Autor Wątek: Ślesin  (Przeczytany 1356 razy)

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Ślesin
« dnia: 25.05.2021, 19:57 »
Witam panowie i panie . Wybieram się na czerwcówke do slesina na kilka dni . Domki blisko jeziora ...można powiedzieć że 10 m od jeziora  . Może ktoś już tam miał okazję wędkować i podpowie czym dobrze zanęcić żeby wyniki były dobre ?  I na jaka "rybę się nastawić? Myślę że wezmę splawikówke ,gruntówkę i spining żeby w wolnej chwili porzucać trochę. Co mogę jeszcze powiedzieć to to ze gospodaz " domków " sam przez telefon mówił że trochę nam doradzi jeśli chodzi o wedkowanie . I druga sprawa tak czy ktoś się prientuje jak wygląda tam z wykupieniem pozwolenia na wedkowanie ? Pozdrawiam.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ślesin
« Odpowiedź #1 dnia: 25.05.2021, 21:42 »
Kiedyś to była baaaardzo rybna woda. Kumpel z podstawówki miał, a może nadal ma, tam domek i zawsze opowiadał i pokazywał foty pięknych okoni i szczupaków, mówił też o płociach i wzdręgach. Mam domek nad innym jeziorem w okolicach Konina i miejscowi mówią, że na Ślesinie nadal można fajnie połowić. Niestety nie podpowiem jakie taktyki i przynęty się sprawdzą bo nigdy tam nie wędkowałem, nie wiem też jak wygląda kwestia pozwolenia, ale uważam, że jeśli chociaż połowa z tego co ludzie gadają jest prawdą, to powinieneś mieć udany wędkarsko wyjazd :)  Powodzenia !
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline gustlik89

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Odp: Ślesin
« Odpowiedź #2 dnia: 26.05.2021, 11:41 »
Zezwolenie możesz kupić okresowe w PZW lub w PGR Gosławice bo to oni tym zarzadzaja.

To moje rejony ale zawsze łowiłem na PZW, i dopiero od tego roku zacząłem łowic na wodach PGR Gosławice wiec za wiele nie pomogę. Ja łowie póki co głównie na ciepłych kanałach niedaleko elektrowni Gosławice.

Kumpel sporo spininuje i od czasu do czasu trafi się jakiś fajny szczupak i sandacz. Sporo jest sumów i to dużych rozmiarów nawet takich ponad 2 metry.

Jeśli chodzi rybostan to można trafić karpie i amury a nawet jesiotra, ale dominuje tzw. "BĄK", krąp i leszcz. Mi się sprawdza klasyk, metoda jest dużo mniej skuteczna. Lekkie zestawy są bardziej skuteczne, haczyk 14/16 przypon 30-40 cm i zylka na przyponie 0,12. Przyneta: pinki. Jak ukleja zaczyna wkurzać to zakładam czerwone robaki. Do koszyczka miks Luka zmieszany z peletami 50/50

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ślesin
« Odpowiedź #3 dnia: 26.05.2021, 20:30 »
Witam panowie i panie . Wybieram się na czerwcówke do slesina na kilka dni . Domki blisko jeziora ...można powiedzieć że 10 m od jeziora  . Może ktoś już tam miał okazję wędkować i podpowie czym dobrze zanęcić żeby wyniki były dobre ? 

Tam jest sklep wędkarski w centrum tego miasteczka to Ci wszystko dokładnie powiedzą ;)  W czerwcu jeszcze jest ok tam wędkować, ale w szczycie sezonu to trudno jest w spokoju połowić. Ilość skuterów, łódek i wszechobecnych zagadywaczy "Panie biorą" skutecznie zabija przyjemność wędkowania. Do tego masa lokalnych kłusowników. Na kilku sam się natknąłem. Ogołocenie części brzegu jeziora pod plażowiczów też mnie tam irytuje. A ryby ? Jak wszędzie w tych rejonach. Tam jakby były systematyczne zarybienia, to byłoby eldorado, ale teraz to jest wakacyjny spęd dla Łodzi, Kalisza i okolic Konina. Ryby są... różne :)