Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 64804 razy)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #270 dnia: 12.06.2023, 10:01 »
Mam wrażenie że karpie teraz chodzą tam ławicami bo są godziny że prawie nic się nie dzieje a w sobotę miałem 8 sztuk i kilka spinek w ciągu jednej godziny. Nie nadążałem zarzucać. Trzeba też sporo zanęcić żeby ryby zatrzymać w łowisku. Jak przez kilkanaście minut nie dostrzeliwałem pelletu to płynęły gdzie indziej i trzeba było budować łowisko od nowa. Tak było na płytkiej wodzie za domkiem po prawej stronie a na drugi dzień za ostatnim drzewem po lewej. Bliżej parkingu w tym roku jeszcze nie łowiłem.

Offline Adrian_ess90

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #271 dnia: 20.03.2024, 19:28 »
Ktoś wie kiedy startuje łowisko w tym roku?
Pozdrawiam Adrian ;)


Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #272 dnia: 20.03.2024, 20:16 »
Zwykle po Wielkiej Nocy ale patrząc na temperatury po Prima Aprilis, trudno powiedzieć. Jak się komuś nie uda dodzwonić do pani Beaty, nie będziemy wiedzieć.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #273 dnia: 21.03.2024, 14:16 »
Im więcej telefonów tym szybciej otworzy ;)
Chyba

Offline Adrian_ess90

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #274 dnia: 07.04.2024, 19:21 »
Ktoś się dodzwonił?
Pozdrawiam Adrian ;)


Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #275 dnia: 11.04.2024, 19:19 »
Dzisiaj bylem na lowisku. Czynne od 7-18. Oplata 7zl za godzine. Karpie wspolpracuja w 3 godziny 6 sztuk w przedziale 2-4 kg

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #276 dnia: 12.04.2024, 13:19 »
To już cena za godzinę dużo poszła. :( Trzeba będzie szybko łowić i na krótko jeździć :'(. Na wyjazdy ponad pół dnia się nie opłaca za bardzo.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #277 dnia: 12.04.2024, 16:32 »
Dzisiaj bylem na lowisku. Czynne od 7-18. Oplata 7zl za godzine. Karpie wspolpracuja w 3 godziny 6 sztuk w przedziale 2-4 kg
7 zł/godz. cena kosmos nie wiem co to łowisko oferuje, jakie ryby, warunki itp., ale wiem, że nigdy bym nad taką wode nie pojechał, do czego to zmierza, masakra.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #278 dnia: 12.04.2024, 19:00 »
Dzisiaj bylem na lowisku. Czynne od 7-18. Oplata 7zl za godzine. Karpie wspolpracuja w 3 godziny 6 sztuk w przedziale 2-4 kg
7 zł/godz. cena kosmos nie wiem co to łowisko oferuje, jakie ryby, warunki itp., ale wiem, że nigdy bym nad taką wode nie pojechał, do czego to zmierza, masakra.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Nie wiem z jakiego rejonu Polski pochodzisz, ale Okręg Poznański życzy sobie 80 zł za dzień za łowienie dla osób niezrzeszonych, co równa się 11h na Dąbrowie.
A co można złowić przez 11h na Dąbrowie, a co na Pzw 😁

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #279 dnia: 12.04.2024, 19:16 »
Dzisiaj bylem na lowisku. Czynne od 7-18. Oplata 7zl za godzine. Karpie wspolpracuja w 3 godziny 6 sztuk w przedziale 2-4 kg
7 zł/godz. cena kosmos nie wiem co to łowisko oferuje, jakie ryby, warunki itp., ale wiem, że nigdy bym nad taką wode nie pojechał, do czego to zmierza, masakra.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Nie wiem z jakiego rejonu Polski pochodzisz, ale Okręg Poznański życzy sobie 80 zł za dzień za łowienie dla osób niezrzeszonych, co równa się 11h na Dąbrowie.
A co można złowić przez 11h na Dąbrowie, a co na Pzw

Stawki na PZW za dniówki są odstraszające chyba po to by opłacać roczne składki. 7zł/godz. daje prawie 170zł za dobę, a to już nie mała kwota. Dla porównania napisze o komercji na którą jeżdżę, 17ha wody, była żwirownia, różne głebokości do ponad 7 m. Sporo drzew i krzewów w lini brzegowej dające cień i choć minimalne poczucie dzikości wody. Cena aktualna?, 30zł dniówka, od 6 tej można być do 19-20 bez dopłaty. Karpie, amury od 5kg do 20kg. Dlatego mnie dziwi, że płacicie tyle tam u siebie a bedzie tylko drożej, bo tanio już było. Na szczęście u mnie ceny jeszcze akceptowalne.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Sławek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #280 dnia: 12.04.2024, 20:09 »
Zależy jak na to patrzysz. Ja lubię krótkie 2-3h wypady po pracy na rybki. Jedni oglądają film czy serial a ja w tym czasie lubie połowić :) Trochę mnie irytuje ze za kilka h łowienia trzeba zwykle płacić tyle samo co za dniówkę. A tak płacisz 21zl i masz 3h łowienia. Jednocześnie przydała by się stała niższa opłata za całą dniówkę.

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #281 dnia: 12.04.2024, 20:58 »
Dla mnie to jeszcze korzystnie. Wpadając na 4-5 godz. To i tak mniej, niż za ten sam czas płacąc na innej komercji za dniówkę.
Łowisko mam 10 min. od domu, multum karpi, amurów i japońców. Jak mi się znudzi po 2-3 godz. to nie płacę za całą dniówkę. Chciałbym, żeby większość komercji miało stawkę godzinową.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #282 dnia: 13.04.2024, 09:33 »
Podobnie jak Tomba mam do tego łowiska kilka minut samochodem i jak chcę wyskoczyć po pracy na kilka godzin to się tam wybiorę. Fakt jest taki że przydało by się zrobić stawkę zmienną za większą ilość godzin albo całodniową na poziomie 40-50 pln. Z drugiej strony na Dąbrowę raczej nie jedzie się na cały dzień. Może właścicielce chodzi o większą rotację w weekendy za lepsze pieniądze ? I tak jest tam duży tłok od rana więc z jej punktu widzenia szybsza rotacja to więcej kasy w kasie. A może po prostu tak wzrosły koszty że musi to wyrównać w opłatach. Zobaczymy w tym roku czy to się odbije na frekwencji.