Autor Wątek: Zalew Sulejowski  (Przeczytany 4632 razy)

Offline essemm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Zalew Sulejowski
« dnia: 17.05.2016, 19:52 »
Witam kolegów wędkarzy!
Chciałbym zapytać o miejsca do wędkowania nad Zalewem Sulejowskim, głównie chodzi mi o to czy można dojechać samochodem nad samą wodę. Jeździłem tam rzadko i zawsze miałem do dyspozycji łódkę a teraz jest z tym problem, dlatego może ktoś z Was wie od której strony można podjechać aby nie nosić zbyt daleko całego sprzętu. Jeśli ktoś coś to proszę o informacje. Pozdrawiam!

glizdziarz

  • Gość
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2016, 19:59 »
Proponuję dwie możliwości: Stanica PZW w Barkowicach Mokrych lub stanica żeglarska w Zarzęcinie

http://www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/811/60/stanica_pzw_barkowice_mokre

http://wioskazeglarska.pl/

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2016, 20:07 »
Mieszkam w Barkowicach Mokrych obecnie. Tak jak kolega wyżej napisał linki to wszystko się zgadza, można wypożyczyć łódkę a nawet wynająć przyczepę. Jak się dojedzie do miejscowości Barkowice Mokre to cały czas prosto i jak asfalt się skończy dalej w prawą stronę lasem i dojedzie się do parkingu nad samą wodą.
Ale jak kolega jest zainteresowany to mam działkę przy wodzie i mogę zaproponować miejsce :) tylko kiedy dać znać a pomogę.

Offline essemm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2016, 20:10 »
Mieszkam w Barkowicach Mokrych obecnie. Tak jak kolega wyżej napisał linki to wszystko się zgadza, można wypożyczyć łódkę a nawet wynająć przyczepę. Jak się dojedzie do miejscowości Barkowice Mokre to cały czas prosto i jak asfalt się skończy dalej w prawą stronę lasem i dojedzie się do parkingu nad samą wodą.
Ale jak kolega jest zainteresowany to mam działkę przy wodzie i mogę zaproponować miejsce :) tylko kiedy dać znać a pomogę.

Oczywiście że byłbym zainteresowany tymi miejscówkami na prywatnej działce... Dzięki za informacje :thumbup: a jakbym potrzebował to się odezwę :)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #4 dnia: 18.05.2016, 09:21 »
Zalew, hmm dawno nie byłem, aż mi się zamarzyło jak przeczytałem ten wątek.
Jak tam teraz wyglądają rozlewiska po prawej stronie od róży wiatrów.
To były moje ulubione miejsca do łowienia leszczy, nadal są takie atrakcyjne?
 

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #5 dnia: 18.05.2016, 09:59 »
Zalew, hmm dawno nie byłem, aż mi się zamarzyło jak przeczytałem ten wątek.
Jak tam teraz wyglądają rozlewiska po prawej stronie od róży wiatrów.
To były moje ulubione miejsca do łowienia leszczy, nadal są takie atrakcyjne?
Rozlewiska są i są mocno obstawione. Właśnie dwa dni temu dostałem telefon-czy nie chce kupić ryby za 8 zł kilogram, wszelakie-zatelefonował znajomy bo słyszał, że ja lubię ryby a mają kłopoty ze zbyciem..........ręce mi opadły. Mówię mu... przecież wiesz, że jestem wędkarzem płacącym składki i to jest straszne co mówi itp. itd. a on na to :człowieku nic nie zrobisz nawet policjanci w tym biorą udział od kilku lat właśnie na rozlewiskach zastawiają sieci....Człowiekowi się wszystkiego odechciewa. Dodatkowo pozwolono pływać skuterom wodnym. Hałas i smród w tamtym roku był mocno upierdliwy. Kiedyś był to zbiornik 'raj' głównie leszczowy, sandaczowy...teraz jest to woda bardzo wyniszczona. Szukać leszcza to raczej na zalewie tzw. dużym. Nie spotkałem wędkarza który by złapał i wypuścił. Każda ilość jest brana bez znaczenia na rozmiary. Zbiornik mocno zamulony, nie mogę zrozumieć, że do tej pory nie znalazły się fundusze na pogłębienie zbiornika...

