Autor Wątek: Wybór miejscówki  (Przeczytany 1316 razy)

Offline Sailor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wybór miejscówki
« dnia: 11.04.2016, 08:01 »
Interesuje mnie jak w temacie jakie są Wasze, kryteria wyboru miejsca łowienia. Może żeby bardziej  sprecyzować pewnie też macie jeziora (nie komercja bo to inna bajka) na których łowicie niezbyt często 1-2 razy w roku. Docieracie nad jezioro i... no właśnie  pierwsza z brzegu wolna miejscówka ? 

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór miejscówki
« Odpowiedź #1 dnia: 11.04.2016, 09:57 »
Ja staram się obserwować wodę szukając bombelków śladów żerowania chyba że są fale to niestety już mamy problem. Ale wtedy szukamy spławów a jak nie widać to ja już szukam miejsca z jakąś roślinnością w brzegu przy jakichś drzewach krzakach i staram się rzucać niedaleko roslinnosci. Z drzewa zawsze coś spadnie co rybce pasuje i może to być dobra miejscowka.  Jeden zestaw leży a drugim szukamy miejsca np na wprost, można wygruntowac dno szukając jakiegoś spadku i tez próbować no i sypnąć na początek trochę zobaczyć czy jakakolwiek ryba się zainteresuje :) Nie znając miejsca 50% jak dla mnie to szczęśliwy traf :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wybór miejscówki
« Odpowiedź #2 dnia: 11.04.2016, 10:46 »
Ja staram się obserwować wodę szukając bombelków śladów żerowania chyba że są fale to niestety już mamy problem. Ale wtedy szukamy spławów a jak nie widać to ja już szukam miejsca z jakąś roślinnością w brzegu przy jakichś drzewach krzakach i staram się rzucać niedaleko roslinnosci. Z drzewa zawsze coś spadnie co rybce pasuje i może to być dobra miejscowka.  Jeden zestaw leży a drugim szukamy miejsca np na wprost, można wygruntowac dno szukając jakiegoś spadku i tez próbować no i sypnąć na początek trochę zobaczyć czy jakakolwiek ryba się zainteresuje :) Nie znając miejsca 50% jak dla mnie to szczęśliwy traf :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie jak pisze kolega, wystające znad wody jakieś krzaki, stare drzewa. A jak jest jakaś wysepka to na pewno rzucam w pobliże.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać