Autor Wątek: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek  (Przeczytany 6184 razy)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« dnia: 13.07.2016, 19:12 »
Właśnie moja "połówka" wymyśliła, żeby pojechać w sierpniu na Mazury, okolice Mikołajek, już mi się oczy zaświeciły, że połowię rybki, ale bardzo szybko zgasły, jak zobaczyłem opłaty za 14 dni (260 zł - 30 dni) łowienia w Mikołajkach  >:(
Zostaje wykupienie zezwolenia na gospodarstwo rybackie Mrągowo (50 zł). Czy są jakieś inne legalne możliwości?
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #1 dnia: 13.07.2016, 19:31 »
W 2012r byłem we wrześniu w miejscowości Zewłągi nad jeziorem Iluniec to jest ok. 5-8 km od Mikołajek jadąc w stronę Mrągowa. Jezioro bardzo ładne duże i czyste. Jednak z rybami to różnie. Chcąc powędkować podsypałem łowisko kukurydzą dwa dni  i nastepnie  zezwolenie pięciodniowe zakupiłem w sklepie spożywczym. Byłem na prywatnej kwaterze i mialem na pomost ok. 50-80m. Połowiłem niestety tylko same leszcze. Nic innego. Z wielkością rybek też różnie było. Jean jak chcesz więcej info to na pw
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #2 dnia: 13.07.2016, 19:41 »
A jeszcze jedno z tego co wyczytałem to mimo że moje dziecko jest członkiem uczestnikiem PZW to musi jeśli chce łowić na swoje wędki dokonać osobnej opłaty ?
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #3 dnia: 13.07.2016, 20:07 »
Niedawno (ok 3tyg temu) spotkałem pewnego,starszego Pana nad wodą.Dokładniej to na Kozłowej Górze.
Siedział w mojej okolicy w sobotę,a że bardzo dobrze mi szło (na tle innych),to w niedzielę wpakował się na "moje" miejsce. No cóż... Usadowiłem się dość blisko niego,żeby mnie dobrze widział :P I znów dałem lekcję pokory ;D
Po pewnym czasie nie wytrzymał i przyszedł pogadać. Okazało się ,że miły i przyjemny człowiek,i że pochodzi(oraz mieszka) z Mazur! Gdzie tam dokładnie,to nie wnikałem.
Przyjechał na m-c do syna,który osiedlił się na śląsku. A że jest starym wędkarzem,to postanowił połowić na pobliskich zbiornikach. W jego mniemaniu to tutaj jakieś eldorado jest! :-\ Czy mówił prawdę nie jestem w stanie stwierdzić,ale taki dość podniecony był na widok leszczyków ,które łowiłem - w sensie ilości i jakości.
Opowiadał o pięknych jeziorach,gdzie można sobie najwyżej nogi pomoczyć ,o kutrach,o sieciach ,o płotkach po 5cm.
Nie wiem... Nie chcę Cię "straszyć". Spotkałem już nieraz taką opinię,że kraina wielkich jezior,to już nie kraina ryb :-\
Czesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #4 dnia: 14.07.2016, 07:07 »
Wystarczy obserwować wątek o wynikach. Pokażcie mi posty z Mazur. Kropka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bry1ant

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #5 dnia: 14.07.2016, 08:53 »
Mazury to jest niestety fabryka ryb dla naszego "kochanego" PZW, zniszczyc tak wiele hektarow wod tylko oni potrafia...

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #6 dnia: 14.07.2016, 09:19 »
Z tego co czytam to >:O ale nie chodzi tylko o mnie ale o dzieciaki które lubią sobie połowić na bacika rybki ( mam nadzieję że jakaś akwarystyka została w jeziorach )
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2016, 10:25 »
Z drobnicą nie będzie problemu. Sypniesz byle czego i masz na bata brania non stop.
Dla jednego z "naszych" ichtiologów jest to znak, że ryby są, tylko wędkarze mają durne życzenia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2016, 11:34 »
Niestety ale te wszystkie opowieści o bezrybiu to prawda. Byłem (co prawda już ileś lat temu), sam doświadczyłem.
Tam sieci stawiają wszyscy, od PZW, "samozwańczych" rybaków aż po właścicieli pensjonatów otaczających jeziora.
Mazury to piękne miejsce, ale nie do wędkowania. Jeśli chodzi o drobnicę i łowienie na bata - eldorado.
Grzegorz

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Mazury, łowiska - okolice Mikołajek
« Odpowiedź #9 dnia: 14.07.2016, 12:47 »
Nie wiem czy lepsza alternatywą na pół puste jeziora mazur nie jest Warmia i zalew wiślany. Piękne krajobrazy żuław i samego zalewu, który potrafi pięknie obdarzyć wędkarzy w piękne okonie, węgorze, leszcze czy płocie, a koszt tygodniowego zezwolenia, to jedyne 30zł...
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl