Autor Wątek: Łowiska w okolicy Małopolski  (Przeczytany 6125 razy)

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Łowiska w okolicy Małopolski
« dnia: 28.11.2016, 16:55 »
Witam wszystkich, a szczególnie tych z Małopolski. Chciałem Was zapytać, jakie godne polecenia łowiska karpiowe w Małopolsce, jesteście mi w stanie polecić? Małopolska raczej uboga w karpiarstwo, chyba ze sie mylę? :-)
Ktos pomoże? :-)
Pozdrawiam :-)


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Pozdrawiam
Artur

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #1 dnia: 28.11.2016, 17:25 »
Karpik w Graboszycach.
Łowisko w Podolszu koło Zatora,
Łowisko Dąb w Paszkòwce ,
Łowisko Kuter Port Nieznanowice
Łowisko Dolina Będkowska.
Na tych bywałem.

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #2 dnia: 29.11.2016, 16:42 »
Ok, dzięki, a są jeszcze jakieś?? Może coś trochę dalej ale opłaca się wybrać??
Pozdrawiam
Artur

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #3 dnia: 29.11.2016, 16:45 »
Ostoja Górecka - polecam :)
Grzesiek

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #4 dnia: 29.11.2016, 16:52 »
Chodzi mi głównie o to żeby połowic większe okazy :) Może nawet z kimś się gdzieś zgadam.
Pozdrawiam
Artur

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #5 dnia: 29.11.2016, 16:59 »
Łowisko pod Borem w Ochabach, nie byłem tam ale podobno duże ryby. Jeszcze warto się wybrać na łowisko Przystanek Stawy, tam byłem kilka razy w tym roku na zawodach, daleko troszkę 260km ale warto.

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #6 dnia: 29.11.2016, 17:29 »
Myślałem żeby się wybrać na łowisko Owczarnia w Nowej Wsi koło Andrychowa... ale to już na wiosnę :)
Pozdrawiam
Artur

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #7 dnia: 29.11.2016, 17:29 »
A moze ktos juz tam był i podzieli sie opinią?
Pozdrawiam
Artur

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #8 dnia: 01.02.2017, 11:17 »
Witam, podekscytowany opiniami Luka (z filmu) o łowisku Pod Borem w Ochabach postanowiłem zapytać przez ich mail-a o warunki łowienia. Zostałem mile zaskoczony obszernością odpowiedzi. Okazuje się, że są jeszcze tacy właściciele, którzy nie  "pozbywają" byle jaką informacją (jeśli w ogóle odpowiedzą!) :) Przytaczam w całości, może ktoś skorzysta :)

Witam,

Łowisko to 4 ha lustra wody i ok. 1000 m grobli. Głębokość w najpłytszym miejscu pod napływem to 0,6 – 0,8 m, w najgłębszym miejscu przy mnichu odpływowym 2,5 m. Zatoka ma głębokość 2,0 - 2,2 m, część środkowa 1,2 – 1,8 m, najpłytsza część od strony napływu 0,6 – 1,2 m.

 Podstawą rybostanu jest karp w ilości około 5 ton (waga 4 kg – 19,2 kg), następnie amur w ilości 600 kg (waga 4 kg – 12 kg), jesiotr – 220 kg (waga 4 kg – 12 kg). Pozostałe gatunki to : karaś, lin, płoć, wzdręga, lin. Z ryb drapieżnych posiadamy tylko okonia i szczupaka. Łowisko nie posiada suma i sandacza. Wymienione ryby dodatkowe to łącznie około 700 kg.

Obecnie na łowisku może przebywać łącznie 26 wędkarzy. Na mapce figuruje jeszcze dotychczasowa liczba 30 stanowisk, którą w rzeczywistości zmniejszyliśmy do 26. Każde stanowisko posiada oznakowany fragment wody co eliminuje przerzucanie się.

W nowym sezonie 2017 chcemy wprowadzić możliwość rezerwacji ¼,½, ¾ powierzchni lustra wody. Informacje u właściciela łowiska. Jest to oferta dla wędkarzy, którzy od dawna zgłaszali zainteresowanie taką forma łowienia.

Podstawowe wymogi : posiadanie maty obrzeżowej lub kołyski, dużego podbieraka, środka do dezynfekcji.

