Autor Wątek: Łowisko Poznań Dębina  (Przeczytany 12002 razy)

Chub

  • Gość
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #15 dnia: 09.02.2017, 18:34 »
Czyli ostatecznie ile płacę jak odrobię a ile jak kupię odrobienie?

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #16 dnia: 09.02.2017, 18:41 »
Czyli ostatecznie ile płacę jak odrobię a ile jak kupię odrobienie?

Ja już sam nie pamiętam dokładnie czy nie było żadnych zmian ale cytując to co na stronie mają:

Cytuj
- całoroczne - 280 zł (+90 zł za ewentualną trzecią wędkę) + 20 zł na fundusz ochrony stawów i odrobienie 10 godzin prac społecznych na rzecz Zakładu Lasów Poznańskich (osoby powyżej 70 roku oraz z I lub II grupą inwalidzką 5 godzin), dla nowych członków dopłata za jesienne zarybienie 70 zł. Opłata u skarbnika -leśniczego w "Leśniczówce" Poznań ul. Ku Dębinie 2. Wędkowanie nocne dla członków Stowarzyszenia tylko za zgodą Prezesa i wpłaceniu 15 zł za noc (opłata przeznaczona na duże karpie). Wędkowanie nocne odbywa się wyłącznie na żywej rybie.
Wpłaty od 11 lutego do wiosennego zarybienia karpiem w każdą sobotę w godzinach 10.00 do 13.00 w "Leśniczówce" Poznań ul. Ku Dębinie 2. W pozostałym okresie po kontakcie telefonicznym +48512387024.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #17 dnia: 09.02.2017, 18:53 »
Tu stawiałem jak ten niebieski i mandatu nie dostałem jeszcze żandego, a rejestracje mam obcą jak cholera bo z podlasia :-D
https://www.google.pl/maps/@52.3660561,16.9133875,3a,75y,65.53h,80.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1swlvE-QvRy1oRnmQLR01xxQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
Nie widzę tam zakazu parkowania :) dobra opcja! Blisko na Słoneczny.
Cytuj
A na Dębine to polecam takie coś :-D  Dróżka od strony stawu słonecznego:

Będę musiał pomyśleć o przerobieniu swojego f5r :)

Co oznaczają te "czyny społeczne"? Sprzątanie okolicy?
Pozdrawiam
Darek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #18 dnia: 25.02.2017, 15:27 »
Byłem dzisiaj wykupić zezwolenie roczne na Dębinę. Suma kosztów to 420zł. W tym:
- 40zł kaucji za prace społeczne. Kaucję oddają w momencie wypracowania godzin na rzecz stowarzyszenia. Jest na to cały rok.
- 20zł składka na ochronę przed kłusownictwem (w tym dyżury nocne po zarybieniach).
- 70zł za jesienne zarybienie w poprzednim roku (płacą tylko nowi członkowie).
Zezwolenie jest ważne od dnia opłacenia składek.
Zezwolenia jednodniowe dostępne będą od maja.
Pozdrawiam
Darek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #19 dnia: 25.02.2017, 18:46 »
Byłem dzisiaj wykupić zezwolenie roczne na Dębinę. Suma kosztów to 420zł. W tym:
- 40zł kaucji za prace społeczne. Kaucję oddają w momencie wypracowania godzin na rzecz stowarzyszenia. Jest na to cały rok.
- 20zł składka na ochronę przed kłusownictwem (w tym dyżury nocne po zarybieniach).
- 70zł za jesienne zarybienie w poprzednim roku (płacą tylko nowi członkowie).
Zezwolenie jest ważne od dnia opłacenia składek.
Zezwolenia jednodniowe dostępne będą od maja.

No właśnie, czyli dobrze mi wyszło prawie :D

Składka na ochronę przed kłusownictwem to chyba nowość bo nie pamiętam jej w zeszłym roku.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #20 dnia: 25.02.2017, 19:30 »
Zmyliły mnie informacje zawarte na stronie gdzie nie ma żadnych informacji o kaucji i o składce na ochronę :)
Wykupujesz w tym roku zezwolenie?
Pozdrawiam
Darek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #21 dnia: 25.02.2017, 19:34 »
Zmyliły mnie informacje zawarte na stronie gdzie nie ma żadnych informacji o kaucji i o składce na ochronę :)
Wykupujesz w tym roku zezwolenie?

