Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 63348 razy)

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #180 dnia: 18.06.2021, 19:49 »
Daj znać jak było w sobotę ,we wtorek chce się przejechać i potwierdzić że zmiana pelletu i przynety jest właściwa

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #181 dnia: 18.06.2021, 22:27 »
Wiem że liny na innym łowisku. Na Dąbrowie już chyba takich nie ma . Sumy pozjadały niestety . Jednego tu złapałem dawno temu i miał równo 1 kg.
Moje pytanie było o Dąbrowę gdzie łowiłeś. Zastanawiam się czy ryby jeszcze na płyciznach żerują jeszcze w takie upały. W poprzednich latach różnie bywało ale z reguły dopiero w lecie gdy już naprawdę długo było gorąco schodziły głębiej. Już jutro będę wiedział. Pozdrawiam.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #182 dnia: 19.06.2021, 17:02 »
Wybrałem się dziś zobaczyć jak tam rybki w upały biorą. Od rana 6 godzin. Wynik : 15 niedużych karpików w tym 3 dublety. Ilość Ok natomiast wielkość bardzo nie OK. Największy ok 3.5 kg, i chyba jeszcze ze dwa ok 3 kg. Reszta maluchy poniżej 2 kg a i sporo w tym takich ok. 1 kg. Najbardziej nie OK jest to że miałem ponad 20 spinek ! Wypróbowywałem 4 rodzaje haczyków, przypony na żyłce i plecionce i nie zauważyłem różnicy. Albo dawały się wyciągać falami albo spinały się falami. Najdłuższa fala spinek to 7 sztuk i to w chyba pół godziny! Nie nadążałem zarzucać. Masakra. Rybki ewidentnie nadchodziły też stadami bo jak brały to po kilka takich samych. Jeśli komuś chce się pobawić w taki upał to polecam przynęty pomarańczowe obojętnie jakiego smaku i zapachu. Na inne kolory nic nie złapałem. Zanęta czyli pellet obojętnie jaka byle jakoś dopalona. Miałem 3 rodzaje i kolory. Bez różnicy. Tak duża ilość spinek jak sądzę jest spowodowana tym że brały głównie karpiki małe strasznie rozrabiające a na płytkiej wodzie nie trzeba wiele żeby haczyk wyczepić np. o dno. Z drugiej strony miałem dublet dwóch większych karpi, których nie mogłem za bardzo wyciągnąć i jeden nawet urwał haczyk a drugi wypiął się już przy brzegu tak że po prostu miałem też pechowy dzień ... Znowu robiłem godzinną próbę pellet waggler na jednej wędce ale coś mi z tym sposobem nie wychodzi bo brań 0. Na drugiej wędce w tym samym czasie miałem branie co rzut więc wróciłem do dobrej starej metody.   

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #183 dnia: 22.06.2021, 18:44 »
Ja dzisiaj wpadłem od rana na łowisko.Cały łup to 7 karpi ale w przeciwieństwie do Pitera najmniejszy miał 3kg.Reszta to 3,5 i 4 kg okazy oprócz jednego który kosztował mnie kąpiel w stawie. Chwila nieuwagi i wędka poszła do wody Strasznie się wkurzyłem i chcąc niechcąc weszłem do wody. I szok 15 metrów od brzegu wody do pasa. Kobieta która pilnuje łowiska sama była zaskoczona .No ale wędka odzyskana a na haczyku nadal była ryba,karp 5,5 kg.Co do przynęt to rzeczywiście królowały pomarańczowe kolory ale branie miałem też na ananasa i pellet amurowy w kolorze ciemnej zieleni.
Jestem ciekaw gdzie stałeś ostatnio Piter że brały takie maluchy. Ja byłem na trzecim stanowisku od wjazdu ,stanowisko numer 82 taka stroma piaszczysta łacha. Niestety miałem też urwany zestaw chwile po braniu jedno szarpnięcie i po zabawie .
Ogólnie udane popołudnie,w czwartek jadę na Czapnicę polować na liny :fish:

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #184 dnia: 22.06.2021, 19:58 »
Ja byłem po prawej stronie za pomostem i przed resztkami następnego pomostu na ostatnim stanowisku przed domkiem obok chyba najbardziej rozłożystego drzewa w połowie długości łowiska. Generalnie jest tam płytko. Im bardziej rzucałem w lewo tym większe ryby były więc myślę że największe siedzą raczej na głębszej wodzie. Jak przyjadę następnym razem to pójdę prawie na koniec sprawdzić co tam pływa. Ale to w przyszłym tygodniu bo jutro i pojutrze Wojnowice a później mnie nie ma.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #185 dnia: 02.07.2021, 07:46 »
Wczoraj wpadłem na 4 godzinki na łowisko.Nałapałem się drobnicy na Czapnicy(6 linów i dwa leszcze)i postanowiłem zapolować na większą rybę.Ogólnie nie było żle chociaż dwa pierwsze brania mi się spieły ale póżniej 7 karpi od 3 do 4 kg. Jak zwykle na swoim stanowisku i jak zwykle dominowały smaki owocowe.Napisz Piter jak jest na końcu łowiska bo mnie kusi zrobić sobie wycieczkę ale nie wiem czy warto

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #186 dnia: 03.07.2021, 21:02 »
Byłem dzisiaj 3,5 godz. od 16:30 do 20:00. Złowiłem 15 karpi 1 - 4,5 kg i trzy spinki, w tym jeden dublet zaplątany wokół rury, poszedł z przyponem.
jak zwykle leniwie przy samochodzie przy parkingu, stanowisko nr. 1. Ludzi po południu niewielu. Kończyłem jako ostatni.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #187 dnia: 04.07.2021, 14:24 »
Rano nie brały tak dobrze. A wędkarzy było sporo. Ja od rana 5 godzin i 10 karpików do 3kg. Dwie albo trzy spinki. Brały na cokolwiek i na nic nie brały. Zależnie od punktu widzenia. Większość złapana pod brzegiem. Z dystansu max 3 szt. Siedziałem w ostatniej budce po lewej stronie. Jak rzucałem w lewo pod drzewa to coś się działo . Ogólnie nudno dosyć.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #188 dnia: 07.07.2021, 08:09 »
Witam.
Wybrałem się w niedzielę ale dosyć póżno i zdziwienie wszystko zajęte (zawody plus reszta).Pojechałem więc wczoraj i dzień na długo zapamiętam.
Pierwsze pół godziny nuda nic się nie działo. Przy trzecim rzucie i zwijaniu nagle branie ,jakie było moje zdziwienie gdy na końcu zestawu zobaczyłem szczupaka,chyba zareagował na ruch haczyka .Szczupaczek 60 cm.Kolejne rzuty i karpie od 2kg do 6kg wszystko blisko brzegu. KIedy cieszyłem się ze złapania 6kg potężne branie ,holowanie 15 min i karp 8,2 kg. Pożniej jeszcze kilka czwórek i przed 17 kolejny karp równe 8kg ,ale hol prawie 30 min strasznie waleczna ryba.Takie wędkowanie to ja rozumiem

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #189 dnia: 07.07.2021, 09:20 »
Próbuje wkleić zdjęcie karpi ale coś mi wywala

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #190 dnia: 07.07.2021, 09:21 »
A jednak poszlo

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #191 dnia: 07.07.2021, 09:21 »
i kolejny

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #192 dnia: 07.07.2021, 09:49 »
A jeszcze co do stanowisk na końcu łowiska. Rozmawiałem z gościem który opiekuje się terenem i nie poleca . Wody 30 cm i na zawodach w niedziele Ci którzy tam rzucali zero ryby.
Poleca to miejsce na wiosnę gdy ryba szuka miejsca ciepłego,z tego co mówił najgłębiej jest właśnie przy punkcie opłat ok 1,6m ale planują pogłębiać basen bo strasznie im wody ubyło a niema dopływu

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #193 dnia: 07.07.2021, 09:59 »
i kolejny

Włożyłeś palec do gemby tej ryby czy mi się wydaje ?

Offline Cie Mar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dopiewo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #194 dnia: 10.07.2021, 20:17 »
  Witam.
  W sobotę wypad z bratem na 5 godz. (14-19). Na początku nic ciekawego się nie działo,pierwszy karp po  45 minutach u brata ale przy  podbieraku wypiął się.Ja czekałem godzinę na mojego karpia który wylądował w podbieraku, w sumie 7 zapiętych  ryb 3 w podbieraku (4,5 - 3,5 - 3,0 kg) wynik 4:3 dla ryb,po 18  już nic nie brały.Brachola wynik 6:4 dla ryb (2-3,5 kg),brały na wszystko (słotko ,śmierdząco,kolorowo),stanowiska 82,83,zestawy to MF i Ja próbowałem przez godzinę PW ale bez efektów. 2 zejścia to wynik wyprostowanych haczyków.Dzisiejszy przegląd zestawów końcowych i wymiana.Okazało się że wszystkie zestawy to  zakupione gotowce i haczyki się prostują,brat stwierdził że ma za małe haczyki.W sumie drugi wypad na Dąbrowę oceniam za udany 50/50 mało ryb wycholowanych a dużo nauki.
   Pozdrawiam
       Marek