Autor Wątek: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits  (Przeczytany 69774 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #105 dnia: 02.12.2020, 15:59 »
Akurat tym bym sie nie martwił, magazyny na Europe znajduja się w Holandii a i pewnie zakłady produkujace też, także wszystko pozostanie bez zmian, raczej powinni się martwić uzytkownicy Daiwa-Szkocja .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #106 dnia: 02.12.2020, 16:10 »
Poczekaj na marzec 2021 i Brexit

przejdę na сонубайтс i jego chiński odpowiednik ;)
;)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #107 dnia: 02.12.2020, 16:20 »

Czy to jedyna rola tego pelletu w zanęcie ?

Bo wydaje mi się że można go wykorzystać jako nośnik czegoś  extra ( co sobie postanowimy ).

Jak  taki mielony expander zachowuje się w wodzie  ? ( bo wiem że pije wodę i można nim ratować przemoczoną zanęte np).

Mielony expander jest składnikiem tego miksu i nie do końca rozumiem jak chciałbyś go wykorzystać jakoś nośnik. Chyba, że masz na myśli zanętę z czystego expandera.
Sam expander jest lekki i puchnący. Bardzo ciężko go zepsuć. Gdybyś wziął zanętę Expander z Sonu i dał 50/50 z wodą to i tak za 30 minut będzie idealna.
Taki pellet jest porządany bo uwielbiają go karpie i karasie. Anglicy dobrze o tym wiedzą i dlatego MMMy są na expanderach 8)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #108 dnia: 02.12.2020, 16:59 »
Chodziło mi po głowie dodanie go do ubogiej zanęty do klasycznego feedera ale  w ciepłej porze roku.
Ponieważ jak myślę że jest on porowaty może być  taką  "ala bułką tartą " w takiej zanęcie.. mającą  jednak moc przyciągania bo nie jest jałowy jak ona.

Wtedy  pozbyłbym się krąpi  i uklejek .
Ale to moje gdybania  :)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #109 dnia: 02.12.2020, 17:17 »
Nigdy tego nie próbowałem. Musiałbyś spróbować.
Natomiast expadner jest skuteczny zarówno latem jak i zimą. Zimą wiele osób łowi na niego karasie, jedynie co to warto go wtedy przyciemnić.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #110 dnia: 02.12.2020, 17:18 »
Akurat tym bym sie nie martwił, magazyny na Europe znajduja się w Holandii a i pewnie zakłady produkujace też, także wszystko pozostanie bez zmian, raczej powinni się martwić uzytkownicy Daiwa-Szkocja .

Juz w marcu była podwyżka o 15% bodajże a przecież warunki handlowe z UE się nie zmieniły. Ja obstawiam, że będzie 50 zeta jak nic. Ale chciałbym by kołowrotki były bez zmian bo centris che dorwać na kolejny bf. Ale jak wejdzie więcej niż 860 PLN to chyba jednak zrezygnuję. Aż tyle Chińczykowi za produkcję nie płacą.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #111 dnia: 07.12.2020, 09:57 »
Chłopaki możecie coś więcej powiedzieć o serii so natural??. Jakie mieliście efekty na tą serię ewentualnie jakie mieszanki używaliście.

Najczęściej używaną przeze mnie paszą z tej serii jest River. Jest ona w pełni opisana na 5tej stronie tego tematu, dlatego odsyłam do tego wpisu.

Natomiast czasem do niej używam Lake / Black Lake jeśli chcę i muszę łowić takie małe leszczyki lub krąpie. Jest to mix kolendrowy i aktywny, dlatego jego dodatek do zanęty River pomaga sprowadzić takie "żyletki" w łowisko.
Natomiast jeśli chodzi o płoć to Black Roach (ta zanęta ma sporo konopi) samo lub z połączeniu z River (przy większych płociach) sprawdzało się bardzo dobrze.

To trzy warianty, które najlepiej mi się sprawdzały w zależności co trzeba było łowić, nie ma sensu więcej kombinować one wystarczały zupełnie.

W jakich proporcjach stosować River Black z Black Roach??.
- Arek -

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #112 dnia: 07.12.2020, 14:46 »
Ciekawe ile procent mączki rybnej jest w zanętach pro, jaki jest jej stosunek do reszty składników
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #113 dnia: 07.12.2020, 14:54 »
Ciekawe ile procent mączki rybnej jest w zanętach pro, jaki jest jej stosunek do reszty składników

Dobre pytanie. Pewnie producent tego nie poda (kiedyś próbowałem od 1 wyciągnąć mniej więcej chociaż to zasłaniał się tajemnicą handlową) ale dla mnie Pro Thatcher Dark wali podobnie jak MMM czy Green.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #114 dnia: 07.12.2020, 15:03 »
Wątpię aby podano dokładną ilość, bo sporą część mieszanek stanowią mielone pellety, które zawierają mączki, więc trudno to ocenić.
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #115 dnia: 07.12.2020, 15:07 »
Ciekawe ile procent mączki rybnej jest w zanętach pro, jaki jest jej stosunek do reszty składników

Nie mam pojęcia ile to jest w %. Wiem tylko że więcej. Nie mam pojęcia czy takie info bym uzyskał, ale spróbuję.

