Autor Wątek: Idzie nowe...  (Przeczytany 13548 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 675
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #15 dnia: 16.01.2016, 15:13 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #16 dnia: 16.01.2016, 15:18 »
A tymbardziej niepodoba im się sprzeciw o imigrantów co mi się akurat BARDZO podoba.


Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #17 dnia: 16.01.2016, 15:45 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.

Przychylam się do Twojej wypowiedzi.
Osobiście uważam, iż UE to kontynuacja niemieckiej polityki "drag nach osten", w łagodniejszym wydaniu. Zmieniła się tylko forma. Całość jest częścią wyższej polityki. To samo dotyczy aktualnego problemu imigrantów. Nie bez przyczyny Angela Merkel jeździ po polecenia na spotkania Grupy Bilderberg do USA. Brzmi to fantastycznie, ale jak się ktoś zainteresuje tematem, pogrzebie w internecie...
Polecam znakomity blog:
http://werwolfcompl.blogspot.co.uk/
Ten też może zainteresować:
http://abelikain.blogspot.co.uk/2014/11/bundesrepublik-deutschland-jest-gmbh.html
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #18 dnia: 16.01.2016, 16:16 »
i znów polityka :D
Ktoś tu wspomniał o 30mln pożyczki. Panowie, NIE ŻARTUJCIE  ;)
Według raportu GFI (Global Financial Integrity - instytucja zajmująca się monitorowaniem miedzynarodowego przepływu kapitału)
same  Niemcy transferują z Polski  ok 30 MILIARDÓW złotych rocznie a ogólnie z Polski jest rok rocznie wyprowadzane nielegalnie nawet 90 MILIARDÓW zł, czyli ok. 5% PKB.
Tu walka idzie o gigantyczną stawkę.
http://www.gfintegrity.org/wp-content/uploads/2015/12/IFF-Update_2015-Final.pdf
Znów jestem

Offline ps

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #19 dnia: 16.01.2016, 16:49 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.
:thumbup: Banki dostały po czterech literach i jest pisk.
Poza tym, agencja S&P to ta sama, która 5 dni przed upadkiem Lehman Brothers dawała im rating inwestycyjny A
Paweł

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #20 dnia: 16.01.2016, 16:59 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.

Michał :thumbup: :thumbup: :beer:

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #21 dnia: 16.01.2016, 17:55 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.
:thumbup: Banki dostały po czterech literach i jest pisk.
Poza tym, agencja S&P to ta sama, która 5 dni przed upadkiem Lehman Brothers dawała im rating inwestycyjny A

Dokładnie tak.

Płacimy za demonstrację niezależności i być może początek wyzwolenia Polski z "uścisku zachodnich przyjaciół"
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #22 dnia: 16.01.2016, 18:21 »
Dziękuję przekonaliście mnie.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 356
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #23 dnia: 16.01.2016, 18:36 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.
:thumbup: Banki dostały po czterech literach i jest pisk.
Poza tym, agencja S&P to ta sama, która 5 dni przed upadkiem Lehman Brothers dawała im rating inwestycyjny A

Dokładnie tak.

Płacimy za demonstrację niezależności i być może początek wyzwolenia Polski z "uścisku zachodnich przyjaciół"

Radar pisząc o wyzwoleniu z zachodniego uscisku .... hm zastanawiam sie co masz na mysli?
Populistyczne hasla oraz straszenie zakamuflowana opcja niemiecka wlasnie odbija sie nam po jajach.
Sobie panstwo PIS, sprawilo iz lobby spekulacyjne znalazlo ofiare swoich zarobkow.
Schemat jest prosty
Banki - media - lobby - politycy - kto tego nie rozumie niech przesledzi lancuszek w ostatnich 3 miesiacach tylko najgorzej bo na koncu tego lancucha jestesmy MY zwykli zjadacze chleba....
W ciagu 24 godz kredyt ofiarom zlotych gor czyli frankowiczom podskoczyl o kilka stowek.
Wracajac do zachodu Polska bez niego nie istnieje - 25 lat temu jak nasz przemysl demontowali trza bylo o tym myslec teraz jest za puzno.
Albo exportujemy i mamy za to miche ryzu .....
Albo sprzedajemy w polsce filii jakiejs zachodniej korporacji oczywiscie za miche ryzu.
I kolo sie zamyka
Zaznaczam ani nie jestem za Po, ani za Pis ,  ani za inna partia.
Poprostu to moje subiektywne odczucie do tego co sie dzieje.
Maciek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #24 dnia: 16.01.2016, 19:27 »
mjmaciek :thumbup:

