Autor Wątek: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017  (Przeczytany 69070 razy)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #60 dnia: 15.06.2017, 21:43 »
Ja dzisiaj pojechałem do Roberta w Kleczewie. Siedziałem od 16 do 19:30. Wynik to dwa urwane podajniki po braniach, każda ryba silna ale zaraz uciekła w zaczepy, których pełno było wokół mnie. Pierwsza wybierała żyłkę z dokreconym na maksa hamulcem (6kg).
Honor uratowała płotka 10 cm przebita haczykiem prawie przez oko (pociągały, pociągały i jedna się zapięła).
Ludzi pełno, łowisko jest duże, nawet bardzo duże ale ledwo znalazłem miejsce. Nikt tam nie siada przez te zaczepy więc zwykle jest wolne. W. Tym roku 3 raz tam siedziałem ale wcześniej zawsze coś udało się wyciągnąć.
Najgorsze, że co chwilę jakieś wielkie ryby przewalają się po powierzchni, a ja wiem, że ich nie złowię bo mnóstwo tam krzaków pod wodą.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Tomek84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #61 dnia: 17.06.2017, 13:23 »
Dzisiaj od 5 do 7 nad Wartą, ale deszcz nie przestawał padać i opuściliśmy, wynik zero.

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka


Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #62 dnia: 17.06.2017, 13:30 »
Dzisiaj od 5 do 7 nad Wartą, ale deszcz nie przestawał padać i opuściliśmy, wynik zero.

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

To prawda pogoda nas w ten weekend nie rozpieszcza :( :rain:
Robert

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #63 dnia: 25.06.2017, 09:32 »
A ja wczoraj, w końcu, po kilku dniach przygotowań, wylądowałem na Różanym. Przyznam szczerze, że plany były z goła inne, bo miejscem pierwszego wyboru było jezioro Kowalskie, ale koledzy nie mogli jechać, więc namawiałem syna na wypad nad jezioro bytyńskie - fajna woda i można tam połowić białoryb, jak się patrzy, a Tymek lubi, jak wędka często się gnie, nie koniecznie pod 5 kg okazem. Ale niestety przegrałem z początkiem wakacji i zasłużonym dla Tymka leniuchowaniem, więc opuszczony przez wszystkich, postanowiłem odwiedzić, dawno nie widziane łowisko na Różanym. Miałem być o 7 nad wodą, ale... byłem o 8. Pierwszy szok, to cały parking zajęty, a dodam, że pogoda nie była jakaś rewelacyjna i spodziewałem się ludzi, ale nie aż tylu - jak później się okazało to w ostatnich tygodniach standard na Różanym :D. Wszystkie "dobre" miejsca już dawno zajęte, więc z braku laku, postanowiłem zasiąść na dolnym stawie, na samym końcu po prawej stronie, tak aby nikomu nie przeszkadzać - po ostatnich zawodach towarzyskich mam już dość wysłuchiwania, że przerzuciłem komuś zestaw, czy też, że łowię tam gdzie on podnęcił... Stanowisko całkiem sympatyczne, tylko ten smrodek z psiej budy, jak zawieje wiatr, bezcenny ;). Cel był prosty, przede wszystkim odpoczynek, następnie testy podajnika GURU hybrid, oraz kolejny raz podejście do testów produktów Feeder Bait - tym razem skupiłem się na liquidach i pellecie, odpuszczam sobie przynęty, bo na moich wodach nie działają.
Pierwsze miłe zaskoczenie, to praktycznie błyskawiczne branie karpia po zarzuceniu wędki, co zapowiadało dobry dzień. I tak też było, bo czterogodzinne łowienie zakończyłem z wynikiem 7 karpi na macie, jednej płotki i jednego zacnego leszcza. Dodatkowo trzy ryby zerwane i dwa brania nie zacięte - tak to jest, jak się człowiek skupi na budowaniu zestawu :).
W trakcie sesji przemiłe dwie konwersacje z Bartkiem i Marcinem, którzy bez wątpienia są lepszymi wędkarzami ode mnie, ale tym razem szczęście było po mojej stronie i okazało się, że to ja tego dnia wyznaczam prym na łowisku... chwilo trwaj, tym bardziej, że siedziałem w teoretycznie słabszym i bezrybnym miejscu.
Kilka słów o tym, na co łowiłem, bo kolejny raz potwierdza się teoria, że kolor przynęty jest kluczem do sukcesu. Zacznę od wędek, bo tym razem odkurzyłem, moje stare klasyki, czyli Trabucco Selektora XS 3,9 oraz Trabuco Precision 3,3 chyba :) bo nigdy nie pamiętam, ile długości ma ta wędka. Na feederku klasyczny już zestaw metoda Drennana large 25g, na włos powędrował POP UP Drennana owocowo-rybny. Pickerek przezbroiłem na podajnik GURU w wersji przelotowej, a na włosa powędrował Ringers czekoladowy w kolorze pomarańczowym. Drennan w kolorze żółtym i pomarańczowym robił robotę, biały niestety nie, podobnie było na pickerku, bo kiedy zmieniłem Ringersa na Bagema białego o smaku czekolady, to jak ręką odjąć ryby uciekły. Łowiłem przy trzcinach, jak również z środka  i tutaj podobne efekty, co świadczy o tym, że wczoraj ryba musiała pływać po wodzie w poszukiwaniu jedzenia.
Generalnie dzień bardzo udany, testy zrobione, mnie osobiście zachwycił podajnik GURU, a za jego największa zaletę uznaję fakt, że można nim łowić nawet na pellet 4-5 mm, który dobrze sklejony powinien spokojnie powędrować nawet i na 5m - to taka alternatywa dla siatek PVA, choć to musze jeszcze przetestować, jak będę na głębszym zbiorniku.
Fotki wrzuciłem na FB.
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #64 dnia: 25.06.2017, 10:20 »
Gratulacje imienniku :bravo: :bravo:
Robert