Na terenie łowiska istnieje możliwość wynajmu dwóch drewnianych domków letniskowych. W każdym są 3 łóżka i możliwość zamówienia kompletu pościeli.  Oprócz domków są przyczepy campingowe jedna – 4 osobowa i dwie 2 – osobowe. W domkach i przyczepach jest oświetlenie i kontakty elektryczne. Domki są stacjonarne umieszczone na wprost stanowisk nr 15 i 16. Przyczepy można przewozić pomiędzy stanowiskami nr 2 – 18. Stanowiska nr 19 – 30 nie posiadają dostępu do skrzynek elektrycznych. Każdy z wędkarzy ma całodobowy, oczywiście nieodpłatny dostęp do toalety i prysznica, które znajdują się przy Rybaczówce.

Rybaczówka jest naszym obiektem małej gastronomii czynnym w sezonie letnim w weekendy, w której można kupić napoje zimne i gorące oraz coś do jedzenia.

Na terenie łowiska posiadamy również Restaurację Pod Borem, czynną codziennie przez cały rok, z której również bardzo chętnie korzystają wędkarze i ich rodziny. Posiadamy ciekawą ofertę kulinarną, w której podstawą są ryby, na przykład karp bez ości z pieca, podawany z cebulką i jabłkiem.

Obiekt jest ogrodzony, oświetlony i zmonitorowany. Na terenie łowiska znajduje się plac zabaw dla dzieci, małe boisko do piłki nożnej dla dzieci i boisko do siatkówki. W sezonie letnim udostępniamy również dwa małe zbiorniki przy Rybaczówce z karpiem, karasiem, sumem i jesiotrem dla wędkarzy – amatorów i dzieci.

Przy Rybaczówce znajduje się mały basenik z przepływową wodą, kaskadą i fontanną gdzie można się schłodzić w upalne dni.

Ceny od osoby (do 3 wędek):
- dzienna  - 25 zł
- nocna     - 30 zł
- dobowa - 35 zł

Najbliższe sklepy wędkarskie w Skoczowie, Zbytkowie, Strumieniu - do 5 km.

Nie sprzedajemy ryb z łowiska. Wyłącznie łowienie sportowe. Jedynie w dwóch małych zbiornikach przy Rybaczówce są ryby handlowe, które można kupić po złowieniu.

W spawie łowiska proszę o kontakt pod tel. 601 476 138 - Paweł Kryjak

Pozdrawiam i zapraszam
Dorota Kryjak

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #9 dnia: 01.02.2017, 18:24 »
Był tam ktoś może? Da się fajnie połowić? :-)
Pozdrawiam
Artur

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #10 dnia: 07.02.2017, 14:46 »
Hej,
Krakusy i nie tylko ;) łowił może ktoś na Łowisku Dolina Będkowska w Kobylanach, krajobraz - bajka :o a jak z rybkami?

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #11 dnia: 07.02.2017, 16:06 »
Był tam ktoś może? Da się fajnie połowić? :-)
Na pewno da się fajnie połowić jak to na komercji - można pooglądać filmiki na necie, w ciepłych miesiącach 1, 2 karpie na 1h nie są czymś niezwykłym. Ryb jest dużo i jak na komercje są spore -karpie, amury i jesiotry, tylko łowisko jest na Śląsku nie w Małopolsce :). Bardzo fajne miejsce na wypad z żoną i dzieckiem. W lecie obowiązkowy parasol, bo patelnia i raczej środek tygodnia, bo na łikendy potrafi być tam sporo ludzi.     

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #12 dnia: 07.02.2017, 23:00 »
Stary, w informacji jest napisane, że to kilkanaście km od Krakowa. Dlatego myślałem, ze to małopolska :facepalm:

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #13 dnia: 07.02.2017, 23:09 »
Stary, w informacji jest napisane, że to kilkanaście km od Krakowa. Dlatego myślałem, ze to małopolska :facepalm:

Yyyy chyba troche zamieszania - ja odpisywałem Arturf01 na jego pytanie o Łowisko pod Borem w Ochabach - mam je 20km od siebie - jest na Śląsku w okolicach Skoczowa :) 

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska w okolicy Małopolski
« Odpowiedź #14 dnia: 07.02.2017, 23:13 »
Małe zamieszanie się zrobiło O:)

Pod Borem jest w okolicach Skoczowa, a Dolina Będkowska w okolicach Krakowa :)
Pozdrawiam,
Maciek