Lepiej być bogatym i zdrowym, niż biednym i chorym. L.Kaczyński zapisał nas do Unii - dobrze, ale czemu teraz jego brat na ową pluje - nie odgadnę. Bez Unii Polska Nasza Najjaśniejsza może mieć ciężko. (Nabraliśmy dotacji, wybudowaliśmy fabryki, drogi i teraz trzeba to spłacić).
Przecież niemożliwe, żeby Pisowi chodziło o jakieś pieniądze dla siebie :-) To tak samo uczciwi politycy jak wszyscy.
Pozostaje jedynie nadzieja na wybory za 3,5 roku ! Co prawda nie ma partii, której zaufałbym, ale nadzieję mieć trzeba.
Choćby taką, że wybory odbędą się ...

A tu trochę historii. Kolejki kłócą się między sobą. Zamiast razem przeciwstawić się systemowi, który takie sytuacje stworzył :-)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 675
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #25 dnia: 16.01.2016, 19:35 »
Żebyśmy mieli jasność sytuacji. Obecny wzrost raty kredytu to jest różnica kursowa. Wzrost z 2,2 na ponad 4, to jest przekręt na który ogromną część mojego pokolenia nabrano. Zwyczajnie nabrano, przemowami bankowych ekspertów jak Petru, obecny obrońca uciśnionych i ofiar systemu, który sam stworzył. (Przy okazji, ja nie mam kredytu).
Pamiętajmy też, kto zadłużył Polskę na biliard, bo za chwilę usłyszymy, że jak PiS zwiększył dług o 50 mld, to kraj przez nich zbankrutował.

I tu nie chodzi o to, że jestem zwolennikiem PiS-u. Bo nie jestem. Z wieloma, bardzo wieloma decyzjami obecnego rządu się nie zgadzam. Ale należy patrzeć na rzeczywistość obiektywnie. Żyjemy w rzeczywistości tworzonej przez 8 lat przez poprzedni rząd (znacznie dłużej w sumie, tylko te same ryje wcześniej w innych koszulkach występowały). Obecny rząd jeszcze nawet 100 dni nie rządził, a wmawia się nam, że kilka kontrowersyjnych mniej lub bardziej decyzji zrujnuje (albo nawet już zrujnowało) kraj.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #26 dnia: 16.01.2016, 20:03 »
Ja krótka piłka - europa jest zaniepokojona sytuacją w Polsce. O co dba najbardziej europa, czyli Niemcy, Francja... o interesy Polski, czy interesy własne? Wpompowano ogromne pieniądze w to, żeby w Polsce wiele rzeczy nie produkowano i tym sposobem bezrobocie w Niemczech osiągnęło minimum, jakiego jeszcze nie mili. A w Polsce zamykano fabryki i zakłady pracy, żeby Niemiec i Francuz mógł w swoich fabrykach pracować. I o co teraz cały ten krzyk? Dlaczego są zaniepokojeni? Pamiętajcie, nie ma dobrych wujków, którzy za darmo biednej Polsce chcieli pomóc.
:thumbup: Banki dostały po czterech literach i jest pisk.
Poza tym, agencja S&P to ta sama, która 5 dni przed upadkiem Lehman Brothers dawała im rating inwestycyjny A

Dokładnie tak.

