Autor Wątek: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia  (Przeczytany 46478 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #90 dnia: 17.03.2015, 19:54 »
Dzięki ViS za obszerne wyjaśnienia.
Zbyszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 765
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #91 dnia: 18.03.2015, 08:00 »
Trzeba pamiętać, że helikopter nie wchodzi w grę jak nie mamy twardszego dna, w mule zapada się - i na pewno zwykły zestaw z dłuższym przyponem będzie skuteczniejszy (długość przyponu wtedy zmieniamy az sa brania). Helikopter mozna uzywać zamiennie z Metodą. Anglicy na filmach tego nie pokażą, bo łowią na komercjach, i to filmy kręcone sa na takich, aby na pewno jeden dzień zdjęciowy pozwolil na zrobienie obfitego materiału. A na takich łowiskach pellety i miks wystarczają. A w przypadku helikoptera do środka można dawać sporo towaru, dużo kukurydzy, konopi - czy innych grubszych rzeczy - i podczas takiej sesji mozna sporo wprowadzić w łowisko. Kupując większe koszyki mozna naprzemiennie ich uzywac donęcając większą ilością.
Mozna też łowić na dwa kije, gdzie jeden to helikopter a drugi zas to metoda. Kładziemy wędkę z zaklipowaną odległością na ziemi, obok niej drugą, otwieramy kabłąki i idziemy z obydwoma zestawami aż zatrzyma nas klip - i mamy przeniesioną odległość. W ten sposób można łowić naprzemiennie lub jednocześnie dwiema wedkami ale róznymi zestawami.

Ja lubię uzywac helikoptera na wody stojące pod leszcza głównie - bo ten potrzebuje sporych ilości towaru, i trzeba starać się zatrzymać stado na dłużej. Sama Metoda tego nie uczyni dobrze, nie ma jak wprowadzić np. kukurydzy...
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #92 dnia: 18.03.2015, 09:29 »
Trzeba pamiętać, że helikopter nie wchodzi w grę jak nie mamy twardszego dna, w mule zapada się - i na pewno zwykły zestaw z dłuższym przyponem będzie skuteczniejszy (długość przyponu wtedy zmieniamy az sa brania).

Mozesz rozwinac swoja mysl?

Cytuj
Ja lubię uzywac helikoptera na wody stojące pod leszcza głównie - bo ten potrzebuje sporych ilości towaru, i trzeba starać się zatrzymać stado na dłużej. Sama Metoda tego nie uczyni dobrze, nie ma jak wprowadzić np. kukurydzy...

?

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 765
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #93 dnia: 18.03.2015, 13:33 »
Ja robię tak, że do dużego koszyka daję pellety, kukurydzę, siekaną dendrobenę - czego nie dam do Metody bo nie mam jak. Do dużego koszyka wejdzie oprócz zanęty około 15-20 ziaren kukurydzy, lub 20-30 pelletów 6 mm. Metoda tego nie da. Do helikoptera można dać torebkę PVA aby wprowadzić więcej towaru, koszyk do białych...  Można łowić na większej głębokości...

Normalnie nie mam takich efektów przy leszczach z Metodą jak z zestawami z koszykiem, chyba, że na komercji. Dlatego w pewnych momentach helikopter będzie wg mnie lepszy. Inna sprawa to większe ryby. W jakiś sposób Metoda nie daje większych sztuk...

Co do mulistego dna zaś lub miękkiego, krótki przypon z helikoptera może się 'zakopać' w mule, w przeciwieństwie do długiego przyponu przy zestawie z koszykiem.
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #94 dnia: 18.03.2015, 23:52 »
Nie uwazasz,ze zestaw helikopterowy moze byc skuteczniejszy w mule niz standardowy zestaw z dlugim przyponem?
Krotszy przypon to tez mniejsze prawdopodobienstwo splatania.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #95 dnia: 19.03.2015, 19:58 »
Nie wiem czy dobrze przeanalizowałem Waszą dyskusję, ale wydaje mi się (poprawcie mnie, jeśli się mylę), że Paweł kojarzy bardziej zestaw helikopterowy jako zestaw w ciężarkiem, zaś Luk bardziej jako zestaw z koszykiem typu feeder bomb.
Oczywiście, mi też zestaw helikopterowy zawsze kojarzył się z ciężarkiem  - w tym przypadku na muliste dno może jak najbardziej się nadać, bo ciężarek zagłębi się muł, a przypon będzie nad nim.

Jeśli zaś przyjmiemy, że może też istnieć zestaw helikopterowy z zamocowanym na końcu koszyczkiem obciążonym taką bombą z przodu, to rzeczywiście, taki zestaw może na mule nie być za dobry.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 765
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #96 dnia: 20.03.2015, 08:22 »
Ja mówię o zestawie z koszykiem. Jeżeli stosujemy przynętę pływającą to oczywiście jest to inny wymiar łowienia. tak jak przy koszyku kombinujemy z długościa przyponu tutaj można oddalać lub przybliżać od ciężarka/koszyka przypon. Jest to adaptacja takiego karpiowego chod rig-a, lub nawet  skróconego zig rig-a. Ale mi chodzi o zwykły zestaw, gdzie przynęta ląduje blisko koszyka (lub dalej).

Nie łowiłem jeszcze na przynęty pływające na głębokim mule, ale zestaw z koszykiem też powinien tu działać oczywiście, w takim wydaniu jak pokazał Paweł. Koszyk jest lepszy, bo zostawia smugę i zawartość ląduje na/w mule - ryba sprawdza tamten rejon, i spotyka nasza przynętę. Nie zapada się tez głęboko jak ciężarek.
Lucjan

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Montaż końcowy przy feederze - spostrzeżenia
« Odpowiedź #97 dnia: 02.01.2016, 17:58 »
Używam tego zestawu na rzece tylko na podwójnie skróconej żylce jest założony kretlik powiem szczerze że bardzo rzadko się placze jak lowie z prądem lub prostopadle do nurtu natomiast przy połowie na wprost pod prąd to się placze wtedy stosuje inny zestaw
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki