. ;D
A Bzura to jest okręgu Skierniewice, nie Sochaczew, bo takiego nie ma ;)
Ups. To fajnie, nie załapałem że do mnie. Głowa zmęczona :-)
O Sochaczewie wspomniałem bo tylko tam bywam nad Bzurą, niestety tylko jako "tata" na spacerze z dziećmi czasem tęsknie spoglądając na wędkujących :D
Co do wspólnego wypadu ja bardzo chętnie. Trzeba dograć tylko się czasowo i umówić z pogodą oraz naskrobać podanie do małżonki :D
W Błoniu bywasz? ( bo pisałeś kiedyś że odwiedzasz to miejsce)
Może tam się najszybciej uda spotkać w realu na :narybki:

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #12 dnia: 23.08.2021, 20:41 »
Gdzie właściwie się zaczyna jeśli chodzi o Bzurę okręg mazowiecki?
Niestety te rozgraniczenia są mało przejrzyste dla mnie i brak mi takiej mapki gdzie będą wyraźnie odgrodzone grubą krechą okręgi....żeby człowiek spojrzał i wiedział czy jeszcze jest "u siebie czy już u sąsiada".

No dokładnie, mapki na stronach pzw są mało przyjazne.
Z tego co wiem w okręgu mazowieckim jest tylko górny odcinek Bzury, od źródeł do ujścia Ochni, co ma miejsce gdzieś między Kutnem a Łowiczem. Czyli odcinek dalszy od Warszawy jest w OM (po aneksji okręgu łódzkiego) a bliższy jest w skierniewickim. Takie cuda.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #13 dnia: 24.08.2021, 09:21 »

Co do wspólnego wypadu ja bardzo chętnie. Trzeba dograć tylko się czasowo i umówić z pogodą oraz naskrobać podanie do małżonki :D
W Błoniu bywasz? ( bo pisałeś kiedyś że odwiedzasz to miejsce)
Może tam się najszybciej uda spotkać w realu na :narybki:

Bywam. Co prawda tam ostro zawsze koszę, a lubię wyzwania, więc miałem przerwę na dzikie PZW, potem mnie kilka krówek na NK w Wiskitkach pokonało i teraz będę się odgrywał. Jak się odegram, to wracam na Błonie.


Ale to za 2 tyg. pogadamy, bo teraz wyjeżdżam z rodziną.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie na ryby - wody PZW do 60km na zachód od Warszawy?
« Odpowiedź #14 dnia: 24.08.2021, 12:12 »
Mostek co to za woda nk koło Wiskitek?
Jeśli chodzi o Jeziorkę są fajne miejsca przed tamami są fajne dołki . Można pobawić się z wypuszczanką. Są piękne jazie i klenie , u mnie największy nie przekroczył 40 cm ale koledze zestaw zdemolował klusek powyżej 50 cm , trafiają się fajne leszcze ale trzeba trafić dzień. W ostatnią niedzielę złowiłem jednego leszczyka około 20 cm, a 6 innych wędkarzy 0. Widać było bomblowanie ryb z dna ale bez brań, łowiłem feederem . Następnym razem biorę wypuszcznkę i poszukam ryb na różnej głębokości.
FEEDER KLUB MAZOWSZE