Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 63391 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #225 dnia: 12.09.2021, 17:28 »
Ja byłem w zeszłą sobotę na 4 godz. 3 karpiki, w tym jeden za brzuch, więc nie wiem czy się liczy i jeden spięty w czasie dubletowego brania. Nie podjąłem wędki po braniu przy brzegu i się wypiął.
To mój rekordowo minimalny połów na tym łowisku w ciągu ostatnich trzech lat. Dotąd minimum to były 4 ryby.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #226 dnia: 13.09.2021, 08:31 »
Czyli wszyscy mają słabe wyniki. Jutro jadę na 3-4 godz. na moje miejsce jeśli będzie wolne. Może będzie lepiej ;D

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #227 dnia: 14.09.2021, 19:07 »
Niestety dzisiaj nie było lepiej . Od 11 do 15 trzy karpie i dwie spiny. Na całym łowisku cisza ,pytałem wracających z porannej zasiadki i też wyniki słabe . Te trzy karpie wszystkie z odległości 3-4 metrów od brzegu ale każdy na inną przynęte(dumbells kryl,wafters ambrozja, i ziarno kukurydzy)Póki co chyba lepiej nie będzie. Zostaje czekać na lepsze czasy

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #228 dnia: 14.09.2021, 20:14 »
Ja byłem od 16 do 19. Tragedia. 2 Wyjęte i 4 spinki. Wyjęte tylko podbrzegowe. Spinki pół na pół. Przynęty różne od halibuta brązowego po ananasa żółtego. Pełen przegląd. Najgorszy mój połów na tym łowisku w tym roku. Ciekawe kiedy się rybki odblokują ?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #229 dnia: 14.09.2021, 20:44 »
Ja byłem niecałe 3 godziny do 18:00. 4 karpiki, 2 spod brzegu, maluch i taki 3.5 kg i 2 średniaki z dalszej linii. Jedna spinka pod brzegiem z dalszej linii, na której łowiłem na haczyk 16. Maluch wziął na 2 ziarna kukurydzy, większy na pellet 8 mm a z dalekiej linii na waftersy 6 mm.
Pod koniec tygodnia zapowiadają załamanie pogody, w przyszłym tygodniu mam wolne, więc spróbuje na przemian Dąbrowę i Wojnowice. A jak mnie poniesie to odwiedzę Rostarzewo a może udam się po raz pierwszy do Bucza.
Widziałem Piter oba Twoje hole ale myślałem, że po 18:00 jeszcze coś połowisz.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #230 dnia: 14.09.2021, 21:51 »
Ja też tak myślałem bo z reguły im bliżej wieczora tym więcej ryb na haczyku. W tym miesiącu to się nie sprawdza. Wczoraj na Wojnowicach miałem też dwie ryby tylko waga kilka razy większa. Odechciało mi się w tym tygodniu już łowienia. W przyszłym też się na Wojnowice wybieram to może się spotkamy.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #231 dnia: 21.09.2021, 19:15 »
Niestety w Dąbrowie bez zmian. Wyskoczyłem dzisiaj na 4 godzinki z zamiarem upolowania amura. Zabrałem trochę śliwek na zanęte ale Pan amur mnie olał. W 4 godziny 4 karpie na osłodę ostatni pięknie wybarwiony 7,5 kg.Wszystkie brania przy brzegu ,na dystans nie miałem w ogóle brań.Na jakiś czas daję sobie spokój

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #232 dnia: 22.09.2021, 09:18 »
7,5 kg na Dąbrowie to już niezłe osiągnięcie. :bravo: :bravo: :bravo: Miałem tu tylko kilka większych a w tym roku chyba żadnego tak dużego.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #233 dnia: 22.09.2021, 18:24 »
Przy okazji wiesz może Piter jaki jest rekord łowiska?

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #234 dnia: 22.09.2021, 21:02 »
Ilość to ok. 50 szt w ciągu dnia z zeszłego roku. Ja mam 38 szt. w chyba 7 godzin dwa lata temu i nie mogę od tego czasu przebić 30 szt.  O wielkość chyba nie pytałem. Mój największy miał 10.5 kg ale widziałem już takie które mogły być większe. Myślę że kilkanaście kilo. Trzeba Pani popytać. Sum był chyba 16 kg czy coś koło tego.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #235 dnia: 22.09.2021, 22:18 »
Dzięki.Moj rekord to 8kg trochę jeszcze brakuje ale jak na 1 rok bawienia się wędkowaniem to i tak fajnie

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #236 dnia: 24.09.2021, 20:00 »
Dzisiaj byłem na Dąbrowie trochę odreagować po wczorajszych Wojnowicach, gdzie złowiłem tylko jednego karpia ok 5 kg.
Od 12:30 do 15:00 12 karpików, głównie rozmiar świąteczny, największy 3,5 kg. O 15:00 wyjąłem wędki z wody, żeby coś w spokoju zjeść. Kilkanaście minut później wędki znowu do wody i cisza, zero brań. Zakończyłem o 16:30. Po 16:00 wpadły jeszcze dwa karpiki, tak że bilans 14 sztuk. Panowie obok na sprężynę też mieli kilka.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #237 dnia: 25.09.2021, 10:52 »
Czyżby się w końcu rybki ruszyły ? Najgorsze jest to że mogę nie mieć wielu okazji do połowienia w najbliższych dwóch tygodniach ... Ale coś wymyślę żeby się wyrwać choć na Dąbrowę na kilka godzin.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #238 dnia: 27.09.2021, 11:17 »
Byłem na 3 godzinki w niedzielę od 12 do 15 bo tyle było czasu. Sporo było łowiących więc musiałem iść na sam koniec po prawej stronie i łowić w miejscu gdzie nie byłem od kilku lat. Po drodze widziałem że ryby współpracują. Miałem kilkanaście brań . Na brzegu wylądowało 7 rybek w tym 1 ładny karaś. Rozmiar karpi głównie ok. 3 kg. Było trochę spinek i jeden urwany przypon z plecionki na rybie dnia. Widać że ryby się ruszyły bo ogólnie na zbiorniku każdy coś wyciągał. Patrząc też na ostatnie zdjęcia z Wojnowic zaczął się okres żerowania przed zimą i warto w najbliższych dniach pojechać gdzieś na rybki. 

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #239 dnia: 08.10.2021, 07:37 »
Zachęcony Waszymi wynikami wybrałem się do Dąbrowy na 4godzinki.Niestety chyba muszę się jeszcze dużo nauczyć bo efekt był mizerny. 3 karpie i jedna spina, ot całe wędkowanie. Tafla wody nieruchawa zero oznak żerowania . Być może muszę pokombinować z zanętą ze względu na ochłodzenie .Przy okazji pytanie zmieniacie przynęty i zanęty w zależności od temperatury otoczenia i wody ?