W jakich proporcjach stosować River Black z Black Roach??.

Im więcej dodasz tym bardziej będzie to pracująca mieszanka. Na przykład jeśli chciałbym łowić małe płotki to dodałbym pewnie między 30-50% Roach do Rivera. Jeśli większe płocie to 20% Roach do River.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #116 dnia: 07.12.2020, 15:38 »
Ciekawe ile procent mączki rybnej jest w zanętach pro, jaki jest jej stosunek do reszty składników

Nie mam pojęcia ile to jest w %. Wiem tylko że więcej. Nie mam pojęcia czy takie info bym uzyskał, ale spróbuję.

W jakich proporcjach stosować River Black z Black Roach??.

Im więcej dodasz tym bardziej będzie to pracująca mieszanka. Na przykład jeśli chciałbym łowić małe płotki to dodałbym pewnie między 30-50% Roach do Rivera. Jeśli większe płocie to 20% Roach do River.

 :thumbup:
- Arek -

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #117 dnia: 07.12.2020, 16:22 »
Oglądałem ostatnio jakiś krótki filmik z fabryki Sonubaits i ciekawy jestem czy robienie mieszanek typu: MMM, F1, Green, itd. sprowadza się wyłącznie do mielenia pelletu (który jak zauważyłem nadaje koloru mieszance) czy są dodawane jeszcze do tego inne składniki (mączka, ziarna, itd.). Na 90% na pewno są dodawane, ale tego w filmie nie zauważyłem.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #118 dnia: 07.12.2020, 17:05 »
Myślę, że podstawowe mieszanki bazują głównie na pelletach w różnych proporcjach. Ale dochodzą do tego takie składniki jak zboża np w Thatchers, albo Spirulina w zielonych zanętach takich jak Pro Green, kukurydza (miazga i siekana) w Bream albo mączka Krylowa w Krylowej lub dodatki od Haith's w Robin Red czy kruszone proteinki w Chocolate Orange.
Myślę, że jest tego więcej niż nam się pierwotnie wydaje.


Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #119 dnia: 07.01.2021, 18:39 »
Black River opis nr 2.

O tej zanęcie z oferty Sonubaits mieliśmy już okazję pisać w zeszłym roku. Jednakże ostatnio łowimy na niej dość często na klasyku i mamy kolejne zapytania prywatne na jej temat, dlatego dla przypomnienia napiszemy na nowo kilka słów o Black River.

Odwiedzając ostatnio różne lokalne zbiorniki naturalne przygotowujemy sobie pod feeder klasyczny właśnie tą zanętę. Czasem dodajemy do niej Black Bream z tej samej serii co River – czyli z serii So Natural, jednak teraz zimą aby w żaden sposób nie wygrubiać tej mieszanki używamy samej, czystej Black River.
Jest to zanęta w kolorze ciemnym, nie jest czarna lecz popielata. Charakteryzuje się słodkim zapachem, o nucie czekolady z lekkim dodatkiem ziołowym. Ma drobno zmielone frakcje a w jej składzie znajdują się tylko i wyłącznie składniki spożywcze. Nie zawiera ona żadnych mączek rybnych czy pelletów. Przez Anglików została opisana jako klejący miks idealny na wody płynące. Wskazuje to na jej użycie na rzekach, jednakże jak się okazuje w tym przypadku nie do końca należy sugerować się nazwą. Zresztą jeśli ktoś się interesuje mieszankami spożywczymi, to doskonale zauważył, iż tak bywa u wielu producentów, że nie zawsze nazwa wskazuje na jej jednoznaczne zastosowanie. Jej większa spoistość wynika z dużej ilości zbóż zawartych w jej składzie. Jednak odpowiednie przygotowanie i nie przesadzenie z ilością wody powoduje, że jest to fajna mieszanka również na wodę stojącą. Przy podaniu jej koszykiem feederowym powoli uwalnia swoją zawartość bez specjalnych pracujących części unoszących się w górę.
 
My dopasowaliśmy ją do swoich potrzeb w wędkowaniu feederowym na wodach stojących. Jeśli wiemy, że wybieramy się na ryby gdzie głównym celem są ryby spokojnego żeru w naturalnych zbiornikach, to wtedy używamy tej zanęty. Łączymy ją również często z mieszanką glin i dobrze się ona z nią komponuję. Nie modyfikujemy jej inną mieszanką, a jedynie lubimy ją przygotować w domu dzień wcześniej aby dobrze się napoiła 😉

Do wglądu kilka fotek z ostatnich wyjazdów poświęconych zanęcie Black River.