Tak ale pracy mam tyle że nie myślę jeszcze o tym ;) Czekam aż lód stopnieje.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #22 dnia: 25.02.2017, 19:55 »
Mam nadzieję, że uda się wspólnie połowić w sezonie :)
Pozdrawiam
Darek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #23 dnia: 04.03.2017, 18:25 »
Dzisiaj inauguracja sezonu 2017 i mój debiut na Dębinie :) Przez 3,5h nie miałem nawet brania czy wskazań.. Na moje usprawiedliwienie dodam, że 3/4 stawów jest jeszcze w lodzie. Łowiłem dość grubo, a na włosie dumbellsy 6mm. Oby cały sezon taki nie był! ;D
Pozdrawiam
Darek

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #24 dnia: 04.03.2017, 18:28 »
Dzisiaj inauguracja sezonu 2017 i mój debiut na Dębinie :) Przez 3,5h nie miałem nawet brania czy wskazań.. Na moje usprawiedliwienie dodam, że 3/4 stawów jest jeszcze w lodzie. Oby cały sezon taki nie był! ;D

Darek co do lodu na stawach to na 100% tak nie będzie cały sezon, co do ryb... życzę dużo,dużych połowów. Może zorganizujemy w sezonie jakieś spotkanie na Dębinie, nigdy tam nie łowiłem
Robert

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #25 dnia: 04.03.2017, 18:32 »
Dzisiaj inauguracja sezonu 2017 i mój debiut na Dębinie :) Przez 3,5h nie miałem nawet brania czy wskazań.. Na moje usprawiedliwienie dodam, że 3/4 stawów jest jeszcze w lodzie. Oby cały sezon taki nie był! ;D

Ja byłem dziś z moją lubą na spacerze, na Borusa połowa lodu od strony mostku. Parę dni i go nie będzie też na Dębowym :) Byłem o 16:30 ale żadnego wędkarza nie widziałem.

Gdzie i na co łowiłeś? Ja jeszcze nie miałem wykupionego zezwolenia i aż mną telepało :D Za Tydzień pewnie opłacę bo skarbnik teraz tylko w soboty.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #26 dnia: 04.03.2017, 18:47 »
Też myślę że do następnego weekendu lodu już nie będzie :). Na Borusa widziałem dwóch karpiarzy, a na Słonecznym czterech "dziadków". Spacerowiczów było multum dzisiaj.

Łowiłem na samym końcu Słonecznego, na cypelku, z jednej jak i drugiej strony. W wodzie lądowała najmniejsza metoda drennana oraz zwykły zestaw z koszyczkiem. Mój błąd, że nie miałem ze sobą robactwa czy kukurydzy. Na włosie dumbellsy tuti frutti, ananasowe, pikantna kiełbaska i kryl. Na samym początku bardzo się zdziwiłem jak po 25min wyciągnąłem zestaw z metodą oblepioną miksem...Nie wziąłem pod uwagę temperatury wody i namoczyłem go tak jak to robię latem. Na słońcu szybko się wysuszył i miał już właściwą konsystencję.

Nie widziałem żadnej aktywności ryb. Zero spławów, bąbli. Rybki jeszcze się nie uaktywniły.
Pozdrawiam
Darek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #27 dnia: 04.03.2017, 18:57 »
A to teraz wszystko jasne, tam chyba jest dość płytko, zwłaszcza lewa strona cypla w stronę syfonu. Może właśnie za płytko jak na taką wczesną wiosnę. Taka wczesna pora to chyba prędzej robale, kukurydza u mnie tak wcześnie się nie sprawdzała, tak jak nic owocowego.

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #28 dnia: 04.03.2017, 19:10 »
Nie miałem dużego wyboru przy wyborze stanowiska. Praktycznie tylko tam można było łowić na feeder. Może faktycznie ryba siedzi jeszcze na głębszej wodzie ;). Następnym razem trzeba będzie zabrać ze sobą robactwo.
Pozdrawiam
Darek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Poznań Dębina
« Odpowiedź #29 dnia: 11.03.2017, 19:40 »
Dzisiaj miałem drugie starcie na poznańskiej Dębinie. Tym razem złowiłem pierwsze ryby sezonu - leszcze w ilości czterech sztuk :). Nawiązałem również kontakt (szkoda, że nie wzrokowy) z karpiem. Ładny odjazd na wolnym biegu, ale po podniesieniu wędki z podpórek pusto.. Wypad jak najbardziej udany mimo niskiej temperatury rankiem (1 stopień). Łowiłem na stawie Dębowym. Już się nie mogę doczekać kolejnego starcia :D
Pozdrawiam
Darek