Autor Wątek: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg  (Przeczytany 25025 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #30 dnia: 04.03.2016, 07:56 »
Piekna reklame sobie TENDEM BAITS wykupil toz przed targami w Sosnowcu...Podobno karp zostal zlowiony na robaki, koles, ktory go wyjal lowil na zwykle teleskopy, polamal na nim podbierak. Jak przyjechali go zwazyc, to karp byl zawiazany za skrzela sznurkiem w wodzie...Po prostu "niedzielny" mial wielkiego farta...





W Polsce taki prosiaczek to kilka tysięcy złotych . Łowimy takiego potwora i natychmiast dzwonimy do czołowych firm produkujących przynęty . Zadajemy pytanie - ile dacie za to , że napiszę pod zdjęciem , iż złowiłem tego kabana na Waszą kulkę ?
Można ładne pieniądze zarobić w mgnieniu oka . Dodatkowo , ludzie sprzedają takie kabany na komercje , tutaj można jeszcze więcej zgarnąć .

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #31 dnia: 04.03.2016, 08:11 »
Czyli co,nie wrócił do tej samej wody??
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #32 dnia: 04.03.2016, 08:13 »
Gratuluje łowcy rekordu na co by go tam nie złapał, ale mnie te karpie jakoś obrzydzają. Na myśl przychodzi mi tylko skojarzenie z tucznikiem świni.... Wisi ten bebzun.... masakra...
Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #33 dnia: 04.03.2016, 08:15 »
Czyli co,nie wrócił do tej samej wody??





Dlaczego miałby nie wrócić ? Napisałem , że ludzie sprzedają takie wielkie karpie , nie mówiłem o tym omawianym rekordzie .

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #34 dnia: 04.03.2016, 08:20 »
Piekna reklame sobie TENDEM BAITS wykupil toz przed targami w Sosnowcu...Podobno karp zostal zlowiony na robaki, koles, ktory go wyjal lowil na zwykle teleskopy, polamal na nim podbierak. Jak przyjechali go zwazyc, to karp byl zawiazany za skrzela sznurkiem w wodzie...Po prostu "niedzielny" mial wielkiego farta...
Jaki on musiałby mieć zestaw,chodzi mi o żyłkę,hak,przypon,żeby go wyjąc na białe.To co dał główna 0.40,przypon 0,30 i dwa białe na haku.Raczej mało prawdopodobne.
Czyli co,nie wrócił do tej samej wody??
Dlaczego miałby nie wrócić ? Napisałem , że ludzie sprzedają takie wielkie karpie , nie mówiłem o tym omawianym rekordzie .

Ok.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #35 dnia: 04.03.2016, 08:24 »
''Jaki on musiałby mieć zestaw,chodzi mi o żyłkę,hak,przypon,żeby go wyjąc na białe.To co dał główna 0.40,przypon 0,30 i dwa białe na haku.Raczej mało prawdopodobne...''





Na Rybniku takie zestawy to codzienność , tam są naprawdę wielkie rybska i trzeba być przygotowanym .

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #36 dnia: 04.03.2016, 08:32 »
Nie chodzi mi o zestaw karpiowy,bo to wiadome,że tak się łowi,ale taki zestaw z białymi na haku??
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #37 dnia: 04.03.2016, 08:33 »
Mogły być na klipsie.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #38 dnia: 04.03.2016, 08:38 »
Nie chodzi mi o zestaw karpiowy,bo to wiadome,że tak się łowi,ale taki zestaw z białymi na haku??




 Tam łowi połowa śląska różnymi metodami , ryb dużych jest naprawdę wiele . Czy na białe , czerwone , czy na pęczek rosówek łowią ? Pewnie tak  :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #39 dnia: 04.03.2016, 09:12 »
No to w końcu jak to się wszystko odbyło?
Zaczęło się od kulek czy robaków? ;)

Choć poluję na większe karpie, to ogromne okazy przypominają rzeczywiście "prosiaki" :(
Na szczęście takie "średniaki" 10-15 kg (jakie udaje mi się czasem łowić) wyglądają często całkiem przyzwoicie (szczególnie pełnołuskie) i całkiem nieźle walczą.
;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #40 dnia: 04.03.2016, 09:15 »
No to w końcu jak to się wszystko odbyło?
Zaczęło się od kulek czy robaków? ;)


Choć poluję na większe karpie, to ogromne okazy przypominają rzeczywiście "prosiaki" :(
Na szczęście takie "średniaki" 10-15 kg (jakie udaje mi się czasem łowić) wyglądają często całkiem przyzwoicie (szczególnie pełnołuskie) i całkiem nieźle walczą.




Koledzy , czy to ważne ? Grunt , że ryba złowiona i tyle  :-X  :)

Offline adams

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #41 dnia: 04.03.2016, 09:21 »
W taki razie bez "podobno"...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #42 dnia: 04.03.2016, 09:21 »

W Polsce taki prosiaczek to kilka tysięcy złotych . Łowimy takiego potwora i natychmiast dzwonimy do czołowych firm produkujących przynęty . Zadajemy pytanie - ile dacie za to , że napiszę pod zdjęciem , iż złowiłem tego kabana na Waszą kulkę ?
Można ładne pieniądze zarobić w mgnieniu oka . Dodatkowo , ludzie sprzedają takie kabany na komercje , tutaj można jeszcze więcej zgarnąć .

Cholera... To muszę brać bazę numerów telefonów z sobą teraz, a nuż się coś uwiesi?  :D

Zauważyliście jak w karpiarstwie ważne jest podanie 'na co' złowiono daną rybę? W przypadku grunciarzy lub spiskowców jest 'jak'. Tutaj jednak chodzi o zbyt, o rynek. Ciekawe czy karpiarze używają w Polsce białych robaków na przykład. Pewnie nie, bo są 'no name'  :D


Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #43 dnia: 04.03.2016, 09:26 »
Już nie jestem " zapalonym" karpiarzem jak kiedyś ale dużo w tym temacie chyba się nie zmieniło. Jak znawcą tematu wiadomo TB zawszę płacił w towarze najlepiej za informację że na taka i taką kulkę tej firmy złowioną jakiś Okaz, czy to przypadek że ten rekord padł na nowość tej firmy ? Proszę oceńcie sami a z drugiej strony Polska firma dlaczego nie promować tego co Nasze, bierzmy przykład z "Angoli " prawie zawszę kupują swoje produkty ( lub markowane przez swoich wędkarzy )
Luk za tego karpia gdybyś jakimś cudem dostarczył żywego do UK masz nowego Passata i jeszcze na konkretny sprzęt z Century czy Hardego by zostało :) 
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #44 dnia: 04.03.2016, 09:29 »
Tylko, że to "kupowanie" podpisu, że ryba jest złowiona na jakąś przynętę jest po prostu OSZUSTWEM. Nie ma to nic wspólnego z dobrym produktem, przynętą.
Co innego używanie sprzętu danej firmy, a co innego "mówienie", że się na ten sprzęt wyciąga okazy.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm