Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 64867 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #60 dnia: 07.08.2020, 06:57 »
... 7 spinek niestety na testowanej zapasowej wędce z plecionką :-\. Plecionka w połączeniu z bezzadziorowym haczykiem guru to coś czego na pewno nie polecam na komercyjne karpiki.

Mam nadzieję, że ten teleskop to nie jakaś sztywna pała :-\ bo w połączeniu z plecionką, to rzeczywiście kiepsko to wygląda. Jeżeli plecionka i sztywny kijek, to polecam spróbować dołączyć do zestawu Trzonki Guru X-Safe Speed Stems :)
To tylko taka moja mała sugestia oczywiście.
Robert

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #61 dnia: 07.08.2020, 11:13 »
Szkoda że na Dąbrowie nie ma jesiotrów. Chętnie bym połowił.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #62 dnia: 07.08.2020, 11:18 »
... 7 spinek niestety na testowanej zapasowej wędce z plecionką :-\. Plecionka w połączeniu z bezzadziorowym haczykiem guru to coś czego na pewno nie polecam na komercyjne karpiki.

Mam nadzieję, że ten teleskop to nie jakaś sztywna pała :-\ bo w połączeniu z plecionką, to rzeczywiście kiepsko to wygląda. Jeżeli plecionka i sztywny kijek, to polecam spróbować dołączyć do zestawu Trzonki Guru X-Safe Speed Stems :)
To tylko taka moja mała sugestia oczywiście.

Wymieniam plecionkę na żyłkę po prostu bo to chyba lepsze rozwiązanie. Wędka jest raczej miękka (3.6m 10-40g) ale ma akcję szczytową więc na plecionkę dla mnie za sztywna. Na żyłce na tej wędce nie miałem takich ilości spinek.

Offline michu7510

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #63 dnia: 07.08.2020, 14:57 »
Szkoda że na Dąbrowie nie ma jesiotrów. Chętnie bym połowił.

Jesiotra masz np. Gierłatówko, jedno z przyjemniejszych łowisk w okolicy Poznania, pozdrawiam.
MW

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #64 dnia: 09.08.2020, 12:33 »
Jesiotra masz np. Gierłatówko, jedno z przyjemniejszych łowisk w okolicy Poznania, pozdrawiam.

Słyszałem że fajne i się wybieram ale ciężko znaleźć czasu tyle żeby przeznaczyć na dojazd, rozłożenie, złożenie i przyjazd w sumie dodatkowe 3h. Do Dąbrowy mam 5 minut ...
Co do Dąbrowy już w tym upale karpie przestają brać. Wczoraj byłem z ojcem który pierwszy raz tam łowił i chciał "karpia na obiad " złowić. Pierwsze 4 rzuty 4 karpie a ja dwie spinki tylko w tym czasie. Szczęście debiutanta i mój najgorszy dzień w tym roku bo na trzy godziny jeden karp na brzegu. Dobrze że przynajmniej ponad 4 kg to zabawa była.
Trzeba poczekać aż upały odpuszczą. Ryby się opalają na powierzchni i nie żerują.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #65 dnia: 09.08.2020, 13:08 »
Z Przeźmierowa to do Wojnowic masz 0,5 godz. Bliżej niż do Gierałtówka. Tyle że Wojnowice to no-kill i nic na obiadek nie zabierzesz. No i obowiązkowo haki bez zadziora. Gierałtówko to dla mnie o tyle niefajne, że można łowić tylko z pomostów a z feederem to trochę słabo.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #66 dnia: 10.08.2020, 19:16 »
Z Przeźmierowa to do Wojnowic masz 0,5 godz. Bliżej niż do Gierałtówka. Tyle że Wojnowice to no-kill i nic na obiadek nie zabierzesz. No i obowiązkowo haki bez zadziora. Gierałtówko to dla mnie o tyle niefajne, że można łowić tylko z pomostów a z feederem to trochę słabo.
Dzięki za podpowiedź. No-kill mi nie przeszkadza bo i tak praktycznie od kilku lat wszystkie złowione ryby zostawiam w wodzie.
Pozdrawiam
Piotr

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #67 dnia: 28.08.2020, 22:35 »
Dziś relacja z kolejnych dwóch wizyt na Dąbrowie. Niedziela 23.08.2020 7 godzin po południu w sporym tłoku. Wynik 29 karpików więc całkiem nieźle. Najbardziej boli niedoszły 30 spięty za pięć ósma na "ostatniej wędce"... Chyba mój rekord w tym roku. Dziś czyli 28.08 wpadłem po południu na 5 godzin. Co w sumie trochę dziwne pełen parking samochodów. Kilka minut później bym przyjechał to by nie było gdzie zaparkować. Wynik 14 karpików i 1 amurek. Gdyby nie co najmniej 10 spinek mogło być naprawdę dobrze. Niestety ani w niedzielę ani dziś żaden karp nie przekroczył raczej 4 kg. Głównie "sportowe" ok. 2 kg. W niedzielę odkryłem na tym łowisku smak pomarańcza-czekolada. Momentami naprawdę było szaleństwo. Dziś dokładnie odwrotnie.  Pierwsze 4 rzuty to pierwsze 4 karpie ale żaden na słodko. Potem trochę przestoju i dopiero przestawienie drugiej wędki ze słodkiego na śmierdzące ruszyło ryby. Na końcu brały na wszystko.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #68 dnia: 29.08.2020, 06:14 »
Ładny wynik :bravo:
Robert

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #69 dnia: 29.08.2020, 19:34 »
Dziś rano kolejny raz Dąbrowa. Mam zasadę że nie jeżdżę dwa dni pod rząd w to samo miejsce bo jak dotychczas było zawsze dużo gorzej w drugi dzień. Zasadę tą złamałem po raz kolejny ale już chyba ostatni. 7 godzin; 8 wyjętych karpi, 8 spinek :'(. Masakra. Na dodatek pierwsze dwie i ostatnie dwie godziny bez ryby. Jednak zasad warto się trzymać ... Chyba

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #70 dnia: 29.08.2020, 22:10 »
W ciągu ostatnich 3 lat nie zszedłem jeszcze z Dąbrowy bez złowionej ryby, łowiąc na metodę. Rekord minimalny to 3 ryby, maksymalny, ponad 20, dla mnie to już ilość niepoliczalna ale myślę, że 30 nie osiągnąłem, więc chylę czoła i gratulacje. Ale wielu, naprawdę wielu schodzi z Dąbrowy niezadowolonych bez ryby.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #71 dnia: 29.08.2020, 22:36 »
W ciągu ostatnich 3 lat nie zszedłem jeszcze z Dąbrowy bez złowionej ryby, łowiąc na metodę. Rekord minimalny to 3 ryby, maksymalny, ponad 20, dla mnie to już ilość niepoliczalna ale myślę, że 30 nie osiągnąłem, więc chylę czoła i gratulacje. Ale wielu, naprawdę wielu schodzi z Dąbrowy niezadowolonych bez ryby.
Dzięki za gratulacje . Mi się bez ryby zdarzyło wyjechać kilka razy ale chyba rzeczywiście nie od czasu jak łowię na metodę. Na metodę zacząłem tam łowić w zeszłym roku a przedtem tylko na spławik. Na dwóch spławikach miałem rekord chyba ok 25 ale 30 nigdy nie udało się osiągnąć. Powyżej 15 to było super. Na metodę w zeszłym roku wiosną zrobiłem 38 i niestety do dziś się do tego nie zbliżyłem. To jednak było szalone 8 godzin.Było w tym 15 dubletów ale tylko ok. połowa wyjętych w komplecie. Czasem nie nadążałem zarzucać. Jak potem obliczyłem to łącznie ze spinkami miałem średnio ok. 7 ryb na wędkach na godzinę. A były przerwy nawet pół godzinne w braniach. Ciężka męcząca praca. Złoty dzień. Wróciłem do domu wykończony fizycznie. Żeby to pobić musiało by się złożyć: kolejny złoty dzień brań i cały wolny dzień na ryby. Raczej nie do załatwienia... Co zauważyłem po przejściu ze spławików na metodę  to średni mniejszy rozmiar ryb. Niestety . Na spławiku mój rekord to karp 8.8 kg a na metodzie 7. Oczywiście ilość ryb jest większa i rzeczywiście ciężko wrócić o kiju. Czasem jednak mam ochotę wrócić do spławika

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #72 dnia: 29.08.2020, 23:03 »
W ciągu ostatnich 3 lat nie zszedłem jeszcze z Dąbrowy bez złowionej ryby, łowiąc na metodę. Rekord minimalny to 3 ryby, maksymalny, ponad 20, dla mnie to już ilość niepoliczalna ale myślę, że 30 nie osiągnąłem, więc chylę czoła i gratulacje. Ale wielu, naprawdę wielu schodzi z Dąbrowy niezadowolonych bez ryby.
Co do niepoliczalności to ja się zaczynam mylić w liczeniu po przekroczeniu 6-7 szt. Zwłaszcza jak zaczyna się zamieszanie na dwóch wędkach naraz. Jedyny skuteczny sposób to robienie zdjęć każdej wyciągniętej rybie. Można potem po czasie zdjęcia sprawdzić godzinny rekord, kiedy brały a kiedy była przerwa itd. Trochę potem roboty z usuwaniem zdjęć ale warto. Dla statystyk .

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #73 dnia: 10.09.2020, 20:26 »
Były zawody na Dąbrowie w sobotę 05.09.2020 i wielu schodziło bez ryby... Pogoda bardzo kiepska i zmienna a rybki brały jak krew z nosa umarłemu pod górę. Siedziałem naprzeciw zawodów i było mi ich szkoda trochę. Ten tydzień na razie całkiem OK.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #74 dnia: 10.09.2020, 22:35 »
Heh, te zawody na Dąbrowie. Jakieś koła z zakładów pracy, może troje z nich potrafi łowić. Widziałem jak niektórzy z "zawodników" wsypuje do wody po zakończeniu niewykorzystaną sypką zanętę :facepalm: a inni schodzą z łowiska przed trąbką, płacząc, że tu się nie da nic złowić.

Ja, specjalnie na Dąbrowę nabyłem sobie licznik. W niedzielę 06.09.2020 13 karpików do 4,5 kg. Rekord minimalny, specjalnie ważyłem,, to 800 g. Jest dobrze, jeśli nie dał się sumom.

W przyszłym tygodniu parę dni wolnego i planuję wyjazd na bardziej wymagające łowiska z większymi rybami. Wojnowice i jeszcze dalej Rostarzewo.
Pozdrawiam,
Tomek