Autor Wątek: Zalew Zemborzycki  (Przeczytany 1248 razy)

Offline zac1403

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lee / London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Zalew Zemborzycki
« dnia: 12.06.2016, 10:11 »
Tak się złożyło, że część tegorocznego urlopu spędzę w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Byłem nad tą wodą czysto rekreacyjnie na spacerku z pieskiem ale nigdy jeszcze nie miałem okazji tam wędkować.
Chciałbym zasięgnać opinii kolegów którzy mieli lub mają okazję tam wędkować.  Interesuje mnie jaka jest teraz sytuacja na tej wodzie.
 Jako miejsce do połowu wybrałem okolice tzw. Rękawa
Będę miał niewątpliwą przyjemność spędzić tam dwa tygodnie więc będzie trochę czasu na osobiste poznanie tej wody.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Nie jest błędem nie wiedzieć. Błędem jest nie wiedzieć, gdzie tego szukać.

Offline robal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 4
Odp: Zalew Zemborzycki
« Odpowiedź #1 dnia: 12.06.2016, 14:19 »
Witaj ,gatunkiem dominującym jest leszcz którego jest baaardzo dużo ,różnej wielkości ,najczesciej trafiają się takie do około 30 cm. Inne gatunki włącznie z węgorzem trafiają się, ale jest ich zdecydowanie mniej . :D

Offline zimny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin:
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zalew Zemborzycki
« Odpowiedź #2 dnia: 12.06.2016, 14:58 »
Witam na zalewie dominuje leszcz taki do 30 cm większy trafia sie rzadziej .jest sum którym chętnie ten zbiornik jest zarybiany (miał zmniejszyć populacje skarłowaciałego leszcz ale sum ewidentnie woli inne gatunki) parę sumów zostało juz w tym roku zostalo złapanych największy cos okolo 130 cm.sandacza jest coraz mniej pewnie przez sumy. Jest tez szczupak -tez kilka zlapano .występuje tez karp -zarybiali ostatnio moze cos zostalo jak dziadki wszystkiego nie zabrali :P jest tez okon. ładna ploc. japoniec  ,trafia sie lin ,wegorz ,jarz ...na rękawie masz szanse na ładna ploc .japonca .lina. karpia  leszcz bierze wszędzie .na zalewie jest duza presja wędkarska przeważają dziadki którzy zabierają wszystko co sie zlapie .sorki za pisownie pisane z tel :P :fish:


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0