Płacimy za demonstrację niezależności i być może początek wyzwolenia Polski z "uścisku zachodnich przyjaciół"

Radar pisząc o wyzwoleniu z zachodniego uscisku .... hm zastanawiam sie co masz na mysli?
Populistyczne hasla oraz straszenie zakamuflowana opcja niemiecka wlasnie odbija sie nam po jajach.
Sobie panstwo PIS, sprawilo iz lobby spekulacyjne znalazlo ofiare swoich zarobkow.
Schemat jest prosty
Banki - media - lobby - politycy - kto tego nie rozumie niech przesledzi lancuszek w ostatnich 3 miesiacach tylko najgorzej bo na koncu tego lancucha jestesmy MY zwykli zjadacze chleba....
W ciagu 24 godz kredyt ofiarom zlotych gor czyli frankowiczom podskoczyl o kilka stowek.
Wracajac do zachodu Polska bez niego nie istnieje - 25 lat temu jak nasz przemysl demontowali trza bylo o tym myslec teraz jest za puzno.
Albo exportujemy i mamy za to miche ryzu .....
Albo sprzedajemy w polsce filii jakiejs zachodniej korporacji oczywiscie za miche ryzu.
I kolo sie zamyka
Zaznaczam ani nie jestem za Po, ani za Pis ,  ani za inna partia.
Poprostu to moje subiektywne odczucie do tego co sie dzieje.

Ja widzę to tak.

Wyzwolenie to uwolnienie się od odgórnego sterowania państw zachodnich, głownie Niemcy i Francja, które zrobiły sobie z naszego kraju (z pomoca naszych polityków) sektor przemysłowy (prywatyzacja) oraz znalazły sposób na wypompowanie paru miliardów zł z naszych kieszeni.

Lidl, Aldi, Kaufland - Niemcy
Tesco - Anglia
Auchaun, Geant - Francja
Biedronka - Portugalia

Najpierw wyniszczenie małych sklepików, które nie mogą konkurować z sieciowymi kolosami (mającymi na dodatek przywileje podatkowe przez 5 lat, później zmieniaja nazwę i mają przywileje od nowa - Makro). Po takiej ekspansji mogą dyktować swoje ceny i dalej nas doić i znów nikt z wybitnych ekonomistów i speców od przepływu pieniądza nie potrafi zatrzymać strumienia kasy w naszym kraju.

Za jakie wielkie zasługi dla UE nasz były premier został Przewodniczącym Rady Europy?

Yyyyy eeee nie wiem. Chyba tylko za zasługi dla jego "przyjaciół"

Odnośnie sektora przemysłowego zachodu.

Jak to się dzieje, że nasze dawne zakłady przemysłowe produkują dla zachodu za niższe stawki niż oni sami w swoim kraju? Nam natomiast wmawia się, że produkcja własna sie nie opłaca i fabryki trzeba zamknąć lub sprzedać.

To sie tyczy wielu sektorów przemysłu i życia. Najpierw zdyskredytować rodzime produkty i usługi, a później wejść ze swoimi i czerpac z tego zyski. Pomaga w tym oczywiście silne lobby - bo taka jego rola oraz wspomniane media w dużym stopniu niestety niemieckie - dziwny zbieg okoliczności.

Uważam, że zostaliśmy najzwyczajniej w świecie sprzedani i ubezwłasnowolnieni tak abyśmy wykonywali zakamuflowane pod pretekstem ochrony naszych interesów polecenia zachodu.

Teraz kiedy to sie kończy, bo strefy wpływów mogą zostać zmniejszone (wierzę, że w takim celu te zmiany sa przeprowadzane) podnosi sie larum ponieważ zachód ma dużo do stracenia. Metoda malych kroczków może nie zadziałać ponieważ zbyt dużo gałęzi przemysłu jest "zainfekowanych przyjacielskimi przedstawicielstwami" dlatego trzeba uciąć wszystkie głowy przy samej d... tak żeby nie odrosły.

Może to niestety trochę nas zaboleć ale w dłuższej perspektywie może dać niewspółmiernie dużo dobrego.

Myślę, że już czas aby nasi obywatele stali sie równorzędnymi partnerami zachodu, a nie byli tylko jego pracownikami.


Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 808
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #27 dnia: 16.01.2016, 20:05 »
Ja bym tutaj raczej miał pretensje o działanie rządu jak słoń w składzie porcelany. PiS zbyt dużo krzyczy, tam jest za dużo niepotrzebnych fajerwerków, przemówień, i innych rzeczy. Mogliby działać skuteczniej gdyby chcieli, a tutaj niestety zbyt dużo jest tej otoczki medialnej którą PiS wokół siebie tworzył, obrazu mesjasza, co przyszedł wybawić uciśniony naród, da biednym, zabierze niegodziwym...
Ja lubię Camerona, bo zrobił w UK pewne reformy po cichu, bez niepotrzebnego krzyku. Poobcinał benefity, zatrzymał falę migracji z Azji i Afryki, nawet teraz, mimo, że się nie mówi o tym głośno, to bierze tylko 20 000 imigrantów z Syrii, a nie milion jak ta głupia ceepa Merkel (sorry za słowo ale to najdelikatniejsze z możliwych).

U nas w Polsce politycy niepotrzebnie gwiazdorzą, puszą się i prześcigają w obietnicach. Tu trzeba być skutecznym. Wiadomo, że nie mamy swojego kapitału tak mocnego jak inne kraje (bo i skąd, w 1989 byliśmy biedni jak mysz kościelna), jesteśmy w Unii, gdzie pierwszych skrzypiec nie zagramy jeszcze długo (o ile w ogóle to możliwe), Rosja Putina to mocarstwo, z którym lepiej się dogadać niż iść na 'udry'. Aby mieć dobrą ekonomię w Polsce, potrzeba nam skutecznych polityków. Trzeba wiedzieć jak zagrać z silniejszymi od siebie, z równymi, jak ze słabszymi. Wg mnie PiS zbyt mocno napina mięśnie, których wcale nie ma dużych...
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #28 dnia: 16.01.2016, 20:12 »
Ja bym tutaj raczej miał pretensje o działanie rządu jak słoń w składzie porcelany. PiS zbyt dużo krzyczy, tam jest za dużo niepotrzebnych fajerwerków, przemówień, i innych rzeczy. Mogliby działać skuteczniej gdyby chcieli, a tutaj niestety zbyt dużo jest tej otoczki medialnej którą PiS wokół siebie tworzył, obrazu mesjasza, co przyszedł wybawić uciśniony naród, da biednym, zabierze niegodziwym...
Ja lubię Camerona, bo zrobił w UK pewne reformy po cichu, bez niepotrzebnego krzyku. Poobcinał benefity, zatrzymał falę migracji z Azji i Afryki, nawet teraz, mimo, że się nie mówi o tym głośno, to bierze tylko 20 000 imigrantów z Syrii, a nie milion jak ta głupia ceepa Merkel (sorry za słowo ale to najdelikatniejsze z możliwych).

U nas w Polsce politycy niepotrzebnie gwiazdorzą, puszą się i prześcigają w obietnicach. Tu trzeba być skutecznym. Wiadomo, że nie mamy swojego kapitału tak mocnego jak inne kraje (bo i skąd, w 1989 byliśmy biedni jak mysz kościelna), jesteśmy w Unii, gdzie pierwszych skrzypiec nie zagramy jeszcze długo (o ile w ogóle to możliwe), Rosja Putina to mocarstwo, z którym lepiej się dogadać niż iść na 'udry'. Aby mieć dobrą ekonomię w Polsce, potrzeba nam skutecznych polityków. Trzeba wiedzieć jak zagrać z silniejszymi od siebie, z równymi, jak ze słabszymi. Wg mnie PiS zbyt mocno napina mięśnie, których wcale nie ma dużych...

U nas obecnie krzyczy opozycja (mega krytyka na wszystkich frontach, lament, straszenie, czarne wizje) a PiS robi (zap...) ze zmianami na prawie akord. Noc nie noc, robią swoje i realizują obietnice wyborcze. Do tej pory większość rządów prosiła o 100 dni na zbadanie sytuacji itd. Oni nawet o tym nie przebąkneli tylko zaczęli działać.

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline ps

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Idzie nowe...
« Odpowiedź #29 dnia: 16.01.2016, 20:22 »
Pytanie podstawowe jest następujące:
gdzie byśmy byli dziś, gdyby 75 lat temu nie napadli na nas Niemcy?
Paweł