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #65 dnia: 25.06.2017, 12:15 »
Tak jak planowałem wybrałem się dzisiaj na Dębinę. Siedziałem od 4:30 do 9:30. Nad wodą liczna grupa wędkarzy była na nocce. Na jednej wędce metoda, na drugiej klasyczny koszyk. O 6:30 pierwsze branie na metodę na moim pickerku. Po kilku minutach zaciętej walki w podbieraku wylądował piękny karp. Waga wskazała 11,300kg. Piękna, zdrowa "rybka" wróciła do wody. Do 9:30 złowiłem jeszcze kilka małych leszczy i zarybieniowego karpia. Wypad udany! 8)

Pozdrawiam
Darek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #66 dnia: 25.06.2017, 12:17 »
Robert - zdecydowanie zdeklasowałeś resztę wczoraj ;)

Darek - rządzisz, serio chylę czoła, świetne wyniki masz tam :D

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #67 dnia: 25.06.2017, 12:45 »
Darku :bravo: :bravo:
Co to za picker, który tak szybko poradził sobie z takin karpiszonem ???
Robert

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #68 dnia: 25.06.2017, 15:13 »
Dziękuję Panowie ;)
Picker to Black Draft od Mikado. Sprawdza się przy delikatnym łowieniu małego białorybu jak i przy karpiach 2, 5, a nawet 11kg.
Pozdrawiam
Darek

Offline ddamian86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #69 dnia: 25.06.2017, 15:19 »
Dziękuję Panowie ;)
Picker to Black Draft od Mikado. Sprawdza się przy delikatnym łowieniu małego białorybu jak i przy karpiach 2, 5, a nawet 11kg.

Też mam Black Draft, ale nie sądziłem, że jest w stanie wytrzymać 11 kg. :o :bravo:
Boże, kiedy umrę nie pozwól mojej żonie sprzedać moich wędek i kołowrotków za tyle, ile jej powiedziałem, że kosztowały...

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #70 dnia: 25.06.2017, 16:02 »
Dziękuję Panowie ;)
Picker to Black Draft od Mikado. Sprawdza się przy delikatnym łowieniu małego białorybu jak i przy karpiach 2, 5, a nawet 11kg.

Też mam Black Draft, ale nie sądziłem, że jest w stanie wytrzymać 11 kg. :o :bravo:

Dobrze wyregulowany hamulec, żyłka główna 0,28, na przyponie 0,26 i można walczyć :)
Pozdrawiam
Darek

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #71 dnia: 25.06.2017, 19:52 »
Świetny wynik :bravo: :bravo: Piękny karpiszon :fish:

Znowu zapytam, który staw dał taki wynik??

Po wczorajszej porażce na Różanym zdecydowałem się pojechać...... jeszcze raz na Różany :)
Niespiesznie, byłem na łowisku o 11.30. Większość miejsc pozajmowana ale tego się spodziewałem. Chciałem usiąść pod drzewem obok wyspy na dolnym stawie. Niestety tamta miejscówka też okupowana. Wybrałem górny staw pierwsze miejsce od wejścia, przy płocie.
Łowiłem przez pierwsze parę godzin na dwie metody: miks Luka'a + pellet 2mm oraz Zanęta BagEm Meaty Method + pellet 3mm Kryll.
Obydwa zestawy lądowały przy trzcinach, Bagem bardziej w rogu na prawo.
Wyholowałem 6 karpii i 2 leszcze. Zaliczyłem trochę spinek ( musiałem ostro walczyć przed ucieczką karpia w zarośla po mojej prawej).
Zanęta BagEm okazała się być skuteczniejsza.

Potem w ruch poszedł waggler Drennan 3g  i  łowienie na QQ.
Wpadło trochę małych leszczyków i płoci, szkoda bo chciałem zaliczyć karpia na matchówce. :P

Przeżyłem 2 mega ulewy połączone z super wiatrem :rain: :rain: (Radical Mega Brolly złego słowa nie powiem :rain:)
Pakowałem się w deszczu, wszystko suche prócz parasola 8)

Sesję zaliczam do udanych.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #72 dnia: 25.06.2017, 19:59 »
Bartek :bravo: :bravo: :bravo:
Robert

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #73 dnia: 25.06.2017, 20:01 »
Bartek :bravo: :bravo: :bravo:

Dzięki Robert :)

Na łowisku właściciele i karpie pytają sie kiedy będziesz? :P

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WKW Feederalni - Wyniki nad wodą 2017
« Odpowiedź #74 dnia: 25.06.2017, 20:10 »
Żebym to ja sam wiedział :(
Jak tak dalej będzie, to zostanę chyba tylko teoretykiem :'(
Robert