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #6 dnia: 18.05.2016, 10:17 »
Ręce opadaja. Aż korci żeby poinformować główną z Łodzi o tym procederze miejscowej polivji.
Marcin

Offline Radek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzielimy się wiedzą
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #7 dnia: 18.05.2016, 10:20 »
Majestic,
ja nie mam za dużego doświadczenia na tym zbiorniku więc mam prośbę. Z tego co widzę na Google Maps to te rozlewiska wyglądają bardzo obiecująco. Czy byłbyś tak uprzejmy i podał mi namiary (współrzędne) gdzie można rozstawić się z feederkiem i wytłumaczył jak się tam dostać?
Z góry dzięki,
R.
Dzielimy się wiedzą

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #8 dnia: 18.05.2016, 10:39 »
Majestic,
ja nie mam za dużego doświadczenia na tym zbiorniku więc mam prośbę. Z tego co widzę na Google Maps to te rozlewiska wyglądają bardzo obiecująco. Czy byłbyś tak uprzejmy i podał mi namiary (współrzędne) gdzie można rozstawić się z feederkiem i wytłumaczył jak się tam dostać?
Z góry dzięki,
R.
Nie ma problemu. Jest to ogromny zbiornik ale jak u poprzednika mogę udostępnić działkę przy wodzie między Barkowicami a Barkowicami Mokrymi w zatoczce. Idealne miejsce na metodę. Jeśli są chęci to wstawię grafikę z gogle maps z zaznaczonym miejscem. Ja na rozlewiska się nie udaje bo jak mam "swoje" miejsce to mi się nie zawsze chce. Mam też łódkę jak jest potrzeba...

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #9 dnia: 18.05.2016, 10:48 »
W 2012 byłem na rozlewiskach ze spinningiem, w sumie to na samym początku jeszcze na Pilicy.
Złapałem zaczep i poszedłem w woderach ratować obrotówkę. Okazało się się zaczepiłem sieć. Nagrałem materiał , zadzwoniłem na policję ale mnie olali, była 6 rano :) Uwolniłem ryby a sieć wypieprzyłem w krzaki. Potem jak rozmawiałem ze znajomym to mi kazał się w czoło puknąć, jakby mnie kłusole w tym momencie dorwali to mógłbym zdrowie lub życie stracić. Ale wtedy o tym nie myślałem, zgrywałem bohatera :)



 

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #10 dnia: 18.05.2016, 10:54 »
Nie ma problemu. Jest to ogromny zbiornik ale jak u poprzednika mogę udostępnić działkę przy wodzie między Barkowicami a Barkowicami Mokrymi w zatoczce. Idealne miejsce na metodę. Jeśli są chęci to wstawię grafikę z gogle maps z zaznaczonym miejscem. Ja na rozlewiska się nie udaje bo jak mam "swoje" miejsce to mi się nie zawsze chce. Mam też łódkę jak jest potrzeba...
Kurcze masz działeczkę po lewej stronie od jaskółczego brzegu ... super miejsce :) Jak byłem łepkiem i nie było tam działek jeździłem tam na wakacje.

Offline Radek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzielimy się wiedzą
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #11 dnia: 18.05.2016, 10:54 »

Nie ma problemu. Jest to ogromny zbiornik ale jak u poprzednika mogę udostępnić działkę przy wodzie między Barkowicami a Barkowicami Mokrymi w zatoczce. Idealne miejsce na metodę. Jeśli są chęci to wstawię grafikę z gogle maps z zaznaczonym miejscem. Ja na rozlewiska się nie udaje bo jak mam "swoje" miejsce to mi się nie zawsze chce. Mam też łódkę jak jest potrzeba...
[/quote]
Doceniam ten miły gest z Twojej strony ale nie chce zawracać Ci gitary.
Wstaw grafikę, zerknąć nie zaszkodzi.
Co do samych rozlewisk to gdzie można przyatakować?
Dzielimy się wiedzą

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #12 dnia: 18.05.2016, 11:36 »
Co do samych rozlewisk to gdzie można przyatakować?

Ja to tak pamiętam ale może koledzy skorygują


Offline Radek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzielimy się wiedzą
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #13 dnia: 18.05.2016, 12:20 »
Dzieki bardzo :thumbup:
Dzielimy się wiedzą

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zalew Sulejowski
« Odpowiedź #14 dnia: 18.05.2016, 13:09 »
Ja przyłączę się do pytania.
Może ktoś wie gdzie można połowić w okolicach Smardzewidz, Smolszewic Małych lub Dużych lub Tresty.
Będę w Tym roku tydzień w Tomaszowie Maz. i chciałbym gdzieś wyskoczyć połowić.
Będę bardzo wdzięczny za wskazówki :)
Tomek