Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1850496 razy)

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12405 dnia: 18.06.2021, 14:35 »
Mam parasol Caperlana, pewnie inny model, ale używam go z bazą wkręcaną Jaxona i wszystko gra.



Chodzi mi o to, że nie można wymienić sztycy całkowicie, tylko jej dolna część, w nie wiem, czy będzie pasować jakas inna, a zależy mi, żeby była wypełniona, bo to cienkie aluminium pewnie długo nie wytrzyma. A raczej niemożliwe jest, żeby mieć dolna część również wypełniona w środku, bo górna część musi się chować w dolna, która jest pusta :/
U mnie w parasolu Daiwy mam tak, ze dolny element wchodzi w górny, wiec w tą dolną część wsadziłem rurkę PCV żeby usztywnić konstrukcję. Zakładam ze w większości parasoli jest tak samo i to dolny element wchodzi w górny, a nie na odwrót. Nie musisz wymieniać dolnego elementu, jeżeli znajdziesz jakąś tyczkę/pręt o średnicy, która będzie pasować do średnicy tej rurki.

Offline Dziok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 114
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12406 dnia: 18.06.2021, 15:30 »
Mam parasol Caperlana, pewnie inny model, ale używam go z bazą wkręcaną Jaxona i wszystko gra.



Chodzi mi o to, że nie można wymienić sztycy całkowicie, tylko jej dolna część, w nie wiem, czy będzie pasować jakas inna, a zależy mi, żeby była wypełniona, bo to cienkie aluminium pewnie długo nie wytrzyma. A raczej niemożliwe jest, żeby mieć dolna część również wypełniona w środku, bo górna część musi się chować w dolna, która jest pusta :/
U mnie w parasolu Daiwy mam tak, ze dolny element wchodzi w górny, wiec w tą dolną część wsadziłem rurkę PCV żeby usztywnić konstrukcję. Zakładam ze w większości parasoli jest tak samo i to dolny element wchodzi w górny, a nie na odwrót. Nie musisz wymieniać dolnego elementu, jeżeli znajdziesz jakąś tyczkę/pręt o średnicy, która będzie pasować do średnicy tej rurki.

A masz daiwe n'zon? A tam czasem nie jest tak, ze jest uniwersalny gwint przy czaszy parasola i można sobie ewentualnie wymienić tę podpórkę na choćby nierdzewkę? Masz rację, dolny wchodzi w górny, tylko po prostu myślałem, żeby domówić taki świder https://allegro.pl/oferta/swider-uchwyt-mocowanie-parasola-metalowa-baza-10420413759 i w to wkręcać dolną podstawę, tylko , że wtedy wysokość średnio odpowiada kątowi pochylenia parasola i raczej nie sięgnie się nim do ziemii na płaskiej powierzchni, żeby przytwierdzić dwa oczka śledziami bezpośrednio bez linek.

Biorąc pod uwagę, że wsadzę rurkę pcv do środka, to wtedy nie będę mógł wsadzić górnej części parasola, bo będzie się blokować o rurkę pcv, chyba, że coś źle rozumiem, albo pcv ma być tylko na samym dole?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12407 dnia: 18.06.2021, 16:05 »
A ile razy ktoś tutaj doniósł, że mu się sztyca od parasola złamała? Zero. ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12408 dnia: 18.06.2021, 21:09 »
A ile razy ktoś tutaj doniósł, że mu się sztyca od parasola złamała? Zero. ;)
Moja się wygięła dość niebezpiecznie, stąd rozwiązanie w postaci rurki.
A masz daiwe n'zon? A tam czasem nie jest tak, ze jest uniwersalny gwint przy czaszy parasola i można sobie ewentualnie wymienić tę podpórkę na choćby nierdzewkę? Masz rację, dolny wchodzi w górny, tylko po prostu myślałem, żeby domówić taki świder https://allegro.pl/oferta/swider-uchwyt-mocowanie-parasola-metalowa-baza-10420413759 i w to wkręcać dolną podstawę, tylko , że wtedy wysokość średnio odpowiada kątowi pochylenia parasola i raczej nie sięgnie się nim do ziemii na płaskiej powierzchni, żeby przytwierdzić dwa oczka śledziami bezpośrednio bez linek.

Biorąc pod uwagę, że wsadzę rurkę pcv do środka, to wtedy nie będę mógł wsadzić górnej części parasola, bo będzie się blokować o rurkę pcv, chyba, że coś źle rozumiem, albo pcv ma być tylko na samym dole?
Ja mam taki:
https://max-fish.pl/product-abk-1601-TDU125-181209-DAIWA-PARASOL-TEAM-125cm.html
Stosuje go z bardzo podobna bazą jak ta którą podlinkowaleś. Generalnie wysokość nie ma tu nic do rzeczy, bo możesz w pewnym stopniu regulować przecież głębokość z jaką wprowadzasz sztyce w ta rurę w parasolu. Wystarczy, że trochę głębiej ja wprowadzisz do czaszy parasola i wysokość świdra zostanie zniwelowana. Rura z pcv dopóki będzie tej samej długości co sztyca też nie zrobi żadnej różnicy. Służy tylko za wypełnienie pustej przestrzeni i usztywnienie, z niczym nie koliduje.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12409 dnia: 18.06.2021, 23:16 »
Wszystkie te parasole nie koniecznie przepadają za silnym wiatrem.
A jak czytasz :
Mam parasol Caperlana, pewnie inny model, ale używam go z bazą wkręcaną Jaxona i wszystko gra.
Mam Jaxona z bazą Jaxona i jakoś tam jest , niekoniecznie lubię łowić pod parasolami ,bo ciągle trzeba uważać na kije, ale czasami wyjścia nie ma.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12410 dnia: 21.06.2021, 10:14 »
Stoje przed wyborem nowego kija i sa dwie opcje w budzecie do 200zl ktory kijek polecicie ?
Shimano alvio 3,35m
Mikado UV 3,30m
łowie tylko na komercjach i czasami na takiej dzikiej komercji

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12411 dnia: 21.06.2021, 23:48 »
Możecie polecić jakiś angielski film YT wyjaśniający dokładnie łowienie na wagglera z opadu? Dzięki z góry :beer:
Marcin

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12412 dnia: 21.06.2021, 23:55 »
Stoje przed wyborem nowego kija i sa dwie opcje w budzecie do 200zl ktory kijek polecicie ?
Shimano alvio 3,35m
Mikado UV 3,30m
łowie tylko na komercjach i czasami na takiej dzikiej komercji

Alivio sto razy bardziej :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12413 dnia: 22.06.2021, 00:16 »
Możecie polecić jakiś angielski film YT wyjaśniający dokładnie łowienie na wagglera z opadu?

Richard Blackburn wyjaśnia dokładnie, co to jest łowienie z opadu:


https://www.amateurangling.com/fishing-on-the-drop-for-roach-and-rudd/

Bob Nudd wyjaśnia dokładnie łowienie z opadu w górnych warstwach wody (od 30:45):


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12414 dnia: 22.06.2021, 00:33 »
Tubertini TBR Lake Strong różni się od zwykłego TBR Lake tylko większym zapasem mocy, czy jeszcze czymś ? np akcją, większą sztywnością ?

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12415 dnia: 22.06.2021, 09:32 »
Stoje przed wyborem nowego kija i sa dwie opcje w budzecie do 200zl ktory kijek polecicie ?
Shimano alvio 3,35m
Mikado UV 3,30m
łowie tylko na komercjach i czasami na takiej dzikiej komercji

Alivio sto razy bardziej :)
Miałem UV ale w wersji 3.60 i wymienione wyżej Alivio, wydaje mi się że nie ma w ogóle o czy rozmawiać i dywagować, oczywiście Alivio wygrywa

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12416 dnia: 24.06.2021, 15:38 »
Powoli przygotowuję się do połowu na sztuczne konopie. Planuję "skombinować" zanętę która będzie zawierała znaczną część ugotowanych konopi. Podajnik do metody Drennan'a + przypon z włosem na którym planuję umieścić 2-3 sztuczne ziarna, haczyk nr16. Moje pytanie - jakiej zanęty e/w kleju użyć do sklejenia konopi w max ilości, i do podajnika i do nęcenia kulami, ze specjalnej praski. Jak to mawia Lucjan ... powinien powstać dywan ;), no może dywanik lub chodniczek ;D
pozdrawiam Benon

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12417 dnia: 24.06.2021, 16:29 »
Przy dużej ilości konopi, potrzebny Ci będzie mocno klejący miks. Duża ilość ziarna nie pomaga w klejeniu kul.

Nie wiem też czy można używać sztucznych przynęt na wodach PZW, no chyba że wybierasz się na jakąś prywatą wodę i regulamin pozwala na ich użycie.

Dobrym rozwiązaniem jest:

https://www.anglingdirect.co.uk/kryston-bogey

Link poglądowy:

https://www.carpology.net/article/bait/how-to-make-hemp-ball-hookbaits-/


Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12418 dnia: 24.06.2021, 16:49 »
Dzięki Mati za szybką odpowiedź. VPA ... brałem pod uwagę ale małe woreczki, być może z nich skorzystam. Moje "łowisko" to praktycznie staw ;) była glinianka, jakiś czas temu hodowla karpia i lina. Obecnie dzierżawiona prze znajomego i udostępniana za drobną opłatą i jest pod sporą presją wędkarską. Łowisko ma sporą zaletę, tylko 3,5km od domu, a moje wędkowanie to ... zabicie czasu którego na dożywotnim wypracowanym urlopie mam sporo.
pozdrawiam Benon

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12419 dnia: 24.06.2021, 17:49 »
Stoje przed wyborem nowego kija i sa dwie opcje w budzecie do 200zl ktory kijek polecicie ?
Shimano alvio 3,35m
Mikado UV 3,30m
łowie tylko na komercjach i czasami na takiej dzikiej komercji

Mam Alivio 3,35 / 70g i mogę powiedzieć że fajny kijek, choć nieco mięttki :) . Problemem są szczytówki niedostępne całkowicie, ale ja dopasowałem od Browninga i jest całkiem spoko.