Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 90353 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Konopie
« Odpowiedź #30 dnia: 03.01.2015, 21:19 »
Najczęściej kupowałem trapera bo taka dostępność była.
Chcę teraz ziarna spróbować i zobaczymy jak to będzie.

Synowie na bank wiedzą o co cho :P




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #31 dnia: 03.01.2015, 21:21 »
Ja też Trapera,a ostatnio grilowane od Mondiala-f ,ale podobno rozrabiane  :(

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #32 dnia: 03.01.2015, 21:23 »
chyba raczej, maskowali sie dobrze :) heheh
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #33 dnia: 03.01.2015, 21:27 »
Nie chciał bym was dołować ale raczej wierze tym młodym Panom!! :-\ :-\ ! Ale to nie temat wątku żeby się przekonywać ! Bo Karol nas przeklnie że zamiast mu radzić teoretyzujemy!! :)
Arek

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #34 dnia: 03.01.2015, 21:29 »
Nie chciał bym was dołować ale raczej wierze tym młodym Panom!! :-\ :-\ ! Ale to nie temat wątku żeby się przekonywać ! Bo Karol nas przeklnie że zamiast mu radzić teoretyzujemy!! :)

Nie no spokojnie. Poprostu opuszczam 2 stronę ;P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Konopie
« Odpowiedź #35 dnia: 03.01.2015, 21:30 »
Konopie to dobry strzał, pewniak jeżeli chodzi o dodatki zanetowo-przynętowe. Sprawdza się zawsze - wątpie aby ryby były obojetne - jeżeli juz to nie ma ryb w pobliżu... ;)

Konopie możesz zagotować (12 h moczenia, godzina gotowania) i poporcjować. Ja uzywam woreczków śniadaniowych z zapięciem i mrożę. Staram się robić sobie porcje na sesje. Konopie nie tracą wiele  na swej mocy.

Możesz podsuszyć w piekarniku i lekko podprażyć (ale nie spal!) - i po wysuszeniu zmielić. Wtedy masz świetny dodatek do zanęt płociowych i całej reszty. Na karpia i lina nie musisz wcale prazyć - wystarczy je mielić z bułą tartą (1:1).

Jeżeli łowisz wagglerem - to teraz strzelanie konopiami po 5-10 ziaren co dwie minuty powinno świetnie wabić płoć. Im cieplej tym więcej ich potrzeba do takiego nęcenia.




Co do firm - to ja miałe mielone konopie z Sensasa. Same mielone konopie - beż żadnej ściemy. Cena około 3 funtów za paczkę zwykłej wielkości (jak 1 kg zanęta).
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Konopie
« Odpowiedź #36 dnia: 03.01.2015, 21:31 »
OK ale z ciekawości spytaj po ile skun na mieście chodzi :P

Proszę mi powiedzieć czego na targu lub jakimś rynku mam szukać? Ziaren konopi? Wyglądają tak trochę na bardziej słabą zieleń?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #37 dnia: 03.01.2015, 21:35 »
http://www.hodowlapapug.pl/?co=shop&act=show&id=154
nie sugeruj się ceną,bo na bazarze będą trochę taniej

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Konopie
« Odpowiedź #38 dnia: 03.01.2015, 21:39 »
To i tak taniej niż traper !!




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Konopie
« Odpowiedź #39 dnia: 03.01.2015, 21:55 »
Czy koledzy moze zauwazyli ze wielkosc ziaren takze ma znaczenie.Kupilem na targowisku kg.konopi i porownalem z konopiami Trapera Gold 400g.Okazalo sie ze sa 50% wieksze od targowych.Na lowisku podczas sesji zakladalem traperowskie na haczyk na zmiane z mniejszymi i odziwo,te pierwsze selektywniej dzialaly na wieksze sztuki ploci i leszczea.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #40 dnia: 03.01.2015, 22:02 »
Myślę że jednak firmy wędkarskie ciut dbają  o to co wypuszczaja ! Jeśli by się to nie sprawdzało albo jakość była podła to jakie by mieli szanse zarobku i przetrwania? W naszym kraju dzięki takim portalom świadomość tych wędkarzy ktorzy chcą sie rozwijać i nie tylko łowić tonami szybko rośnie! A techniki i nowości przez nich wprowadzane szybko przez wielu nad wodą będą zauważane i wymagane w sklepach!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #41 dnia: 03.01.2015, 22:06 »
Może tak:nie kupowałem nigdy ziaren Trapera,zawsze na targu i nie zwracałem uwagi na wielkość,bo nie zauważyłem,żeby te które kupuję były,aż o tyle mniejsze.Używam ich głownie do nęcenia i nie robi mi to różnicy,a większe na haczyk zawsze można sobie wybrać lub kupić specjalnie i gotować osobno.Bo jeśli tylko do nęcenia to po co przepłacać.A do nęcenia trochę tego idzie,szczególnie jak się łapie często lub nęci długo,żeby ściągnąć ryby.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #42 dnia: 03.01.2015, 22:12 »
w sklepie z nasionami 4,50 za kg konopi
Krzysztof

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Konopie
« Odpowiedź #43 dnia: 03.01.2015, 22:18 »
Z tego co sie orietuje to ziarna konopi przedewszystkim te wieksze,przypominaja naturalny pokarm jakim  zywia sie szczegolnie duze osobniki ploci tzw."racicznice" a konkretnie to ich kolonie.Dodajac pod koniec do gotowanych ziaren  lyzeczke sody oczyszczonej,ciemnieja one do kolory prawie czarnego i ludzaco przypominaja razem z bialym kielkiem ta wlasnie słodkowodna małże z rodziny racicznicowatych.Reasumujac gdzie w wodzie wystepuja racicznice to konopia powinna byc bardzo skuteczna przyneta.


Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #44 dnia: 03.01.2015, 22:24 »
Kilka konopiowych rad :
- dodawanie konpii do zanęt i miksów powoduje ich pracę w górę, tworzy sie słup zanętowy - co swietnie sciaga wszelaką drobnicę
- stosowanie jako zanęty całych gotowanych ziaren traci sens w przypadku łowienia lekkim zestawem spławikowym obciążanym śrucinami - jest bardzo dużo fałszywych brań gdyż ryby ( glównie płoć i wzdręga ) łapią z opadu w pyszczek ciężarki
- konopie działają przeczyszczająco i przy dluższym nęceniu ( kilka godzin) leszcz odchodzi z łowiska , często stosuję konopie na wodach pelnych ,,żyletek" po to by odeszły nastawiając się na płoć, karpie i liny
- konopie zmielone i niewyprażone szybko jełczeje i bardziej odstrasza ryby niż je przyciąga !
- kupując konopie na targu z wora na wagę wąchajcie je ! Ma mieć delikatny własny zapach , jeśli pachnie grzybami - nie kupujcie !
- stosując konopie jako atraktor nie powinno sie jednocześnie stosować innych mocnych zapachów bo zapach konopny jest słaby
- kupując konopie tzw wędkarskie mielone i prażone często jesteśmy oszukiwani bo to nie czyste konopie
 
               Pozdrawiam - Gienek
Pozdrawiam - Gienek