Autor Wątek: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie  (Przeczytany 12190 razy)

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« dnia: 13.04.2017, 21:08 »
W tym roku na Rybomani w Poznaniu otrzymałem ulotkę od Methodmani. Na ostatniej stronie jest informacja o łowisku Methodmani w miejscowości Trzaskowo.
http://methodmania.com/lowisko

Może ktoś już był i podzieliłby się opinią o łowisku. Jakie wyniki i odczucia do łowiska?

W ubiegłą niedziele wybrałem się wyżej opisane łowisko. Przesiedziałam większość dnia. Dzień wcześniej byłem zakupić zezwolenie u jednego z właścicieli, który nie poinformował mnie o zawodach wędkarskich mimo, że pytałem czy wszystkie stanowiska są wolne i żeby nikt nas nie przegonił. Oczywiście musiałem się przenieść  ze stanowiska, na szczęście nie byłem jeszcze rozpakowany.
Wydawało mi się, że wędkarstwo to jest spędzanie wolnego czasu z naturą w ciszy, ale niestety wędkarze z jednego Poznańskiego koła PZW uświadomili mi, że tak nie jest. Co jakiś czas trąbili samochodem na sygnał zanęcania i pozwolenia łowienia, to jeszcze głośne rozmowy i śmianie się na całe jezioro. I te kłótnie o oszukiwanie, że ktoś łowi dwiema wędkami, a nie jedną. Jakim trzeba być głupcem, aby oszukiwać tak naprawdę w zawodach dla zabawy ? o co ? o złote gacie ? :facepalm:
Dobra wracając do tematu.
Złowiłem łącznie 4 leszcze o wadze około 600 gram. 0 innych ryb. Brak drobnicy i aktywności ryb nad wodą. Licząc, że łowisko należy do Methodmani to łowisko będzie nastawione na methode i łowienia karpia. Ale nic z tego. Z informacji w Internecie można wyczytać, że łowisko jest bardziej nastawione na odnowienie populacji leszcza i zarybiają leszczem zawodowym czy coś takiego o masie 400-700 gram.

I dla tego chciałbym znać Wasze zdanie, bo ja osobiście zraziłem się do łowiska.

Mateusz "Majcher"

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 13.04.2017, 21:13 »
Nie byłem, więc niewiele mogę powiedzieć. Tylko tyle co wyczytam ze strony.
- Słabo, że tak źle podeszli do Ciebie, tzn nie poinformowali o zawodach, nie dbali o kulturę na łowisku. Powinno się dbać o wszystkich, a nie tylko o duże grupy :/
- Jeżeli rybostan jest taki jak na stronie to prawdę mówiąc rewelka! Aż nie wiem czy nie zabiorę kiedyś wędek przy okazji wyjazdu do Poznania. Świeże łowisko, ryba urośnie i w przyszłości może być bardzo ciekawie. Brak tylko jakiejś galerii.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 13.04.2017, 21:15 »
Z tego co pamiętam, to był tam Gilala, może się wypowie jak zobaczy temat :-)

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 13.04.2017, 21:21 »
...Brak tylko jakiejś galerii. ...

https://issuu.com/methodmania/docs/mm_issue_2017_pl
Przedostatnia strona katalogu.
Mateusz "Majcher"

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 24.08.2017, 15:25 »
Byłem raz nad Trzaskowem, i to było na początku wiosny, chyba w kwietniu, zaraz po tym jak puścił lód na jeziorze. Dlatego też moja opinia nie będzie miarodajna, bo ryb złowiłem niewiele i też same leszcze i krąpie, ale nie pojechałem, aby obłowić się na początku sezonu, tylko żeby rozejrzeć się nad wodą. Sama woda, robi pozytywne wrażenie, stanowiska są dobrze przygotowane i szerokie. Całkowity brak drzew sprawia, że latem parasol jest obowiązkowy. Jak ja byłem nad woda to było jeszcze dwóch wędkarzy, więc była cisza i porządek, ale też odniosłem wrażenie, że gospodarz wody, mówiąc delikatnie nie za bardzo się przejmuje, ale zganiłem to na kard wczesnej pory roku, jak widać chyba przez cały rok nie za bardzo kontroluje co się dzieje na wodzie. Ja chętnie wrócę nad tą wodę, ale zapewne nie będzie to regularnie i często, ponieważ obawiam się, że z racji, że jest to woda testowa MM, ryba może być lekko zmanierowana pod kątem ich przynęt i zanęt i słabiej reagować na inne specjały.
Co do charakteru łowiska, to ma to być łowisko typowo sportowe, więc leszcz, karaś i płotka będą tam dominować, choć solidne karpie też tam pływają, ale z tego co wiem, to "karpiarze" raczej niechętnie goszczą na tej wodzie z uwagi na brak okazów.
Robert

Offline SiwyPawel88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Methodmania, okolice Poznania - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 10.03.2018, 18:57 »
Witam Panowie, odnośnie ww łowiska więcej informacji będę mógł opisać po 8.04, kiedy to moje koło organizuje tam zawody spławikowo-gruntowe towarzyskie. Natomiast do tego czasu wszelkie informacje o łowisku mile widziane