Autor Wątek: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)  (Przeczytany 16153 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #45 dnia: 02.01.2016, 22:15 »
Vito Twój opis to esencja,własnie miałem spytać co to za patent z tą linką główną :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #46 dnia: 02.01.2016, 22:39 »
Ja kocham rzekę, i nie dlatego że na rowerze jestem w 3 minuty na łowisku :) Rzeka zaskakuje nie jest nudno bo prawie zawsze szarpie szczytówką no i ryba dużo mocniejsza i nigdy nie wiadomo co się złowi :) No i do tego brzany!!! Które zawsze schodzą w moją okolicę od września, Bywały takie sezony że na stawach byłem kilka razy, a tak to tylko odra :-)Z mojego doświadczenia chcesz łowić karpie, gotujesz duży garnek kukurydzy i nęcisz kilka dni dużymi ilościami, potem na włos trzy lub cztery sztuki i zawsze coś się trafi, Jeśli chodzi o zanęty to  jest tyle białej ryby, uklei, że zanęty w wodzie nie ma w minutę :D Karasie,leszcze klenie to na koszyk.  A methoda i krótki przypon na brzany moim zdaniem działa najlepiej.
Piotr

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #47 dnia: 02.01.2016, 22:51 »
Zanęta: również prosta i ja gotuje śrutę kukurydzianą i konopię w zestawieniu 3/1 i po ostygnięciu 1 cześć pelletu plus zwykła zanęta spożywcza ja lubię platinium Z. MILEWSKIEGO. Koszyk i jedziemy na klipsie w jedno miejsce, jeśli nie ma wyniku szukamy dalej i to moim zdaniem deklasuje necenie kulami.
Nie zapominamy o mięsku w środek koszyka. W tym sezonie kładąc zestawy blisko nurtu super sprawdziło się oklejanie koszyka pastą,  ja robiłem na miejscu z SB, do środka 5,6 białych plus zanęta i koszyk pastą. W rzece jest tak potężna konkurencja, że musi być na bogato co nie znaczy że bez zasad i odpowiedniego podejścia. Pozdrawiam kumpli z lubuskiego może kiedyś zrobimy małe zawody na którejś z naszych rzek.

 :thumbup: za zanęty Zbyszka Milewskiego.

Z tą deklasacją kul zanętowych byłbym jednak ostrożny. Podstawą jest umiejętność czytania rzeki. Ja niby coś tam ogarniam, ale to czubek góry lodowej. Ci najlepsi potrafią 20 minut rzucać patyczki, a drugie 20 gruntować bolonką. Zanęcanie potem to jest w sumie formalność.

Zawody? Podobno Warta w Świerkocinie jest przemocna i śliczna. Chętnie bym się tam spotkał, nawet po to, żeby dostać w dupala od kumpli z SiG-u :)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #48 dnia: 02.01.2016, 23:20 »
U nas zanęty Niwa Zbyszka Milewskiego też się bardzo dobrze sprawdzają na odrze najwięcej używają Extreme leszcz rzeka z Platinum ;rzeka, jaz klen, ploc krap leszcz,leszcz
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #49 dnia: 02.01.2016, 23:23 »
Kalesiak,  pewnie że nie deklasuje, raczej pozostawia więcej możliwości. Możesz nie tracąc za wiele amunicji sprawdzić co w wodzie siedzi ;-) kula ma swoją za przy np. tyczce. Moim zdaniem sens kul jest przy nocnej zasiadce, robimy sobie przed nadejściem nocy dywan z kilku lub więcej kul i jedziemy. Natomiast znalezienie takiej miejscówki bez taktyki "klips i koszyk " może być ciężkie np. na nowej wodzie. A do odcina Warty który wspomniałeś to rzeczywiście jest tam moc :-) ale dziadki nie śpią eeeeee, co będę pisać każdy ma ich na swoim łowisku.

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #50 dnia: 02.01.2016, 23:28 »
Zapraszam kolegę na ciotkę Wartę, ja tam jestem gotowy skrzyżować ds. :-D

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #51 dnia: 02.01.2016, 23:31 »
Kalesiak,  pewnie że nie deklasuje, raczej pozostawia więcej możliwości. Możesz nie tracąc za wiele amunicji sprawdzić co w wodzie siedzi;-) kula ma swoją za przy np. tyczce. Moim zdaniem sens kul jest przy nocnej zasiadce, robimy sobie przed nadejściem nocy dywan z kilku lub więcej kul i jedziemy. Natomiast znalezienie takiej miejscówki bez taktyki "klips i koszyk " może być ciężkie np. na nowej wodzie.

Kurrr zapiał, ale ja właśnie piszę o takich sytuacjach, że się wie, gdzie pipnąć kule :)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #52 dnia: 02.01.2016, 23:36 »
Zapraszam kolegę na ciotkę Wartę, ja tam jestem gotowy skrzyżować ds. :-D

Matka Odra, Ciotka Warta, Wujek Bober...  wszędzie rodzina :) Z chęcią przyjadę. Ale musi nas być chociaż po 3 - 4 w każdej ekipie :D Wtedy ma to sens. Minimalizacja przypadku. I do tego stanowiska naprzemienne oczywiście :)

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #53 dnia: 02.01.2016, 23:41 »
Jak koledzy się zgodzą to latem rozpoczynamy 1 wedkarskie lubuskie derby :-) zasady do dogadania :-)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #54 dnia: 02.01.2016, 23:46 »
Wchodzę :) Czekam na kolegów z Z.G i okolic.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #55 dnia: 03.01.2016, 19:48 »
Cześć ja coś dorzucę :-) jako, że wędkuje na rzekach Odra i Warta,  napiszę o mojej technice i taktyce.
Zestawy lokuje wyłącznie na napływie siedząc u podstawy główki ;
Uważam że rzeka to "moc" więc nie robię finezyjnych zestawów lecz maksymalnie proste: koszyk kwadrat,  stoper, szybkozłączka, ostatnio stosuje skrócony odcinek głównej linki, polecam.
Zanęta: również prosta i ja gotuje śrutę kukurydzianą i konopię w zestawieniu 3/1 i po ostygnięciu 1 cześć pelletu plus zwykła zanęta spożywcza ja lubię platinium Z. MILEWSKIEGO. Koszyk i jedziemy na klipsie w jedno miejsce, jeśli nie ma wyniku szukamy dalej i to moim zdaniem deklasuje necenie kulami.
Nie zapominamy o mięsku w środek koszyka. W tym sezonie kładąc zestawy blisko nurtu super sprawdziło się oklejanie koszyka pastą,  ja robiłem na miejscu z SB, do środka 5,6 białych plus zanęta i koszyk pastą. W rzece jest tak potężna konkurencja, że musi być na bogato co nie znaczy że bez zasad i odpowiedniego podejścia. Pozdrawiam kumpli z lubuskiego może kiedyś zrobimy małe zawody na którejś z naszych rzek.
Wędkujemy bardzo podobnie. :D :thumbup: . Latem trzeba pomyśleć o wspólnym wypadzie. :)
Arek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #56 dnia: 03.01.2016, 20:15 »
Fajna inicjatywa :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie na grunt na rzekach (różny nurt)
« Odpowiedź #57 dnia: 03.01.2016, 20:44 »
Jestem za :-)